Kdz. Ereğli Belediyesi’nde mobing mi uygulanıyor?

11 Şubat 2020 Salı 15:05

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde mobing mi uygulanıyor?

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın izne ayrılmasının ardından bazı şirket işçilerinin yerleri değiştirilmeye başlandı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyesi’nde 31 Mart 2019’da yapılan seçimlerin ardından çok sayıda işçi işten çıkartılmış, bazılarının ise yerleri değiştirilmişti. Özellikle belediye bünyesinde kurulan şirket bünyesinde çalışan işçilere seçimlerin ardından uygulanan baskılara bir yenisinin daha eklendiği belirtiliyor. İddiaya göre Kdz. Ereğli Belediyesi’nde Başkan Halil Posbıyık’ın izne ayrılması ile birlikte bir işçinin işine son verildiği, bazı işçilerin ise çalışma yerlerinin talebi dışında değiştirildiği öğrenildi. Asgari ücret ile geçimini sağlayan ve kış günlerinde zamlı su, elektrik ve doğalgaz faturaları ile başa çıkmayan çalışan çok sayıda şirket işçisi şimdide işten çıkarılma korkusu yaşamaya başladı.
Bilindiği gibi Posbıyık göreve geldikten sonra çok sayıda işçinin yerini değiştirmiş ardından da bu işçilerin iş akitlerini sona erdirmişti.

Yorumlar

Zonguldak’ta sahnelenecek...

11 Şubat 2020 Salı 14:37

Zonguldak’ta sahnelenecek...

Bursa Devlet Tiyatrosu’nun hazırlayıp sunduğu Akşam Yemeği, Zonguldak’ta “perde” diyecek. Herman Koch’un yazdığı Kess Prins’in uyarladığı Can Çelebi’nin çevirisini yaptığı “Akşam Yemeği” adlı iki perdelik oyun 14 Şubat 2020 günü saat 20.00 ila 15 Şubat 2020 günü 14.00 ve 20.00 seanslarında Zonguldak Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

 Süheyla Elbaş Zeybek’in yönettiği oyunun konusu ise şöyle: 
“ Bu gerçek bir olay. Vahşi, acı ve gerçek. Ergenlik çağındaki ikisi kuzen üç genç, parti çıkışında bir bankamatikte karşılaştıkları evsiz bir kadını hunharca öldürür. Şiddetin hatta barbarlığın ulaştığı noktayı gösteren hayli sarsıcı bu olayı, Hollandalı yazar Herman Koch ‘Akşam Yemeği’ adıyla romanlaştırır, Kees Prins de sahneye uyarlar. Oyun, gençlerin “küçük burjuva” ailelerini lüks bir restoranda akşam yemeğinde bir araya getirerek, “şiddet” olgusunu masaya yatırıyor. Ve can alıcı soruları soruyor. Çocuklarınızı, ailelerinizi ve sahip olduklarınızı korumak için ne kadar ileri gidebilirsiniz? Onları ele verir misiniz? Yoksa üstünü örtmeye mi çalışırsınız? Buyurun mahkemeyi siz kurun.” 
Sahnelenecek olan oyunda ise “Paul Ufuk Şener, Claire Demet Oran 
Babette Ayşe Dinç Yıldız, Serge Cem Arabacıoğlu, Şef Garson Melike Ergüzen, 1.Komi Ahmet Tutar, 2.Komi Nuri Yavuz, 3.Komi Gökhan Satılmış ve 4.Komi Ramazan Yıldırım” rol alacak. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , perde , Akşam Yemeği

Yorumlar

Demirköse: "Eğitimle alakalı konuları istişare edeceğiz"

10 Şubat 2020 Pazartesi 17:09

Demirköse: "Eğitimle alakalı konuları istişare edeceğiz"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak il Başkanı Varol Demirköse beraberinde Merkez ilçe Başkanı Süleyman Erbay, İl Kadın Kolları Başkanı Türkan Özdemir ve i yönetim kurulu üyesi Ercan Alaca ile birlikte il Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Akgül'ü makamında ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan MHP İl Başkanı Demirköse; "Zonguldak'taki eğitimle alakalı konuları istişare edeceğiz, Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz ne yapabiliriz ne yapacağız onu tartışacağız" dedi.

 Milliyetçi Hareket Partisi Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse; "Müdürümüzü ziyaret ederek Yeni görevinde başarılar diliyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun. Başarılar diliyoruz. Gelmişken de Zonguldak'taki eğitimle alakalı konuları istişare edeceğiz, Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz ne yapabiliriz ne yapacağız onu tartışacağız. Akgül'e görevinde başarılar diliyoruz"dedi. 
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Harun Akgül'de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "İl Başkanımız Varol Demirköse ye Merkez İlçe başkanımız Süleyman Erbay'a ve konuklarımıza hoş geldiniz diyorum. Varol Başkanımla Zonguldak'ın eğitim düzeyi noktasında, eğitimi sorunları ve çözümü noktalarında istişare yapacağız. İnşallah olumlu faydalı bir görüşme olur. ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Milliyetçi Hareket Partisi , Zonguldak il Başkanı Varol Demirköse

Yorumlar

Havza-i Fahmiye'de çalışmalar sürüyor...

10 Şubat 2020 Pazartesi 16:59

Havza-i Fahmiye'de çalışmalar sürüyor...

Zonguldak Kadastro il Müdürü Engin Reis, Havza -i Fahmiye çalışmamda Kilimli, merkez ve Kozlu'da 31 mahallede çalışmanın tamamlandığını söyledi.

 38 mahallede çalışmaları tamamlandıktan sonra çalışmalara tapuya devrilebileceklerini ve vatandaşların milli emlak vasıtasıyla tapularına kavuşuyor vereceklerini ifade eden Kadastro İl Müdürü Engin Reis şunları söyledi. 
"Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Temmuz ayı gibi ihalesi yapılarak başlamış olduğumuz Havza-i Fahmiye çalışmalarında bugün itibariyle toplamda 38 mahallenin 31 tanesini tamamladık. Geri kalan 7 tanesinde çalışmalarımız devam ediyor. bu ay sonu itibariyle İnşallah önemli işte bir iki tanesi i Mart ayına satabilir diğerleri tamamlayacağız. Bu şekilde tapu işlemelerini tapuya devredeceğiz akabinde vatandaşlarımız tapuları milli emlak vasıtasıyla satın alabilecekler. Yapmış olduğumuz çalışmalar kilimli, merkez ve Kozlu ilçelerimizde daha önce bilindiği üzere 18 mahallede bir çalışmalara tamamlamıştır 2. Etap atar tabii çalışmaları yapıyoruz. çalışmalarımız tabii belki daha önce bitmiş olabilir ama bu kış şartlarında değil de biraz gecikmeli oldu ondan dolayı İnşallah bu ay şu an itibariyle bir önemi yok işte çalışmalarımızı tamamlayacağız"dedi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kadastro il Müdürü Engin Reis , Havza -i Fahmiye

Yorumlar

Usulsüz satış yapan esnafa tezgah kapatma cezası!

10 Şubat 2020 Pazartesi 16:14

Usulsüz satış yapan esnafa tezgah kapatma cezası!

Devrek Belediyesi tarafından bir pazarcı esnafının tezgahı; usulsüz satış yaptığı gerekçesiyle kapatıldı.

 Zonguldak’ın Devrek ilçesinde pazar tezgâhlarını denetleyen zabıta ekipleri usulsüz satış yaptığı ve fiyat etiketi kurallarına uymadığı gerekçesiyle, bir pazarcı tezgahı Devrek Belediye Encümeni tarafından geçici bir süre pazardan men edildi. Zabıta ekiplerince meyve sebze pazarında yapılan kontrollerde bir tezgahta fiyat etiketinin kurallar uymadığı gerekçesiyle Belediye Encümeni tarafından geçici bir süre pazardan men edilen tezgah boş bırakılırken, belediye tarafından tezgahın neden kapatıldığına dair pankart asılarak vatandaş bilgilendirildi. 
Pazarcıya verilen kapatma cezası ile ilgili bilgi veren Devrek belediye Başkanı Çetin Bozkurt, "Biz belediye olarak hiçbir ekmek kapısının kapatılması taraftarı değiliz ancak, kurallar uymayan ve vatandaşlarımıza değişik fiyat etiketi yansıtarak alışveriş yapan esnaflara da göz yummamız mümkün değil. Bu tür uygulamalarımız kesintisizi olarak devam edecektir” diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , usulsüz satış , tezgahı kapatıldı , pazarcı

Yorumlar