Kdz. Ereğli’de, Türkiye ve Ortadoğu konuşuldu

13 Mart 2018 Salı 15:36

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli’de, Türkiye ve Ortadoğu konuşuldu

Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Gündem toplantılarının’ ilkinde ‘Son gelişmeler ışığında Türkiye ve Ortadoğu’ konuşuldu. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, gazeteci yazarlar Selahattin Yusuf ve Ahmet Kekeç’in konuşmacı olarak katıldığı toplantıda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal; “Çeliğin, Çileğin ve Çınar’ın şehri Kdz.Ereğli’de bu tür gündem toplantılarını sürdüreceğiz” dedi.

Kdz.Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ilk kez gündem toplantıları düzenlenmeye başlandı. Anadolu Otel konferans salonunda ilki gerçekleştirilen toplantıda, ‘Son gelişmeler ışığında Türkiye ve Ortadoğu’ konuşuldu.
Konferansa AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, gazeteci yazarlar Selahattin Yusuf ve Ahmet Kekeç konuşmacı olarak katıldı.
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, konferansın açılış konuşmasında ilçede yapılan hizmetlere özet olarak değinirken, “Çeliğin, Çileğin ve Çınar’ın şehri Kdz.Ereğli’de bu tür gündem toplantılarını sürdüreceğiz” dedi.
"SON GÜNLERDE DEĞİŞİKLİKLER VAR"
Başkan Uysal, şunları söyledi; "Etrafımızdan haberdar olmazsak kendi yaşamımızı devam ettiremeyiz. Çevremizdeki gelişmelerden haberdar olmamız lazım. Memleketimizi bir çember içerisine alalım, dünyadan ayrı, farklı düşünemeyiz. Son gelişmeler ışığı altında Kdz.Ereğli'yi çok anlatmak isterdim. Çünkü Kdz.Ereğli’mizde son günlerde son derece değişiklikler var. Alt yapı bitti, sosyal tesis alanlarımızdan bazıları bitti, bazıları da çok kullanılır halde ancak Atatürk Anıtı çevresindeki düzenlemeler, havuzlar kalktı. Eleştiri şu, 'orada taşların arasında çimenler çıkıyor.' Zaten istediğimiz bu. Biz oralardaki çınar ağaçlarının daha uzun yaşaması için bu işlemi yaptık. Devasa havuzlarda gezilecek alanlar yoktu. O alanları kullanılabilir, kamusal alan dediğimiz vatandaşımızın özellikle ailelerin çocuklarımızın yaşam alanı haline getirdik. Bu yüzden bizler yaptığımız işin doğru olduğuna inanıyoruz.
"DÜNÜ BİLMEMİZ LAZIM"
Pazar yeri konusunda, herkes pazaryerine gitmiştir. Bugünü anlayabilmemiz için dünü bilmemiz lazım. Pazar yeri biz göreve gelmeden şuan mevcut olan belediye binamıza taşınacaklardı. Ön tarafındaki o dükkanlar, balık satış yerleri olacaktı. Bütün köylü pazarı, esnafımız belediye binamıza taşınacaktı. Bunları anlatıyorum çünkü bilinmesini istiyorum. O binaya köylülerimiz, esnafımız gidebilir miydi? Oradaki dükkanları kiralayabilirler miydi? Şehrimizin içinden geçen Pençes ırmağı buradan akıyordu ve yanında da balıkçılar, bu son derece yanlıştı. Kaldı ki bu binanın maliyeti 14 milyon liraydı. Şimdi bir belediye binası yapılsa bu kadar para gitmez.
"EREĞLİ RANTİYE ALANINDAN ŞANTİYE ALANINA DÖNDÜ"
Bizler ne yaptık? Adı üzerinde ne dedik, 'pazaryeri rehabilitasyon projesi'. Yani esnafımızı hiç rahatsız etmeden projemizi esnafımız bir gün dükkanını kapatmadan, rahatsız olmadan, aynı paralelde yürüttük. İki tane mescit yaptık, orada bütün vatandaşlarımız 2 metre karelik dükkanlarda namaz kılıyordu. Kadın ve erkek mescidi yaptık. 7 kişilik bayan, 12 kişilik tuvaletler yaptık. Bebek bakım odası yaptık, yerinde düzenledik. Ancak gözden kaçan bir düzenleme daha yaptık, tuvaletleri ücretsiz yaptık. Pazarcılarımız zor kazanıyor zaten tuvaletleri ücretsiz yaptık. Rehabilitasyon projesi bitti, kenar düzenlemeleri de bitti. Yalnız pazaryerinin kendi bahçesinde ürettiği malı pazaryerinde satması için yerlerini hepsine tahsis ettik. Eskiden kim yerindeyse aynı yerinde kalıyor. Ancak bir dedikodu sürekli anlatılıyor, böyle bir şey de bize gelsinler, kendilerine açıklayalım. Kısacası rant falan yok. Bizler göreve geldiğimizde zaten Ereğli rantiye alanından şantiye alanına döndü.
"BİZLER TARAFIMIZI BELLİ ETTİK"
Geçen hafta kent meydanı projemizi başlaması için biz eski terminal binasını yıktık. Biz kent meydanının iki katlı otopark, kent meydanı ve üzerine sembol camide yapmak niyetimizi ortaya koyduk. Aslında bu Hazreti İbrahim'in ateş ile su taşıyan karınca misali. Bizler tarafımızı belli ettik. Bu projenin yapılmasında samimiyiz. İnşallah Allah'ın izniyle de bu hafta ihalesine çıkıyoruz. Bizler için bu son derece önemli bir proje. Şehrimizin hem trafik sorununu hem de meydan kazandırılmasını hem de şehrimizin ilçemizin ihtiyacı olduğu cami meydana çıkacak. Her gerçek bir hayalle, her bahar bir çiçekle başlar. Biz bir çiçek baharın açılışını müjdelemek için bunu önemsiyoruz. Terminalimizi yıktık, oradaki arkadaşları da ve yolcularımızla, vatandaşımızla mağdur etmeden çözümü de o gün bulduk. İnşallah halk otobüslerimizle, ulaşımla alakası olan kardeşlerimizle paylaştık. Halkımız da şoför esnafımız da mağdur olmayacak şekilde ortak bir çözüm bulduk.
"HER PROJEDEN ENGELLİLERİMİZ FAYDALANIYOR"
Bir de biliyorsunuz havuz projesi dedik. Havuz projesi aslında geçen hafta mecliste, 'engelliler olursa, engelliler de faydalanabilirse biz buna evet derdik' diyen arkadaşlarımız var. Zaten bizim yaptığımız her projede engelli vatandaşlarımız faydalanıyor. Şimdi ben buradan soruyorum, 20 yıldır belediye binamıza eski yerine engelli vatandaşlarımız çıkabiliyor muydu? Peki Atatürk Kültür Merkezi dediğimiz yerde sinema salonlarında 20 yıldır biz göreve gelmeden engelli kardeşlerimiz salona girebiliyorlar mıydı? Giremiyorlardı. Aslında yaptığımız yatırımlar da 2-3 bin lirayı geçmeyen basit bir rampa ama bunu bile düşünmediler. 'Havuzda engelliler yüzerse.' Yüzecek, bunu da yapacağız. Bizim her kamusal projemizde engelli vatandaşlarımız düşünülmüş.
"DOĞRU OLANLARI YAPIYORUZ"
Göreve geldiğimizden itibaren ödüller aldık, 4 tane. Alt yapıda aldık, EMİTT fuarında aldık, turizm alanlarında aldık. Bilim şenliğinde aldık. Benim için bu 4 ödülün arasında en önemlisi 4'nci sınıf sosyal bilgiler kitabına girmek. Orada bilim ve teknoloji sayfasında bilim adamları var ileride Kdz.Ereğli Belediyesi var. Benim için en önemli ödül bu kitap. Ben o kitabı saklıyorum, hayatımın en anlamlı ödülü. Bir ders kitabına geçiyorsunuz. 81 İl'de 4. sınıftaki öğrencilerin aileleri bunu görüyor. Bizler ödül almak için çalışmıyoruz. Çalışmalarımızı ödül alalım diye de yapmıyoruz. Bizler doğru olanları yapıyoruz. İlçemizin ihtiyacı olanları yapmak istiyoruz"
"TÜRKİYEYİ ANADOLU'DA SIKIŞTIRMAK, ORTADOĞU'YA ÇIKARTMAMAK"
Konferansı yöneten AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, yaptığı açıklamada "Afrin'de olup biten her şeyle Yemen'de olup biten arasında fark yok. Afrin'de olup biten her şeyle Musul, Kerkük'te 100 yıl önce yaşadıklarımız arasında hiçbir fark yok. 100 Yıl öncesine gitmeyelim, Afrin'de olup bitenle birinci Körfez harekatı sonrasında Irak'ta yaşananlar arasında hiçbir fark yok. Dün Berlin duvarının yıkılmasının ardından Körfez harekatı üzerinden Irak'ta yaşananlar ile bugün Suriye'de yaşananlar arasında hiçbir fark yok. İkisinin de hedefi bizi Anadolu'da sıkıştırmak, Ortadoğu'ya çıkartmamak. İslam dünyasının ümmetin bütün bileşkelerini ortadan kaldırmak" dedi.
"TUTSAK EDİLMEK İSTENDİK"
Külünk, konferansta yaptığı konuşmada, Ortadoğu'yu elinde tutanın dünyayı elinde tutacağını, o bölgede yaşanan her olayın herkesi yakından ilgilendirdiğini belirterek, "100 Yıl önce birinci dünya savaşı bitmiş, biz Anadolu topraklarına çekilmek durumunda kalmış, fiziki sınırlarımız ile aklımız ve ruhumuzla sınırlandırıldıktan sonra, 'ya Orta doğu mu? Araplar mı? Ne olursa olsun' bizi getirmek istemişlerdi ya aslında dünyanın kalbinden bizi koparmak istemişlerdi. Biz kalpten koparılarak Anadolu topraklarına tutsak edilmek istendik" dedi.
"BİR IZDIRABIN EŞİĞİNDEYİZ"
Dünyanın giriş kapısının İstanbul olduğunu anlatan Külünk, şunları söyledi: "Dünyanın şehir devletçiklerine dönüştürülerek yönetilmek istenmesinin yegane sebeplerinden bir tanesi İstanbul'un Müslüman Türklerin elinden gasp edilme hesabıdır. Çünkü İstanbul'u başka türlü tutamayacaklarını biliyorlar. İstanbul üzerindeki hesapları 1453'den hiç bitmediği bir zaman diliminde biz Ortadoğu'yu konuşuyoruz. Ortadoğu'yu hiç susturulmadan konuşuyoruz ama üzgünüm ki yeniğiz, mağlubuz. Bu mağlubiyeti galibiyete bir büyük dönüşümün sancılarını yaşıyoruz. Bir ızdırabın eşiğindeyiz. Bu ızdıraptan mutlaka büyük bir galibiyet çıkacaktır. Ben yürekten inanıyorum. Allah bir kez daha Anadolu toprakları üzerinden bu aziz millete bir kez daha önüne fırsa geçirmiş durumda. Eğer bunu iyi getirmesini bilirsek. Afrin'de olup biten her şeyle Yemen'de olup biten arasında fark yok. Afrin'de olup biten her şeyle Musul, Kerkük'te 100 yıl önce yaşadıklarımız arasında hiçbir fark yok. 100 Yıl öncesine gitmeyelim, Afrin'de olup bitenle birinci Körfez harekatı sonrasında Irak'ta yaşananlar arasında hiçbir fark yok. Berlin duvarının yıkılmasının ardından Körfez harekatı üzerinden Irak'ta yaşananlar ile bugün Suriye'de yaşananlar arasında hiçbir fark yok. İkisinin de hedefi bizi Anadolu'da sıkıştırmak, Ortadoğu'ya çıkartmamak. İslam dünyasının ümmetin bütün bileşkelerini ortadan kaldırmak"
"AFRİN, BAĞIMSIZ HATAY CUMHURİYETİ'NİN BİR İLÇESİYDİ"
Amerika Birleşik Devletleri'nin son 5 yılda bölgede yaptıkları ile deşifre olduğunu ifade eden gazeteci yazar Ahmet Kekeç, Türkiye'nin Fırat Kalkanı operasyonu ile Amerika'nın planlarını bozduğunu söyledi. "Afrin operasyonu ile ABD'nin tasarımların bir anlamda altını boşaltıyoruz" diyen Kekeç, "Bize kızgınlıkları çok fazla. Ülkemizde darbe yapmaya bile kalkıştılar, bize o kadar öfkeliler. Uzun bir adam çıktı tüm hesapları bozdu. Bu Gezi olayları, 17-25 Aralık, kaos, 15 Temmuz olarak dönüyor. Afrin ile bizim çok alakamız var. Afrin, Suriye'nin bir bölgesi değildir. Afrin, bağımsız Hatay Cumhuriyeti'nin bir ilçesiydi. Hatay, 1919'da katılmadan önce bağımsız bir cumhuriyetti. Afrin, Hatay'ın ilçesiydi. Hatay hükümetinin kararından sonra bize bağlanmasıyla Afrin, Suriye topraklarında kaldı. Hatay'da olanlar bilir. Afrin bize çok tanıdık bir bölge. Yani Afrin'de ne işimiz var diyenlere cevap olabilecek türde bilgiler bunlar. Bizim sulh ve sükun içerisinde yaşayabilmemiz için sınır güvenliğini garanti altına alınması gerekiyor. Bu çerçevede yapılan operasyonlar bunlar" dedi.
TERÖR VE UYUŞTURUCU KORİDORU
Bölgedeki koridorların sadece terör değil uyuşturucu için de kullanıldığını vurgulayan Kekeç, şunları söyledi: "Türkiye'nin son yıllarda terör operasyonlarının sıklaştırması ile birlikte Asya'dan batıya gönderilen uyuşturucu trafiğinde aksamalar olduğu. Şöyle söylemek lazım, Hakkari Yüksekova'yı kullanıyorlardı artık bu güzergahı da kullanamaz hale geldiler. O terör koridoru ile hem uyuşturucu hem Ortadoğu petrollerinin sevkini sağlayacaklardı"
"TÜRKİYE BÜYÜMEK ZORUNDA"
Gazeteci Yazar Selahattin Yusuf, gelecekte Türkiye'nin güçlü ve büyük bir ülke olabilmesi için büyümesi gerektiğini anlatarak, "Durursa düşecek, bisikletin üzerindedir Türkiye. Türkiye mutlaka her bakımdan büyümek zorunda. Hiç değilse manen büyümek zorundadır. Bu vücuda yeniden kan vermemiz gerekiyor. Kanı kültürel olarak çekilmiş bir memleketteyiz, bunu kabul etmek zorundayız" dedi.
Program soru ve cevap bölümüyle sona erdi. Programa katılması beklenen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç’un Bakanlar Kurulu toplantısına katıldığı için gelemediği açıklandı. İlçe protokolü ile birlikte çok sayıda kişinin takip ettiği programda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, konferansa katılan misafirlerine çeşitli hediyeler takdim etti.

Yorumlar

Tapu Müdürü Kırgöz TSO’yu ziyaret etti

13 Mart 2018 Salı 15:27

Tapu Müdürü Kırgöz TSO’yu ziyaret etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Tapu Sicil Müdürü Aysun Kırgöz, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi (TSO) Başkanı Sertan Yalçın’ı makamında ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Tapu Sicil Müdürü Aysun Kırgöz, Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın ve Başkan Yardımcısı Abdülkadir Çınar’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten TSO Başkanı Yalçın, Kırgöz’e oda çalışmaları hakkında bilgi verdi. Tapu Sicil Müdürü Kırgöz de Yalçın’a çalışmalarında başarılar diledi. Ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Etiketler:

TSO , Kdz. Ereğli , Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın , ziyaret ,

Yorumlar

Ereğli’nin markası Big Daddy 25. yılına girdi

13 Mart 2018 Salı 15:16

Ereğli’nin markası Big Daddy 25. yılına girdi

Kdz. Ereğli ilçesinde 1994 yılında Feridun Eken tarafından kurulan ve ilçenin önemli markalarından biri haline gelen Big Daddy Pizza & Burger kuruluşunun 25. Yılını çalışanları ile birlikte kutladı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde 12 Mart 1994 tarihinde Feridun Eken, Mustafa Ünal Atay tarafından kurulan ve ulusal markalarla rekabet ederek 24 yılını başarı ile tamamlayan Big Daddy Pizza & Burger 25. Yılını Yalı Caddesi’nde ki merkezinde kutladı. 25 yılda Ereğli’nin en iyi markalarından biri haline gelen Big Daddy Pizza & Burger işletmecileri Ferhat Eken, Osman Yavuz, eski ve yeni çalışanları bir araya geldi.
25 çalışanı ile Yalı Caddesi ve Ereylin Alış Veriş Merkezi’nde hizmet veren Big Daddy Pizza & Burger 25. Yılını kesilen pasta ile kutladı. Konuşması sırasında duygusal anlar yaşayan Big Daddy Pizza & Burger işletmecisi Ferhat Eken, bu güne kadar emeği geçen herkese teşekkür etti. Eken konuşmasında “ 12 Mart 1994 tarihinde başlayarak bu gün 24. Senemizi doldurduk ve 25. Yaşımıza giriyoruz. Kuruluşumuzdan itibaren emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Başta rahmetli aile üyelerimiz, rahmetli Tahsin Keçibaş, Yüksel ustamız, İhsan abimiz, Kazım abimiz, Fatma hanım, Hasan ustamız, bütün eski ve yeni çalışanlarımızla daha nice iyi günler görürüz inşallah. Osman Yavuz ailemize yeni katıldı. Big Daddy bizim hiçbir zaman ticaret kapısı olarak gördüğümüz bir işletme olmadı. Sıfat olarak patronduk belki ama hep bu ailenin bir üyesi olduk. Öyle yaşadık, İnşallah öyle devam ettireceğiz. Rahmetli insanlardan bahsedince biraz duygulandık. İnşallah hep böyle bir aile olarak devam ederiz.”
Big Daddy Pizza & Burger’in yeni ortaklarından Diş Hekimiz Osman Yavuz ise Big Daddy’nin pizzalarını Eken Pastanesi’nde yemeye başladıklarını belirterek, eski ve yeni çalışanlarla tanışmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Yavuz konuşmasında “Özellikle buradan emekli olmuş ebi ve ablalarımızı görmek beni çok mutlu etti. Gençler ileride de inşallah sizlerde onlar gibi olursunuz. Ablam anlatıyor ‘Buradan kazandığımla çocuklarımı okuttum, evimi aldım’ diyor. Demek ki çalışınca oluyormuş. Ferhat kardeşimde sağolsun bu aileye bizi de dahil etti. İnşallah bizde çıtayı bir kademe daha yukarı çıkarmaya çalışacağız. Hepiniz çok sağolun” dedi.
Eken ve Yavuz eski ve yeni çalışanları ile birlikte 25. Yaş günü pastasını birlikte kesti.

Yorumlar

Başkan Demirtaş, Keleş ve ekibini ağırladı

12 Mart 2018 Pazartesi 16:23

Ereğli Haber

Başkan Demirtaş, Keleş ve ekibini ağırladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli TSO yönetimine aday olan Arslan Keleş ve ekibini makamında kabul etti. Keleş ve arkadaşlarına başarılar dileyen Demirtaş “Kazanan Ereğli olsun” dedi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Kdz. Ereğli TSO’nun Nisan ayında yapılması planlanan organ seçimlerinde aday olan Arslan Keleş ve arkadaşlarını makamında ağırladı.

“Amaç koltuk değil Ereğli’yi büyütmek olsun”
TSO seçimlerin kardeşlik çerçevesinde bayram havasında geçmesini dileyen Demirtaş, amacın koltuk değil Ereğli’yi büyütmek olması gerektiğini vurguladı. Demirtaş konuşmasında “Ticaret be Sanayi Odası seçim çalışmalarını takip ediyoruz. Diğer adaylarda geliyor. Bizim temennimiz güzel bir seçim olmasını temenni ediyorum. ‘Kazanan Ereğli olsun, Ereğli ekonomisi olsun’ diyorum. Abi kardeşlik çerçevesinde, bayram havasında bir seçim olmasını temenni ediyorum. Sonuçta Ereğli’nin gidişatı belli. Ereğli her geçen gün ekonomik olarak kötüye gitmekte. Ereğli ve Gülüç her ne kadar ayrıda olsa Ereğli bizim ilçemiz. Ereğli’ye yapılan her hizmetin bize faydası olur. Ereğli’yi ekonomik, sosyal ve hizmet anlamında öne çıkmasını istiyoruz. Ben bu anlamda yönetime yeni gelecek arkadaşlara başarılar diliyorum. Allah yüzünüzü kara çıkartmasın. Amaç koltuk olmasın, kazanan Ereğli olsun” dedi.

“Gülüç’te ki dokunuşu TSO’da yapmak istiyoruz”
Başkan Demirtaş ile Gülüç’ te birçok şeyin değiştiğini ve yapılan güzel çalışmaları takip ettiklerini belirten Arslan Keleş ise kendilerinin de Kdz. Ereğli TSO’da aynı dokunuşu gerçekleştirmek istediklerini vurguladı. Keleş konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bizde sizin söyledikleriniz gibi aynı amaç için yola çıktık. Amacımız Ereğli’yi büyütmek. Ereğli ve Gülüç’ü bir bütün olarak görüyoruz. Ereğli’de istihdam olarak en büyük katkıyı sağlayan Gülüç’tü. Gülüç’ün yeniden eski günlerine dönmesi şehrimizin eski günlerine dönmesi anlamına gelecek. Birlik, beraberlik ve uyum içerisinde çalışma amacıyla yola çıkmış, kendi işinde başarılı, şehrin sorunlarını kendi sorunu olarak gören tüm zamanını ve eforunu şehrin büyümesi için harcayabilecek olan bir ekibiz. TSO’nun 15 Nisan’da organ seçimleri var. Ciddi bir rekabet var ve bu rekabet kaliteyi getirecektir. Bunun sonucunda güzel şeyler ortaya çıkacaktır. Her kes bu amaçla çalışıyor. Sizler burada yakından takip ettiğimiz belediye başkanlarımızdan bir tanesisiniz. Güzel işler yapıyorsunuz. Gülüç’te birçok şeyi çok kısa sürede değiştirdiniz. Bizde aynı dokunuşu TSO’da yapmak istiyoruz. Birçok şeyi değiştirebileceğimizi düşünüyoruz. Sizler bunun en güzel örneklerinden bir tanesisiniz. Seçilmişler olarak birlikte çalışacağız. Hepimizin amacı aynı, bu şehri büyütebilmek. Gülüç Ereğli ile entegre olmuş durumda. ‘Bu şehri nasıl büyütebiliriz?’ bununla ilgili oturup konuşacağız. Sizlerde bizi ve arkadaşlarımızı yakinen tanıyorsunuz. Diyalog ile birçok problemin üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz. Biz bir güç olursak istediklerimizi Zonguldak ve Ankara’dan alabiliriz.”

Demirtaş, Keleş ve ekibi ile basına kapalı bölümde bir süre sohbet etti.

Yorumlar

Alaplı OSB'de 11 firmaya yer tahsisi yapıldı

12 Mart 2018 Pazartesi 15:57

Alaplı OSB'de 11 firmaya yer tahsisi yapıldı

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) alt yapı çalışmalarında sona gelinirken şuana kadar 36 parselden 11 yatımcı firmaya yer tahsisi yapıldığı belirtildi.

Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak, Alaplı-Ereğli arası çevre yolunun yapımı ile birlikte Alaplı OSB’nin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi. 1998 yılında kurulma çalışmaları başlayan Alaplı OSB’ye şu ana kadar 16 milyon TL yatırım yapıldığını dile getiren Ocak, fabrikaların çalışmaya başlaması ile birlikte ilçede bir tane bile işsiz genç kalmayacağını vurguladı.
Alaplı Organize Sanayi Bölgesi’nin su, elektrik, kanalizasyon, yol ve çevre düzenlemelerini kapsayan alt yapı çalışmalarında sona gelindiğini anlatan Ocak “OSB’yi Alaplı’nın ekonomi ve istihdam alanında kalkınma reçetesi olarak görüyoruz. Alaplı OSB ve Islah OSB’de alt yapı çalışmaları artık tamamlanma aşamasına geldi. Alaplı OSB’ye şimdiye kadar altyapı ile birlikte 16 milyon TL tutarında yatırım yapıldı. 36 parselden 11 yatırımcı firmaya yer tahsisi gerçekleşti. OSB'yi belirli bir sürece soktuk. Bundan sonra ikinci etaptaki tahsis çalışmaları başlayacak. Hedefimiz istihdamı en fazla yaratacak firmalarla burada yatırım yapmak. OSB Alaplı'nın işsizlik sorunu çözecektir. Alaplı TSO olarak son bir işsiz genç kalmayıncaya kadar ekibimizle birlikte Alaplı için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Ocak, Alaplı OSB’de ki çalışmaları yakından takip ederek bir an önce fabrikaların faaliyete geçmeleri için işi sıkı tuttuklarını anlattı.

Etiketler:

Alaplı , OSB , yatırımcı , fabrika ,

Yorumlar
  • Mustafa
    5 Mayıs 2018 Cumartesi 00:49

    Sizinle bir projede bulunmak isterdim ve şimdi tat metal asitleme binasını yapiyorum