Kdz. Ereğli TSO üyelerini yapı fuarına götürdü

22 Haziran 2019 Cumartesi 20:18

Kdz. Ereğli TSO üyelerini yapı fuarına götürdü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi Yapı Fuarı Turkey Build İstanbul fuarına katıldı.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, yönetim ve üyeler inşaat sektöründe değişik alanlarda faaliyet gösteren Yapı-Fuarı Turkey Build İstanbul Fuarına katılarak incelemelerde bulundu. Sabah saatlerinden itibaren fuarda incelemelerde bulunan üyeler, yeni çıkan ürünler hakkında bilgi aldı.
Katılım sonrası Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri Başkan Keleş ve yönetimine teşekkür ederek bu gibi ziyaretlerin artırılmasını istedi.

Yorumlar

Önüne kattı, metrelerce sürükledi

22 Haziran 2019 Cumartesi 17:40

Ereğli Haber

Önüne kattı, metrelerce sürükledi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde şerit ihlali yapan tır çarptığı otomobili metrelerce sürükledi. Kazada şans eseri yaralanan olmadı.

Kaza Ereğli-Alaplı arası karayolunun Kışla Mahallesi girişinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre İhsan Akça (37) idaresindeki 67 TK 732 plakalı çekici ve 67 TU 021 dorse plakalı Tır sürüsünün şerit ihlali yapması sonucu Ahmet Hakkı Orhan (31) idaresindeki 81 KH 736 plakalı otomobile çarptı. Kazayı fark edemeyen sürücü kullandığı tırla önündeki otomobili metrelerce sürükledi. Kazada şans eseri her iki sürücüde yaralanmazken, polis ekipleri kazayla ilgili olarak rapor tuttu.
Yapılan muayenelerinde ise her iki sürücüde alkolsüz çıktı.

Yorumlar
 • mehmet
  24 Haziran 2019 Pazartesi 14:02

  Eskiden tır şoförleri en güvenilir kaza ihtimalini hesaplayan resmen koklayan tecrübeli insanlardı. Şimdi ise herhangi bir işte tutunamayan sorunlu insanlar bu mesleği yapmaya başladı. Dikkat ederseniz ışıkları önemsemeyen, istediği yerden u dönüşü yapan, yasak yere park eden, sürekli sol şeritten giden, hız kurallarına uymayan bir sürücü kitlesi oluştu. Kanun yetmediği için tır gördüğümde yol vermem sol şeritten sağa geçmem yeşil yanar yanmaz kornaya bastığında özellikle frene basarım

 • ibo gemici
  23 Haziran 2019 Pazar 12:00

  Erdemir,den sıra kapabilmek için boş tır, lar tam gaz gidiyor. buranın şehir içi yol olduğu ,umurlarında bile değil.ya cahiller, yada başka bişey.

Göreve başladığı gün yardıma koştu

22 Haziran 2019 Cumartesi 15:30

Ereğli Haber

Göreve başladığı gün yardıma koştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kızılay Başkanlığı görevine getirilen Erdemir İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer görevine başladığı ilk gün selzedelere yardım götürdü.

Kdz. Ereğli ilçesinde geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Yusuf Oktay’ın yerine Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanlığı görevine Erdemir İlkokulu Müdürü Yaşar Ciğer getirildi. Ciğer görevin kendisine tebliğ edildiği gün sel haberini aldığı Alaplı ilçesine bağlı Sarıkadı Köyü’ne giderek incelemelerde bulundu. Ciğer selzedelere birçok ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yardım paketleri vererek yaraların sarılmasına katkıda bulundu. Kızılay Kdz. Ereğli Şube Başkanı Ciğer, Kızılay’ın sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesindeki mazlum insanların her zaman yanında olan tarihi çok eskilere dayanan köklü bir kuruluş olduğunu belirterek, Kdz. Ereğli bölgesinde de Kızılay’ı en iyi şekilde temsil edip yardıma ihtiyacı olan insanların yanında olacaklarını ifade etti. Ciğer önümüzdeki günlerde protokol ziyaretleri yaparak yönetim kurulunu da kamuoyu ile paylaşacaklarını belirterek, kendisine bu görevi layık gören Kızılay Genel Merkezi yöneticilerine teşekkür etti.

Yorumlar

Uzunmehmet'in taşkömürü 190. yılında törenle anıldı

22 Haziran 2019 Cumartesi 14:15

Uzunmehmet'in taşkömürü 190. yılında törenle anıldı

Uzun Mehmet, 1829 yılında Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Köseağzı köyünün Neyren Deresi yatağında taşkömürünü buluşunun 190. yılında törenle anıldı.

Zonguldak’ta Uzun Mehmet Anıtı’nda düzenlenen anma törenine, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdür Yardımcısı Ercan Gebeş ve TTK yöneticileri, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Genel Sekreteri Hüseyin Kolçak, GMİS Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız, GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Amelebirliği Başkan Vekili Murat Köseoğlu, TMMOB MMO Zonguldak Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı, CHP İl Başkanı Hakkı Güney, Belediye Meclis Üyeleri, GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri, meslek odası ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.
Kuvvetli sağanak yağış altında gerçekleştirilen törende TTK, GMİS, MMO ve Amelebirliği çelenklerinin Uzunmehmet Anıtı’na konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. TTK Genel Müdür Yardımcısı Ercan Gebeş, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, MMO Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı kısa birer açıklama yaptı. TTK Genel Müdür Yardımcısı Ercan Gebeş, “21 Haziran tarihi Zonguldak’ın düşman işgalinden kurtuluşu ve beraberinde kömürü bize bulan Uzunmehmet’i anma günü olarak kutlanıyor. 170 yıllık geçmişi olan maden havzamızda tüm maden şehitlerini saygıyla, şükranla, rahmetle anıyorum” dedi.
GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, “Kömürü buluşunun 190. Yılında Uzunmehmet’i sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Zonguldak’ımızın kurtuluşunun 98. Yılında başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.
MMO Şube Başkanı Erdoğan Kaymakçı ise şöyle konuştu; “Bildiğiniz gibi bugün Zonguldak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümü. Hem bu vesileyle hem de Uzunmehmet’in kömürü buluşunun yıldönümü vesilesiyle toplandık. Zonguldak’ta bulunan taşkömürünün hem ülkemiz açısından hem de bölgemiz açısından çok önemli olduğunu, Zonguldak taşkömürüyle ilgili olarak, en azından şunu söyleyebilirim, üretime yönelik istihdamın önündeki engellerin kaldırılmasını, taşkömürünün geçmişte olduğu gibi gelecekte de ülkemize iyi hizmet etmesini, özelleştirme saplantılarından vazgeçilmesini temenni ediyorum. Uzunmehmet’i ve şehitlerimizi saygıyla anıyorum."

Yorumlar

Kızılay ödüllerini dağıttı

22 Haziran 2019 Cumartesi 14:12

Kızılay ödüllerini dağıttı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 2003 yılından bu yana sürekli kan veren Hamza Başören’e Kızılay plaket verdi.

Haftanın belirli günlerinde Seka caddesi Barbaros Kutlutaş Ortaokulu önünde kök hücre ve kan bağışı çadırı kuran Kızılay, ödüllerini dağıttı. Zonguldak Kan Bağış Merkezi Koordinatörü Özcan Güler, Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Doktoru Murat Babalık ve Kızılay Çaycuma Temsilcisi Raci Sönmez önderliğinde 55 kişiye bronz, gümüş, altın madalya ve plaket sahiplerini buldu. 47’nci kan bağışından dolayı plaket alan Hamza Başören, duygularını şu şekilde dile getirdi; “2003 yılından bu tarafa sürekli kan veriyorum. Bronz, gümüş ve altın madalyalarımı aldım. Bu en son verdiğim kan bağışımla 47’ye tamamladım ve bugün de plaketimi aldım. Her şeyden önce insan sağlığı için aynı zamanda da sağlık açısından çok önemli olan aktivite. İnsanın kan vermesi için öneride bulunuyorum. Kanın hiçbir zaman fabrikası yoktur, insandan başka. Her duyarlı insanında kan bağışı yapmasını temelli ediyorum” dedi.
Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Doktoru Murat Babalık, 45’nci kan bağışı yapana plaket takdim ettiklerini belirterek “Hamza bey sağ olsun sürekli bağışçılarımızdan. Bu yüzden çok teşekkür ediyoruz. Bu zamana kadar kurtardığı hayatlar adına. Bizde bu madalya ve plaket vesilesi ile bütün insanlarımıza örnek olmasını diliyoruz. Çaycuma halkı sağ olsun bu konuda yeterli duyarlılığı gösteriyor. Fakat bu duyarlılığı her zaman devam ettirmelerini diliyorum” temennisinde bulundu.
Zonguldak Kan Bağış Merkezi Koordinatörü Özcan Güler ise “Değerli kan bağışları ile hastalara umut olan, hayatlar kurtaran bağışçılarımıza yapmış oldukları kan bağışları ile hak ettikleri plaket, altın madalya, gümüş madalya ve bronz madalyaları takdim edilmiştir. Yapmış oldukları ve yapacakları kan bağışları İçin teşekkür ederiz” dedi.

Yorumlar
 • E. A.
  24 Haziran 2019 Pazartesi 23:22

  Biz niye çağırılmadık 37 defa kan verdim. Altın madalya bekliyordum. Her konuda mesaj atarsınız. Ama bu sefer haberimiz bile olmadı