Kdz. Ereğli’de spor etkinlikleri ve konser düzenlenecek...

5 Temmuz 2018 Perşembe 22:15

Kdz. Ereğli’de spor etkinlikleri ve konser düzenlenecek...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 6-7-8 Temmuz tarihlerinde yapılacak Spor Organizasyonlarına ilişkin olarak düzenlediği basın toplantısında tüm bölge halkını etkinliklere davet etti.


Kdz. Ereğli Belediyesi’nin Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği, Yelken İhtisas Kulübü ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü işbirliği ile düzenleneceği etkinlikler yarın başlayacak. Başkan Uysal, etkinliklerin turizm çalışmalarının bir parçası olduğunu söyledi. Uysal konuşmasında “Amacımız İlçemizin tanıtımı. Gerek bisiklet turlarımız gerek yelken yarışlarımız gerekse Açık Su Yüzme Yarışı ile ilçemizin tanıtımını ve bugüne kadar sadece seyrettiğimiz, yaşayamadığımız denizimizi de Turizme kazandırmayı amaçlıyoruz. Gerek 3 gün süreyle birçok branşta düzenlenecek etkinlikler, gerekse 7 Temmuz Cumartesi saat 21.30’da Erdemir Ofis Yolu üzerinde ünlü sanatçı Simge’nin vereceği konsere tüm halkımız davetlidir ”şeklinde konuştu. 
Basın toplantısında konuşan Kdz. Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği Başkan Yardımcısı Nevzat Akkoç, 42 ayrı ilden 250 bisikletçinin Göktepe Altı Plajı’nda (Eski Kantar) bölgesinde 6-7-8 Temmuz tarihlerinde kamp kuracağını ve 3 gün boyunca 3 farklı güzergâh üzerinde bisiklet turları düzenleneceğini söyledi. 
İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü Başkanı Mustafa Özer’de açıklamada Eski Bakanlarımızdan Esat Kıratlıoğlu, Kürşad Tüzmen gibi isimlerin de yer alacağı organizasyon kapsamında Amfi Tiyatro alanından başlayacak 1500 ve 3000 metre yüzme yarışlarına Ulusal ve Uluslararası düzeyde 250 sporcunun katılımı ile Açık Su Yüzme Yarışının Ereğli’de gerçekleşeceğini söyledi. 
Yelken İhtisas Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezai Çimenoğlu da, geçtiğimiz aylarda yaşanan fırtınada hasar gören kulüplerinin yeniden faaliyete geçmesi konusundaki desteklerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Amatör Denizciler Derneği (DADD) işbirliği ile 7-8 Temmuz tarihlerinde Polisevi Yelken İhtisas Kulübü’nde Yelken- Rüzgar Sörfü ve Yelkenli Yatların gösteri yapacağı etkinlikler düzenleneceğini belirti. 
Basın toplantısında konuşan İlçe Spor Müdürü Serkan Keleş’de etkinliklerin Ereğli’de yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Etiketler:

spor , etkinlik , organizasyon ,

Yorumlar

Belediye otobüslerine 25 kuruş zam...

4 Temmuz 2018 Çarşamba 17:36

Belediye otobüslerine 25 kuruş zam...

Alaplı Belediyesi Özel Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretlerine 25 kuruş zam yapıldı!

Alaplı Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Çarşamba günü Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Zam yapılması talebi ile görüşülmek üzere Alaplı Belediyesi Özel Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretleri bu meclis toplantısında görüşülerek karara bağlandı. CHP'li ve AK Parti’li Meclis Üyelerinin oylarıyla oy çokluğu ile Özel Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Alaplı Belediyesi Özel Halk Otobüsleri sivil yolcu taşıma ücreti şehir içi 1,75 liradan 2 liraya, öğrenci ve emekliler için geçerli olan indirimli yolcu taşıma ücreti ise, 1.5 liradan 1.75 liraya yükseltildi. Özel Halk Otobüsleri yeni ulaşım ücretli zamları 9.07 2018 yılı Temmuz ayı itibarı ile başlayacak.

Yorumlar
 • ozge enes
  6 Temmuz 2018 Cuma 08:54

  haram olsun ya sanki cok kazaniyoruz asgeri ucret aliyoruz zaten birde hersene zam otobusler tiklim tiklim valla kazanamiyoruz demesinler otobusculer ben gonul rahatlikla haram ediyorum verdigim parayi

 • Ömer kdz
  6 Temmuz 2018 Cuma 00:43

  Kdz ereglinin halk otobüsleri çok fazla para alıyorlar kartı olmasın öğrenci 2.75 vermek durumunda çok uzak bir yola çıkmıyorlar ne kadar fazla ücret alınırsa insalar da o kadar çok strese giriyor tekrar dan ücretler gözden geçirilmeli

 • RIFAT YILMAZ
  5 Temmuz 2018 Perşembe 00:15

  EREĞLİ DE 2 25 KARTLI 2 75 KARTSIZ BİNİŞ ÖĞRENCİ İSE 1 75 OLDU NEREDEYSE HER SENE 1 LİRA ZAM YAPILIYOR NEDİR BU YA HAKSIZ KAZANÇ DİZ BOYU BUNA DUR DEMEK LAZIM YETKİLİLERE ARZ EDERİM

Uysal, "Tüm şehre arıtılmış içme suyu bir haftaya verilecek"

4 Temmuz 2018 Çarşamba 14:40

Kamera: Tayfur Bozkurt - Fotoğraf: Nisa Nur Temizel

Uysal, "Tüm şehre arıtılmış içme suyu bir haftaya verilecek"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçenin tamamına bir haftaya kadar temiz içme suyunun verileceğini söyledi.

Kdz. Ereğli Belediye Meclisi’nin 2018 yılı Temmuz Ayı toplantılarının ilk birleşimi bu gün saat 10.00’da AKM Nikah Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantının açılışında konuşan Başkan Uysal arıtılmış içme suyu çalışmaları hakkında bilgi verdi. Uysal bu gün itibariyle Kadıtarlası, Yenimahalle, Kestaneci Mahallesi ve Ören’de bir bölge dışında tüm kente arıtılmış suyun verildiğini belirterek kalan mahallelere de temiz suyun bir hafta içinde verileceğini dile getirdi. Toplantının ilk birleşiminde 4 gündem maddesi ele alındı. Elmatepe, Kışla, Süleymanlar, Kirmanlı ve Kavaklık mahallelerinde yapılacak olan kadastro yenileme çalışmaları ile ilgili madde her bir mahalle için altı kişiden oluşmak üzere bilirkişi heyetleri oluşturulması oybirliği ile kabul edildi.
Karadeniz Ereğli Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali Yönetmeliğinin 23. maddesinde değişiklik yapılmasına yönelik gündem maddesi Hukuk İşleri Komisyonuna havale edilirken, Kdz. Ereğli Belediyesi ile Kdz. Ereğli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü arasında, Cumhuriyet Halkevlerinde düzenlenecek kurslar konusunda imzalanacak protokol için Belediye Başkanına yetki verilirken, protokol kapsamında açılacak kursların maliyetinin Ereğli Belediyesi tarafından karşılanacağı ifade edildi. Mecliste bu gün görüşülen son madde de ise İmar Planı Notları değişikliğine askı müddeti içerisinde yapılan itirazlara ait komisyon raporuna CHP’li üyeler red, AK Partili üyeler ise kabul oyu verdi. İtirazların reddi AK Partili meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi. Gündemde yer alan diğer maddeler 4 Temmuz 2018 Perşembe günü görüşülecek.

Yorumlar
 • Nokta
  7 Temmuz 2018 Cumartesi 12:19

  Bu zamana kadar pis su mu içtik

 • Ismail y
  5 Temmuz 2018 Perşembe 19:24

  Yillardir bugun yarin deyip gectigininiz ören mahallesini imar sorunu ile ilgili bir toplanti yapip gereki bilgiyi halka sunarmisiniz

 • RIFAT YILMAZ
  5 Temmuz 2018 Perşembe 17:40

  BAŞKANIM ÖREN CAMI YANINDAKİ KAYNAK SUYUNADA BIR EL ATIN

Eylül ve Leyla cinayetleri son bulsun diye...

3 Temmuz 2018 Salı 21:43

Kamera: Tayfur Bozkurt - Fotoğraf: Nisa Nur Temizel

Eylül ve Leyla cinayetleri son bulsun diye...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bir grup vatandaş Ağrı’da öldürülen 4 yaşındaki Leyla ve Ankara’da öldürülen 8 yaşındaki Eylül cinayetlerine tepki amacıyla toplandı.

 

Kdz. Ereğli ilçesinde Ağrı’da 15 Haziran günü kaybolduktan sonra geçtiğimiz günlerde cansız bedenine ulaşılan 4 yaşındaki Leyla Aydemir ve Ankara’da kaybolduktan 8 gün sonra cansız bedenine ulaşılan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara cinayetlerine tepki amacıyla gösteri düzenlendi. Gizem Dinçel ve arkadaşlarının sosyal medya üzerinden yaptığı çağrısı üzerine Atatürk Anıtı önünde saat 19.30’da toplanan vatandaşlar çocuk istismarı ve cinayetlerini işleyen kişiler için idam yasasının çıkarılmasını istedi.
Çocuk istismarı ve cinayetlerine tepki gösteren sloganların yazıldığı dövizleri taşıyan çocuklar ve kadınlar havaya siyah balonlar bıraktı.
Etkinliği düzenleyen Gizem Dinçel, insanlık dışı bu olayların önüne geçilmesi gerektiğini söyledi. Dinçel konuşmasında “Burada toplanan insanlar siyasi ve kurumsal kimliklerinden bağımsız olarak buradalar. Unutulmak üzere olan insanlığımızı hatırlamak için buradalar. Bizler yaşanan bu acılara artık sessiz kalamadık. Bu alçaklığa sesimizi çıkarmak zorundaydık ve çıkardık da. Bugün bu konuları konuşuyor ve üzülüyor olmamız utanç vericidir. Burada tüm annelere ve öğretmenlere seslenmek istiyorum. Çocuklarınızı iyi bir doktor, iyi bir mühendis, iyi bir avukat olsunlar diye yetiştirmeyiniz. Çocuklarınızı gönlü ve ruhu güzel olarak yetiştiriniz. Küçükleri sevmeyi büyükleri saymayı öğretin. Adaleti öğretin ve sözlerimi uzatmadan söyleyebileceğim tek şey, bu bakışları unutmayın Türkiye” ifadelerine yer verdi.
Gün geçtikçe olayın ciddiyetinin arttığını ifade eden Kdz. Ereğli Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Tarkan Adik, kanun çıkarılması gerektiğini belirtti. Adik, “Gün geçtikçe olayın rengi değişmeye başladı. Bu durumun kat sayısı yükselmeye başladı. Bu olay başka yöne doğru gidiyor. Biran önce gerekli kanunların çıkarılması ve biran önce uygulanması lazım” dedi.
Kdz. Ereğli Galatasaraylılar Derneği Başkanı Timur Şen ise sözün bittiği yerde olduklarını vurgulayarak gerekli kararname, hüküm, kanun ne ise biran önce çıkartılmasını ve bu olayların bir daha tekrarlanmamasını söyledi.
Gösteri yapılan konuşmalar ve havaya balonların bırakılmasının ardından sona erdi.

Yorumlar

Türkler yeni bir gezegen bulsalar...

3 Temmuz 2018 Salı 17:19

Türkler yeni bir gezegen bulsalar...

“Türkler yeni gezegen bulsa adını ne koyardı?”


İz Medya olarak Kdz. Ereğli halkına “Türk’ler yeni bir gezegen bulsalar adını ne koyarlardı?” sorduk.

İşte bu soruya Ereğli halkı tarafından verilen ilginç yanıtlar;

 

Yorumlar
 • Haaayaaalettt
  4 Temmuz 2018 Çarşamba 13:14

  Sence bizim bi gezegen bulma şansımızzz ne kadar :) :)

 • Erdem Candan
  3 Temmuz 2018 Salı 18:00

  Güzel Bir Röportaj Olmuş Tebrik Ederim.