Kdz. Ereğli Terminalinde dezenfekte çalışması başlatıldı

30 Mayıs 2020 Cumartesi 18:03

Kdz. Ereğli Terminalinde dezenfekte çalışması başlatıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali, pandemi dönemi yeniden normalleşme takvimine göre seyahat kısıtlamasının kaldırılacağı 1 Haziran’a hazır hale getiriliyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi, 1 Haziran tarihinden itibaren başlayacak olan pandemi sonrası normalleşme takvimine göre hazırlıklarını sürdürüyor.
Korona Virüs salgını nedeniyle şehirlerarası trafiğin kısıtlanmasıyla kapatılan Kdz. Ereğli Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali, 1 Haziran tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayacak. Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Vektör Kontrol ve İlaçlama Merkezi ekiplerince otogar dezenfekte ediliyor.
Ekipler, seyahat acenteleri bürolarını ve yolcu salonunu temizleyerek yeni döneme hazırlıyor.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , Covid-19 , Korono , 1Haziran , Kdz.EreğliBelediyesi

Yorumlar

Genç yönetmen işçi katırları belgesel yaptı

30 Mayıs 2020 Cumartesi 14:26

Genç yönetmen işçi katırları belgesel yaptı

Zonguldak’lı genç yönetmen Ahmet Öktem Arıç, temizlik işlerinde kadrosunda görevli 11 katırı belgesele konu aldı. Çoğu Zonguldaklının belgesel ile öğrendiği işçi katırlar; büyük ilgi gördü.

Zonguldak’lı genç yönetmen Ahmet Öktem Arıç, Zonguldak Belediyesi temizlik işlerinde görevli 11 katırı belgesele konu aldı. 2019 yılında “Cennet Tüneli” adlı madencileri konu alan belgesel çeken geç yönetmen bu sefer Zonguldak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde kadrolu 11 katırı konu alan “Bizimkisi Bir Dostluk Hikayesi” adlı belgeseli çekti. Belgesel, vatandaşlar tarafından kısa sürede büyük ilgi gördü.
Yeni tip korona virüsle mücadelede adı büyükşehirlerin yanında "Ve Zonguldak" olarak anılan emeğin kentini anlatan Öktem Arıç, belgeseli şu notla paylaştı:
"Ve Zonguldak. Bahtı ko¨mu¨r karası olan s¸ehrin, gerc¸ek dostlugˆu anlatan bir film. Filmde Fadime ve Fadime gibi olan katırların ve Zonguldak’ın emektar belediye is¸c¸ilerinin gece yu¨ru¨yu¨s¸lerine tanıklık ediyoruz. Film boyunca aslında bir is¸c¸inin sorumluluklarını degˆilde katırlar ile kurmus¸ oldukları dostluklarını, aralarındaki bagˆın kopamayacak kadar sıkı o¨ru¨ldu¨gˆu¨nu¨ go¨ru¨yoruz. Bu belgesel filminde hic¸bir kurgu yoktur. Filmde yazılmıs¸ bir metin, oyuncu ve anlatıcı yoktur. I·zlemis¸ oldugˆunuz herşey gerc¸ektir. Daha o¨nce bu kadar gu¨zel bir gece yu¨ru¨yüs¸u¨ne eminiz ki tanık olmadınız. Gelin hep birlikte bu gece yu¨ru¨yüşu¨nu¨n tadını c¸ıkaralım."

"Şehrin kıyısında dar sokaklardaki dostluk hikayesi"
Şehrin kıyısında köşesinde karanlık ve dar sokaklarında kalmış katırları bu belgeselle aydınlattıklarını düşündüklerini ifade eden Ahmet Öktem Arıç, “Bizimkisi Bir Dostluk Hikayesi belgeselinin yönetmeniyim. Belgeselde Zonguldak'ta çalışan işçi katırları konu alıyoruz. Zonguldak merdiven bir şehir olduğu için çöp arabalarının giremediği yere katırlar giriyor ve çöpler bu şekilde toplanıyor. Bir meslek hikayesi olarak değilde bir dostluk hikayesi olarak anlattık. Çünkü Zonguldak’ta çalışan temizlik işçileri katırlara insan ismi vermişler kendileri gibi görüp kendileri gibi hissetmişler. Onların deyişiyle onlarda bir insan. Şehrin kıyısında köşesinde karanlık ve dar sokaklarında kalmış katırları bu belgeselle aydınlattığımızı düşünüyorum. Belgeseli çok beğendiler Zonguldak’ta böyle bir şey olduğunu bu şehirde yaşayan insanlar bile bilmiyor. Bu belgesel sayesinde öğrendiler. Güzel yorumlar geldi. Onun içinde çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , Genç , Yönetmen , Katır , AhmetÖktemArıç ,

Yorumlar

Cadde ve sokaklar boş kaldı

30 Mayıs 2020 Cumartesi 14:23

Cadde ve sokaklar boş kaldı

Yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Zonguldak’ta cadde ve sokaklar boş kaldı.

İçişleri Bakanlığının 14 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içinde 2 gün sokağa çıkma kısıtlaması getirmesiyle Zonguldak’ta cadde, sokak ve meydanlar boş kaldı. Görevliler ve genelgeyle istisna kapsamında tutulanlar haricinde kimsenin dışarıda olmadığı kentte, yaya ve araç trafiği oldukça düşük sevide kaldı. Kenttin en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi, Uğur Mumcu Caddesi sessizlik hakim oldu.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , Alaplı , Covid-19 , Korono , Yasak , Sokaklar , Boş , Kaldı

Yorumlar

Gülüç Belediyesi Cuma Namazı öncesi dezenfekte yaptı

29 Mayıs 2020 Cuma 19:04

Gülüç Belediyesi Cuma Namazı öncesi dezenfekte yaptı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesinde 74 gün sonra ilk defa Cuma Namazı kılındı. Gülüç Belediyesi namaz kılınacak alanda dezenfekte çalışması yaptı.

Gülüç Beldesinde 74 gün sonra cemaat ilk defa okul bahçelerinde Cuma Namazı kıldıl. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından belirlenen alanlarda Gülüç Belediyesi ekipleri dezenfekte çalışması yaptı. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş vatandaşlara sosyal mesafe kuralına uydukları için teşekkür etti. Başkan Demirtaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Kdz. Ereğli Kaymakamlığı öncülüğünde Korona virüs sebebiyle Gülüç Belediyesi olarak bizlere kapılarını açan Sayın okul müdürlerimize, polis teşkilatımıza ve cami hocalarımıza teşekkür ederim. Şükürler olsun, hasretimiz sona erdi. Bu Cuma namazında safları değil ama gönül bağlarımızı sıkı tuttuk. Bugüne ulaştıran Rabbime şükürler olsun. Kendinizi korumak için maske takmayı ihmal etmediğiniz ve 1,5 metre sosyal mesafe kurallarına uyduğunuz için teşekkür ederim. Yüce Rabbimiz kıldığımız namazları, ettiğimiz duaları kabul etsin. Cumamız mübarek olsun” dedi.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Gülüç , Zonguldak , Covid-19 , Korono , Cuma , Namaz

Yorumlar

Ereğli'de açık olacak akaryakıt istasyonları ve tamirciler!

29 Mayıs 2020 Cuma 18:27

Ereğli'de açık olacak akaryakıt istasyonları ve tamirciler!

Sokağa çıkma yasağı süresince Kdz. Ereğli’de açık olacak olan akaryakıt istasyonları ile lastik tamircilerinin listesi açıklandı.

İŞTE DETAYLAR

Yorumlar