Kent Konseyi'nden muhteşem tiyatro

28 Mart 2018 Çarşamba 17:41

Ereğli Haber

Kent Konseyi'nden muhteşem tiyatro

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kent Konseyi Tiyatro kulübü tarafından "Haybeden Gerçeküstü Aşk" adlı romantik komedi türündeki tiyatro oyunu izleyenlerin beğenisini kazandı.

Yılmaz Erdoğan'ın kendisinin yazdığı "Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar" adlı kitabından tiyatroya uyarladığı romantik komedi türündeki "Haybeden Gerçek üstü Aşk" isimli tiyatro oyunu Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.
Başrollerini Halime Çetin ve Mehmet Taysı’nın oynadığı tiyatro oyunu sanatseverlerden tam not aldı. Oyun sonrası Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago tiyatro oyuncularına çiçek takdim edip çeşitli hediyeler verdi.
Tiyatro oyununa Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcı Esra Alpoga, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağlar, Kdz. Ereğli Kent Konseyi Başkanı V. Yusuf Karaoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi Fevzi Ekşi, Kdz. Ereğli Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Turabi Çelik, Yazar ve Ressam Ayşe Işık, Kdz. Ereğli Gazeteciler Dernek Başkanı İbrahim Necati Günay, Elektrik Mühendisleri Odası Kdz. Ereğli Temsilcisi Mehmet Ali Karanfil ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Yorumlar

Halil İbrahim Ece İTO Meclis üyesi adaylığını açıkladı

28 Mart 2018 Çarşamba 16:16

Halil İbrahim Ece İTO Meclis üyesi adaylığını açıkladı

Halil İbrahim Ece, 9 Nisan’da yapılacak olan İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimlerine Sigorta Aracıları ve Acenteler Derneği (SAAD)’ın oy birliği ile almış olduğu karara göre sigortacılık 20. komiteden meclis üyesi adayı oldu.

Aynı zamanda Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği (ZONSİAD) Genel Başkanlığı, Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF) Genel Başkan yardımcılığı ve Sigorta Aracıları ve Acenteler Derneği (SAAD) Genel Başkan yardımcılığı görevlerini yürüten Halil İbrahim Ece; “Değişim bir adımla başlar, Acentelerin tek umudu SAAD’dır” dedi.
Konuşmasında acentelere seslenen Ece şu ifadelere yer verdi;
”Son yıllarda hepimiz zor günler geçiriyoruz. Sigortacılık mesleği iyileşmesini beklerken, geleceğimize saygın bir meslek bırakmak isterken maalesef mesleğimiz her geçen gün kan kaybetmekte ve saygınlığını yitirmekte olduğunu hepimiz görüyoruz ve yaşıyoruz. Yıllardır koltuklarını bırakmayan ve kötü gidişe dur diyemeyen bir anlayışla karşı karşıyayız. Şimdi önümüzde mesleğimizin geleceği için bir fırsat olan 09 Nisan 2018 Pazartesi günü İstanbul Ticaret Odası Seçimleri var. Sigortacılık sektörü için çok büyük önem arz eden meslek komite seçimlerine mesleğimize sahip çıkmak adına tüm meslektaşlarımızın duyarlı olup öncelikle oy kullanmaya gelmelerini davet ediyoruz. Bizler SAAD olarak bu seçimlerde mesleğimizin biriken sorunlarını çözmek adına talip olduğumuzu tüm meslektaşlarımıza ve kamuoyuna bildiririz. Mesleğimizin tüm sorunlarına tek tek vakıf olduğumuzu her kesim tarafından bilinmesini isteriz. Bizler biriken sorunlarımızı çözümü noktasında meslektaşlarımıza hizmet etmeye arkadaşlarımızla kendimize görev edindik. Meslektaşlarımıza buradan bir sürü vaatler sıralayıp kendilerinden oy talep etmek bizlerin anlayış felsefesine uymamaktadır. Bizler SAAD olarak diyoruz ki mesleğimizin temel sorunlarını tepeden tırnağa kadar biliyoruz ve sizlerle birlikte yaşıyoruz. Bu sorunların hepsini sizlerin desteği ile hep birlikte üzerine gidip çözeceğimize inanıyoruz. Mesleğimizin geleceği, saygınlığı, sorunsuz bir şekilde işine gidebilen, hak ettiğimiz maddi kazancı sağlayan ve en önemlisi çocuklarımıza bir meslek bırakabilen bir sektör istiyoruz. Bizler yol arkadaşlarımızla buna inandık ve el birliği yaptık. Sizlerin de bu el birliğine katılmanız bizlere güç katacaktır. Değerli meslektaşlarım Değişim bir adımla başlar” sizlerden bu adımı bekliyoruz. Ve son olarak bizler diyoruz ki Acentelerin tek umudu SAAD’dır. Buradan bu vesile ile tüm meslektaşlarıma sevgi, saygı ve selamlarımı sunarım.”

Yorumlar

Ahırda dans edip şarkı söylediler, fenomen oldular

28 Mart 2018 Çarşamba 16:10

Ahırda dans edip şarkı söylediler, fenomen oldular

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde eşiyle büyükbaş hayvanların arasında şarkı söyleyip, dans eden maden işçisi sosyal medyada fenomen oldu.

Devrek ilçesinde yaşayan maden işçisi Namık Kazkondu, eşi Hatice Kazkondu'ya olan aşkını ilginç bir şekilde paylaştı. Yaklaşık 8 ay önce çekildiği tahmin edilen görüntüler sosyal medyada izlenme rekoru kırdı. Ahırda iş yaparken, eşini dansa davet eden maden işçisi, dans ederken de şarkı söylemeyi ihmal etmedi. Büyükbaş hayvanların şaşkın bakışları arasında dans eden çift, dansın ardından işlerine kaldıkları yerden devam etti.

Yorumlar

Üniversite çevresinde uyuşturucu operasyonu: 7 gözaltı

28 Mart 2018 Çarşamba 16:05

Üniversite çevresinde uyuşturucu operasyonu: 7 gözaltı

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 7 kişi gözaltına alındı.

Zonguldak İl Jandarma ve Devrek İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçede uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından şüphelilerin adreslerine yapılan eş zamanlı operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Üniversite ve çevrelerinde uyuşturucu sattıkları iddia edilen şüphelilerin üzerilerinde ve evlerinde yapılan aramada ruhsatsız tabanca, av tüfeği ve bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi. Şüphelilerin jandarmadaki sorguları devam ediyor.

Yorumlar

“Ağabey Köksal Toptan” adlı imza günü ve söyleşi düzenlencek

28 Mart 2018 Çarşamba 14:25

“Ağabey Köksal Toptan” adlı imza günü ve söyleşi düzenlencek

Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Meclis Başkanı Köksal Toptan, “Ağabey Köksal Toptan” adlı kitabı için imza günü düzenlenecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Meclis Başkanı Köksal Toptan, “Ağabey Köksal Toptan” adlı kitabı için imza günü ve söyleşi düzenlenecek. Program 29 Mart Perşembe günü Bülent Ecevit Üniversitesi Sezai Karakoç Kültür Merkezinde saat 14.00’de başlayacak.

Yorumlar