Kdz. Ereğli’deki fırıncılar konuştu; Ekmeğe zam yapmadık!

20 Kasım 2021 Cumartesi 18:30

Kdz. Ereğli’deki fırıncılar konuştu; Ekmeğe zam yapmadık!

Kdz. Ereğli’de çiftli ekmek üretimine geçilmesi üzerine Zonguldak ve Ereğli’deki fırıncılar ekmeğe zam yapmadıklarını açıkladı. Artan maliyetleri karşılayamadıklarını anlatan fırıncılar, tüm zararı göze alıp halkın ekmek ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını ifade etti.

Ereğli Haber- Zonguldak ve Ereğli ilçesindeki fırınlar 230 gram olan ekmeğin gramajını 200’e düşürerek çiftli ekmek üretimine geçti. 400 gram ekmeğin 4 TL’den satılmaya başlaması üzerine Zonguldak ve Ereğli’de ki fırıncılar ortak bir açıklama yaparak vatandaşlardan anlayış beklediklerini söyledi.

Artan maliyetleri karşılayamaz hale geldiklerini dile getiren fırıncılar şunları söyledi; “2021 yılının Nisan ayında 145 TL 50 kg’lik un Kasım ayı itibariyle bu gün 385 TL ve yarın ne kadar olacağını da öngöremiyoruz. Maya Nisan ayında 110 TL iken bu gün 150 TL, katı yakıt odunun tonu Nisan ayında 450 TL iken bu gün 1100 TL’ye yükseldi. Elektrik, doğalgaz ve akaryakıta gelen zamları daha söylemiyoruz bile. Biz şu anda zam yapmadık, kendimizi kurtarıp, vatandaşımıza ekmek vermenin mücadelesini istiyoruz.  Devletimizden fırıncı esnafına un tahsisi yapılması ve işçilik, katı yakıt, elektrik, doğalgaz giderlerinin düşürülmesi sağlanmalı. Biz şu anda ekmekten büyük zarar ediyoruz. Yukarıdaki açıkladığımız fiyatlar, bu gün ekmeği çift yapmamıza rağmen zararı karşılayamıyoruz. Vatandaşlarımızla fırıncı esnafımız karşı karşıya getirilmemeli. Fırıncı esnafı vatandaşın düşmanı değil. Fırıncılar olarak halkımızı ekmeksiz bırakmamak için her türlü zararı göze alarak ekmek üretmeye devam ediyoruz.”

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , ekmek , zam , fırıncılar

Yorumlar
 • Vadandaş
  24 Kasım 2021 Çarşamba 00:20

  Unun fiyatını fırıncimı artırdı.Un al ekmeği evde yap fırıncıyla uğraşmazsın o zaman

 • Çetin esmer
  23 Kasım 2021 Salı 11:01

  Burda yorum yapan çok bilenler.... FIRINCI OLUN OZAMAN

 • MAHİR
  22 Kasım 2021 Pazartesi 21:46

  tekli ekmek almak isteyenler, ertesi günü yine taze olarak ekmek almak isteyenler düşünülmeli, evet gramaj düşürülmüş olabilir ama tekli olmasını istiyoruz

 • Gülüçlü
  22 Kasım 2021 Pazartesi 16:07

  Tekli ekmekten eksilen gramaj yani 30 gram. Çiftli de 60 gram ne oluyor güya zam yapılmadı. Basbayağı 60 gramlık zam yapıldı

 • Ahmet demir
  22 Kasım 2021 Pazartesi 15:08

  İki ay önce 160 TL olan un fiyatı 330 TL olmuş devlet başta buna müdahale etsin benim evimin karşısında ekmek fırını var bu insanlar herkes uyurken halka hizmet etmek için mücadele veriyor yaptıkları iş gerçekten çok meşakâtli ne yapsınlar hammaddelerine yüzde yüzün üzerinde zam gelmişken ekmeği aynı fiyatta satmaları beklemek nekadar adil ve mantıklı olur bu insanları günah keçisi yapmamak lazım.

 • vatandaş
  22 Kasım 2021 Pazartesi 13:30

  kendinizden haberiniz yok galiba zamlı fiyattan satılıyor ekmek .......

 • Muhammet acar
  22 Kasım 2021 Pazartesi 10:01

  Niye tekli ekmek cikarmiyonuz o zaman yarim ekmeği kesip vereceksin niye bizi dört liralık ekmek almaya zorluyorsunuz

 • Yüksel
  21 Kasım 2021 Pazar 14:31

  Kardeşim haklı olabilirsiniz niye tek ekmek yokda beni 2li almaya zorluyorsun

 • Murat
  21 Kasım 2021 Pazar 11:27

  Fırından satılan ekmeğin fiyatını düşürün bakkala verdiğinizde kar payı kimin cebine kaliyor

 • Sinan tak
  21 Kasım 2021 Pazar 09:16

  Un fiyatını bilmeyen konuşur bu kadarda una zam yapılmaz

 • Erol
  21 Kasım 2021 Pazar 08:23

  Hem gramaj düşür hem fiyat Yüksel çok güzel sıkıntı yok iyiye gidiyoruz devam durmak yok

 • Hasan
  20 Kasım 2021 Cumartesi 19:44

  Turkiyenin neresinde boyle bir uygulama var.Vatandasi somurmek bu

TTK’ya daimi 30 işçi alınacak

18 Kasım 2021 Perşembe 18:33

TTK’ya daimi 30 işçi alınacak

Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nda çalıştırılmak üzere 30 daimi işçi alınacak.

2021 yılı Genel Yatırım ve Finansman Programı çerçevesinde, Türkiye Taş Kömürü Kurumu’nda yer üstü iş yerlerinde 4857 sayılı İş Kanunu’na tabi daimi işçi statüsünde çalıştırılmak üzere işçi alınacak.

“Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre, Zonguldak İş Kurumu aracılığı ile 11 kaynak işçisi, 13 mekanizasyon ve pres işçisi, 4 talaşlı imalat işçisi, 1 ağaç işleri işçisi, 1 elektrik olmak üzere 30 nitelikli eleman alımı yapılacak.

22 Kasım’da başlayacak başvurular 26 Kasım’da sona erecek. Başvuru yapacak adayların 18 ve 34 yaş arasında olması gerekiyor.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , ttk , işçi alınacak

Yorumlar

Yeni araçlar hizmete girdi

18 Kasım 2021 Perşembe 15:52

Yeni araçlar hizmete girdi

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Belediyesi’nce alınan 2 iş makinesi düzenlenen törenle hizmete alındı.

Kandilli Belediyesi, araç filosuna kattığı bir adet kazıcı yükleyici makina ile bir adet vidanjörü düzenlenen törenle hizmete aldı. 

Belediye önünde düzenlenen törene Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Kandili Jandarma Karakol Komutanı J.Asb.Kd.Bçvş Hakan Aksu, meclis üyeleri ve belediye personeli katıldı. 

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan törende araçların kazasız belasız kullanılması dileğiyle kurban kesildi, dualar edildi. 

Aydın, “Önemli olan vatandaşımızın kusursuz hizmet görmesi”

Törende konuşan Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, belediye olarak ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanları bütçelerinin el verdiği ölçüde temin etmeye çalıştıklarını belirtti. Başkan Aydın açıklamasında, “Bu bağlamda kazıcı yükleyici makinamızı belediyemizin bütçesinden satın alarak ve beldemizin ihtiyaç duyduğu vidanjörümüzü de Türkiye Belediye Birliği’nden hibe olarak temin etmiş bulunmaktayız. Bugün de bunların servise verilmesiyle ilgili tören düzenledik. Beldemize hayırlı uğurlu olsun. Zaman içinde ihtiyaç duyulan makine ve ekipmanları yine beldemizin bütçesiyle ve diğer hibe kanallarıyla tamamlamaya devam edeceğiz. Önemli olan bölgemizin, vatandaşlarımızın kusursuz bir şekilde hizmet görmesi” dedi. 

Tören sonunda katılımcılara yemek ikramında da bulunuldu.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , kandilli belediyesi , araç , belediyeler birliği , mustafa aydın

Yorumlar
 • Mehmet
  18 Kasım 2021 Perşembe 16:03

  Kandilliye hayırlı uğurlu olsun

Çınar, IBF toplantısını değerlendirdi

18 Kasım 2021 Perşembe 13:09

Çınar, IBF toplantısını değerlendirdi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar, 14-17 Kasım 2021 tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen IBF (International Business Forum - Uluslararası İş Forumu) toplantısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Çınar, IBF toplantısının dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile olan ticari ilişkilerin daha da gelişmesine önemli katkı sağlayacağını ifade etti. Başkan Çınar toplantıya ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede şu bilgilere yer verdi:

“IBF Toplantımızın 25.’sini, bu sene dost ve kardeş ülkemiz Azerbaycan’da gerçekleştirildi. Dünyanın farklı noktalarından 30 ülkeden 600’e yakın iş insanımız Bakü’de bir araya gelerek karşılıklı ticaret, ortaklık ve iş alanlarının geliştirilmesine yönelik görüşmelerle sergi ve etkinlikler gerçekleştirdi. Organizasyona, Karadeniz Ereğli Şubemizden benimle birlikte, üyelerimiz Eyüp Uludağ (Uludağ Mobilya, Dekorasyon - Uludağ İnşaat), Şaban Bayrak (Hira Havlupan), Oğuz Ünlüer (Poytrans Denizcilik - Sude Denizcilik) ile üye firmalarımız Çınar Boru Profil, Tat Metal Çelik ve Poytrans Denizcilik yöneticilerimizden oluşan 9 kişilik bir heyetle katılım sağladık."

ORTAK TİCARET VE YATIRIM İLİŞKİLERİNE YÖN VERMEK

"Derneğimiz tarafından 1995 yılında “Müslüman iş adamlarının ortak ticaret ve yatırım ilişkilerine yön vermek” amacıyla kurulan ve bu sene Bakü’de yapılan forum daha önce yapılanlar gibi büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleşti. Programımızın, Karabağ Zaferi’nin birinci yıldönümü ile İstanbul’da kurulan Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi’nin hemen ertesine denk gelmesi heyecanımızı tetiklerken, birlik ve beraberliğimizin milletimiz için ne kadar önemli olduğu, birlikte iş yapabilme kültürümüzü geliştirilebilmemiz doğrultusunda büyük işlere imza atabileceğimiz, kongremizde ortaya çıkan önemli sonuçların başında geldi. 25.IBF Açılış Programı, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov, Türkiye Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, MÜSİAD Genel Başkanımız Mahmut Asmalı, IBF Başkanımız Erol Yarar, Azerbaycan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Geliştirilmesi Ajansı (KOBİA) Başkanı Orkhan Mammadov, Azerbaycan İşverenler Federasyonu Başkanı Memmed Musayev ve çok sayıda davetli ile iş insanlarımızın katılımlarıyla gerçekleştirildi."

TÜRKİYE'DEKİ YATIRIM FIRSATLARI İNCELENDİ

"25. IBF kapsamında düzenlenen "Azerbaycan'da Yatırım Fırsatları: Tarım, Turizm, Sağlık, Sanayi Bölgeleri, Karabağ Yatırım Alanları" ve "Azerbaycan ve Karabağ'da Altyapı Yatırımları İçin Devlet Projeleri: Hastane, Okul, Lojman" panel programları ilgiyle takip edildi. İş insanları B2B görüşmelerinde bir araya gelerek, iş geliştirme alanlarına yönelik bilgi alırken, Azerbaycan ve Türkiye'deki yatırım fırsatlarını inceledi. Şirketler tarafından oluşturulan stantlarda ürün ve hizmet tanıtımları yapıldı. Azerbaycan Ulaştırma, Haberleşme ve Yüksek Teknolojiler Bakanı ziyaret edilerek hem programımız değerlendirildi hem de iş birliği alanları üzerine istişareler yapıldı. 25. IBF Açılış Programı kapsamında ayrıca, MÜSİAD ile KOBİA, Azerbaycan Devlet Zorunlu Sağlık Sigortaları Kurumu ile İstanbul Devlet Özel Sektör Ortaklık Mükemmeliyet Merkezi ve Genç MÜSİAD ile Genç Girişimciler Ağı Derneği arasında uzlaşı belgesi mutabakatı imzalanarak, taraflar arasında ortak faaliyetlerin yapılması kararlaştırıldı. Bu vesileyle, MÜSİAD Azerbaycan ile KOBİA’nın organizasyonu ile gerçekleştirilen organizasyonlarımızın düzenlenmesinde emeği ve katkısı bulunan başta MÜSİAD Genel Başkanımız Mahmut Asmalı bey ile IBF Başkanımız Erol Yarar bey olmak üzere herkese şükranlarımızı sunmak isteriz. Dost ve kardeş ülkemiz Azerbaycan'da düzenlenen ve oldukça verimli sonuçlar alınan 25. IBF Kongremizin, iş dünyamız ve ülkelerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.”

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , İBF , MÜSİAD , KOBİA , mahmut asmalı , erol yarar , azerbaycan , abdulkadir çınar

Yorumlar

Talep ve beklentiler dikkate alınacak

17 Kasım 2021 Çarşamba 16:57

Talep ve beklentiler dikkate alınacak

Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesi’nce, yetkili oldukları Tat Metal A.Ş.’de gerçekleştirilecek 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesi öncesi işçilere anket formları dağıtıldı.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz, fabrika sahasında ziyaret ettiği Tat Metal üyelerine, Türk Metal Lideri Pevrul Kavlak ve Genel Başkan Yardımcısı Halil Faki Erdal’ın selamlarını iletti.

İşyerinde gerçekleştirecekleri 4. Dönem Toplu İş Sözleşmesi öncesi, genel merkezce hazırlanan anketlere göre, işçilerin talep ve beklentilerinin amaçlandığını belirten Yılmaz, her zamanki gibi emekten yana bir sözleşmeye imza atmayı hedeflediklerini söyledi.

Bu arada, Türk Metal Şube Mali Sekreteri Ferdi Ergün tarafından anket formları üyelere dağıtıldı.

KAYNAŞMA YEMEĞİNE KATILDI

Başkan Yılmaz, Erdemir Soğuk Haddehane Müdürlüğündeki Lokallerle (Sendika Temsilci Yardımcıları) bir araya geldi.

Lokallerin, Büyük Anadolu Ereğli Otel’de düzenledikleri kaynaşma yemeğine davetli katılan Yılmaz, bir süre sohbet ettiği işçilerle görüş alış verişinde bulundu. Diğer yandan Yılmaz, aynı otelde Erdemir Liman Nakliyat Müdürlüğü Tumba Tesisleri çalışanı üyelerin düzenlediği kaynaşma yemeğine de katıldı.

Hafta içinde Erdemir’de bazı ziyaretlerde de bulunan Türk Metal Şube Başkanı Yılmaz, Erdemir yardımcı işletmeler müdürlüğü çalışanı üyelerle görüştü; Kavlak ve Erdal'ın selamlarını iletti.

Öte yandan, sendikanın yetkili olduğu Çaycuma’daki Gersan Elektrik A.Ş. Baş temsilcisi ile üyeleri, eşleri ile birlikte Yakup Yılmaz’a ziyarette bulundular.

Üyelerin teşekkür ve nezaket içeren ziyaretlerinden memnunluk duyduğunu belirten Yılmaz, teşekkür etti.

İŞÇİLERDEN SENDİKAYA ZİYARET

Erdemir’de yeni iş başı yapan bir grup işçi de, Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz’a ziyarette bulundu.

Çelik Üretim Direktörlüğünde çalışmaya başlamalarının ardından sendika üyesi olan işçiler, Yılmaz’ın ardından, Şube yönetim kurulu üyelerine de ziyarete bulundular.

Erdemir’deki 2. Sıcak Haddehane Müdürlüğü Elektrik Bakım, 2. Sıcak Haddehane Müdürlüğü İşletme, çalışanı üyeler Atölyeler Bakım Direktörlüğü, 1. ve 2. Sıcak Haddehaneler müdürlüğü, Kok fabrikası Mekanik Bakım Baş Mühendisliği, Atölyeler Bakım Direktörlüğü Elektrik Bakım Müdürlüğü, Nakliyat Müdürlüğü Demir Yolu işletme ve Tat Metal’de çalışan sendika üyesi işçiler Türk Metal Şube Başkanı Yakup Yılmaz’ı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , haddehane , yakup yılmaz , erdemir , tat metal aş , gersan elektrik aş , pevrul kavlak , Halil faki erdal

Yorumlar