Kendisine trilyonluk jip, toplu taşımaya yüzde 25 zam

5 Eylül 2019 Perşembe 14:27

Ereğli Haber

Kendisine trilyonluk jip, toplu taşımaya yüzde 25 zam

CHP'li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bu gün meclisten toplu taşıma ücretlerine zam, kendisine ise trilyonluk jip alımı kararını geçirdi. Halk Otobüslerine ve servis araçlarını mağdur edecek karar da AK Parti'nin ret kararına karşılık CHP'li üyeler tarafından kabul edildi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 zam yapıldı.
Kdz. Ereğli Belediyesi’nin 2019 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısının ikinci oturumu Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantıda ilçedeki toplu taşıma ücretlerine yüzde 25 zam yapılması AK Partili 11 meclis üyesinin red kararına karşılık CHP’li 20 meclis üyesinin ‘evet’ oylarıyla kabul edildi. Mecliste ayrıca ilçedeki 115 halk otobüsüne 20 adet ve S plakalı servislere de 30 adet ilave yapılması AK Parti’nin red oylarına karşılık CHP’li meclis üyeleri tarafından kabul edildi. Alınan karara göre halk otobüslerinde, sivil 2 TL 75 Kuruş, öğrenci 1 TL 90 Kuruş, kartsız binişler ise 3 TL olarak karara bağlandı.
Toplantıda CHP’li Belediye Meclis üyesi Tayyar Mendeş sayıştay raporlarına göre ilçede toplu taşıma hizmeti veren 115 halk otobüsünün 10 yılda bir ihaleye çıkmasının gerektiğini söylerken, AK Partili Belediye Meclis üyesi Mustafa Kumaş ise ek otobüs ve servis aracına ihtiyaç olup olmadığının bilimsel olarak belirlenmesi gerektiğini ifade etti. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise özel halk otobüslerinin kazanılmış bir haklarının olmadığını ve tüm otobüslerin ihaleye çıkması gerektiğini söyledi.
Gündemde yer alan itfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere 4X4 hizmet aracı satın alımı maddesi de AK Partili meclis üyelerinin red oylarına karşılık, CHP’li meclis üyeleri tarafından kabul edildi.

Yorumlar

AK Parti İl Danışma Toplantısı düzenlendi

31 Ağustos 2019 Cumartesi 17:51

AK Parti İl Danışma Toplantısı düzenlendi

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı büyük bir katılımla Devrek’te gerçekleştirildi.


Adalet Ve Kalkınma Partisi(AK Parti) İl Danışma Meclisi Toplantısı milletvekilleri ve partililerin katılımı ile Çaydeğirmeni’n de bulunan River Mill Park Tesislerinde gerçekleştirildi. Açılış ve yoklama ile başlanan toplantıya divan oluşumu ile başlanırken, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla devam edildi. AK Partinin 18. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen video gösterisinin ardından AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun davetlilere partinin dünü ve bugünü hakkında sunumda bulundu. Milletvekillerinin davetlilere yaptığı siyasi konuşmaların ardından programa basına kapalı olarak devam edildi. 
Düzenlenen toplantıya; AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar’ın yanı sıra il, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı 

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , AKParti , toplantı , Devrek

Yorumlar

CHP'de kavga başladı...

20 Ağustos 2019 Salı 19:05

Ereğli Haber

CHP'de kavga başladı...

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın bu gün yapılması planlanan kongresinin genel merkez tarafından iptal edilmesi partilileri kızdırdı. Parti binasında il ve ilçe başkanının iptal kararıyla ilgili düzenlediği basın toplantısı sırasında duruma tepki gösteren partililer “Örgütün içine etiniz” dedi.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın bu gün saat 13.00’de yapılması planlanan kongresi dün akşam CHP MYK toplantısında alınan kararla iptal edildi. CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney ile CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı İsmail Fota parti binasında basın toplantısı düzenleyerek CHP MYK’nın aldığı kararı gazetecilere açıkladı. İl ve ilçe başkanının açıklamaları sonrasında parti binasında bulunan bazı CHP üyeleri genel merkezin aldığı iptal kararına tepki göstererek il ve ilçe başkanını istifaya çağırdı. Sert tartışmaların yaşandığı toplantıda bazı partililer birbirlerinin üzerine yürüdü. Tartışmanın kavgaya dönüşmemesini araya giren diğer partililer önlerken bazı partililer “Örgütün içine ettiniz” diyerek alınan karara tepkilerini gösterdi. Uzun süre devam eden tartışma CHP üyelerinin parti teşkilatından ayrılması ile son buldu.

Yorumlar

Neriman Posbıyık hakkında zehir zemberek açıklamalar...

19 Ağustos 2019 Pazartesi 22:23

Neriman Posbıyık hakkında zehir zemberek açıklamalar...

Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Cumhuriyet Gazetesine yaptığı açıklamada Neriman Posbıyık’ın belediyenin gücünü kullanarak kampanya yürütmesinin parti tüzüğü gereği etik olmadığını söyledi.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yayınlanan haber şu şekilde;
CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı 20 Ağustos 2019 Salı günü kongresini yapacak. Kongrede Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık ve Sertan Ocakçı yarışacak.
Neriman Posbıyık’ın, eşi Halil Posbıyık’ın desteği ile aday olması Ereğli’de tepki ile karşılandı. CHP Zonguldak Milletvekilli Ünal Demirtaş, “Elbette bizim partimiz de demokratik anlayışımız gereği herkes her yere aday olabilir. Ancak partililerimizin bana söylediklerine göre, maalesef Neriman Hanım ve yanlarındaki kadrolar seçimi kazanmak için belediye imkânlarını ve gücünü de kullanarak kampanya yürütmektedirler. Bütün bu durumlar, partimizin tüzüğüne ve Genel Başkanımızın belirlediği temel ilkelere aykırıdır” diye konuştu.

 

Etiketler:

kdz ereğli haber , ünal demirtaş , neriman posbıyık , ereğli haber ,

Yorumlar

Kayyum atanan CHP’de yönetime üç aday çıktı

19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:29

Kayyum atanan CHP’de yönetime üç aday çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yönetime kayyum atanan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı 3 adayla kongreye gidiyor.


CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın olağanüstü kongresi yarın saat 13.00’de Müftü Mahallesi’nde yer alan Çilek Düğün Salonu’nda gerçekleşecek. 368 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık, Eski İlçe Başkanlarından Şerif Sertan Ocakçı ile Ali Kocamanoğlu adaylıklarını açıkladı. Gergin geçmesi beklenen kongrede polisin geniş güvenlik önlemleri alması bekleniyor. 

Yorumlar