Kdz. Ereğli Bahçeşehir Okulları Kampüsü açılıyor

11 Temmuz 2017 Salı 18:44

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli Bahçeşehir Okulları Kampüsü açılıyor

Karadeniz Ereğli Bahçeşehir Okulları Kampüsü’nün, Ağustos’un ilk haftasında düzenlenecek törenle hizmete gireceği bildirildi.

Ereğli Haber- Bahçeşehir Koleji Karadeniz Ereğli Müdürü Eda Ülkü, yapımına geçtiğimiz yılsonlarında başlanan Karadeniz Ereğli Bahçeşehir Okulları Kampüsü inşaatının tamamlandığını, iç donanımlarının da tamamlanma aşamasına geldiğini belirtti.

TAM BİR EKİP ÇALIŞMASI
Ülkü, 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminde hizmet verecek kolejde, sınıf mobilyalarının düzenlenmesi, spor alanlarındaki çalışmalar, konferans salonu çalışmaları ile çevre ve peyzaj çalışmalarına devam ettiklerini anlatarak, şunları kaydetti: “Kampüsümüzü, Ağustos’un ilk haftasında açacak olmanın tatlı heyecanını yaşıyoruz. Türkiye’nin en büyük kampüslerinden birinin 6 ay gibi bir zamanda biteceğine inanmak zor olsa gerek. Bu süre içerisinde hava şartları nedeniyle 45 günlük bir gecikme yaşamamıza rağmen kampüsümüzü son aşamaya getirdik. Bu konuda başta kampüsümüzün kurucusu Sayın Oğuz Karahan olmak üzere inanmış bir ekiple çalışmanın farkını hep birlikte yaşadık. Rekor bir sürede kampüsümüzü hazır hale getiriyoruz. Öğrencilerimize ve velilerimize yakışır bir kampüs olması için elimizden geleni yapıyoruz. Kampüsümüzde çalışan ve emeği geçen her kademedeki çalışma arkadaşlarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz.”

GÖSTERİLEN İLGİYE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Kolej Müdürü Eda Ülkü, kuruluş aşamasından itibaren Ereğli, Alaplı ve bölge halkına verdikleri mesajlardan bekledikleri olumlu karşılığı aldıklarını hatırlattığı konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Okulumuza Ereğli ve Alaplı’nın yanı sıra çevre ilçelerimiz ve bölgelerimizden de büyük ilgi var. Kampüsümüzü gezdirdiğimiz velilerimize, tüm detaylı bilgileri aktarıyoruz. İlçemizden ve ülke genelinden oluşturduğumuz, konusunda uzman eğitim kadromuzla kurumumuzda verilecek eğitim, sosyal, kültürel ve sportif hizmetleri tekrarlıyoruz. Onlar da beğenilerini ifade ederlerken, kayıtlara gösterdikleri hassasiyet de bizi son derece mutlu ediyor.
Heyecanlıyız ve bölgemizde böylesine bir kurumun eğitim verecek olmasından dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.

AÇILIŞIMIZ İLE BİRLİKTE…
Ağustos ayının ilk haftasında gerçekleştireceğimiz açılışımız ardından eğitim anlamında çalışmalarımıza başlıyoruz. Öncelikle; Ağustos’un ilk haftası okulumuzda 2. sınıftan 8. Sınıfa kadar bütün öğrencilerimizin katılacağı İngilizce Seviye Tespit Sınavı olan ‘Hazır Bulunuşluk’ sınavını gerçekleştirilecek. 70 puan altında not alan öğrencilerimizi yaklaşık 3 hafta süre ile İngilizce hazırlık eğitimlerine başlayacağız. Ağustos ayı bizim için eğitim anlamında yoğun bir ay olacak. Yine Ağustos ayı içerisinde Üniversite ve TEOG Hazırlık öğrencilerimizin eğitimlerine başlayacağız. İngilizce oryantasyon programlarımızla öğrencilerimizin seviyelerini yükselteceğiz.
Dünyanın birçok ülkesinden öğretmenlerimiz de okulumuzda bizimle birlikte olacak. Öğrencilerimizin yabancı dil eğitimlerini dünya standartlarının üzerine çıkarmak hedefindeyiz. Diğer öğretmenlerimizle birlikte Karadeniz Ereğli’de eğitim seviyesinde dünya okulu oluşturmak”

DOĞRU OLANI YAPTIK, YAPIYORUZ
Ülkü, hedeflenen yolda, doğru ve emin adımlar atarak ilerlediklerinin altını çizdiği konuşmasında, zaman zaman bazı çevrelerce üretilen dedikodulara ise üzüldüklerini dile getirdi.
Bu tür asılsız söylemde bulunanları da kampüsü ziyarete beklediklerini anlatan Ülkü, “zaman zaman kamuoyunda bilerek ya da bilmeyerek okulun yetişmeyeceği yönünde çeşitli söylentiler ve dedikodular kulağımıza geliyor. Onlara kırılmıyoruz ancak, bu dedikoduları yapan ve yaymaya çalışan şahısları da kampüsümüze ziyarete bekliyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ MERHABA DEDİ…

21 Haziran 2017 Çarşamba 16:58

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ MERHABA DEDİ…

Bahçeşehir Koleji dün akşam Eski Bağlık Salonu’nda yeni aile fertleriyle bir araya gelerek iftar açtılar.

Bahçeşehir Koleji Kurucusu Oğuz Karahan ve Kampüs Müdürü Eda Ülkü'nün ev sahipliğinde gerçekleşen iftarda bu büyük ailenin öğretmenleri birbiriyle kaynaştı. Öğretmenlerin oluşturduğu yüksek enerji Bahçeşehir Koleji Kdz Ereğli Kampüsü’nün gelecekteki büyük başarılarının ilk işareti olarak algılandı.

Yorumlar

Utku'nun TEOG şampiyonları ödüllendirildi

10 Haziran 2017 Cumartesi 19:07

Utku'nun TEOG şampiyonları ödüllendirildi

Kdz. Ereğli’de Utku Koleji Eğitim Kurumları Ortaokulu’nun son sınıf öğrencileri düzenlenen törenle mezun edildi.

Kdz. Ereğli’de Utku Koleji Eğitim Kurumları Özel Ortaokulu’ndan 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında mezun olan 77 öğrenci için kep atma töreni düzenlendi.

Orkun Çataklı Sosyal Tesisleri bünyesindeki kapalı spor salonunda gerçekleştirilen törene; okulun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı ile eşi Utku Eğitim Kurumları Müdürü Hülya Çataklı, kurucu üye Nazım Efe, okul idarecileri ve öğretmenleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Mezun öğrencilerin kırmızı halıdan geçerek salondaki yerlerini almasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

KOCA; “TÜRKİYE’DE İLK 100’E GİREN OKUL OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Ortaokulu Müdürü Hasan Koca, yaptığı açılış konuşmasında; 1986 yılında kurulan Utku Koleji Eğitim Kurumları’nın akademik, kültürel, sosyal ve sportif alandaki başarılarıyla bölgede bir marka haline geldiğini ve Türkiye’de ilk 100’e giren okul olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyerek, “büyük özverilerle TEOG sınavına hazırladığımız öğrencilerimizin başarıları bizleri gururlandırdı. Kasım ayında yapılan ilk sınavda bir öğrencimiz, Nisan ayında yapğılan ikinci sınavda da yedi öğrencimiz Türkiye birincisi oldu. Her iki sınavda da elde ettiğimiz birinciliklerimiz; istikrarlı, kendinden emin, planlı çalışmalarımızın bir göstergesidir. Bütün öğrencilerimizi ve onlara emeği geçen tüm öğretmenlerimizi gönülden kutluyor, bizlere bu mutluluğu ve onuru yaşattıkları için kendilerine teşekkür ediyorum.”dedi.

“YOLUNUZ AÇIK VE AYDINLIK OLSUN”

Konuşmasında öğrencilere seslenen Koca; “bugün seçkin bir okuldan Liseye doğru yol almanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorsunuz. Yoğun ve disiplinli çalışmalarınızın ödülünü aldınız. Hepinizi yürekten kutluyorum. Sizlerin daha da başarılı olacağınıza, çok iyi yerlere geleceğinize tüm kalbimle inanıyorum. Utku ailesi olarak biliyoruz ki; okulumuzdan aldığınız sizleri ve ülkemizi yükseltecek değerleri her zaman yüreğinizde ve hayatınızda taşıyacaksınız. Yolunuz açık ve aydınlık olsun" ifadelerini kullandı.

DERECE YAPAN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Daha sonra ise 8’inci sınıf ve 7’nci sınıf öğrencileri arasında bayrak ve filama devir teslim töreni yapıldı. Tören, okul birincisi Delfin Özdemir’e kurum müdürü Hülya Çataklı, okul ikincisi Onur Can Bakır’a kurum yönetim kurulu başkanı Ali Çataklı ve okul üçüncüsü Zeynep İpek Çelik’e kurucu üye Nazım Efe tarafından plaket ve ödüllerinin takdim edilmesiyle devam etti.

Ardından Okul birincisi Delfin Özdemir, yaş kütüğe isim künyesini çaktı ve kürsüye gelip duygu ve düşüncelerini paylaştı.

UTKU'NUN TEOG ŞAMPİYONLARI

Törende yine; TEOG sınavlarının her ikisinde de tüm soruları doğru cevaplayıp Türkiye birincisi olan Zeynep İpek Çelik’e ve TEOG 2’de tüm soruları doğru cevaplayıp Türkiye birincisi olan Zeynep Uzun, Delfin Özdemir, Bora Özdamar, Irmak Türüdü, Melih Akgün ve Berk Sönmez’e plaket ve ödülleri okul idarecileri tarafından verildi.

Tören tüm öğrencilere mezuniyet belgelerinin dağıtılması ve öğrencilerin keplerini fırlatması ile son buldu.

Etiketler:

kdz. ereğli ,

Yorumlar

Utku Koleji Anadolu Lisesi 76 mezun verdi

4 Haziran 2017 Pazar 22:25

Ereğli Haber

Utku Koleji Anadolu Lisesi 76 mezun verdi

Utku Koleji Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Utku Anadolu Lisesi’nden mezun olan 76 öğrenci için tören düzenlendi. Törende öğrenciler sevinç ve hüznü bir arada yaşarken aileleri de çocuklarının heyecanına ortak oldu.

Ereğli Haber- Utku Koleji Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Utku Anadolu Lisesi’nden mezun olan 76 öğrenci için Orkun Çataklı Sosyal Tesisleri spor salonunda tören düzenlendi. 75 mezun öğrencinin tören alanındaki yerlerini alması sonrası tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törene Utku Koleji Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, eşi Kurum Müdürü Hülya Çataklı, Kurucu üye Nazım Efe, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Mezun olan öğrencilere hayatlarında başarılar dileyen Lise Müdürü Varol Hızal, 2. Mezunlarını vermenin gurur ve mutluğunu yaşadıklarını söyledi. Hızal konuşmasında “Bu gün hepimiz için özel bir gün. Kısa bir zaman sonra artık mezunuz diye haykırarak keplerinizi havaya atacaksınız, arkadaşlarınıza ve öğretmenlerinize sarılacaksınız. Bu gün hayatınız boyunca unutamayacağınız sayılı günlerden biri olacak. Yükseköğrenim hayatınızda hepinize başarılar diliyorum. Başarılarınız daim olsun. Yolunuz ve bahtınız her zaman açık olsun” dedi.
Hızal’ın konuşmasının ardından mezun olan öğrenciler Türk Bayrağı ve okulun flamasını öperek lise 2. Sınıf öğrencilerine devir etti. Törende ayrıca her sınıfı temsilen bir öğrenci kürsüye gelerek konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından okullarını derece ile bitiren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.
Okul birincisi Oğuz Furkan Kara yaş kütüğüne plaka çakarken, YGS’de okul birincisi olan Melisa Açıkgöz’e çeşitli hediyeler ve plaket takdim edildi. Tören öğrencilerin mezuniyet belgelerini almalarının ardından keplerini havaya fırlatması ile sona erdi.

Yorumlar

TEOG’da 10 öğrenci soruların tamamını doğru cevapladı

3 Haziran 2017 Cumartesi 12:47

TEOG’da 10 öğrenci soruların tamamını doğru cevapladı

Alaplı'da ikinci dönem Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında 10 öğrenci, 120 sorunun tamamını doğru cevapladı.

Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, 8. sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem TEOG sınavında kentin Türkiye ortalamasının üzerine çıktığını söyledi. Çevik yaptığı açıklamada, İlçedeki çeşitli okullarda okuyan 10 öğrenci TEOG sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincileri arasına girdiğini dile getirdi. İlçe genelinde 10 öğrencinin de 120 sorunun tamamını doğru cevaplandırdığını kaydeden Çevik, "26-27 Nisan tarihlerinde yapılan 2. dönem TEOG sınavına öğrencimiz katıldı. Sınav sonrası okullarımızla yaptığımız görüşmelerde başarının çıkabileceğini bekliyorduk. İlçemiz bütün derslerde ilk defa hem genel ortalamada hem de ağırlıklı ortalamada Türkiye ortalamasının üstüne çıktı. Bu da Alaplı'nın hedeflediği başarıya emin adımlarla ilerlediğinin göstergesidir. Hedefimiz ilçemizi Türkiye’de iyi dereceye sokmaktır. dereceye giren Öğrencilerimiz ise Atatürk Ortaokulu Öğrencileri: Kaan Akbaş, Hasan Emre Bebiş, Emirhan Güler, TOKİ Okçular Ortaokulu Öğrencisi Melek Zeynep Karatepe, Merkez Ortaokulu Öğrencisi Yusuf Türkoğlu, Ahmet Zeki Atalay Ortaokulu Öğrencileri: Perihan Sena Aral, Ceyda Kalafat, İrem Nur Görgün, Çatak Ortaokulu Öğrencisi: İrem Özdemir ve İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi: Merve Aksakal, TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Alaplı’nın gururu oldular ” dedi.

Etiketler:

alaplı , Milli Eğitim , Teog ,

Yorumlar
  • YALI BOYU FATİHİ
    6 Haziran 2017 Salı 16:37

    Milli Eğitim Müdürü Sayın Cevat ÇEVİK beyin yüreğinin güzelliği tüm eğitim camiasına yansımıştır. Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü emin ellerdedir. Ekip ruhuyla huzurlu çalışma şeklini benimsemiş bu güzel insanın çok daha başarılı işler yapacağını önümüzdeki yıllarda da hep birlikte göreceğiz. Başarıda emeği tüm eğitim camiasına kucak dolusu sevgiler.