Kdz. Ereğli Belediyesi plajı yeni sezona hazırlıyor

30 Mayıs 2020 Cumartesi 19:32

Kdz. Ereğli Belediyesi plajı yeni sezona hazırlıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi Belediye Plajı ve mesire alanını yeni sezona hazır hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi ekipleri, Pazartesi gününden itibaren başlayacak normalleşme takvimine göre gereken çalışmaları hızlandırdı. İlaçlama, temizlik ve sosyal mesafeye göre düzenleme faaliyetleri hafta sonu boyunca devam edecek. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Plajı ve mesire alanında devam eden yeni sezon hazırlıklarını yerinde inceledi. Başkan Posbıyık’a eşi Neriman Posbıyık da eşlik etti.
Başkan Posbıyık, yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızın açıklamasına göre mesire alanları, plajlar 1 Haziran’dan itibaren açılacak. Biz de belediye olarak harekete geçtik. Öncelikle mesire alanının açılışı için temizlik ve çevre düzenlemesi çalışmalarını yapıyoruz. Masa ve sandalyeleri sosyal mesafeye göre yerleştirmeye başladık. Belediye plajını, kumu temizledik. Şezlongları da sosyal mesafeye göre ayarlayacağız. Plaj ve mesire alanı ne zaman açılacak, Kaymakamlıktan gelecek tebligatlara göre belli olacak. Biz yarın açılışı olacakmış gibi çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz.
Amacımız; izin geldikten sonra, evlerinde dışarı çıkmayı özleyen vatandaşlarımıza bu hizmeti sağlıklı şekilde sunabilmek. Halkımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlıkları yapmak için bütün gayretimizle çalışmalara devam ediyoruz.”

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , Başkan , Halil , Posbıyık , KdzEreğliBelediyesi , Plaj , Temizlik , Dezenfekte

Yorumlar

Yakamoz Kafe&Restoran Açılıyor...

30 Mayıs 2020 Cumartesi 19:08

Yakamoz Kafe&Restoran Açılıyor...

Kdz. Ereğli’nin gözde mekanlarından Yakamoz Kafe&Restoran, 01 Haziran 2020 tarihi itibari ile müşterilerine hizmet vermeye başlıyor.

İçişleri bakanlığının yayınladığı genelgeye göre, normalleşme sürecinde korona virüs ile mücadele kapsamında kapatılan kafe ve restoranlar 01 Haziran 2020 tarihi ile hizmete başlayacak. Açıldığı günden bu yana manzarası, doğal güzellikler içerisinde, birbirinden lezzetli menüsü ve hizmet kalitesiyle Ereğli’nin gözde mekânlarından biri olan Yakamoz Kafe&Restoran’da hizmete açılıyor. Dezenfekte çalışmalarını yaparak, tüm tedbirlere uyan Yakamoz Kafe&Restoran müşterilerini manzara eşliğinde leziz menüsünü tatmaya davet ediyor.
Rezervasyon için 0532 062 67 18

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , yakamoz kafe , kafe , restoran ,

Yorumlar

Enza Home Kdz. Ereğli büyüdü...

30 Mayıs 2020 Cumartesi 18:59

Enza Home Kdz. Ereğli büyüdü...

Tanyıldız Grup Yönetim Kurulu Üyesi genç iş adamı Emre Tanyıldız, Enza Home Kdz. Ereğli mobilya mağazasını genişleterek, daha fazla ürün çeşidi ve ferah bir alanda müşterilerine hizmet vereceklerini duyurdu. Tanyıldız, korona virüs sürecinde mobilya almak isteyen ve özellikle yeni evlenecek çiftler için kampanyaları olduğunu, ödeme noktasında da ellerinden gelen desteği verdiklerini söyledi.

Kdz. Ereğli Haber’e konuşan Genç İş Adamı Emre Tanyıldız şu ifadelere yer verdi; “Korona virüs ile mücadele ederken zor zamanda güzel bir yatırım yaptık. Daha önce bin metrekare de hizmet veriyorduk şuanda bin 800 metrekare civarına çıktık. Bu tabi ki müşterilerimizin talebi üzerine oldu. Enza Home’a güzel bir talep var. Bizler de yeni alanımızı tutarak yeni konsept ile Enza Home’u yeniledik. Zor zamanda yatırım yapmak güzel, inşallah bunun karşılığını alacağımızı düşünüyorum.

“Yüzde 40’a varan indirimlere ek indirimiz var”
Şuanda korona virüs sürecinde yapılan bir indirimimiz var. Bütün ürünlerimizde yüzde 40’a varan bir indirimimiz var. Bunun yanı sıra devletimizin yapmış olduğu yüzde 8 KDV indirimi mevcut. Birde 18 bin 900 TL alımlarda ise bin 400 lira hediye çeki var. Ayrıca nakit alımlarda da indirimlerimiz var.

“Alım gücüne göre ödeme seçeneği”
Ödeme koşullarında ise müşterimizin talebi doğrultusunda kredi kartı, nakit, ya da mağazamıza gelen müşterilerimizin alım gücüne göre yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şu zor zamanlarda müşterilerimize elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Biz daha çok müşterimizin ödeme şekline ya da gücüne uymaya çalışıyoruz.

“Hareketlilik başladı”
Müşterilerimiz korona virüs sürecinde kendilerini geri çektiler ama evlilik mecbur olacak. Bizim beklediğimiz burada kış düğünleri. Mart- Nisan aylarında bir durgunluk var ama 15 gündür bir hareketlilik söz konusu. Şuan da talep de olduğu için bizde müşterilerimize yardımcı olmak istedik ve böyle bir yatırım yaptık.

“Seçeneğimiz çok fazla”
Döşeme grubu ürünlerimizin (koltuk, sandalye, başlık) hepsinde müşterinin isteğine göre kumaş ve renk değişimleri yapılabiliyor. Panel gruplarımızda ise (yatak odası, üniteler) sabit. Ama seçeneğimiz çok olduğu için kombin yapma şansımızda oluyor.

“Halı, Aydınlatma, Yatak’ta yüzde 60’a varan indim”
Enza Home olarak konseptimiz biraz daha geniş, ayrıca içerisinde Yataş Bedding, yatak firmamız da var. Yataklarımızda da yine yüzde 60’a varan indirimlerimiz var. Aydınlatma grubunda yüzde 70’e kadar indirimlerimiz mevcut. Halı grubumuz da yüzde 50 civarında bir indirimimiz var. Enza Home konsepti diğer firmalara göre biraz fazla ürün seçeneği olduğundan müşterilerimizin her talebine cevap verebiliyoruz. Halısından aydınlatmasına, aksesuarından yatağına kadar müşterilerimize hizmet veriyoruz.

“Kişiye özel yatak seçeneklerimiz var”
Yatak aslında en önemli ürünlerimizden, bir insan ömrünü 65 yaş üzerinden baz alırsak, 24 senesi yatakta geçiyor. Yataklarımız kişiye özel olduğu için daha farklı ve talep doğrultusunda daha da güzel oluyor. Müşterilerimiz kendine özel yatak alıyor.

“Birinci sınıf kalite ile hizmet veriyoruz”
Enza Home kendi koltuklarında kullandığı sünger 36 dens diye geçen gri yumuşak bir sünger kullanıyor ve kolay kolay çökme yapmaz. İç kasnağı zaten oldukça başarılı. Kumaş olarak tay tüyü, nobuk, kadife gibi farklı çeşitleri var hepsinin ortak özelliği birinci sınıf olması.
Yeni evlenecek olan çiftler ilk olarak görselliğe bakıyor ama eski müşterilerimiz daha çok sağlamlığına, ayak yapısına, oturum rahatlığına bakıyor. Elbette görselden önce kalitesinde ve sağlamlığına bakmak lazım. Her bütçeye uygun Enza Home’da da var. Ama bu fiyatların altına düşmemek lazım. Bizim her şeyimiz belli statüde, kumaşlarımız, süngerlerimiz ISO belgeli. Mobilya alımında müşterilerimizin bunlara dikkat etmesi gerekir.

“Türkiye’nin her tarafına sevkiyatımız var”
Edirne’den Kars’a kadar istediğimiz her yere sevkiyat yapabiliriz. Hatta biz bayi üzerinden gönderebiliyoruz fakat biz müşterilerimizi başka bayi ile muhatap etmeyip, direk kendimiz götürüyoruz. Ayrıca kurulum montajda ücretsiz.
Bu süreçte biraz daha dirayetli olmalıyız ve müşterilerimiz mağazamızdan korkmamalı. Mağazalarımız dezenfekte edilmiş ve bütün kurallara uyarak hizmet vermekteyiz. Fiyatlarda da yardımcı oluyoruz. Herkesi mağazamıza bekliyoruz. Müşterilerimiz instagram sayfamız olan @enzahomeregli adresinden de bizleri takip edebilirler.”

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , tanyıldız grup , mobilya , enza home , emre tanyıldız ,

Yorumlar

Kdz. Ereğli Terminalinde dezenfekte çalışması başlatıldı

30 Mayıs 2020 Cumartesi 18:03

Kdz. Ereğli Terminalinde dezenfekte çalışması başlatıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi tarafından Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali, pandemi dönemi yeniden normalleşme takvimine göre seyahat kısıtlamasının kaldırılacağı 1 Haziran’a hazır hale getiriliyor.

Kdz. Ereğli Belediyesi, 1 Haziran tarihinden itibaren başlayacak olan pandemi sonrası normalleşme takvimine göre hazırlıklarını sürdürüyor.
Korona Virüs salgını nedeniyle şehirlerarası trafiğin kısıtlanmasıyla kapatılan Kdz. Ereğli Atatürk Şehirlerarası Otobüs Terminali, 1 Haziran tarihi itibariyle hizmet vermeye başlayacak. Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Vektör Kontrol ve İlaçlama Merkezi ekiplerince otogar dezenfekte ediliyor.
Ekipler, seyahat acenteleri bürolarını ve yolcu salonunu temizleyerek yeni döneme hazırlıyor.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , Covid-19 , Korono , 1Haziran , Kdz.EreğliBelediyesi

Yorumlar

Genç yönetmen işçi katırları belgesel yaptı

30 Mayıs 2020 Cumartesi 14:26

Genç yönetmen işçi katırları belgesel yaptı

Zonguldak’lı genç yönetmen Ahmet Öktem Arıç, temizlik işlerinde kadrosunda görevli 11 katırı belgesele konu aldı. Çoğu Zonguldaklının belgesel ile öğrendiği işçi katırlar; büyük ilgi gördü.

Zonguldak’lı genç yönetmen Ahmet Öktem Arıç, Zonguldak Belediyesi temizlik işlerinde görevli 11 katırı belgesele konu aldı. 2019 yılında “Cennet Tüneli” adlı madencileri konu alan belgesel çeken geç yönetmen bu sefer Zonguldak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde kadrolu 11 katırı konu alan “Bizimkisi Bir Dostluk Hikayesi” adlı belgeseli çekti. Belgesel, vatandaşlar tarafından kısa sürede büyük ilgi gördü.
Yeni tip korona virüsle mücadelede adı büyükşehirlerin yanında "Ve Zonguldak" olarak anılan emeğin kentini anlatan Öktem Arıç, belgeseli şu notla paylaştı:
"Ve Zonguldak. Bahtı ko¨mu¨r karası olan s¸ehrin, gerc¸ek dostlugˆu anlatan bir film. Filmde Fadime ve Fadime gibi olan katırların ve Zonguldak’ın emektar belediye is¸c¸ilerinin gece yu¨ru¨yu¨s¸lerine tanıklık ediyoruz. Film boyunca aslında bir is¸c¸inin sorumluluklarını degˆilde katırlar ile kurmus¸ oldukları dostluklarını, aralarındaki bagˆın kopamayacak kadar sıkı o¨ru¨ldu¨gˆu¨nu¨ go¨ru¨yoruz. Bu belgesel filminde hic¸bir kurgu yoktur. Filmde yazılmıs¸ bir metin, oyuncu ve anlatıcı yoktur. I·zlemis¸ oldugˆunuz herşey gerc¸ektir. Daha o¨nce bu kadar gu¨zel bir gece yu¨ru¨yüs¸u¨ne eminiz ki tanık olmadınız. Gelin hep birlikte bu gece yu¨ru¨yüşu¨nu¨n tadını c¸ıkaralım."

"Şehrin kıyısında dar sokaklardaki dostluk hikayesi"
Şehrin kıyısında köşesinde karanlık ve dar sokaklarında kalmış katırları bu belgeselle aydınlattıklarını düşündüklerini ifade eden Ahmet Öktem Arıç, “Bizimkisi Bir Dostluk Hikayesi belgeselinin yönetmeniyim. Belgeselde Zonguldak'ta çalışan işçi katırları konu alıyoruz. Zonguldak merdiven bir şehir olduğu için çöp arabalarının giremediği yere katırlar giriyor ve çöpler bu şekilde toplanıyor. Bir meslek hikayesi olarak değilde bir dostluk hikayesi olarak anlattık. Çünkü Zonguldak’ta çalışan temizlik işçileri katırlara insan ismi vermişler kendileri gibi görüp kendileri gibi hissetmişler. Onların deyişiyle onlarda bir insan. Şehrin kıyısında köşesinde karanlık ve dar sokaklarında kalmış katırları bu belgeselle aydınlattığımızı düşünüyorum. Belgeseli çok beğendiler Zonguldak’ta böyle bir şey olduğunu bu şehirde yaşayan insanlar bile bilmiyor. Bu belgesel sayesinde öğrendiler. Güzel yorumlar geldi. Onun içinde çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğli , Ereğli , Haber , Zonguldak , Genç , Yönetmen , Katır , AhmetÖktemArıç ,

Yorumlar