Kdz. Ereğli Belediyesi karla mücadeleye hazır

26 Aralık 2018 Çarşamba 15:12

Kdz. Ereğli Belediyesi karla mücadeleye hazır

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi ilçeyi etkisi altına almayı beklenen kar yağışına karşı hazırlıklarını tamamladı.

Kdz. Ereğli Belediyesi kar yağışı ile mücadele için kriz masası oluşturdu. Stokta 1200 ton tuzu bulunan belediye, 16 iş makinesini de hazır bekletiyor. Diyaliz hastaları, hamile bayanlar ve acil hastalar ile ilgili gelecek ihbarlara karşıda gerekli hazırlıkları tamamlayan Kdz. Ereğli Belediyesi, bu tür ihbarlara karşı itfaiye ve zabıtaya ait 4x4 araçlarla müdahale edilecek, hastalar evlerinden alınıp tedavileri tamamlandıktan sonra tekrar evlerine bırakılacak. Fen İşleri Müdürlüğü’nün yanı sıra, Su ve Kanalizasyon, İtfaiye, Temizlik İşleri, Zabıta, Ulaştırma ile İşletme ve İştirakler Müdürlüklerinin gerek araç, gerekse personelle kar yağışı ile mücadeleye hazır olduğunu belirten Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Halkımız her türlü istek ve şikâyetini ‘Alo 153 Zabıta’ hattına yapabilir. Tüm ihbarlar değerlendirilecek, sorun yaşanan bölgelere anında müdahale edilecek” dedi. Kar yağışıyla mücadele kapsamında kullanılmak üzere bin 200 ton tuzun stoklandığını da belirten Başkan Uysal, “Belediyemiz, ikisi aynı zamanda tuzlama yapabilen 4 kar küreme kamyonu, 1 adet kar küreme aracı, 9 adet JCB iş makinesi ve 2 greyderi olası kar yağışına karşı hazır bekletiyoruz” dedi.

Yorumlar

Mahsur kalan kediyi itfaiye ekipleri kurtardı

26 Aralık 2018 Çarşamba 15:08

Mahsur kalan kediyi itfaiye ekipleri kurtardı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde suların yükselmesi ile dere yatağında mahsur kalan yavru kedi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kışla Mahallesi’nde ki dere yatağında yavru bir kedinin mahsur kaldığını gören mahalle sakinleri Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinden yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri merdiven ile dere yatağına inerek yavru kediyi kurtardı. İtfaiye ekipleri tarafından kurtarılan yavru kedi bir süre tedirgin bir şekilde bekledikten sonra gözden kayboldu.

Yorumlar

Demirtaş’ın yengesi son yolculuğuna uğurlandı

26 Aralık 2018 Çarşamba 14:58

Demirtaş’ın yengesi son yolculuğuna uğurlandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın yengesi Havva Kübra Demirtaş hayatını kaybetti.

Gülüç Beldesi Merkez Mahallesi sakinlerinden Remzi, Merhum Ali Demirtaş ve Necla Serçe’nin annesi, Zeki, Hüseyin Karakuyu, Huri Sarı ve Güllü Şahin’nin ablası, Merhum Niyazi Demirtaş’ın eşi Havva Kübra Demirtaş vefat etti. Havva Kübra Demirtaş için bugün öğle namazı sonrası Gülüç Merkez Camiinde cenaze töreni düzenlendi. Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın yengesi Havva Kübra Demirtaş alınan helallik ve kılınan cenaze namazının ardından Gülüç Belde mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Fevzi Ekşi katıldı. Başkan Demirtaş Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diledi.

Yorumlar

Belediyenin durağına zarar verdi

26 Aralık 2018 Çarşamba 12:28

Belediyenin durağına zarar verdi

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde alkollü olduğu iddia edilen genç, belediyenin durağına zarar verdi. Durağa saldıran gencin o anları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre olay Çaycuma ilçesinde meydana geldi. Alkollü olduğu iddia edilen M.C.A. isimli genç, iddialara göre telefonda konuştuğu kişi yada kişilere kızıp durağa zarar verdi. Polis tespit edilip yakalanan genç önce suçunu kabul etmedi. Ancak incelenen kamera kayıtlarını izleyen genç yaptıklarını kabul ederek pişmanlığını dile getirdi. 
Ailesi ise M.C.A. tarafından verilen zararı karşılayacağını belirtti. O anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı. 

Yorumlar

Zonguldak-Ereğli yolunda son durum...

25 Aralık 2018 Salı 18:55

Ereğli Haber

Zonguldak-Ereğli yolunda son durum...

Zonguldak-Ereğli arası karayolunun yüksek kesimleri karla kaplandı. Tırların geçişlerine izin verilmezken kar lastiği yada zinciri olmayan araçların yola çıkmaması istendi.

Zonguldak-Ereğli arası karayolunun yüksek kesimleri karla kaplandı. Tırların geçişlerine izin verilmezken kar lastiği yada zinciti olmayan araçların yola çıkmaması istendi.

Yolda halen kar yağışı ara ara devam ederken toplu taşıma araçlarının Zonguldak'a gidiş gelişlerinde sorun yaşanmıyor. Kara yolları ekipleri kar kalınlığının arttığı bölgelere müdahale ederek temizlik çalışması yapıyor.

Yorumlar