Keleş:”Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız”

13 Mart 2020 Cuma 18:38

Keleş:”Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan keleş, koronavirüs salgınını fırsat bilip ürün fiyatlarında haksız artış yapanları cezasız bırakmayacaklarını açıkladı.

 Kdz. Ereğli ilçesi Başkanı Arslan keleş konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Çin’in Wuhan kentinde geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisine alan koronavirüs salgını ülkemizde de görülmüş, bunun üzerine salgınına karşı hükümetimiz bir an önce gerekli tedbirleri hayata geçirmiş, milletimizin her kesimine gerekli bilgilendirme çalışmalarını yapmıştır. Dünyanın birçok ülkesinde can kayıplarına yol açan hastalığın ülkemizde yol açtığı travmanın bir sonucu olarak bazı mal ve hizmet gruplarında piyasa koşulları ile açıklanamayacak artışlar yaşandığı gözlemlenmiştir.  Gerek kurumumuza ulaşan şikâyetler, gerek basına yansıyan haberler ile sosyal medya paylaşımları, gerekse de kurumsal olarak yaptığımız tespitler, Karadeniz Ereğli’de de piyasada benzeri sıkıntılar yaşandığı sonucuna varmamıza yol açmıştır. Ülkemiz ve bölgemizin salgının kendisiyle mücadele etmeye odaklanması gerektiği, hükümetimizin tüm birimleriyle kademeli tedbirler geliştirdiği bu ortamda, piyasa koşullarıyla açıklanamayacak fiyat artışlarının denetim altına alınmasının kamu menfaati bakımından önemli ve gerekli olduğu açıktır. Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bu çerçevede,  ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı oda olarak disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz.  Herkes bilmeli ki; Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.”dedi

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , arslan keleş , tso

Yorumlar

Kaymakam Çorumluoğlu koranavirüs önlemlerini açıkladı!

13 Mart 2020 Cuma 17:01

Kaymakam Çorumluoğlu koranavirüs önlemlerini açıkladı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Genişletilmiş Hıfzıssıhha Kurulu’nun koranavirüs gündemi ile toplanarak alınacak önlemlerin belirlendiğini ifade etti.

 Karadeniz Ereğli Genişletilmiş Hıfzıssıhha Kurulu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen ve konunun tüm ilgililerinin katıldığı koronavirüs konulu toplantıda alınan kararlara istinaden toplandı.
Kaymakam İsmail Çorumluoğlu’nun alınan kararlara ilişkin olarak açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “25.02.2020 tarihinde Kaymakamlık makamında yapılan “Koronavirüs (Kovid-19) Tedbirleri” toplantısına ek olarak, 12.03.2020 günü Cumhurbaşkanımız başkanlığında yapılan toplantı kararlarına istinaden, genişletilmiş Hıfzıssıhha Kurulu tekrar toplanmıştır. Yapılan bu toplantıda tüm kurumların görevleri çerçevesinde aldıkları kararlar ve yapacakları gözden geçirilmiştir. Ülkemizin genelinde alınan kararlara ilave olarak, ilçe çapında alınması gereken hususlar görüşülmüştür. Tatoğlu Kültür Merkezi, Erdemir Kültür Merkezi (EKM)’deki Kültür ve Sanat faaliyetleri ikinci bir düzenlemeye kadar ertelenmiştir. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’nün kapalı alandaki kısmı, ileri bir tarihe ertelenmiş, Atatürk Anıtındaki çelenk koyma kısmı icra edilecektir. 18-24 Mart tarihleri arasında yapılacak olan “Yaşlılara Saygı Haftası” etkinliklerinin tamamı ileri bir tarihe ertelenmiştir. Karadeniz Ereğli Belediyesince Okullarımızın ve Camilerimizin ilaçlanması ile ilgili gerekli hazırlıklar yapılmış ve program dahilinde icra edilmektedir. Toplu taşıma araçlarının dezenfeksiyon çalışmaları Belediyece kontrol edilecektir. Zabıta Müdürlüğü tarafından fiyat denetimlerine devam edilecektir. Devlet Hastanemiz, Özel Sağlık Kuruluşlarına bağlı tüm personelimize konu ile ilgili eğitimler verilmiş ve gerekli tedbirler alınmıştır. Vatandaşlarımızın yapılacak bilgilendirmeleri dikkatlice takip etmeleri, kamu kuruluşlarınca alınacak tedbirlere uymalarını; Ayrıca Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Daire Başkanlığı’nın https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/bulasicihastaliklar-anasayfa web sayfasından konuya ilişkin bilgileri takip etmeleri faydalı olacaktır.”

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Ereğli ilçesi Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu , koranavirüs gündemi , Genişletilmiş Hıfzıssıhha Kurulu , koronavirüs , sağlık

Yorumlar

O belediye dezenfekte çalışmalarına başladı!

13 Mart 2020 Cuma 15:21

O belediye dezenfekte çalışmalarına başladı!

Devrek Belediyesi dezenfeksiyon çalışmalarına başladı.

 Zonguldak’ın Devrek Belediyesi tarafından ilçe ve sokakları ile bazı kurum ve kuruluşlarda dezenfeksiyon çalışmalarına başladı. Belediye ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Çetin Bozkurt,” Malum dünyanın birçok yerinde “ Korona Virüsü” adı altında bir virüs var ve bu insanların adeta korkulu rüyası haline geldi. Yurdumuzda şu ana kadar iki vaka görüldüğü yetkili mercilerce kamuoyuna bildirilmiştir. Bizde Devrek Belediye Başkanlığı olarak ilçemizde tedbir amaçlı dezenfeksiyon çalışmalarına hız kazandırdık. Ekiplerimiz daha çok vatandaşlarımızın toplu olarak bir arada olduğu terminaller, okullar, adliye, sağlı kuruluşları ile bir çok alanda hijyen çalışmaları yapmaktadırlar. Bu çalışmalarımız aralıksız devam edecektir" diye konuştu 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek

Yorumlar

Pazar yerinde yangın çıktı...

13 Mart 2020 Cuma 15:17

Pazar yerinde yangın çıktı...

Zonguldak'ta köylü pazarında çıkan yangında maddi hasar meydana geldi.

 Edinilen bilgiye yangın akşam saatlerinde Fevkani Köprü altın mevkinde Köylü Pazarı olarak kullanılan alanda meydana geldi. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alarak söndürdü. Yangının neden çıktığı bilinmez polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Öte yandan esnafın kullandığı bazı tezgahlar kullanılamaz hale geldi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , yangın , pazar yerinde yangın , köylü pazarı , maddi hasar

Yorumlar

Tüm etkinlikler iptal!

13 Mart 2020 Cuma 14:41

Tüm etkinlikler iptal!

Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde 13 Mart 2020 (bugün) itibari ile tüm etkinlikler iptal edildi.

 Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nden yapılan açıklama şu şekilde;
“ Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür yapılacak olan tüm etkinlikler devletimizin ikinci emrine kadat iptal edilmiştir. Sizleri yeni etkinlik tarihleri ile ilgili bilgilendirme yapacağız. Kamuoyuna duyurulur.”

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi , 13 Mart 2020 , İptal , etkinlikler , corono

Yorumlar