Kdz. Ereğli’deki Köy Muhtarları ERDEMİR’i gezdi...

10 Aralık 2019 Salı 17:16

Kdz. Ereğli’deki Köy Muhtarları ERDEMİR’i gezdi...

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T. A. Ş. (ERDEMİR) Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği iş birliğiyle Ereğli çevresindeki köy muhtarlarından oluşan 35 kişilik bir grubu tesislerinde ağırladı.

 Kdz. Ereğli’nin köylerinde görev yapan muhtarlar, Erdemir ve Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen bir organizasyonla Erdemir’i ziyaret etti. ERDEMİR Kültür Merkezi’nde karşılanan gruba; fabrikanın dünya çelik sektöründeki yeri, Türk ekonomisi ve sanayisi için önemi ve üretim süreçlerini anlatan bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda ayrıca şirketin istihdamı, kuruluşundan bu yana toplum için sağladığı katma değer, sektöründe gerçekleştirdiği öncü uygulamalar ve ilkler, iş sağlığı ve çevre alanındaki çalışmaları aktarıldı. Çeşitli konulardaki sorularını bizzat fabrika yetkililerine iletme fırsatı bulan muhtarlar, programdan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Saha ziyaretinde Erdemir’in liman, kok, yüksek fırın, sürekli dökümler, 2. Sıcak Haddehane ve 2. Soğuk Haddehane tesislerini gezen misafirler, üretim sürecini yakından inceledi. 
Ziyaret programı ERDEMİR Genel Müdürü Salih Cem Oral’ın bir restoran’da muhtarlar onuruna verdiği ve fabrikanın üst yöneticilerinin iştirak ettiği öğle yemeği ile son buldu. Şirketin, Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği iş birliğiyle ilçede görev yapan muhtarlara yönelik benzer programlarını sürdüreceği belirtildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , ERDEMİR , Muhtarlar Derneği , ekonomi

Yorumlar

TSO ilk kez yaptı... Üyeler çok memnun...

7 Aralık 2019 Cumartesi 17:58

TSO ilk kez yaptı... Üyeler çok memnun...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) 7 meslek komitesinin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırılacağı ilk toplantı gıda sektörü ile başladı.

 Kdz. Ereğli TSO’nun 7 meslek komitesi üyelerinin kendi sektörlerine yönelik sorun ve taleplerinin görüşüleceği toplantıların ilki bu sabah 1. Meslek Komitesi olan gıda sektörü ile başladı. Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve 1. Meslek Komitesi Başkanı Şeref Arslan’ın katılımları ile gerçekleşti. Toplantı da 1. Meslek Komite Başkanı Şeref Arslan'ın açılış konuşması ile başlarken, Kdz.Eregli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş göreve geldiklerinden bu zamana kadar yaptıkları çalışmalar hakkında üyelere bilgi verdi. Keleş ayrıca güncel gelişmeler ve Kdz. Ereğli TSO olarak üstlendikleri görevleri de üyelere anlattı. Keleş’in konuşmasının ardından Akademik Danışman Dr. Öğr. Üy. Ferdi Kesikoğlu sektör hakkında sunumlar gerçekleştirdi. Toplantıda gide sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcileri TSO yöneticilerine sorunlarını ve çözüme yönelik önerilerini bildirdi. Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş temsil ettikleri 7 meslek komitesinin her birinin sorununun kendileri için eş değerde önem arz ettiğini belirterek, her sektörün sorununun çözümüne yönelik adımlar attıklarını ve atmaya da devam edeceğini söyledi. 
Kdz. Ereğli TSO 1. Meslek Komitesi üyesi gıda sektöründeki firmaların temsilcileri ise böyle bir toplantının ilk kez yapıldığını ve TSO yönetiminin kendilerini biraraya getirerek sorun ve çözüm önerilerini dinlemelerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , TSO , toplantı , gıda sektörü

Yorumlar

Ukrayna Büyükelçisi Bektaş’ı makamında ziyaret etti

4 Aralık 2019 Çarşamba 13:37

Ukrayna Büyükelçisi Bektaş’ı makamında ziyaret etti

Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrey Sıbiga,Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ı makamında ziyaret etti.

 Büyükelçi Andrey Sıbiga, "Geçtiğimiz sene iki ülke arasındaki ticaret hacmi 4 milyar dolara ulaşmıştır. Geçmiş yıllarla kıyaslayacak olursak son üç yılda yüzde 15 oranında bir artış kaydediyoruz. Buna rağmen hala gerçekleştirilmemiş potansiyelimiz var. Lojistik adımlarımız buna bir ivme kazandırabilir. Çünkü Ukrayna’nın sahip olmuş olduğu liman potansiyelini Zonguldak limanı ile birleştirebilirsek çok olumlu sonuçlar ortaya çıkabilir” dedi. 
Ziyarette ilk olarak konuşan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bektaş, Ukrayna ile Türkiye arasında ilişkilere değinerek “Zonguldak ile Ukrayna iki denizin yakasındadır. Oldukça sıkı ilişkileri olan iki ülkeyiz. Biz hem Türkiye-Ukrayna arasında iyi ilişkiler olduğunu ve bu ilişkilerin giderek arttığını ve büyüdüğünü biliyoruz. Hem de Zonguldak'la liman şehri kodese arasında Zonguldak ili Sidekos arasında diğer liman şehirleri arasında daha önceye dayanan ciddi gidiş gelişlerin yük transferlerinin ekonomik faaliyetlerinin yürüdüğünü biliyoruz. Odessa limanı ileZonguldak limanı arasında düzenli Ro -Ro seferleri devam ediyor. Bugün bile limanımızda Ukrayna Ro- Ro gemisinin bulunduğunu ve şu anda faal olduğunu biliyoruz. Sidecost’tan bir talep oldu eskiden orada oraya da bizim Ro-Ro seferlerimiz vardı. Eskiden yapılan Ro Ro seferleri durmuş yeniden canlandıra bilir miyiz diye bir talebimiz oldu gittik arkadaşlarımızla birlikte gördük. Bu bölgede bir inceleme yaptık. Çok verimli bir ziyaret gerçekleştirdiğimizi düşünüyoruz. Bu çerçevede sizin ziyaretinizde çok iyi oldu. Umarız bu konuda gelişmeler olur” dedi. 
Zonguldak’ta olmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrey Sıbiga, “Ukrayna’nın büyükelçisi olarak ilinizde bulunmaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bir ili ziyaret ederken genelde iyi veya çok iyi bir gündem ile gelme şansım oluyor. Gerçekten ilişki ve söz konusu stratejik ortama yakışan bir ilişkidir ve Ukrayna ile Türkiye arasında var olan stratejik ortaklık bunu tam anlamda karşılamaktadır. Gerçekten Türkiye ile Ukrayna arasında ülkesel sorun bulunmamaktadır. Aynı zamanda biz birbirimizi tamamlayıcı iki ülkeyiz ve bunun sayesinde ilişkilerimizi kazan, kazan formülüne göre inşa edebiliyoruz. Bugün gerçekten çok özel bir ilde bulunuyorum çünkü, burada iki ülkemizin ve halkımızın birbirlerine ne kadar yakın olduğunu iyi hissedebiliyoruz. Gerçekten belirtmiş olduğunuz gibi Karadeniz’in barış denizi olması yanı sıra birbirimizin birleştirilmesini istiyoruz. Çünkü Karadeniz üzerinde ticaret hacmimizi artırabiliriz. Bölgeler arası iş birliği ve stratejik ortaklığımız çok önemli bir parçasıdır. Geçtiğimiz sene iki ülke arasındaki ticaret hacmi 4 milyar dolara ulaşmıştır. Geçtiğimiz yıllarla kıyaslayacak olursak son üç yılda yüzde 15 oranında bir artış kaydediyoruz. Buna rağmen hala gerçekleştirilmemiş potansiyelimiz var. Lojistik adımlarımız buna bir ivme kazandırabilir. Çünkü Ukrayna’nın sahip olmuş olduğu liman potansiyelini Zonguldak limanı ile birleştirebilirsek çok olumlu sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu bağlamda feribot seferlerinin artırılması ve deniz taşımacılığını devam ettirilmesi çok önemli hususlardır. Aynı zamanda Ukrayna’da iken Shadovsk Limanından tekrar feribot seferlerinin başlatılması gerektiğini ifade etmiştiniz. Bunu duyduğuma çok sevindim özellikle konuyla alakalı görüşlerinizi almak istiyorum. Önümüzdeki sene söz konusu seferle ilgili, bunu başlatmak için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Bu konuda bizde elimizden geleni yapmaya hazırız. Özellikle önümüzdeki aylarda Kyiv’de hükümetler arası ekonomik komisyon toplanacak. Burada söz konusu konuları gündeme alabilirdi ve çok güzel çözüm olabilirdi. O yüzden söz konusu seferlerin önümüzdeki sene belirttiği gibi elimizden geleni yapmaya hazırız” şeklinde konuştu. 
Ziyarette BAKKA Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz, TSO Başkanı Metin Demir de hazır bulundu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Vali Bektaş , Ukrayna Ankara Büyükelçisi , ziyaret

Yorumlar

Filyos Türkiye’nin üçüncü büyük limanı olacak

4 Aralık 2019 Çarşamba 10:35

Filyos Türkiye’nin üçüncü büyük limanı olacak

Osmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamid döneminden itibaren hayata geçirilmesi planlanan Filyos Projesi kapsamındaki 25 milyon ton kapasiteli Filyos Liman Projesi’nde sona yaklaşılıyor. Yüzde 90'ı tamamlanan ve Karadeniz’in en nitelikli limanı olacak olan Filyos Limanı ile kuzey-güney aksı birbirine bağlanmış olacak.

 Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde Sultan 2. Abdülhamid Han tarafından “Anadolu’da Genel Üretim Raporu” doğrultusunda planlanan Filyos Projesi ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. 23 bin dekarlık ve Endüstri Bölgesi ilan edilen alanın önünde bulunan 25 milyon ton kapasiteli Filyos Limanı, kuzey-güney aksını da birbirine bağlamış olacak. Alt yapı liman inşaatının yüzde 90’a geldiği bölgede, üst yapı ve limanın işletilmesinde en büyük talipli KARDEMİR. 
Karabük, Zonguldak ve Bartın’ın ortasında bulunan bölgenin üç iline önemli katkılar sağlaması beklenen Filyos limanı, Karadeniz’in en niteliklisi ve en donanımlısı 25 milyon ton kapasite ile Türkiye’nin üçüncü büyük limanı olacak. 

Mescier: “Karabük’ün yıllardır beklediği liman” 
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Mehmet Mescier, Filyos Limanı’nın Karabük’ün yıllardır beklediği bir proje ve beklediği bir liman olduğunu ifade ederek, “Karabük’ün dünyaya olan bağının perçinleneceği bir nokta” dedi. 
Karabük sanayicisi ve TSO olarak limanı yakından takip ettiklerini kaydeden Mescier, “Liman şuan yüzde 85-90 seviyesine ulaşmış durumda. Alt yapıyı devlet yapıyor gelecek yıl Mayıs veya Haziran gibi tamamlanması bekleniyor. Bizde yakinen takipteyiz. Bütün detayları takip ediyoruz” diye konuştu. 

“KARDEMİR’in olmadığı bir Filyos Limanını düşünmek mümkün değil” 
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından limanın üst yapısını yap, işlet ve devret modeliyle ihale edileceğini de kaydeden Mehmet Mescier, “KARDEMİR yap işlet ve devret modelini yapabileceğini daha önce bakanlığa bildirdi. Bizde KARDEMİR’i destekliyoruz. Karabük Ticaret ve Sanayi Odası olarak limanın mutlaka KARDEMİR’in yada KARDEMİR’in içinde bulunduğu konsorsiyumun orada yönetici olması, o limanı iyi yönetmesi, idare etmesi gerektiğini destekliyoruz. KARDEMİR bu konuda çok istekli. Bu sayede KARDEMİR’in lojistik maliyetinin düşüp karlılığının artması sağlanacak. İçinde bulunduğumuz dönemde çelik sektörü zor dönemden geçiyor. Karlılığı arttırmak tabi ki amacımız ama belki bir süre için bu avantaj piyasadaki KARDEMİR’in varlığını devam ettirmesi için ihtiyacı olan bir bütçe olacak. Şuanda bu bölgede bu kapasitede bir liman yok. KARDEMİR farklı özel limanları kullanarak bu taşımacılığı yapıyor. Çok ciddi lojistik maliyetlerine katlanıyor. KARDEMİR’in yıllık 9 milyon ton hareketi var. KARDEMİR ve Karabük olmasa Filyos Limanına belki şuanda yük getirebilecek kimse yok. Onun için KARDEMİR olmazsa Filyos Limanı zaten bir anlam ifade etmeyecek. KARDEMİR’in olmadığı bir Filyos Limanını düşünmek mümkün değil. KARDEMİR mutlaka burada olmalı. Tek başına olabilir, bir konsorsiyum oluşabilir Karabük, Bartın ve Zonguldaklı sanayicilerinde içinde bulunduğu bir yapıda olabilir. Ama KARDEMİR’siz buranın olması düşünülemez. Sadece KARDEMİR değil, Karabük’te ihracat ithalat yapan başta demir çelik sektörü yapan bir çok firmamız var. Bu liman sayesinde bu firmalarımızın lojistik maliyetleri aşağıya düşecek. Dünyada daha rekabetçi bir hal alacağız. Belki ihracatımız artacak. İhracatı arttıracak farklı sektörler olabilir. Bu liman Batı Karadeniz Bölgesini mutlaka hareketlenmesine katkı sağlayacak bir liman. KARDEMİR kömür ve cevheri ithal ediyor. KARDEMİR ihracat da yapmak istiyor. Bu dediğimiz ithalat tonajları. Burada 3.5 milyon tonu üretip işte 2 milyon ton mamül ya da yarı mamül ihracatı olduğunu düşünürsek bu 15 milyon tonlara ulaşabilir. Birde KARDEMİR’den hammadde alıp yarı mamül alıp Karabük’te kullanan haddehanelerin de ihracatı eklendiğinde Karabük’te 15 milyon ton yük potansiyeli oluşacaktır. Buna Bartın ve Zonguldak’taki sanayi kuruluşları eklendiğinde zaten liman neredeyse bu bölgenin ihtiyacı ile talebi ile kendini dolduracak. Ayrıca arkasına yapılacak endüstri bölgesindeki yatırımlarla birlikte bir lojistik ve sanayi üssü haline gelmiş olacak bu bölge” dedi. 

“Konteyner ile ihracat yapmaya çalışan bir iliz 
Filyos Limanı’nın önemi de dikkat çeken Karabük TSO Başkanı Mehmet Mescier, şunları söyledi: 
“Filyos’un öyle bir noktası var ki; Filyos Zonguldak sınırları içerisinde. En yakın olduğu il Bartın. KARDEMİR’inde en yakın olduğu liman. Mecburen bu 3 il birlik ve beraberlik içerisinde olmak zorunda. Buna ilaveten İç Anadolu’daki konteyner yükleri Marmara bölgesi, İstanbul’a yakın olan Gebze Bölgesi Limanlarına hareketi var. Oradaki limanlar zaten yetersiz. Özellikle kara trafiğinde bir yoğunluk var. Buradaki Filyos Limanında konteyner terminalleri yapılıp Gebze Bölgesindeki konteyner hareketinin bir bölümü Filyos’a kaydırıldığında Karabük, Bartın ve Zonguldak’ın haricinde belki Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum buralarda imalat, ihracat yada ithalat yapan firmalarda konteyner limanı olarak da Filyos Limanını kullanacaktır. Bu sayede Marmara’daki o yoğunluk karayolu, denizyolu yoğunluğu Batı Karadeniz’e kaymış olacak. Planlama zaten bu şekilde yapılmıştı. Lojistik olmazsa ürettiğiniz ürünün bir anlamı kalmaz. Karabük denize konteyner tarafından baktığınızda 300-400 kilometre uzakta İstanbul’a. Konteyner ile ihracat yapmak Karabük’ten gerçekten çok zor ve çok ciddi konteyner ile ihracat yapmaya çalışan bir iliz. Bu kadar zorluğa rağmen. 100 kilometre uzağımıza böyle bir limanın olması demek bizim ihracatımızı çok rahatlatacak. İhracat yapacak ve yapma ihtimali olan firmalarında yatırım yapmasını, başka bir yere yatırım yapmasındansa Karabük’e yatırım yapma ihtimalini arttıracak. Böylece bölge sanayisinde de mutlaka gelişim olacaktır.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , KARDEMİR , Filyos , TSO , Filyos Projesi ,

Yorumlar

Çınar, 'Vizyoner' 19 Zirvesi’ni değerlendirdi...

2 Aralık 2019 Pazartesi 13:27

Çınar, 'Vizyoner' 19 Zirvesi’ni değerlendirdi...

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kdz. Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar, Vizyoner’19 zirvesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MÜSİAD Kdz. Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar, MÜSİAD tarafından iki yılda bir düzenlenen VİZYONER Zirvesi’nin 3.’sünün “Dijital Gelecek” temasıyla Birevim Ana Sponsorluğunda Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştiğini ve zirveye katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çalışmalardan dolayı MÜSİAD’a teşekkür ettiğini bildirdi. Çınar Vizyoner 19 zirvesine ilişkin olarak yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bu sene 3.’sünü düzenlemenin gururunu yaşadığımız Vizyoner programını “Dijital Gelecek” temasıyla Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirdik. Programa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve MÜSİAD Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan’ın yanı sıra çok sayıda davetli, MÜSİAD ve Genç MÜSİAD Üyelerimiz, öğrenciler, basın mensupları ve misafirlerimizden oluşan çok sayıda katılımcı iştirak ederken, Kdz. Ereğli’den de 15 kişilik bir heyetle programa katılım sağladık. Vizyoner’19 Zirvesi ile dünyada meydana gelen dijital dönüşüm sürecine dikkat çekilmesi ve toplumsal, ekonomik ve siyasi anlamda farkındalık oluşturulması planlandı. Ülkemizin tarihi süreç içerisinde maalesef birinci, ikinci ve üçüncü sanayi devrimlerini kaçırmış olmasının, bugün bilgi ve dijitalleşme çağı olarak adlandıran yeni dönemde ülkemizin aktif olmasının gelecekte güçlü bir şekilde rol alabilmemiz için önem arz ettiği vurgulanan program kapsamında alanında birçok ünlü isim tarafından “Ticaretin Dijital Ekosistemi”, “Dijital Ekonomi ve Paranın Geleceği”, “Geleceğin Şehirleri ve Kaynakları”, “Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye” ile “Dijital Gelecek’te Değerlerimiz” konuları kapsamlı bir şekilde değerlendirildi. Programda ayrıca Girişimciler ile Yatırımcıların buluşturulmasının hedeflendiği alanlar katılımcıların ilgisini çekti. Zirvede konuşan Cumhurbaşkanımız, Türkiye için çalışan, üreten, ihraç eden, yenilik ve ilerleme peşinde koşan herkesin başının üzerinde yerinin olduğunu söylerken dünyanın 94 ülkesinde ve 224 noktada aktif faaliyet yürüten derneğimiz MÜSİAD'ın bu önemli gücünü ülke ekonomisinin emrine vererek çok önemli bir misyonu yerine getirdiğini belirterek MÜSİAD camiasını ekonomimize sağladığı katkılardan dolayı tebrik etti. MÜSİAD’ı yakından takip ettiğini belirten Cumhurbaşkanımız, küresel ağlarla ülkenin imkânlarını bir araya getirerek sermaye ve kaynak çoğaltan çalışma modellerinin başarılı olacağına inandığını belirterek, nitelikli insan ihtiyacının her alanda olduğu gibi iş dünyasında da öne çıktığını, hem iş gücü hem iş insanı yetiştirmeyi amaçlayan girişimlerin özellikle gençlerimizi hayata hazırlama bakımından çok önemli olduğunu vurguladı. MÜSİAD’ın bu konularda ve daha pek çok alanda yaptığı çalışmalarla başı başına bir marka haline geldiğini de söyleyen Cumhurbaşkanımız, derneğimizin kuruluşundan bugüne kuruma emek veren, değer katan, katkıda bulunan herkese bir kez daha şükranlarını sunduğunu ifade ederek hepimizi onore etti. Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan tarafından Vizyoner’19 programı konusunun "Dijital Gelecek" olarak belirlenmesinin, çok farklı açılardan dönüşümün masaya yatırılmasına ve katılımcıların çok yönlülüğüne sebep olduğu hakkında değerlendirmeler yapıldı. Genel Başkanımız, siyasetten diplomasiye; bilgiye erişimden onun güvenliği ve işlenmesine; ticaretin yeni kurallarından ticaretin yeni hatlarına; yeni piyasa koşullarından piyasaların yeni oyun kurucularına; milli gücü oluşturan yeni kavramlardan milli gücün yeni jeopolitik alanlarına kadar her sahada dönüşümünün masaya yatırıldığı panelimizin ana ekseninin dijital gelişim olduğu belirtildi. MÜSİAD olarak 2020-2021 dönemi ekonomik hedeflerine ulaşmada yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Genel Başkanımız, yeni dünya düzeninin sert ikliminde; üretimden ticarete, yatırımdan eğitime, sanattan toplumsal yapının onarımına kadar her alanda etkinliğimizi artıracak ismi Milli İktisadi Mimari olan iktisadi planımız hakkında da açıklamalarda bulundu. Programda, Dijitalleşme sürecinin 20 yıl içerisinde günümüzdeki mesleklerin büyük bir kısmında dönüşüme neden olacağı ve sürecin ülkemizde ki 3,5 milyon KOBİ için önem arz ettiğini vurgulandı. KOBİ'lerimizin işlerini internete taşıdıkça, üretim süreçlerinde, satış ve pazarlamada inovasyon kültürünü benimsedikçe, verimlilik artışının kendiliğinden geleceği, ancak bu suretle emek yoğun alanlardan bilgi ve zanaat yoğun alanlara, katma değeri yüksek alanlara yönelebileceğimize dair düşünceler dile getirildi. Ülkemizin yeni ekonomik hikayesinin dijitalleşme ile birlikte e-ihracat olduğuna vurgular yapıldı. Dijitalleşmenin bugün geldiği noktada en önemli unsurlardan birinin de “İnsani Değerlerin Kaybedilmemesi “ olduğunun vurgulandığı panellerimizde, ülkemizin bu konuda dünya genelinde ki tüm ülkelerden daha fazla hassasiyet gösterebilecek konumda olduğuna işaret edildi. Milli ve yerli üretimin dijital gelecekte etkin ve aktif olabilmek için olmazsa olmaz konumda olduğu, teknolojik öncülüklerin günümüz dünyasında ne kadar önemli bir hale geldiği, ülke olarak Milli Teknoloji hamlelerine şiddetle ihtiyacımız olduğu, bunu sağlayabilecek her unsurun dijitalleşme çalışmalarına hız vermeleri gerektiği konuşmacılar tarafından dile getirildi. “Yüksek Ahlak, Yüksek Teknoloji” düsturumuz, önemini günden güne daha fazla hissettiriyor. Teknolojide ne kadar ilerlerseniz ilerleyin “Ahlak” kavramıyla bütünleştiremediğinizde kontrolsüz bir güç haline geliyor. Konuşma yapan birçok panelistin konu hakkında özellikle vurgu yapması ne denli önemli bir durumla karşı karşıya kaldığımızı gösteriyor. İnsan odaklı milli üretim vizyonuyla, derneğimizin kurulduğu ilk günden bu yana vurguladığımız “Yüksek Ahlak, Yüksek Teknoloji” düsturumuzun bugün ne kadar isabetli bir söylem olduğunu Vizyoner’19 programımızda bir kez daha gözlemledik. Bu duygular çerçevesinde derneğimizin kısa zamanda en önemli faaliyetleri arasında yer almayı başaran MÜSİAD Vizyoner Zirvesi’nin bu sene ki organizasyonunun gerçekleştirilmesinde emeği ve katkısı olan herkese tebrik ve teşekkürlerimizi sunarız.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , MÜSİAD Vizyoner 19 Zirvesi , değerlendirme , ekonomi

Yorumlar