Kdz. Ereğli'de tüm uyarılara rağmen yoğun kalabalık oluştu!

24 Mart 2020 Salı 15:21

Kdz. Ereğli'de tüm uyarılara rağmen yoğun kalabalık oluştu!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde korona virüs salgınına karşı yapılan tüm uyarılara rağmen vatandaşlar PTT önünde yoğun kalabalık oluşturdu.

 Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen korona virüs salgınına karşı sağlık bakanlığı başta olmak üzere tüm kurumlar çok sayıda iş yerini kalabalıkların oluşmaması için kapatma kararı aldı. Kdz. Ereğli ilçesinde yapılan tüm uyarılara rağmen vatandaşlar PTT önünde yoğun kalabalık oluşturdu. Kurum çalışanları vatandaşları kalabalık oluşturmamaları yönünde uyarmalarına rağmen başarılı olamayınca bölgeye polis ekibi çağrıldı. Vatandaşlar polisin yaptığı uyarılara rağmen aralarında mesafe açmadan işlemlerini yaptırmak için sırada bekledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , korona virüs , vatandaşlar

Yorumlar
  • cemalakay
    24 Mart 2020 Salı 22:29

    allahim sanayalvarıyorum ülkemizisenkoru.yareppi

  • kadir
    24 Mart 2020 Salı 21:33

    nolacaktı ki, keşke cahil cehaletiyle ölse ve kalsa, ama malesef bulaştırıyorda

Alfemo'dan korona virüse karşı randevu sistemi...

24 Mart 2020 Salı 14:54

Alfemo'dan korona virüse karşı randevu sistemi...

Alfemo Mobilya Kdz. Ereğli Mağazası, Korona virüs riskine karşı müşterilerini randevu ile ağırlayacak.

 Alfemo Kdz. Ereğli Mağazasından yapılan açıklama şu şekilde, “Değerli Müşterilerimiz, Dünyada ve ülkemizde süregelen COVID-19 Virüsü’ne karşı ekibimizi ve siz değerli misafirlerimizi korumanın şu sıralar en büyük görevimiz olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle hayatlarımızı ertelemeden sağlıkla devam edecek güzel günlerimiz için, sizleri size özel zamanlarda mağazamızda ağırlayacağız. Size özel hizmet verebilmemiz için, 24.03.2020 tarihinden itibaren bizden randevu alabilirsiniz. Bizim için değerlisiniz.”
TİM TEK Yapı San. ve Tic. Ltd. Şti. sahibi Sertan Yalçın, Alfemo Kdz. Ereğli mağazasında koronavirüs riskine karşın titizlikle tüm önlemleri aldıklarını belirterek, mağazayı ziyaret etmek isteyen misafirlerini randevu ile kabul edeceklerini söyledi. Yalçın konuşmasında, “Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs riskine karşın müşterilerimize daha iyi şartlarda hizmet verebilmek adına randevu sistemini başlattık. Mağazamıza gelen misafirlerimizin sağlığı bizim için önemli, bu sebeple, randevu sistemimiz ile müşterilerimize hijyenik ortamda hizmet vereceğiz” ifadelerine yer verdi.
Alfemo Kdz. Ereğli Mağazasını ziyaret etmek isteyen müşteriler 0544 280 67 80 telefon numarasından iletişime geçebilirler.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alfemo Kdz. Ereğli Mağazası , Alfemo Kdz. Ereğli , mağaza , alışveriş , tedbir , müşteri , sağlık , Sertan Yalçın

Yorumlar

4 ameliyat geçiren İrem yardım bekliyor...

24 Mart 2020 Salı 13:45

4 ameliyat geçiren İrem yardım bekliyor...

4 yıl önce beyin sapında damar kanama tespit edilen ve Esmira İrem Koç'un (23) özel bir hastanede ameliyat olan ve yaklaşık 95 bin lira arasında ödeyebilecek güçlerinin bulunmadığını belirten anne Ayfer Koç, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım istedi.

 Sakarya Üniversitesi'nde okuyan ve Hastalığı sebebiyle yarım kalan Esmira İrem Koç'un Alaplı ilçesinde yaşayan yakınları da hastane ameliyat masraflarını karşılamak için yaklaşık 95 bin liranın toplanması amacıyla yardım kampanyası başlattılar. Anne Ayfer Koç; kızı Esmira İrem Koç (23), 6 yıl önce yüzünde his kaybı nedeniyle hastaneye başvurduğunu anlattı. İrem'in beyin sapında kanama tespit edildi. Genç kız geçirdiği kısmi felç nedeniyle yürümesinde zorluk çeken ve zaman zaman el ve ayaklarında yaşadığı his kaybı nedeniyle evden dışarı çıkamamaya başladı. 
En kısa sürede beyninden önemli bir ameliyat olması gereken İrem'in ailesi ise maddi durumu yetersiz olmasından dolayı Alaplı Kaymakamlığına başvurdu. Hastane hastane gezmekten çocuğumun psikolojisi bozulduğunu anlatan Anne Ayfer Koç , "6 sene önce rahatsızlık dolayı kızımı Marmara Üniversitesine tedavi için getirdiğimizde tam teşhis koyamadılar. Yine rahatsızlık nüksetme sonucunda Özel bir hastaneye getirdik ve burada da teşhis konulamadı. Sonra Düzce Araştırma Hastanesine getirdiğimde oradan bana beyinden acil tedavi olması lazım dediler. Sonra Ankara Gazi Üniversitesine ve Hacettepe Hastanesine getirdiğimizde bize olumsuz cevaplar verdiler. 2018 yılında İbni Sina Hastanesinde 1 ay içerisinde üç defa ameliyat yapıldı. Ameliyat sonrasında vücudunda his ve duyguları azalma sonucunda doktorlarımız ameliyat yeri riskli olduğu için elimizden bir şey gelmediğini bizleri ışın tedavisini önerdiler. Uzun tedavi sonucunda sonunda kendimizi özel hastanede bulduk. En son hocamızda bu ameliyatın mutlaka olması gerektiğini söyledi. Şimdi kızımız riskli bir beyin ameliyatı geçirdi. Burası özel bir Hastane olduğundan ameliyat masrafı olan 95 bin Türk lirası ödenmesi gerekiyor. Bizim için de ameliyat masrafı çok yüksek. Esmira İrem zorlu bir ameliyat geçirdi. Ameliyatımız da biraz külfetli ve boyumuzu aşıyor. Zaten elimizde olanı da dolaşırken harcadık. Ameliyat masrafları için bizim bu parayı tamamlamamız gerekiyor. Biz devletimizden ve tanıdık-tanımadık herkesten kızımın sağlığı için Hayırsever vatandaşlarımızdan yardım talep ediyoruz. Dualarını istiyoruz. Bir annenin bu durumda ne çektiğini herkes bilir" diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Esmira İrem Koç

Yorumlar

Dalgaların boyu mendireği aştı...

24 Mart 2020 Salı 13:41

Dalgaların boyu mendireği aştı...

Zonguldak'ta saatteki hızı 21 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle Liman Caddesi'ndeki dalgaların boyu yer yer 4 metreyi aştı.

 Zonguldak'ta hava sıcaklığının 7 dereceye kadar düşmesiyle birlikte Liman Caddesi'nde dalgalar etkili oldu. Rüzgarın hızı saatte 21 kilometreye çıkınca dalga boyu da 4 metreye kadar çıktı. Dalgalar mendireği aşarken, balıkçılar ise limana demirledi. Kuru yük gemileri de korona virüs tedbirleri kapsamında açıkta bekletilerek kontrollü olarak alınıyor. Rüzgarın gün boyunca etkisini sürdürmesi beklenirken, hava durumunun da hafta ortasından itibaren 15 derecelere çıkması bekleniyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Sağlık çalışanlarına moral için 250 adet...

24 Mart 2020 Salı 13:38

Sağlık çalışanlarına moral için 250 adet...

Zonguldak'ta esnaflık yapan Aşkın Sefer Demirci, sağlık çalışanlarına moral vermek amacıyla kendi imalathanesinde yaptırdığı 250 adet pastayı 4 hastanede çalışan sağlık personellerine ücretsiz dağıttı.

 Kent merkezinde 10 yıldır esnaflık yapan 35 yaşındaki Aşkın Sefer Demirci, korona virüs tedbirleri öz verili ile çalışan sağlık personellerine teşekkür etmek amacıyla kendi imalathanesinde 250 adet pasta yaptırdı. Ardından Sefer Demirci eline eldiven, yüzüne maske takarak, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Atatürk Devlet Hastanesi, ek bina ve Amelebirliği Göğüs Hastanesinde çalışan sağlık personellerine pastaları dağıttı. Aşkın Sefer Demirci'nin bu anlamlı hareketi ise sağlık çalışanlarından büyük takdir topladı. 
Esnaf Sefer Demirci, daha önce de Öğretmenler günü nedeniyle yine 250 adet pastayı ücretsiz olarak öğretmenlere dağıtmıştı. 35 yaşındaki Aşkın Sefer Demirci, ''Berrak Fırın pastahaneleri sahibiyim. Amacımız bu zor günde sağlık personellerinin yanında olmak. Herkese mutluluk dağıttık, pasta dağıttık. 250 adet pasta dağıttık. Kadın Doğum Hastanesine, Göğüs Hastalıkları Hastanesine, Atatürk Devlet Hastanesine ve Ek binaya dağıttık. Bu zor günlerde moral olmak istedik. Sağlık personellerimizin görevi zor. Herkesle ayrı ayrı uğraşıyorlar. Bizimde elimizden mutluluk geldiyse ne mutlu bize. Hijyeni elden bırakmıyoruz. Pastalarımızı maske ve eldivenle dağıttık. Dükkanlarımız da da aynı şekilde yapıyoruz. Herkes evinde kalsın. Biz herkes için dışarıdayız zaten" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , esnaf , sağlık çalışanları

Yorumlar