Kdz. Ereğli vekiline rekor oy verdi...

24 Haziran 2018 Pazar 21:56

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli vekiline rekor oy verdi...

Bu gün yapılan seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre Kdz. Ereğli halkı "Sizin vekiliniz benim diyen" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaklaşık 55 bin oy ile yüzde 56 rekor oy verdi. Ereğli halkı milletvekilliğinde ise AK Parti'ye 41 bin oy ile yüzde 46 oy verdi.

Kdz. Ereğli Halkı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 Haziran 2018 tarihinde ki ziyaretinde kendisini dinlemeye gelen yaklaşık 15 bin kişilik kalabalığa "Sizin vekiliniz benim" demişti. Bu gün sabah 08.00'den itibaren sandık başına giden Kdz. Ereğli halkı Erdoğan'ın bu sözüne güvenip kendisine Cumhurbaşkanlığında 55 bin oy verdi. AK Parti Kdz. Ereğli'de milletvekilliği seçiminde ise 41 bin oy aldı. AK Parti Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP'ninde desteği ile tarihi bir rekora imza attı.

Yorumlar
 • Serasker
  1 Temmuz 2018 Pazar 21:24

  Adamlar çalıştı başardı kimseye bedava iktidar verilmiyor.

 • Salak
  27 Haziran 2018 Çarşamba 19:06

  Durmayin siz yola devam edin ozellikle eregli esnafi cok arayacaksiniz bu milleti

 • İsmail
  26 Haziran 2018 Salı 13:31

  Herkes kazandı Türkiye kazandı durmak yok yola devam

 • Karaköz
  25 Haziran 2018 Pazartesi 19:34

  Vatana Millete Hayirli Ugurlu Olsun,cok sevindim Erdogan kazandi diye!!!

 • Vatandaş
  25 Haziran 2018 Pazartesi 08:43

  Bu bölge göç veriyor, bir de rekor kırıyor. Şaşırdım yemin olsun.

Demircan oy verdi...

24 Haziran 2018 Pazar 15:22

Demircan oy verdi...

Türkiye genelinde olduğu gibi Kdz. Ereğli ve çevre köylerinde seçimler devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekili seçimlerinde Hasankahyalar Köyü Muhtarı Fahri Demircan ve köy halkı oylarını kullanıyor.

Sonuçların açıklanmasını sabırsızlıkla beklediklerini ifade eden Hasankahyalar Köyü Muhtarı Fahri Demircan,  sonucun hayırlı olmasını diledi. Demircan , “Oyumuzu kullandık, vatanımız ve milletimize hayırlı olsun. Sonuçların açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

 

Etiketler:

demircan , oy , seçim ,

Yorumlar
 • Vatandaş
  26 Haziran 2018 Salı 23:02

  Bu adamın oyundan millete ne,başka haber yokmu?

Seçim öncesi Ereğli halkı ne diyor?

23 Haziran 2018 Cumartesi 12:46

Haber- Nisa Nur Temizel Kamera- Sezer Turnacıgil

Seçim öncesi Ereğli halkı ne diyor?

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde geri sayım başladı. İz Medya Prodüksiyon olarak halkın seçim hakkında düşüncelerini aldık.

İşte o röportaj;

Etiketler:

Ereğli , Zonguldak , Seçim , İz Medya , Röportaj ,

Yorumlar
 • Reislerin reisi
  26 Haziran 2018 Salı 23:03

  Takamla celeyrum

 • Teyzen
  23 Haziran 2018 Cumartesi 22:48

  Nisa tebrikler kuzum yolun bahtın açık olsun inşallah :)

 • İŞÇİ
  23 Haziran 2018 Cumartesi 17:11

  BAŞKAN DEVLET BAHÇELİ REİS GELİYOR

MHP finali mehterle yaptı

21 Haziran 2018 Perşembe 23:14

Foto-Kemera-Haber: Elif Altıner

MHP finali mehterle yaptı

MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için finali mehter takımı ile yaptı. Mehter marşları eşliğinde sahil bandında ve ilçe merkezinde yürüyen MHP’liler daha sonra 2 Nolu Abalı Sokak’ta miting düzenledi.

Ereğli Haber-  Milliyetçi Hareket Partisi Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri öncesinde mehter takımı ve mehter marşları eşliğinde sahilde ve ilçe merkezinde yürüdü. Yürüyüş sırasında yoldan geçen araçların sürücüleri kornalarıyla, yol kenarlarındaki vatandaşlar ise alkışları ile MHP’lilere destek verdi.
Yürüyüşe MHP Zonguldak Milletvekili Adayları Hamdi Ayan, Abdullah Bekar, Fehmi Nuhoğlu, MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Taşkıran, parti yöneticileri, kadın ve gençlik kolları ile vatandaşlar katıldı.
MHP’liler yaklaşık 1 saat süren yürüyüş sonrası 2 Nolu Abalı Sokak üzerinde miting düzenledi. Buradaki mitingde halka hitap eden MHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Rahman Demirtürk kendilerine destek veren herkese teşekkür ederken 24 Haziran Pazar günü tüm vatandaşların milletvekilliğine üç hilale, Cumhurbaşkanlığı’nda ise Recep Tayyip Erdoğan’a mührü basmalarını istedi.
Zonguldak’ın son 30 yılda geri kaldığını belirten MHP Zonguldak Milletvekili Adayı Hamdi Ayan ise bu makus kaderin değişmesi gerektiğini ve kendilerinin bunun için çalışacağını söyledi. Milletvekili seçildiği takdirde bürokratları ve yerel yöneticileri de çalıştıracağını anlatan Ayan, Ereğli’nin çok büyük bir ilçe olduğunu ancak hak etmediği yerde bulunduğunu ifade etti.

"MHP'Yİ BÖLMEYE YOK SAYMAYA ÇALIŞTILAR"
Ayan konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Muhterem dava arkadaşlarım, aziz komşularımız böylesi yoğun bir coşkuyla bizleri karşıladığınızdan dolayı hepinize şükranlarımızı sunuyoruz. Alanımıza vermiş olduğunuz şerefinizden dolayısıyla da hepinize tekrar ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun hoş geldiniz. Şimdi muhterem dava arkadaşlarım Tabi ki bugün yoğun bir gün yaşadık başta Ereğli İlçe Başkanlığımız olmak üzere Ereğli Kadın Kolları Başkanlığımıza, Ereğli Ülkü Ocakları’mıza teşekkür ediyoruz. Bu çalışmalarından gayretlerinden dolayı. Dolayısıyla bu bizim Ereğli provalarımızdan son ayağı olmuş oluyor. Ben bu süreç içerisinde yaklaşık yetmiş gündür bizlerle beraber koşturan, hiçbir fedakârlığını esirgemeyen başta kadın kollarımızın bütün yöneticilerine ve başkanları olmak üzere teşkilatlarımızın bütün mensuplarına şükranlarımı sunuyorum, bugünlere sizlerle gelindi. Milliyetçi Hareket Partisi’ni yok saymaya çalıştılar, bölmeye çalıştılar öyle bir süreçlerden geçtik ki Milliyetçi Hareket Partisi dağıldı dendi, yok dendiği bir dönemde Milliyetçi Hareket Partisi’nin bütün teşkilatları ayakta kalmasını başardı bu zamanda bütün süreçler kolay süreçler değildi Allah’a şükürler olsun bugün Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak’ın umut kapısı olmuştur. Zonguldak’ lı hemşerilerimiz bizlere umut bağlayıp, sorumluluk yüklemişlerdir. Uzun yıllar siyasette olan bir siyasetçi kardeşiniz olarak yüklenmiş olduğumuz yükün ağırlığının farkındayız, söylemiş olduğumuz sözleri seçerek söylüyoruz, dolayısıyla vermiş olduğumuz sözleri yeminleri bilerek ediyoruz. Artık bu yeminlere bu sözlere Zonguldak’ın ihtiyacı vardır.

 

"30 YILDIR KAYBEDEN ZONGULDAK'IN BU MAKUS KADERİNE DUR DİYECEĞİZ"

Zonguldak’ın tüm ilçeleri 17 beldesi bütün köylerini hemen hemen gezme fırsatı bulduk inşalarımızın bizden tek istediği bir şey var “Seçildikten sonra da bizleri unutmayın” işte bu kadar basit olan bir şey neyi söylüyor seçen kişiler seçtikleri kişileri sadece yanında görmek istiyor, mesele bu. Biz buna talibiz, bunun yanı sırada 30 yıldır kayden Zonguldak’a bu makus kaderini de arkadaşlarımızla birlikte dur demek için yollardayız. İşte bu söylediklerimiz, bu yeminlerimiz bu haklarımız karşılık bulmuştur. Birileri hesap edemiyor bu yükselişi. Milliyetçi Hareket Partisi’ni yok sayıp miting yapmaya çalışanlar, bugün Ereğli meydanlarını görmüştür. İşte bunlar taşıma değildi, işte bunlar belediye başkanlarının baskısı değildi. Bunlar sadece inanmış insanların inançlarıyla yola çıkmış arkadaşların hedefleri ve sonuçlarıydı. Buradan sözümün nereye gittiğini bilen arkadaşlarımıza söylüyorum. Bürokratlar bizim, her zaman lazım. Devlet adamları bizim devlet adamlarımıza hepsi lazım. Bakın siyaseti yapmasını çok şükür bilirim.

"BELEDİYE BAŞKANI MHP'NİN YÜRÜYÜŞÜ VARKEN STK'LARI TOPLADI"

Ben 24 Haziran gelip geçtikten sonra işim bu yerel yönetimlerle. Onlarda rahat oturmayacaklar, onlar da çalışacak. Buradan söylüyorum; evet bir teveccüh var ki ortada Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir meclis teşekkül edecek. O arkadaşlarımızla beraber yönetmeye talibiz. Kargaşadan, kavgadan kutuplaşmadan ayrışmadan yana asla değiliz. O yüzden onlarla birlikte bu sahalarda olmayı teklif ediyorum. Gelmezlerse sizlere onları şikayet edeceğim. Oturma dönemi bitmiştir, yerel yönetimler buna dahildir. Sayın Belediye Başkanı arkadaşımız bugün Milliyetçi Hareket Partisi’nin yürüyüşü varken bütün STK’ları, dernek başkanlarını toplantıya çağırıyor. Unutmadık, unutturmamda. Bunları işte 25 Haziran’da bunları konuşacağımızın zamanı gelecek. Bu bir milletvekili yarışıdır, bir seçim yarışıdır, bir belediye başkanlığı yarışı değildir. Bu bakımdan kendilerini seviyoruz, arkadaşlarımız dostlarımızdır. Sağımızda Kur’an solumuzda iman. Biz bu yola inançlarımızla çıktık. 24 Haziran akşamı bir sonuç tecelli edecek. Cenab-ı Allah bu sonuçları şimdiden Ereğli’mize Zonguldak’ımıza hayırlar getirmesini nasip eylesin.

"EREĞLİ HAK ETMEDİĞİ YERDE"

Ereğli potansiyelleri, kapasiteleri açısından çok büyük bir ilçemiz olmasına rağmen bugün hak etmediği yerdedir. Arkadaşlarımızla birlikte düşündük, Ne yapabiliriz? Ereğli için diye özellikle Tersaneler bölgesi. Alaplı ilçemizin fındık meselesini gündemimize aldık. Yine aynı zamanda da Armutçuk müessesimize de bu sürecin içerisine dahil ettik. Burada Milli Savunma Bakanlığı ile yapılacak protokol anlaşması içerisinde savaş gemilerinin ve denizaltlarının Ereğli’de yapılmasının teklifimiz olacaktır. Dolayısıyla yazmış olduğumuz 10 maddelik projemiz içerisinde başlığa 14 bin kişiye istihdam sağlamak için yola çıkmışızdır. Dolayısıyla bunu sağladığımız takdirde Zonguldak’a her daim 48-50 trilyon para girdisi sağlanacaktır. Bugün buradan yine şunu söylüyorum bakın Zonguldak potansiyelleri ve kapasitesi o kadar büyük bir vilayetimiz ki her ay 432 trilyon lira kömür alma vesilesiyle çeşitli ülkelere ithal yoluyla cebimizden çıkmaktadır. Böylesi büyük bir kapasitenin TTK’nın yatırımlarının yapılarak işçilerin alınarak, rödevans sisteminin de yeni uygulanacak ihale sisteminin de yöntemleriyle de bu kömürün dışarıya değil kendi iç şehrimizden çıkması yoluyla da bu bahsetmiş olduğumuz büyük rakamların Zonguldak’ta kalması dahi Zonguldak’a eskiden söylendiği gibi Türkiye’nin Almanya’sı yapacaktır. Hedefimiz bunlardır.

24 HAZİRAN AKŞAMI TEVEKKÜL EDECEĞİZ"

Samimi duygularımızla yola çıktık. 23 Haziran akşamına kadar bütün arkadaşlarımızla çalışıyoruz, çalışacağız. 24 Haziran akşamı tevekkül edeceğiz. Kazaya, kadere inanan insanlarız. Çıkan sonuç, Cenap-ı Allah’ın takdiri ilahisi diyeceğiz ve sonuçlara riayet edeceğiz. Ben sözlerime burada son verirken üşenmeden gelerek yorulmak bilmeden bugünlere kadar gelen bütün dava arkadaşlarımıza, bize destek veren bütün Ereğli hemşerilerimize Zonguldaklı hemşerilerimize teşekkür ederiz.”
Yapılan konuşmaların ardından MHP’li gençler meşaleler yakıp, milletvekillerine 24 Haziran için başarılar dileyip kutlama yaptı.

Yorumlar
 • ereğlili
  23 Haziran 2018 Cumartesi 13:33

  noldu hani akp mhp kolkolaydı :D ahahah belediye attı mı kazık ?

Gündüz inşaatta, gece seçim çalışmasında

20 Haziran 2018 Çarşamba 18:07

Gündüz inşaatta, gece seçim çalışmasında

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan ve HDP’den Zonguldak 2. Sıra milletvekili adayı olan Bedirhan Güneş gündüz inşaatlarda çalışıp, gecede seçim çalışmalarını yürütüyor.

Kdz. Ereğli ilçesinde yaşayan evli ve 4 çocuk babası Bedirhan Güneş (46) gündüz inşaatlarda çalışıp, gecede seçim çalışmaları yapıyor. Her seçimde HDP’den Zonguldak Milletvekili Adayı olan Güneş, 18 yıl önce gelip yerleştiği Ereğli’de seçim çalışmaları sırasında ters bir tepki ile karşılaşmadığını söyledi. 2015’de iki kez milletvekili adayı olduğunu anlatan Güneş “Zonguldak Ereğli’ye 2000 yılında geldim. 18 senedir Zonguldak’ta hizmet veriyorum, tabi hizmetimizin karşılığını alıyoruz. Hizmet veriyoruz derken, emekçiyiz, inşaatta çalışıyoruz. 7 Haziran, 1 Kasım seçimlerinde HDP’den aday olmuştum. 24 Haziran seçimlerinde partim tekrar aday olmamı istedi. Benim de zaten partimle ilgili çalışmalarım devam ediyordu. Sabah inşaata geliyorum, akşam 17.00’da eve gidip, banyomu yapıp arkadaşlarla buluşup, seçim çalışmalarımızı ev ev yapıyoruz. Bu güne kadar herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Ben inşaatta boya, seramik, alçı işlerini yapıyorum. Günlük 2-3saat uyuduğum oluyor, yorucu oluyor. Ülkemizde bazı sıkıntılar var, o sıkıntıları gidermek için elimizden geleni yapıyoruz, demokrasi mücadelesi veriyoruz. Evliyim dört çocuğum var. Çocuklarım burada doğdu büyüdü, burada okuyorlar. Ereğli’de herkes tanıyor beni, kişiliğimi biliyorlar kimseyle sıkıntı yok. Bu güne kadar sıkıntı yaşamadım” dedi.
HDP’nin Zonguldak’ta her seçimde aday gösterdiği Güneş hedefinin partisini Zonguldak ve Türkiye’de başarıya ulaşmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Yorumlar
 • Vatandaş
  22 Haziran 2018 Cuma 12:55

  Hadi ordan zamanin varsa gecede insaata caliş bosa kurek sallama