Keleş, “Üyelerimizin sorunları için mücadele edeceğiz”

3 Nisan 2019 Çarşamba 18:47

Keleş, “Üyelerimizin sorunları için mücadele edeceğiz”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş TSO üyelerini ziyaret etti.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, Genel Sekreter Gündüz Acar ile birlikte Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini ziyaret etti. İlk ziyaretini Disiplin Kurulu ve eski Meclis Üyesi Dr. Naci Yalçınkaya’yı gerçekleştiren Keleş ve Gündüz daha sonra Erba Ambalaj Firma Yetkilisi Barış Öğüt’ü ve AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi Yüksel Başkan’ın kısa süre önce açtığı Subaşı Kasap Izgara Restoranını ziyaret ettiler. Başkan Keleş, ardından Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Türk, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Süleymanbeyler Köyü Muhtarı ve TSO Disiplin Kurulu Başkanı Mehmet Morcu, Pınarcık Köyü Muhtarı Hasan Korkmaz, Disiplin Kurulu Üyesi İsmail Işıkçelik ve Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanvekili İrfan Yazıcıoğlu ile birlikte bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi. Başkan Keleş üyelerine ziyaretlerin devam edeceğini belirterek, ‘Bu ziyaretlerde hem üyelerimizin sorunlarını hem de fikir ve taleplerini dinliyoruz. Görev süremiz boyunca üyelerimizin yanında yer alıp sorunlarının çözümleri için mücadele edeceğiz.” dedi

Yorumlar

Başkan Demirtaş’tan Çakır ve ekibine teşekkür

3 Nisan 2019 Çarşamba 18:46

Başkan Demirtaş’tan Çakır ve ekibine teşekkür

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 31 Mart yerel seçimlerindeki desteklerinden dolayı AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve ekibine teşekkür etti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 31 Mart 2019 yerel seçimleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. 2. Kez Gülüç Belediye Başkanlığı görevine seçilen Başkan Demirtaş, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ve partisinin tüm kademelerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın seçim boyunca kendilerini hiç yalnız bırakmadığını dile getiren Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “31 Mart 2019 Yerel seçimlerimiz Ereğli’mize, Gülüç’ümüze, Türkiye’mize hayırlı uğurlu olsun. Tantanasız, gürültüsüz güzel bir seçim oldu. Gülüç halkı bize teveccühünü gösterdi. Gülüç halkına buradan teşekkür ediyorum. Seçim sürecinde bize destek veren başta İlçe Başkanımız Fatih Çakır, değerli milletvekillerimiz ve belde başkanım bu süreçte bizi hiç yalnız bırakmadılar. Gerek Ereğli, Ormanlı, Gülüç’te ve diğer bölgelerimizde yanımızda oldular. Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Saadet Hanım’ın bizde emekleri çoktur. Hiçbir gün sahada bizi yalnız bırakmadı, buradan kendilerine çok teşekkür ediyorum. Gülüç’ü kazandık. Ereğli’de malum çok çalışmalarına rağmen olmadı. Bir daha ki dönemde Allah inşallah hayırlısını nasip eder bize. Ben buradan tekrar Gençlik Kollarımıza, Kadın Kollarımıza, teşkilatlarımıza Allah razı olsun diyorum. Hiçbir gün yalnız bırakmadılar bizi gecesini gündüzüne kattılar. Canla, yürekle çalıştılar bizimle beraber. Ben haklarını helal etsinler diyorum bizlere. Bu süreç devam ediyor. Biz güzel hizmetlere tekrar birlikte imza atacağız, birlikte çalışacağız. Ereğli’ye, Gülüç’e tüm bölgemize hizmetten geri kalmayacağız. Bunu yine birlik beraberlik içerisinde AK Parti teşkilatı olarak, AK Parti ailesi olarak başaracağız. Güzel hizmetlere tekrar birlikte imza atacağız. Ben buradan tekrar söylüyorum, Gülüç halkına teşekkür ediyorum. Bize emeği olan herkese teşekkür ediyorum.”

Yorumlar

Vefat eden Erdemir işçileri için Kur'an okutuldu

3 Nisan 2019 Çarşamba 18:11

Vefat eden Erdemir işçileri için Kur'an okutuldu

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Erdemir Fabrikasından emekli olan personeller vefat eden arkadaşları için Kur’an okuttular.

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Erdemir Çelik Fabrikası çalışanları Erdemir Montaj-Kaynak ve Boru Atölyesinden emekli olup vefat eden işçiler için Kur’an okuttular. 3 Nisan Çarşamba günü ikindi namazının ardından Hatip Camii’nde okutulan Kur'an'a vefat eden işçilerin aileleri, çocukları ve Erdemir işçileri katıldı. Kur'an okutulmasının ardından gelen misafirlere tavuk pilav ve ayran ikram edildi. 

Yorumlar

Muhtar adayı olduğu köyünde kendisine bile oy vermedi

3 Nisan 2019 Çarşamba 16:11

Muhtar adayı olduğu köyünde kendisine bile oy vermedi

Zonguldak'ta kendisiyle birlikte 4 adayın buluduğu Mumcuoğlu köyüne muhtar adayı olan Birol Özsoy'un seçimlerde kendisine bile oy vermediği kendisine sandıktan sıfır oy çıktığı öğrenildi.

31 Mart 2019 günü yapılan yerel seçimlerde muhtarlar da belirlendi. Devrek'in Mumcuoğlu köyünde ise ilginç bir olay yaşandı. Köyün mevcut muhtarı Celal Hırçın yeniden adaylığını açıkladı. Bunun üzerine köyde ikamet eden Şaban Çubukçu, Kenan Özsoy ve Birol Özsoy da adaylığını açıkladı. Seçim günü geldiğinde oylar sayıldı. Çıkan sonuca göre 106 oy alan mevcut muhtar Celal Hırçın yeniden güven tazeledi. Diğer adaylar Şaban Çubukçu 74 oy, Kenan Özsoy 5 oy alırken Birol Özsoy'a sıfır oy çıktı. 
Kendisine bile oy vermediği anlaşılan Birol Özsoy'un yakınlarının da kendisine oy vermediği öğrenildi. Sandıktan sıfır oy alan Birol Özsoy'un sonucuna şaşıran muhtar Celal Hırçın, "Seçime niye girdi bilmiyorum" dedi. İHA'ya konuşan Birol Özsoy, "Benim broşürlerimi dağıttıktan sonra hep sağda solda, yerlerde gördüm. Ben de bunun üzerine kendimi bile değil kendime en yakın hissetiğim adayı desteklemeye karar verdim. Kendime oy vermedim. En yakın hissettiğim adaya oy verdim" dedi. 

Yorumlar

Başkan Demirtaş muhtarın söktüğü parkı yeniden yaptı

3 Nisan 2019 Çarşamba 15:11

Başkan Demirtaş muhtarın söktüğü parkı yeniden yaptı

Zonguldak'ta seçimi kazanamadığı için muhtar tarafından yıkılan park, Gülüç Belediyesi ekipleri tarafından tekrar yapıldı.

Alaplı ilçesine bağlı Yenidoğanlar köyünün 20 yıllık muhtarı Mehmet Akyol'un seçimi kaybedince bir hafta önce yaptırdığı çocuk parkını sökmesine tepki yağmıştı. Bu sabah saatlerinde köye giden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, köylüler ile görüştü.
Köylülerle görüştükten sonra gazetecilere bir açıklama yapan Başkan Demirtaş, şunları söyledi:
"Bu çocuk parkını çocuklarımıza yolladık. Biz Gülüç Belediyesi olarak çocuklarımızın her zaman arkasındayız. Çocuklarımızın tüm etkinliklerinde yanındayız. Bu köyü de ayırmadık. Böyle bize bir talep geldi ve biz bunu muhtarın şahsına yollamadık. Yeni doğanlar köyünün çocuklarına armağan ettik biz bu parkı. Çocuk parkı talebi geldi bize. Bizde Gülüç Belediyesi olarak burada katkı sunalım dedik. Geldik parkımızı burada güzel yaptık çocuklarımız eylensin oynasın diye. Parkı Gülüç Belediyesi olarak biz hediye ettik. Parkımızı buradan kesmiş olabilir kızmış olabilir biz gelir yenisini yaparız. Çocuklarımızı tekrar eğlendiririz. Öyle bir dünya yok. Muhtarım burada kendi egosuna kapılmasın burada. Bu bir seçimdir. Biri kazanacak burada birileri burada bu hizmeti devam ettirecek".

AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ise seçimlerin demokrasinin gereği olduğunu, seçimleri kazanmak kadar kaybetmeninde bilinmesi gerektiğini savunarak, Yenidoğancılar Köyü'ne ikinci kez çocuk parkını yapan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'a teşekkür etti.

Yenidoğancılar Köyü'nün yeni muhtarı Rıdvan Onay ve köy sakinleri ise Başkan Gökhan Demirtaş'a teşekkür etti.
Gülüç Belediyesi ekipleri tarafından köye getirilen yeni park ekipler tarafından eski yerine takıldı. Belediye Başkanı Demirtaş ise çocukları salıncakta salladıktan sonra köyden ayrıldı.

Yorumlar