Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinden nefes kesen tatbikat...

11 Mayıs 2017 Perşembe 17:06

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinden nefes kesen tatbikat...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi tarafından UMKE, AFAD, 112, itfaiye, polis ekipleri ve hastane personelinin katılımı ile kimyasal patlama tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikat senaryosu gereği boya fabrikasında yaşanan patlama sonrası kimyasal maddeye maruz kalan 2 yaralı işçiye sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Ereğli Devlet hastanesi yönetimi sabah saat 10.00’da 'Hastane Afet Planı' çerçevesinde hastane bahçesinde 'Kimyasal Patlama' tatbikatı yapıldı. AFAD, UMKE, İlçe emniyet Müdürlüğü, itfaiye ve hastane çalışanlarının katıldığı tatbikatta, Organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren boya fabrikasında meydana gelen kimyasal patlamada yaralanan iki işçiye müdahale edildi. Patlamanın ardından olay yerine gelen Zonguldak İl Afet ve Acil durum müdürlüğü ekipleri (AFAD) özel elbiselerini giyerek çevrede kimyasal ölçümü yaptı. Olay yeri güvenlik altına alınarak, hazırlanan çadıra sedye ile yaralılar getirildi. Çadırın içerisinde yaralılar kimyasal etkilerden su ile arındırılarak ambulansa alındı. Olay yerine gelen yaralı yakınlarını ise Polis ve güvenlik görevlileri sakinleştirmeye çalışırken, hastaneye gelen yaralı yakınlarına Ereğli Devlet hastanesi görevlileri tarafından psikolojik destek verildi.
Kdz. Ereğli Devlet hastanesine getirilen yaralılar izole odasında yapılan müdahalenin ardından servise alındı ve tedavilerine başlandı. Tedavinin ardından yaralılar müşahede odasına sonrasın da da yoğun bakıma getirilerek tedavileri sürdürüldü. Tatbikat sırasında Hastane Afet Planı koordinasyon merkezinde de olay anından sonuna kadar yapılacak çalışmalar takip edildi.
Tatbikat senaryosu kapsamında hastane yakınları acil önünde bekleyen hasta yakınlarına Afet Planı Başkanı Hastane Başhekim yardımcısı Vildan Türkeli tarafından bilgi verildi. Olay ve sonrasında geçen süreci anlatan Türkeli "Bugün saat 10.00 sularında Organize Sanayi bölgesinde bulunan Kılıç boya fabrikasında Kimyasal depoda meydana gelen patlama sonucunda bu bölümde çalışan iki k,işi yaralanmıştır. 112 komuta merkezi tarafından hastanemize yönlendirilen hastalar acil servisi getirilerek gerekli tedavilerine başlanmıştır. Acil Tıp uzmanımız tarafından ilk değerlendirilmeleri yapılan hastalarımızın şu anda tedavileri devam etmektedir. Yaralılarımızın hayati tehlikeleri mevcut değildir" dedi.
Tatbikatın bitmesi ile beraber tatbikata katılan tüm ekip, bir araya gelerek basın açıklaması yapıldı. Tatbikatın başarılı bir şekilde sonuçlandığını belirten Afet Planı Başkanı Hastane Başhekim yardımcısı Vildan Türkeli, hastane olarak bu tür durumlara hazır olduklarını söyledi Türkeli konuşmasında, "Bugün Hastane Afet planı çerçevesinde AFAD, UMKE, İlçe emniyet Müdürlüğü, itfaiye birimlerimizin de katılımı ile hastanemizde bir tatbikat gerçekleştirdik. İlçemizin sanayi bölgesi olması nedeniyle bu tür olaylar maalesef kaçınılmaz. Böyle bir durumda neler yapılması gerektiğiniz bizim hastanemiz de zaten afet planında açıkça belirtiliyor. Fakat pratik uygulamada öngörülemeyen bazı aksaklıklar meydana gelebiliyor. Bu aksaklıkların daha önceden tespiti ve birimler arasında ki koordinasyonun sağlanabilmesi için zaman zaman tatbikatların yapılması gerekiyor. Biz de böyle bir tatbikatı bugün gerçekleştirdik. Tatbikatı başarı ile tamamlayan tüm personelime, desteğini bizden esirgemeyen AFAD, UMKE, İlçe emniyet Müdürlüğü, itfaiye birimlerimize ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmanın ardından tatbikat ekibi toplu fotoğraf çektirdi.

Etiketler:

UMKE , AFAD , KDZ , EREĞLİ , DEVLET HASTANESİ , 112 , İTFAİYE , TATBİKAT ,

Yorumlar

Alaplı'da dekoratif havuzların yapımı tamamlandı

11 Mayıs 2017 Perşembe 15:17

Alaplı'da dekoratif havuzların yapımı tamamlandı

Alaplı Belediyesi, Şehir Park alanındaki çevresi genelinde görsel güzelliği artırmak amacıyla parklara yaptığı dekoratif süs havuzlarına yenilerini ekliyor.

Proje kapsamında şehir merkezindeki Atatürk Parkı'na yapılan büyük boyutlu havuzların yapımı tamamladı.
Alaplı şehir içindeki, Atatürk Park alanında bulunan değişik ebat ve mimari tasarımlarda süs havuzu yapan Alaplı Belediyesi, özel led aydınlatmalarla ışıklandırdığı havuzlarla bölgenin yaşamına renklilik kazandırıyor. Dekoratif süs havuzlarına yerleştirilen fıskiye görsel zenginlik katacak. Alaplı genelinde bugüne kadar 4 adet dekoratif süs havuzu yapan Belediye, yeni havuzların yapımını da devamı geleceği belirtildi.
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “Her geçen gün Alaplı yeniliyor, güzelleştiriyor ve yaşam kalitesini yükseltiyoruz. İlçenin estetiğine katkı sağlayacak görsel tasarımlarla halkımıza yenilikçi bir İlçe sunuyoruz" dedi.

Etiketler:

alaplı , şehir palnalaması , süs havuzu ,

Yorumlar

Başkan Tekin , Bakan Özhaseki’ye teşekkür etti

11 Mayıs 2017 Perşembe 15:11

Başkan Tekin , Bakan Özhaseki’ye teşekkür etti

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür etti.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya ile birlikte Ankara’da bakanlık nezdinde yaptıkları girişimler neticesinde bizzat Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin onayı ve oluruyla hibe olarak Alaplı’ya 13 tonluk vakumlu yol süpürme aracı kazandırdıklarını bildirdi. Göreve geldiklerinden bu yana diğer hizmetlerin yanı sıra temizlik hizmetlerini de ihmal etmemeye büyük bir özen gösterdiklerini ifade eden Başkan Tekin, “Belediye olarak öncelikli görevlerimizden birisi de ilçemizin temiz tutulmasıdır. Bu doğrultuda hem temizlikle ilgili hem de diğer hizmet alanlarındaki araç ve gereçlerimizi yenileyerek, araç parkımızı güçlendiriyoruz. Yeni aracımız temizlik hizmetlerimize de büyük katkıda bulunacaktır. Amaçlarımız ve hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz.İlçemizin güzelliği, halkımızın ilçemizde yaşamaktan keyif duyması bizleri de huzurlu ve mutlu ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Özhaseki’ye bu desteğinden, bu duyarlılığından dolayı Alaplı halkı ve Belediyemiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Temizlik hizmetlerinde kullanacağımız yeni aracımız İlçemize hayırlı uğurlu olsun “dedi.

Etiketler:

alaplı , belediye , Nuri Tekin , Çevre ve şehircilik bakanı , Mehmet Özhaseki ,

Yorumlar

Zonguldak günden güne geriye gidiyor...

11 Mayıs 2017 Perşembe 15:06

Zonguldak günden güne geriye gidiyor...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Zonguldak Bölge Müdürlüğü, "Sayılarla İstatistik" konulu istatistik raporunu açıkladı. Rapora göre Zonguldak'ın nüfusu önceki yıllara oranla geriledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Zonguldak Bölge Müdürlüğü, "Sayılarla İstatistik" konulu il istatistiklerini açıkladı. İstatistiklere göre 2010 yılında 620 bin olan Zonguldak nüfusu 2013 yılında 602 binlere geriledi. 2016 yılında Zonguldak'ın nüfusu 598 bin oldu.
Yıllık nüfus artışı ise 2013-2014 yılında eksi 4,6 bin, 2014-2015 yılları arasında eksi 4,8 bin, 2015-2016 yılları arasında ise 2,7 bin olarak gerçekleşti. Kilometre kareye düşen kişi sayısı ise 2010 yılında 188 iken, 2013 yılında 182'ye, 2016 yılında 181'e azaldı.
Ortalama hane halkı büyüklüğü ise 2016 yılında 3,13 olarak belirlendi. 2015-2016 döneminde Zonguldak'ın aldığı göç binde 20,0 olarak belirtilirken verdiği göç ise binde 21,9 olarak tespit edildi.

Etiketler:

tüik , zonguldak ,

Yorumlar

Su kanalına düşerek çamura saplandı

11 Mayıs 2017 Perşembe 15:01

Su kanalına düşerek çamura saplandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde su kanalına düşen ineği itfaiye ekipleri kurtardı.

Edinilen bilgiye göre olay Ereğli ilçesi Delihakkı köyü su kuyuları mevkisinde yaşandı. Seracettin Yıldız'a ait inek, su kanalına düşerek çamura saplandı. İhbarı alan Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri olay yerine hareket etti. Ekipler, kısa sürede vatandaşların da desteği ile büyükbaş hayvanı bulunduğu yerden kurtararak sahibine teslim etti. Seracettin Yıldız da hayvanın kurtarılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Etiketler:

inek , su kanalı , düştü ,

Yorumlar