Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde 2 hekim daha göreve başladı

23 Ekim 2018 Salı 14:12

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde 2 hekim daha göreve başladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Devlet Hastanesi’ne atanan 2 uzman hekim göreve başladı.

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi, her geçen gün hekim sayısını artırırken göreve atanan iki doktor hasta kabulüne başladı. Hastane yönetiminden yapılan açıklamaya Psikiyatri Uzmanı Ufuk Keskin ile Üroloji Uzmanı Osman Gençoğlu Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne atanmalarının ardından hizmet vermeye başladı.
2006 yılında Haydarpaşa Lisesi’nden mezun olup, 2012 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim hayatını bitiren Psikiyatri Uzmanı Ufuk Keskin, 16 aylık pratisyen hekimliği süresinde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde idarecilik yaparken, Verem Savaş Dispanseri’nde çalıştı. 2013 yılında Psikiyatri asistanlığına başlayan Keskin 2018 yılında Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne Uzman Hekimlik olarak atandı. Zonguldak’ın Ereğli ilçesi doğumlu olan Üroloji Uzmanı Osman Gençoğlu ise İlk okul ve Ortaokul eğitimini Kdz. Ereğli’de tamamladı. Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Üroloji Uzmanı Osman Gençoğlu, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Üroloji eğitimi aldı. Mecburi hizmetini Yüksekova’da tamamlayan Gençoğlu daha sonra Zonguldak ili ve il dışında özel hastanelerde görev yaptıktan sonra Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’nde atandı.
Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Vildan Türkeli göreve yeni başlayan hekimlere başarı temennisinde bulunurken, Kdz. Ereğli ve bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

Yorumlar

PTT'nin 178. kuruluş yıldönümü kutlandı

23 Ekim 2018 Salı 12:20

PTT'nin 178. kuruluş yıldönümü kutlandı

Zonguldak'ta PTT'nin 178. kuruluş yıldönümü törenle kutlandı.

Zonguldak Valiliği önünde gerçekleştirilen tören, PTT Başmüdürü Mehmet Meşeli'nin Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşının okunduğu törende konuşan Meşeli, "Türkiye'nin en köklü kuruluşlarından biri olan ve mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. PTT’nin 178. kuruluş yıldönümünü kutlamanın sevincini yaşıyoruz. Günümüzde PTT, teknolojinin tüm yeniliklerinden yararlanarak yaptığı atılımlar ile posta hizmetlerindeki gelişmelerin yanı sıra Türkiye’nin en büyük tahsilat, ödeme, para transferi ve lojistik merkezi olma yolunda güçlü adımlarla ilerlemektedir. 1840 yılında zor şartlarda ve kısıtlı imkanlarla başlanılan hizmet serüveninde, daima ülkenin en ücra köşelerine dahi hizmet götürmeyi ilke edinmiş ve bu ülke doğrultusunda; günümüzde de teknolojinin tüm yeniliklerinden yararlanarak yaptığı atılımlar ile posta hizmetlerindeki gelişmelerin yanı sıra ülkemizin en büyük tahsilat, ödeme para transferi ve lojistik merkezi olma yönünde güçlü adımlarla ilerlemektedir" ifadelerine yer verdi.
Öte yandan PTT'de işlem yaptırmak için 178. sıra numarasını alan İsmail Kiraz’a çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yorumlar

Bağımlılıkla mücadeleyi konuştular

23 Ekim 2018 Salı 10:56

Bağımlılıkla mücadeleyi konuştular

Zonguldak Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Bağımlılık ile mücadele kapsamında kurumlar arası iş birliği yapmak, eşgüdüm sağlamak ve madde bağımlılığı işle mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek amacıyla gerçekleştirilen Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ahmet Çınar Başkanlığında Valilik toplantı salonunda ilgili kurum ve kuruluşların yöneticilerinin katılımıyla yapıldı.
Bağımlılıkla mücadele kapsamında yapılan çalışmalar, ilgili kurumların yetkilileri tarafından sunum eşliğinde aktarıldı. Zonguldak’ın değerlendirilmesi yapılarak, koruyucu ve önleyici tedbirlere yönelik kararlar alındı.

Yorumlar

17 yaşındaki liseli, şeker komasından yaşamını yitirdi

23 Ekim 2018 Salı 10:49

17 yaşındaki liseli, şeker komasından yaşamını yitirdi

Zonguldak'ta 17 yaşındaki lise öğrencisi Dilara Kilcioğlu, girdiği şeker koması dolayısıyla yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgiye göre Devrek ilçesine bağlı Eğerci köyünde ailesiyle birlikte yaşayan 17 yaşındaki Dilara Kilcioğlu, gece saatlerinde fenalaştı. Ailesi tarafından Devrek Devlet Hastanesi'ne götürülen lise öğrencisi kız, şeker komasına girdiği belirlenince BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne sevk edildi. Talihsiz genç kız, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Kilcioğlu'nun kesin ölüm sebebi ise otopsi ile belirlenecek.

Yorumlar

Telefon direğini motorlu testere ile kestiler

23 Ekim 2018 Salı 10:44

Telefon direğini motorlu testere ile kestiler

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından telefon direği ağaç kesim motoru ile kesildi.

Geçtiğimiz aylarda Çaycuma ilçesinin Velioğlu Mahallesinde yol yapım çalışmaları kısa süre önce sona erdi. Çarşanba sokağında bulunan ahşap telefon direği, yol yapımında yolun genişlemesi dolayısıyla ortada kaldı. Bu durumdan rahatsız olan vatandaşlar çözümü direği ağaç motoruyla kesip yolun kenarına koymakta buldu. Ancak üzerinde telefon hatlarının bağlı olması sebebiyle direk askıda kaldı. Öğrencilerin sıklıkla kullandığı yolda tehlikeli şekilde duran direğin kaldırılmasını isteyen vatandaşlar yetkililere seslendi.

Yorumlar