Keleş, üye ziyaretlerini sürdürüyor...

29 Ocak 2020 Çarşamba 18:05

Keleş, üye ziyaretlerini sürdürüyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilçede faaliyet gösteren TSO üyelerini ziyaret gerçekleştirerek sorunlarını dinledi.

 Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, beraberinde Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Erdoğan ile birlikte bir dizi üye ziyaretinde bulundu. Keleş ile Erdoğan ilk olarak Kdz Ereğli Alfemo Mobilya Bayii önceki dönem TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve yeni dönem Meclis Üyesi Sertan Yalçın ile önceki dönem TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Çivicioğlu Makine Sahibi Mehmet Çivici’yi ziyaret etti.
Keleş ile Erdoğan daha sonra Lazer Tuning Firması Sahibi Hüseyin Kirez, Çağrı Keskin, Minda Dekorasyon Sahibi Hüseyin Bedir ve İncircioğlu İş Elbise ve Ekipmanları sahibi Şeker İncircioğlu’nu ziyaret etti. Ziyaretlere ilişkin olarak bir değerlendirmede bulunan Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş göreve geldikleri günden bu yana belli aralıklarla üye ziyaretleri gerçekleştirip sorunları ve önerilerini aldıklarını söyledi. Keleş konuşmasında “Elimizden geldiği kadarıyla üyelerimizi en üst seviyede ziyaret etmeye devam edeceğiz. Amacımız üyelerimizin sorunlarını önerilerini dinlemek ve sorunlarına çözümler üretebilmektir. Aynı zamanda üyelerimize yaptığımız çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuyoruz” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , TSO , Arslan Keleş , Lazer Tuning Firması , Ziyaret

Yorumlar

Paça görevine başladı...

29 Ocak 2020 Çarşamba 17:11

Paça görevine başladı...

Devrek’e tayini çıkan Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça görevine başladı.

 Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinden Devrek ilçesine tayini çıkan Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça görevine başladı. Zonguldak ve ilçelerinin bir kısmında görev yapan ve en son Çaycuma’da Emniyet Müdürü olarak görev alan Paça, Devrek Emniyet Müdürü Selim Karartı’nın Zonguldak’a tayini çıkmasından dolayı Devrek'e atandı. 
Görev yeri bizim için değişmez diyen Paça ,” Devrek Emniyet Müdürlüğü olarak kapımız herkese açık vatandaşlarımızla birlikte el ele vererek ilçede yaşanabilecek olumsuzlukların önüne set çekmiş olacağız” diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Devrek , Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça , yeni görev yeri

Yorumlar

Öğrenci ve veliler eylem yaptı!..

29 Ocak 2020 Çarşamba 14:04

Öğrenci ve veliler eylem yaptı!..

Zonguldak’ta Gazi İlköğretim Okulu öğrencisi olup da Mithatpaşa İlköğretim binasında eğitim-öğretim görmekte olan öğrencilerin velileri, yapımı tamamlanan Gazi İlköğretim Okulu’nda eğitim-öğretime devam etmek için eylem yaptı.

 Yaklaşık 4 yıl önce Atatürk Kültür Merkezinde bulunan Gazi İlköğretim Okulu dayanıklı olmadığı için yıkılmış ve yeni binanın yapımına başlanmıştı. İnşaatın tamamlanmasının ardından Mithatpaşa Okulu’nda okumak zorunda kalan öğrencilerin velileri, yeni okula sadece ilkokul ortaokul ve lise aynı okulda devam edeceğinin söylemesinden dolayı tepki gösterdi. Okul Aile Birliği Başkanı Dilek Sümer ve çok sayıda öğrenci velisi öğrencilerle birlikte ilk olarak Mithatpaşa Okulu’nun önünde eylem yaptı. 
Okul Aile Birliği Başkanı Sümer, burada yaptığı açıklamada, ’"Biz okulumuzu istiyoruz, çocuklarımız sınavlara hazırlanacak ve ilkokul öğrencisinin laboratuvara ihtiyacı yok. Okul bizim. Biz yeni okuldan eğitim-öğretime devam etmek istiyoruz. Biz yıllardır bu anı bekliyorduk. Eski okulumuza geçmeyi bekliyorduk. Ama hayal kırıklığı içerisindeyiz" ifadesini kullandı. 
Veliler ardından Atatürk Kültür Merkezinde bulunan Gazi İlköğretim Okuluna gittiler. Bu esnada velilerle İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Akgül arasında tartışma yaşandı. Yaşanan tartışmanın ardından veliler Gazipaşa caddesinde ’Okulumuzu istiyoruz’ sloganlarıyla yürüyüş yaptı. Velilerin yoldan yürüme sebebiyle trafik bir süre aksadı. Veliler daha sonra Valilik önüne gelerek İstiklal Marşı’nı okudu. Akabinde Vali Erdoğan Bektaş, toplantı odasında öğrenci velileri ile bir araya geldi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Gazi İlköğretim Okulu , Mithatpaşa İlköğretim Okulu , öğrenci ve veliler eylem yaptı ,

Yorumlar

Hırsızlık yaptılar... Yakayı ele verdiler...

29 Ocak 2020 Çarşamba 13:48

Hırsızlık yaptılar... Yakayı ele verdiler...

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri evde hırsızlık yapan 2 kişi yakalanarak gözaltına altına alındı.

 Edinilen bilgilere göre; Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri Birlik Mahallesi'nde H.İ.'ye (64) ait evde hırsızlık ihbarı üzerine harekete geçti. Ekipler, H.İ.'ye ait evden su borusu, 4 adet alüminyum kapı, 1 adet soba, 5 adet bakır tepsi, 10 adet musluk batarya takımı, 1 adet demir kapı, 30 metre anti kron kablo, 2 adet seyyar kablo çalındığını tespit etti. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri yapılan araştırmalar sonucu hırsızlık olayını B.D., (29) ve M. D., (21) İsimli şüpheli şahısların yaptığını tespit etti. Şüpheliler çalınan malzemeleri hurdacı C.Ö., (43) isimli şahsa sattıkları belirledi. Ekipler çalınan malzemelerin bir kısmı preslenmiş vaziyette ele geçirildi. 
Gözaltına alınan C.Ö. hakkında, “çalıntı malzemeleri satın almak” suçundan işlem yapılarak serbest bırakılırken gözaltına alınan zanlılar B.D. ve M.D.’nin soruşturması sürüyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri , hırsızlıktan 2 kişi yakalandı , İl Emniyet Müdürlüğü

Yorumlar

Madenci korosu fuarda konser verecek...

29 Ocak 2020 Çarşamba 13:39

Madenci korosu fuarda konser verecek...

Zonguldak'ta madenci korosu EMİTT fuarında gerçekleştireceği konser hazırlıklarını sürdürüyor. TTK Eğitim Daire Başkanlığı konferans salonunda çalışmalarını sürdüren madenci korosu repertuvarına yeni şarkılar kattı. Madenci korosu repertuvarına kattığı yeni şarkılar ve birlikte İstanbul'da vereceği konserle büyük bir coşku yaşatacak.

 EMİTT fuarında güzel bir konserle Zonguldak'ın tanıtımına katkı vereceklerini ifade eden Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, "Ankara konserimiz den sonra ikinci olarakZonguldak dışında yapacağımız konserimiz valimizin isteği doğrultusunda katılmamızı çok istedi. Kendisi İstanbul EMİTT fuarında yeni Doğu Akdeniz ülkelerinin birçoğunun katıldığı dünyaca ünlü dünyanın dört büyük Turizm fuarlarından biri olan EMİTT fuarında Zonguldakımızı temsil edilecek. Bizde madenci koromuzla Zonguldak'ın tanıtımına katkıda bulunmaya çalışacağız. Buradan İstanbul'daki tüm hemşirelerimizi dostlarımızı yanımızda görmek istiyoruz. 30 Ocak Perşembe günü fuarın açılışı saat 11.00 ve biz saat 14.00 ille saat 16.00' da madenci koromuz iki ayrı konser verecek. Madenci koromuz bundan sonra daha hızlı bir şekilde her konserinde yeni repertuvarlar ekleyerek devam edecek. Ankara'dan tamamen farklı bir repertuvarlar İstanbul'da konser vereceğiz. Buradan şunun da bilgisini vereyim çok talep var. En kısa süre içerisinde de madenci koromuzu yepyeni repertuvarları ve Zonguldaklılarla da buluşturacağız."dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , EMİTT fuarı , madenci korosu , madenci korosu konser verecek

Yorumlar