Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasından 5 yıldızlı hizmet

30 Mart 2018 Cuma 12:58

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasından 5 yıldızlı hizmet

Uluslararası Akreditasyon Kuruluşu’nun yapmış olduğu denetimler neticesinde bilindiği üzere 2014 yılında Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, B Seviye Akredite Oda olmuştu. 2017 Yılının sonlarına doğru girmiş olduğu denetimler neticesinde yine B Seviye Akredite olma başarısını gösteren Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, 3 yıl daha geçerli olan Akreditasyon Belgesini almaya hak kazandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde düzenlenen Tören ile Belgeler hak kazanan odalara takdim edildi. Tören, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmaları ile başladı. Ardından Belgelerin takdimi için sırasıyla ilk önce ilk defa Akreditasyon Belgesi almaya hak kazanan Oda ve Borsalar çağrıldı. Ardından da Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nın da içinde yer aldığı Akredite Oda olarak Belge yenileyenler davet edildiler.
Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası adına Akreditasyon Sertifika Törenine, Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Abdulkadir Çınar, Mehmet Çivici, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yavuz, Meclis Başkanı Faruk Yazıcı, Genel Sekreter Gündüz Acar, Ticaret Sicil Müdürü Cengiz Çolak ve Akreditasyon Sorumlusu Kubilay Arslangörür katıldılar.
Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın: “Üyelerimize 5 yıldızlı hizmet veren odalar arasında yer almak bizler için son derece gurur verici bir olaydır. Bundan sonra da Akreditasyon çalışmalarımızı hızlandırarak bu başarımızı artırarak devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Yorumlar

Ahırda dans eden çift, videonun hikayesini anlattı

30 Mart 2018 Cuma 12:10

 Ahırda dans eden çift, videonun hikayesini anlattı

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde eşiyle ahırda dans eden maden işçisi, sosyal medyanın yeni fenomeni oldu. İzlenme rekoru kıran videonun hikayesini anlatan Namık Kazkondu, "Birbirimizi seviyoruz. Mutluyuz. Mutlu olmak güzel" diye konuştu.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesi'nde maden işçisi olarak çalışan Namık Kazkondu, yaklaşık 8 ay önce yurt dışında yaşayan dayısının oğlu Kerem'e bir doğum günü sürprizi hazırladı. Eşi Hatice Kazkondu ile ahırı temizlediği sırada birlikte dans eden maden işçisi bir taraftan da şarkı söyledi. Hazırladığı videoyu da yurt dışında yaşayan akrabasına göndererek doğum gününü kutladı. Bir süre sonra arkadaşının eşine göstermek istediğini söyleyerek aldığı dans videosu; sosyal medyada paylaşınca izlenme rekorları kırdı.
Hafta sonları eşiyle köye gelerek büyükbaşhayvanlar ile uğraştığını ve doğal yaşamı çok sevdiğini anlatan maden işçisi Namık Kazkondu, videonun hikayesini de şöyle anlattı:
"Kozlu'da maden işçiyim. Gündüzleri madende çalışıyorum. Hafta sonları böyle yeğenimin mandırasında kendilerine yardımcı oluyoruz. Biz de bir nevi bu şekilde hoşumuza giderek eşimle birlikte vakit geçiriyoruz. Bu olayın hikayesi şöyle. benim yurt dışında dayım var. Dayımın gelini bana telefon açtı. Eşi Kerem'e doğum günü sürprizi yapmak için benden böyle ekranda slayt gösterisi için bir video istedi. Üç gün sonra sabah 05.30 gibi kalkmıştım. Eşimle birlikte ahırı temizledik. Bir taraftan da şarkı söylüyordum. Eşimin yanına geliyorum ona şarkı söylüyorum. O arada aklıma geldi. Yeğenimize böyle bir slayt gösterisi için ahırda eşimle dans yapıp gönderelim dedim. Ve dayımızın oğluna ahırın içinde çekip gönderelim diye böyle bir çalışma yaptık. Ortaya da böyle bir şey çıktı."

"Eşimden Allah razı olsun"
13 yıllık evliliklerinde eşi Hatice Kazkondu ile birbirlerine olan bağlılıklarını anlatan maden işçisi Namık Kazkondu, "Eşim ile köye çıkıyoruz. İkimizin birbirine olan bağlılığından kaynaklanıyor. Biz birbirimizi severek yaşıyoruz. Yeğenimize yardımcı oluyoruz. O da bizim hoşumuza gidiyor. Eşimden de Allah razı olsun. Onun da bana sahip çıkmasıyla ortaya böyle bir şey çıktı. Biz bu şekilde olacağını tahmin etmiyorduk. Bir slayt gösterisi yapıp yeğenimize gönderelim istedik. Bu çektiğimiz video da telefonun galerisinde duruyordu. Bir arkadaşım da görüntüyü istedi eşine göstereceğini söyledi. Biz de kıramadık verdik. Kendisi de sosyal medyaya koymuş. Ondan sonra ortaya bu şekilde bir şey çıktı" diye konuştu.

Çiftlere mesaj, "Kırgınlığa gerek olmayan bir dünyada yaşıyoruz"
İnsanların birbirlerini sevmesi gerektiğini anlatan maden işçisi, çiftlere de mesaj gönderdi. Erkeklerin her yerde eşlerini mutlu edebileceklerini söyleyen Kazkondu, "Eşlerini hor gören, eşlerine karşı saygısı, sevgisi olmayan insanlara bir şekilde alsınlar eşlerini illa ki ahırda olacak diye bir şey yok. Dışarıda istediği yerde istediği şekilde hanımını her yerde mutlu edebilirler. Bu dünya bir kere gelinen dünya. Onun için dargınlığa, kırgınlığa hiçbir zaman gerek olmayan bir dünya. Mutlu olmak daha güzel. Mutluyuz, huzurluyuz. Birbirimizi seviyoruz. Kırgınlık, dargınlık olmasın. Çünkü bu dünya bir kere geldiğimiz dünya" diye ifade etti.
Maden işçisinin eşi Hatice Kazkondu da "İlk defa gördüğüm için bize de sürpriz oldu. Eşimi çok seviyorum. Dans ederken iyi bir duyguydu. Ancak böyle bir şey beklemiyorduk. Eşimle hayvanları seviyoruz" diye ifade etti. El ele yürüdükleri ahırda büyükbaş hayvanlarla ilgilenen çift, 8 ay sonra aynı ahırda yine dans etti. Çift, bu kez kendilerini izlemeye gelen yakınlarından büyük alkış aldı.

Yorumlar

İclal Aydın Özdemir Avm'de okurlarıyla buluşuyor

29 Mart 2018 Perşembe 11:56

İclal Aydın Özdemir Avm'de okurlarıyla buluşuyor

Özdemirpark AVM, D&R işbirliği Ereğli kültür hayatına katkı sağlamaya devam ediyor.


Yazdığı kitaplar ile adından sıkça söz ettiren ve kitapları çok satanlar listesine giren üç kuşağın severek okuduğu Günümüz Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından ve oyuncu İclal Aydın yeni kitabı "Üç Kız Kardeş" ile D&R Türkiye turu kapsamında düzenlenecek imza günleriyle sevenleriyle buluşuyor.

İclal Aydın, Türkan, Dönüş ve Derya isimli birbirini çok seven üç kız kardeşin Ayvalık’tan İstanbul’a uzanan hikayelerinde çocukluktan yetişkinliğe hayatlarındaki sevinçleri, hüzünleri, mutluluğu ve eskiyi yad ederek iyileşme sürecini konu alarak hazırladığı ve ‘İyileşme Yolculuğu’ olarak tanımladığı yeni kitabıyla D&R'larda.
İclal Aydın, okurlarını neşeli günleri anımsayarak iyi olmaya davet ettiği kitabıyla Kdz. Ereğli de D&R mağazalarında okuyucularıyla buluşacak.
İclal Aydın'ın imza günü ise 13 Nisan Cuma günü Özdemirpark AVM D&R saat 16.00’de gerçekleşecek. Ünlü yazar, sevenleriyle bir araya gelecek, kitaplarını imzalayacak.

 

Yorumlar

TBMM eski Başkanı Köksal Toptan kitabını imzaladı

30 Mart 2018 Cuma 10:03

TBMM eski Başkanı Köksal Toptan kitabını imzaladı

Kamu Çalışanları Etik Kurulu Başkanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Köksal Toptan'ın hayatını anlatan "Ağabey Köksal Toptan" adlı kitap için Bülent Ecevit Üniversitesinde söyleşi ve imza günü düzenlendi.

BEÜ Sezai Karakoç Kültür Merkezinde yapılan imza törenine, TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan eşi Saime Toptan, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Eski Bakan Ülkü Güney, Eski Ohal Valisi Necati Çetinkaya, Eski Vali Saffet Arıkan Bedük, Eski Milletvekili Saffet Kaya, Yağız İle Gazeteci Yavuz Donat, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
"Arşivindeki belgelerini sakınmadan paylaşan Köksal Toptan'a üniversitem adına şükranlarımı sunuyorum"
'Ağabey Köksal Toptan' kitabını ÖSYM Başkanını Prof. Dr. Mahmut Özer, rektörlüğü döneminde BÜE'ye armağan ettiğini hatırlatan Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı; "Üniversitemizin yayınlarından biri olan 'Ağabey Köksal Toptan' kitabını ÖSYM Başkanımız Prof. Dr. Mahmut Özer, rektörlüğü döneminde armağan etmişlerdir. Sayın Köksal Toptanın siyasetin içinde yaşadığı her dönem ve attığı her adım ayrı bir kitaba konu olması gereken bir başarı öyküsüdür. 'Ağabey Köksal Toptan' kitabının hazırlandığı dönemde hatıralarını ve zengin arşivindeki belgelerini sakınmadan paylaşan Sayın Köksal Toptan'a üniversitem adına şükranlarımı sunuyorum" dedi.
"Ağabey ismi kendilerine çok yakıştı"
TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan 60 yıllardan bugüne kadar hep siyasetle iç içe olmuş değişik partiler her dönem önemli bir isim olarak kendisini partilerden davet etmişler diyen Vali Ahmet Çınar da imza töreninde yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
"Bugün Türkiye'mize ve Zonguldak şehrimize uzun süre önemli hizmetler vermiş ve şehrimizin yetiştirmiş olduğu önemli devlet adamlarından ve Ağabey ismini şehrin artık kullandığı Köksal Toptan Ağabeyimizin bir vefa göstergesi olarak üniversitemiz tarafından onun hayatının özetini anlatan kitap vesilesi için hep birlikte buradayız. Köksal Toptan 60 yıllardan bugüne kadar hep siyasetle iç içe olmuş değişik partiler her dönem önemli bir isim olarak kendisini partilerden davet etmişler. Üst görevlerde görev vermişler Türkiye'nin hizmetinde kendisinden faydalanmak istemişler. Bu çok önemli saygı değer bir kişilik olduğunu bizlere gösteriyor. Hem bütün ömür siyasetle geçecek hem de siyaset üstü kişilik kimlik ile topluma mahal olacaksınız bu yönü ile Ağabey ismi kendilerine çokta yakıştı. Bizde Köksal Ağabey diyoruz. Ama Köksal ağabey kitabıyla da daha geniş kitlelere onun hayat hikayesi başarı hikayesi herkese öğretmekte ilan etmekte bu ölümsüzleşmek dediğimiz isim daha yayılır daha bilinir hale gelecektir" dedi.
"Türk siyaset hayatına ve Türk eğitim hayatına yetişen gençlere siyasetteki ilgisine yer yer ışık tutabilecek bir takım anılarla dolu"
Kitabının imza töreninde konuşan TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan; "Böyle bir üniversitenin yaşayan bir siyasetçiyi konu alan onun hayatını anlatan bir kitap çıkarması bir fani için şereflerin en büyüğüdür. O nedenle bu kitap için çok büyük bir gurur duyuyorum. Bu kitap Türk siyaset hayatına ve Türk eğitim hayatına yetişen gençlere siyasetteki ilgisine yer yer ışık tutabilecek bir takım anılarla dolu. Bütün gençlerimizin siyasete ilgi duymasını isterim. Siyasete ilgiyi de 'ben siyasete ilgi göstereyim a partiye de üye olayım sonrada milletvekili olayım' şekline getirmesinler. Kendisini iyi yetiştiren çok okuyan çok çalışan bir tarafta sosyal hayatla ilgilenirken öbür taraftan kesinlik ile ailesi ihmal etmeyen okulunu ihmal etmeyen bir program çerçevesinde yetişecek olan gençlerimiz Türkiye'nin geleceğini daha sağlam hale getireceklerdir. Ama marifet bu zorlukları yenmektir. Ben bizim gençlerimizin bizim çocuklarımızın bunları yeneceklerini yürekten inanıyorum. İşte bu kitap sevgili konuklar bu anlattıklarımın hikayesidir. Buda anlattığım kadar kolay yazılmadı. Esra Güner Hacıoğlu 8 ay uğraştı. Kendisine teşekkürlerimi minnettarlığımı sunmak istiyorum".
Köksal Toptan, konuşmasının ardından kitabını imzaladı.

Yorumlar

"Son Siper Çanakkale" izleyenleri büyüledi

29 Mart 2018 Perşembe 15:22

"Son Siper Çanakkale" izleyenleri büyüledi

Kdz.Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yılına özel gösteri olan “Son Siper Çanakkale" adlı müzikli tiyatro gösterisini Kdz.Ereğli’ye getirdi. “Biz Türkiye'yiz Sanat Topluluğu' tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelen gösteri, izleyenleri adeta büyüledi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, eşi Sevim Uysal ile birlikte katıldığı etkinliği, aralarında Alaplı Kaymakamı Saim Ekşioğlu, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Ali Azar, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli izledi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Uysal, gösteri sonrası yaptığı konuşmada, “Böylesine anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizleri sahne performansları ile büyüleyen Biz Türkiye'yiz Sanat Topluluğu'na teşekkür ediyorum.”dedi.

Yorumlar