Kazada hayatını kaybeden Uzman Çavuş toprağa verildi

6 Temmuz 2019 Cumartesi 16:36

Kazada hayatını kaybeden Uzman Çavuş toprağa verildi

Bolu'nun Mengen ilçesinde meydana gelen trafik kazasında otomobil ile yolcu otobüsünün kafa kafaya çarpışması sonucu hayatını kaybeden Uzman Çavuş Erkan Öztaşçı memleketi Devrek’te gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Hatay’da Piyade Uzman Çavuş olarak görev yapan ve Zonguldak'ın Devrek ilçesinde kız kardeşinin düğünü için otomobille yola çıkan Erkan Öztaşçı, Perşembe gecesi sabaha karşı Bolu’nun Mengen ilçesinde yolcu otobüsüyle kafa kafaya çarpışması neticesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetmişti. 
Evli ve iki çocuk babası olan 29 yaşında ki Piyade Uzman Çavuş Öztaşçı için köy camisinde düzenlenen cenaze töreninde gözyaşları sel olup aktı. Gerçekleştirilen askeri tören esnasında yakınları sinir krizleri geçirirken, Öztaşçı’nın cenazesi Müfettişler Köyü Taşçıoğlu Mahallesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Yorumlar

Park halindeki yanan araca vatandaş müdahale etti

6 Temmuz 2019 Cumartesi 14:27

Park halindeki yanan araca vatandaş müdahale etti

Zonguldak'ta park halindeki otomobilin motor kısmından çıkan yangına vatandaşlar müdahale etti.

Edinilen bilgiye göre olay akşam saatlerinde Gazipaşa caddesinde meydana geldi. Park halindeki 06 HBL 46 plakalı otomobilin motor kısmında yangın çıktı. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Yangın çıktığını gören vatandaşlar ellerine yangın söndürme tüplerini alarak yangına müdahale etti. Yangın büyümeden söndürüldü. Araçta maddi hasar meydana geldi. Olay yerine gelen polis ekipleri yangınla ilgili soruşturma başlattı. Öte yandan maddi hasar meydana gelen araç çekici yardımıyla çekildi.

Yorumlar

Ağaçlarla kaplanan tabela sürücüleri zorluyor

6 Temmuz 2019 Cumartesi 12:46

Ağaçlarla kaplanan tabela sürücüleri zorluyor

Düzce-Akçakoca karayolu Yığılca Işıklı kavşakta karayollarına ait olan ve Düzce istikametini gösteren tabelanın önünde büyüyen ağaçlar sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Düzce-Akçakoca karayolu olan D-655 karayolu Yığılca ışıklı kavşakta Düzce istikametini gösteren tabela ağaçların büyümesi ile kapanarak arkada kaldı ve görünmez duruma geldi. Bu durum özellikle Düzce’ye Zonguldak’tan gelen yabancı misafirlerin yön bulmasını zorlaştırıyor. Ağaçların kesilmesi ile ortaya çıkacak olan tabela için çalışma yapılması isteniyor. 

Yorumlar

"Ben onları karton toplayarak büyüttüm"

5 Temmuz 2019 Cuma 15:27

"Ben onları karton toplayarak büyüttüm"

Zonguldak'ta iki yıl önce "internet kafeye gidiyorum" diyerek evden ayrılan ve bir daha haber alınamayan 16 yaşındaki Nesrin Koçaklı'nın ailesi, kızlarının en son kaybolduğu iddia edilen Liman Caddesi'ne gelerek gözyaşı döktü. Anne Yeter Koçaklı, "Benim kızım kendini atacak kadar saf değil. Ben onları karton toplayarak büyüttüm. Kızımı bulayım, bir mezarı olsun" diyerek feryat etti.

16 yaşındaki Nesrin Koçaklı, 2017 yılında "internet kafeye gidiyorum" diyerek evden ayrıldı. Kızlarından bir daha haber alamayan aile, durumu polise bildirdi. Soruşturmanın derinleştirilmesi ile Nesrin'in en son birlikte görüldüğü iddia edilen 20 yaşındaki Erkan K., "kuvvetli suç" şüphesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. İki yıldır gözyaşının hiç dinmediğini söyleyen anne Yeter Koçaklı, kızının en son görüldüğü iddia edilen Liman Caddesi'ne geldi. Diğer çocuklarıyla birlikte kızının bulunması için feryat eden anne Yeter Koçaklı, çocuklarını yoksullukla büyüttüğünü söyleyerek gözyaşı döktü. Anne Koçaklı, "Cezaevinde görüşten geldim. Saat 17.00 sıralarıydı. Kardeşim aradı. Kızımı o kişiyle görmüş. Git kızını al dedi. Gittim kızımı aradım bulamadım. O kişiye de sordum, 'Senin kızın eve gidiyorum diye yanımdan ayrıldı' dedi. Ertesi sabah oldu yine evlerine gittim. Babasına sordum. Babası da 'Benim oğlum katiyen senin kızınla gezemez' dedi. En sonunda sordum hiç bilmediklerini söylediler. Hatta bizimle birlikte kızımı arayabileceklerini söylediler. Ben çocuğumu yana yana bir anneyim, gece gündüz demeden aradım. Nereye olsa gittim. Televizyon yayınlarına çıktım ama kızımı bulamadım. Kızımın kendini denize attığı söyleniyor. Benim kızım öyle saf bir kız değil. Denize atlayacak bir kız değil. Saygılı, kimseye kötülüğü olmayan bir çocuktu. Canına kıyacak bir kız değil. Deniz benim kızımı yuttu mu? Kemiği, ayakkabısı, montu nerede? Ben kızımı istiyorum. Ben anneyim, anne yüreği dayanmıyor. Ben onları gözümün yaşlarıyla büyüttüm. Karton toplayarak onları büyüttüm. Allah kimsenin başına vermesin. Ben karton topladım. Kızımın ölüsünü, dirisini bulmak istiyorum. Ben fakirlikle onları büyüttüm, yoksullukla büyüttüm" dedi.

"Her gün bulunması için gözyaşı döktüm"
Kızının akıllı ve yürekli biri olduğunu söyleyen Yeter Koçaklı, olayla ilgili tutuklanan şüphelinin cezasını da kanunların vereceğini ifade etti. Anne Koçaklı, "Benim Allah'tan başka kimsem yok. Devletimden yardım istiyorum. Çocuğumu istiyorum. Mezarını bileyim. Buradan benim kızım kendini aşağıya atmaz. Kendine kıymaz. Benim kızım iyidir, yüreklidir, kimseye kötülüğü yoktur. Benim evladımdan ne istediler? Ben kimseden bir şey istemiyorum. Sadece çocuğumu istiyorum. O tutuklanan kişinin de suçunu devlet verecek, kanun verecek. Biz kanun değiliz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan da kızımın bulunması için yardım istiyorum. Ben fakirim, benim kolum yetişmiyor. Devletim, savcılarım sizin kolunuz uzar. Siz bulursunuz. Ne olursunuz benim evladıma yardım edin. Allah kimsenin başına, kimsenin evladının başına vermesin. Ben onları ne çilelerle büyüttüm. Ben bunların acılarına dayanamıyorum. Allah kimsenin başına vermesin. Hiçbir anne baba bu acıyı tatmasın" diyerek gözyaşı döktü.
Aile, bir süre Liman Caddesi'nde kaldıktan sonra evlerinin yolunu tuttu.

Yorumlar

Acı çeken buzağı elleriyle okşadı, nefesini kontrol etti

5 Temmuz 2019 Cuma 15:25

Acı çeken buzağı elleriyle okşadı, nefesini kontrol etti

Zonguldak'ta buzağısını veterinere getiren küçük çocuk acı çeken hayvanı önce elleriyle okşadı, ardında da dakikalarca hayvanın nefes alıp almadığını kontrol etti.

Zonguldak'ın Gökçebey İlçesin'in Çukur köyünde hayvancılıkla uğraşan bir aile 1 yıl sonra doğum yapan hayvanın buzağısının dışkı yapamadığını anlayınca Zonguldak'ta veterinere getirdi. Veterinerin önünde buzağısıyla birlikte bekleyen çocuk saatlerce buzağının başından ayrılmadı. Zaman zaman acı çeken hayvanı, küçük çocuk kendi elleriyle okşayarak teselli etti. Öte yandan küçük çocuk ara ara da buzağının burnuna elini koyarak nefes alıp almadığını kontrol etti. 2 saat süren operasyonun ardından buzağıda dışkı yapacak yer açılamadığı için aile sahiplerinin onayı ile hayvan uyutuldu.
Veteriner Önder Alkan, hayvanın bağırsakları ve iç organları gelişmediği için uyutmak zorunda kaldıklarını söyleyerek, ''1 gün önce doğan bir buzağı geldi. Hayvanın dışkısını yapamadığını belirlemişler. Doğumsal bir yapı. Anüsün olmaması biz buna atrisyani diyoruz. Anüsle beraber kolon oluşuyor. Dolayısıyla hayvan emdiğini dışkı olarak çıkaramıyor. Son yıllarda karşılaştığımız bir olay. Hayvana operasyon yapıldı. Ancak bağırsakları ve iç organları gelişmediği için hayvanı uyutmak zorunda kaldık. Orada hayvan sahibinin çocuğu vardı. Bu yavruyu bir yıldır bekliyorlardı. Böyle bir sıkıntı olduğu içinde çocukta üzüldü. Duygusal bir durum yaşandı'' dedi.

Yorumlar