Keleş ve ekibi belediyeye gitti

22 Eylül 2017 Cuma 19:03

Ereğli Haber

Keleş ve ekibi belediyeye gitti

Zonguldak Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı İşadamı Arslan Keleş, ekibiyle birlikte Belediye başkanı Hüseyin Uysal'ı makamında ziyaret etti.

Keleş ve TSO seçimlerinde birlikte çalıştığı işadamlarından oluşan ekibi, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'ı makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından kapıda karşılanan Arslan ve ekibi yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Ereğli' de birlik ve beraberliğin sağlanması, seçilmiş ve atanmışlarla bir araya gelerek şehrin sorunlarının çözümlenmesi konusunda ortak nokta bulunması gerektiğini kaydetti. Ereğli belediyesinin de bu konumda önemli yeri olduğunu söyleyen Arslan keleş "Muhtemelen bir ay sonra 22 Ekim gibi Ticaret ve Sanayi odası Organ seçimleri olacak. Bizlerde 20 yıldır belirli zümre tarafından yönetilen, Ereğli'ye bir şey kattığını düşünmediğimiz yönetimin artık yorulduğunu arkadaşlarımızla birlikte genç ve yetenekli bir ekiple aday olmayı düşündük. Şehrin tüm seçilmişleri ve atanmışlarıyla birlikte hep birlikte yeniden Ereğli için neler yapabileceğimizi Ereğli' de bir değişim rüzgarı başlatmamız gerektiğini, Ereğli'yi büyütmemiz gerektiğini, yeni istihdam alanları açmamız gerektiğini öğrenci sayımızı 4 binlerden 10 binlere 20 binlere çıkartmayı hedefleyerek yola çıktık. Bununla ilgili olarak da çalışmalara başladık. Her gruptan aday olacak arkadaşlarımızı belirledik. İşlerinde başarılı, bu bölgede yaşayan bu bölgeye yatırım yapan, bu bölgede istihdam sağlamış olan arkadaşlarımızla birlikte yola çıktık. Bugün ki tabloya baktığınızda çok güçlü ve bir arada olmaktan ve çalışmaktan keyif aldığımız bir arkadaş grubu içerisindeyiz. Öyle düşünüyorum ki bu arkadaşlarımızla birlikte seçimi kazanıp görevin başına geleceğiz"

Arslan Keleş, ülkede öğrenci arzı olduğunu ancak Ereğli' ye öğrenci gelmediğini ifade etti. Bunun sebeplerini de açıklayan Keleş "Eğer buraya Hukuk Fakültesi kazandırabiliyorsak bu önemlidir. Bardağın hep dolu tarafına bakmamız lazım. Bugün Turizm fakültesi açıldı Ereğli'de. Kayıt olan öğrenci sayısı sadece SEKİZ. Eğitim fakültesine 600 kişi kayıt oluyordu. Şimdi ise 480 kişi kayıt oldu. Bu şunu gösteriyor. Buradaki bölümler popülaritesini yitirmiş. Buraya öğrenci de gelmiyor. Ülkede bir öğrenci arzı var. Maalesef Ereğli bundan yararlanamıyor. Devlet hastanesinden alınan mevcut yer yıkıldı. Ne olacağı ile ilgili somut bir şey yok. Oranın fakülteye verilmesi için sizlerin de büyük gayretleriniz vardı. Ancak bugün gelmiş olduğumuz noktada hala daha bir şey olmaması insanın içini acıtıyor. Bugün çarşı merkezi giderek boşalıyor. Çarşılar o şehrin kalbidir. Şehir küçülüyor. TSO' nun buna bir şekilde müdahil olması gerekiyor. Bütün her şeyi insanların belediyeden beklemesi doğru değil" dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise konuşmasında TSO başkanlığı için yola çıkan adaylara başarı dileklerini ileterek konuşmasına başladı. Uysal konuşmasında "Ereğli' de ortak hedeflerimiz var. Ereğli'nin daha güzel olması ve daha ileriye gitmesi için arkadaşların kendilerine ait projeleri var ve uğraşıyorlar. Bende bu konuda son derece memnunum. heyecanlarını görüyorum. Ticaret ve Sanayi odası sivil toplum kuruluşlarının en önemli ayağı. Her zaman dediğimiz gibi Ereğli' de eğer bir çatı varsa bu çatı kaymakamlıktır, belediye ve Ticaret sanayi odasıdır. Tüm arkadaşlar zaten Ereğli' deki sorunları çözmek için bir araya gelerek gerekeni yapacaktır. Gönül istiyor değişik bölümler gelerek canlanması. Belki de ilerleyen zamanlarda da üniversite kurulması için de adımlar atılması. Bu seçimlerin en önemli tarafı ise kavgasız gürültüsüzü olarak devam etmesi. Seçimlerden sonra seçilecek olan yeni yönetim ile bir araya gelerek şehrin sorunlarının çözümlenmesi için görüşmelerimizi yaparız. Ben bir kez daha TSO Başkan adayı Arslan Keleş ve beraberindeki arkadaşlara çıktıkları yolda başarılar diliyorum" dedi.

Gerçekleşen ziyaret sohbetin ardından sona erdi.

Yorumlar

Hisarcıklıoğlu'nun Alaplı ve Ereğli programı iptal...

15 Eylül 2017 Cuma 18:56

Hisarcıklıoğlu'nun Alaplı ve Ereğli programı iptal...

Kdz. Ereğli TSO'dan yapılan açıklamada yarın yapılması planlanan 'Ekonominin yıldızları ödül töreni' programının ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı.

Kdz. Ereğli TSO yarın yapılması planlanan 'Ekonominin yıldızları ödül töreni' programının ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Üyelrine 'ÖNEMLI DUYURU' başlığı ile mesaj çeken Kdz. Ereğli TSO yönetimi mesajda şu ifadelere yer verdi; "Yarın gerceklestirmeyi planladığımız Kdz.Eregli Ekonomisinin Yıldızları ödül törenimiz ileri bir tarihe ertelenmiştir. Bilgilerinize."

Yorumlar

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Ereğli’ye geliyor

13 Eylül 2017 Çarşamba 18:18

 TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Ereğli’ye geliyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TSO) davetlisi olarak Ereğli ilçesine geliyor.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun 16 Eylül 2017 günü Kdz. Ereğli ilçesine geleceğini açıkladı. Tetiker açıklamasında “TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu 16 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 13.00 sıralarında Alaplı ilçemize ardından Ereğli ilçesine ziyaret gerçekleştirecek. Sayın Hisarcıklıoğlu saat 16.00’da Erdemir Kültür Merkezi’nde düzenlediğimiz “Ekonominin Yıldızları” ödül töreni çerçevesinde 2014, 2015 ve 2016’da Ereğli ilçesinde gelirler ve kurumlar vergisinde ilk üçe giren üyelerimiz, kurucu üyemiz, 45 yıl ve üzerinde odamızı üyeliği bulunanlara yönelik ödül törenine katılacak ve plaketlerini takdim edecek. Aynı zamanda burada yapacağı konuşma ile Türkiye ve bölge ekonomisini değerlendirecek” dedi.

Etiketler:

Kdz. Ereğli , TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker , TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ,

Yorumlar

TMO fındık alımına başladı... İlk gün 4 ton alındı...

6 Eylül 2017 Çarşamba 19:38

Ereğli Haber

TMO fındık alımına başladı... İlk gün 4 ton alındı...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) Fiskobirlik depolarında fındık almaya başlaması serbest piyasayı da hareketlendirdi. İlk gün 10 üretici tarafından TMO'ya fındık verilirken, üreticiler tarafından 500 kilogram ile 4 ton arasında fındık satışı yapıldı.

TMO'ya fındık getiren Alaplı ilçesine bağlı Çay köyüne yaklaşık 3 ton fındık getiren üretici İbrahim Yetişen, gazetecilere yaptığı açıklamada, TMO'dan daha önce internet üzerinden bugün için randevu aldıklarını belirterek, TMO'nun fiyatının serbest piyasaya göre iyi olduğu için tercih ettiklerini söyledi. TMO'nun 10 liradan fındık aldığını ifade eden Yetişen, "Bu fındığı toplamak için 80 lira yevmiye verdim. Ancak fiyat olarak 12.30 liradan üstü kurtarıyor. TMO'ya fındığı severek getirdim. Maliyet kurtarmasa da TMO'ya getirdim" dedi.

Yorumlar

İşadamı Yalman’dan Niyazi Özcan’a tam destek

5 Eylül 2017 Salı 14:38

İşadamı Yalman’dan Niyazi Özcan’a tam destek

Kdz. Ereğli ilçesinin sevilen genç iş adamlarından Zafer Yalman, Kdz. Ereğli TSO Başkan adayı Niyazi Özcan ile birlikte olduğunu açıkladı.

Aynı zamanda Kepez Çaylıoğlu spor Kulübü Başkanlığını yürüten Yalman, kararında kişilerden ziyade ilçenin sorunlarının ön planda tutulması ve “Ben” anlayışından ziyade “Biz” olgusunun etkili olduğunu açıkladı. Yalman konuşmasında Kdz. Ereğli’nin lokomotif sektörü sanayi, nakliye ve saçtır. Bu üç sektördeki konulara hakim olduğuna inandığım Niyazi Özcan ile ben ve ekip arkadaşlarım birlikte olmaya karar verdik. Güç almaya değil güç vermeye geldim. Amacımız koltukları meşgul etmek değil, Ereğli’ye gerçek anlamda yatırımlar gelmesini, ekonomimizin güçlenmesi, yeniden eski şah şahalı günlerine kavuşması, üniversitenin gelişerek öğrenci sayısının artırılmasını sağlamaktır. 4 yıldır ilçemizin sorunlarını gerçek manada dile getiren ve çözüm arayan isim Niyazi Özcan olduğunu görmem, bu ekipte yer almamın en büyük nedenlerinden bir tanesidir. 

Yorumlar