Keleş, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kocaman’ı ziyaret etti

11 Eylül 2018 Salı 11:31

Keleş, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kocaman’ı ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ı makamında ziyaret etti.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, işadamı Turgut Tanyıldız ile birlikte Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’ı ziyaret ederek bir süre görüş alış verişinde bulundu. Kocaman’a Zonguldak ve Ereğli’de ki gelişmelerle ilgili bilgi veren Keleş, Zonguldaklı bir bürokratın Ankara’da üst düzey bir makamda görev yapmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti. Keleş, Ankara Başsavcısı Kocaman’a görevinde başarılar diledi.
Kocaman’da ziyaretten dolayı Keleş ve Tanyıldız’a teşekkür etti.

Yorumlar

Aşırı yağışlar su baskınlarına yol açtı...

10 Eylül 2018 Pazartesi 14:18

Ereğli Haber

Aşırı yağışlar su baskınlarına yol açtı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde aşırı yağışlar bazı ev ve işyerlerinde su baskınlarına neden oldu. Dükkanlarını su basan esnaflar yağmurun ardından temizlik çalışmasına başladı.

Kdz. Ereğli ilçesinde dün geceden bu yana etkili olan sağanak yağışlar bazı ev ve iş yerlerinin zemin katlarında su baskınlarına neden oldu. Kışla Mahallesi’ne bağlı Potbaşı Sokak’ta ara bağlantı yolu kanalların yetersiz kalması ile suyla dolarken, araçlar geçişlerde güçlük yaşadı. Aynı sokakta bir berber dükkanı ile kahvehaneyi de su bastı. Yağmurun dinmesinin ardından dükkan sahipleri temizlik çalışması başlatırken, ciddi bir zararın oluşmaması sevindirdi. Mahalle Muhtarı Muhammet Demir üst mahallelerden bir anda bastıran yağmurla beraber suların geldiğini ve Potbaşı Sokak’ta birçok gider olmasına rağmen yetersiz kaldığını söyledi.
Kdz. Ereğli Belediyesi ile Gülüç Belediyesi Fen İşleri ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri su baskınlarının yaşandığı bölgelerde çalışma yaparak esnafların ve vatandaşların zarar görmelerini engelledi.

Yorumlar

Zehirli yılan korkuttu

10 Eylül 2018 Pazartesi 10:22

Zehirli yılan korkuttu

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir evin içinde görülen zehirli yılan vatandaşları korkuttu. İtfaiye ekipleri, kısa süren operasyonla karbondioksit içerikli tüpler yardımıyla yılanı yakalayıp, doğaya bıraktı.

Edinilen bilgiye göre, Alaplı Okçular köyünde ismi açıklanmayan bir vatandaşın evine yılan girdi. Ev sahibinin durumu belediyeye bildirmesinin ardından olay yerine hemen, Alaplı Belediye itfaiye ekipleri tarafından 5 yıl önce kurulan "yılan timi" geldi ve karbondioksit içerikli tüpler yardımıyla yılanı yakalayıp, doğaya bıraktı. İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, gazetecilere yaptığı açıklamada, "5 yıl önce yılan timi kurarak ekibimize eğitimler verdik. Yılan yakalamaya giderken çeşitli aparatlar kullandığımız halde çok zorlanıyorduk. Biz de bu nedenle yangın söndürücüleri kullanmaya karar verdik. Karbondioksit gazı havayla birleştiğinde eksi 60-70 derece soğukluk oluşturduğu için yılanları yakalarken bu gazı kullanmaya başladık. Burada aynı yöntemi kullanarak, oda içinde gördüğümüz yılanı ani bir hareketle boynundan yakalayarak etkisiz hale getirdik" dedi.
Yakalama çalışması sonunda özel bir kaba konulan yılan bölgeden uzaklaştırılarak doğal ortamına salındı.

Yorumlar

Sağanak yağış su baskınlarına yol açtı

10 Eylül 2018 Pazartesi 10:16

Sağanak yağış su baskınlarına yol açtı

Zonguldak’ta sabah saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Kozlu Sahil Yolu’nda ise su baskını dolayısıyla sürücüler zor anlar yaşadı.

Sabah saatlerinde kent merkezinde aniden bastıran şiddetli sağanak yağış nedeniyle sabah işe gitmek isteyen vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kentin bazı noktalarında su birikintileri meydana geldi. Cadde ve sokaklarda yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar bina girişlerine saklandı.
Kozlu Sahil Yolunda da su baskını dolayısıyla sürücüler zor anlar yaşadı. Sürücüler yaklaşık 50 santimetreyi bulan su dolayısıyla trafikte güçlükle ilerledi. Bazı araçlarda ise arıza meydana geldi. Öte yandan Kozlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler mazgallarda temizlik çalışması yaptı. Bir iş makinesi de yağmur suyu ile gelen taş parçalarını temizleyerek tıkanan mazgalları açmaya çalıştı.

Yorumlar

Dönmez Ailesinin mutlu günü…

10 Eylül 2018 Pazartesi 09:33

Dönmez Ailesinin mutlu günü…

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü İbrahim Dönmez ’in oğlu Yusuf, düzenlenen sünnet düğünü ile erkekliğe ilk adımı attı.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürü İbrahim ve Rabia Dönmez çiftinin oğulları Yusuf için 8 Eylül 2018 Cumartesi akşamı Yönder Site Kulüpte sünnet düğünü düzenlendi.


Çiftin Ören Mahallesi önünde davul-zurna ve köçek eğlencesi ile başlayan düğün düzenlenen düğün konvoyu sonrası Site Kulüp’te devam etti. Düğün törenine Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağlar, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Kdz. Ereğli Belediyesi Daire Müdürleri, işadamları, esnaflar, belediye çalışanları ve Dönmez ailesinin yakınları katıldı.


Temsili kral tahtında düğün salonuna alkışlar arasında giren Yusuf, anne ve babası ile ilk dansını yaptıktan sonra, arkadaşları ile çizgi film kahramanlarının kıyafetlerini giyen maskotlarla oynadı.

İz Medya Prodüksiyon ailesi olarak İbrahim ve Rabia çiftini tebrik ediyor, oğullarına Allah’tan damatlığını da göstermesini diliyoruz.

 

Yorumlar