Kaymakam Yılmaz, gazeteciler ile buluştu

10 Ocak 2020 Cuma 15:54

Kaymakam Yılmaz, gazeteciler ile buluştu

Alaplı Kaymakam Vedat Yılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ve 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla kahvaltı organizasyonu düzenleyerek yerel ve Ulusa basın mensupları ile bir araya geldi.

 Kaymakam Vedat Yılmaz, ilçede faaliyet gösteren gazetecilere, düzenlediği kahvaltı programında 10 Ocak’da bir araya geldi. Kaymakam Yılmaz, İlçede faaliyet gösteren Gazetelerin sahipleri ve çalışanları ile kahvaltıda buluştu. Kaymakam Yılmaz, "10 Ocak dünya gazeteciler günü ve İdareciler gününü Kutluyorum. Alaplı’yı Seviyoruz, yerel basını seviyoruz, böyle bir özel günde sizlerle olmak bizleri de mutlu ediyor. Sizinle birlikte çalışmaktan memnunuz, biz Alaplı idareciler olarak yerel basının çalışmasından çok memnunuz. Çünkü Alaplı bizim Alaplı’mız, yapmış olduğumuz haberlerde amaç Alaplı’ya zarar vermekten ziyade yüceltmek oluyor. Bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadık, bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Alaplı’daki gazeteciler yaptıkları haberleriyle görevin bilinciyle hareket ediyorlar. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi. 
Programda konuşma yapan Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı, “Alaplı İlçesinde faaliyet gösteren gazeteci arkadaşlarımızla bu özel günde sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyduk. Şahsım, meslektaşlarımız adına sizlere teşekkür ediyorum. Bugün aynı zamanda Dünya İdareciler Günü, sizlerin de idareciler gününü kutluyorum” diye konuştu. 
10 Ocak Günü dolayısıyla Kaymakam Yılmaz'a idareciler gününü nedeniyle plaket verildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , kaymakam , 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü

Yorumlar

TSO gazetecileri kahvaltıda buluşturdu...

10 Ocak 2020 Cuma 15:50

TSO gazetecileri kahvaltıda buluşturdu...

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası gazetecilere yönelik kahvaltı programı düzenledi.

 Zonguldak'ın Devrek İlçesinde bulunan Devrek Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle ilçede görev yapan ulusal ve yerel gazete temsilcilerine yönelik kahvaltı programı düzenledi. 
Devrek TSO’da düzenlenen kahvaltı programında bir araya gelen TSO Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu basın mensupları ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, "Öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü tebrik ediyorum. Sizleri bu özel gününüzde burada ağırlamaktan dolayı mutlu olduğumu belirtmek isterim. Sizler her koşulda ve her anlamda ilçemizin ve kurumlarımızın sesini gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında duyurmak için büyük çabalar sarf ettiğinizin farkında olduğumuzu bilmenizi isterim. 2019 yılını geride bıraktık 2020 yılının ülkemiz ve bölgemiz adına hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. 2020 yılında odamız yoğun bir çalışma temposuna girmiş bulunmaktadır. Bu sene odamız tarafından üyelerimize yönelik 20’ye yakın eğitim ve bilgilendirme programları yer alacak yine geçen yıl olduğu gibi buy yılda yurt işçi ve yurt dışı fuarlara katılacağız. Batı Karadeniz Odaları olarak Batı Marmara Odaları ile özellikle de Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası ile kardeş oda protokolü imzaladık. Bu protokoller laf olsun diye imzalanmıyor. Bu bölge ile o bölgeyi ticari anlamda nasıl bir araya getirebiliriz bizim gayemiz buydu ve inanıyorum ki bunun faydasını göreceğimizi ümit ediyorum. Bizlerin bu davetine iştirak ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederken, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü yeniden tebrik ediyorum” diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , TSO

Yorumlar

Başkan Bozkurt gazetecilerin gününü kutladı

10 Ocak 2020 Cuma 15:05

Başkan Bozkurt gazetecilerin gününü kutladı

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt gazetecilerin gününü kutlayan mesaj yayınladı Zonguldak’ın Devrek ilçesi Belediye Başkanı Çetin Bozkurt “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle mesaj yayınladı.

 Bozkurt yayınladığı mesajda, “ Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir. Haber alma ihtiyacının arttığı günümüzde basın ve haberleşme de toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olmuştur. Haber verme, denetim ve eleştiri yapma, kamuoyu oluşturma ve bilgilendirme gibi işlevleri bulunan basın bu yönüyle kamusal bir görevi yerine getirmektedir. Toplumumuzun daha şeffaf ve aydınlık günlere ulaşmasının temelinde ise özgür basın vardır. Bir toplumun bilinçlendirilmesinde önemli bir görev üstlenerek, etik değerleri kaybetmeden, tarafsız, şeffaf habercilik anlayışı içinde görevlerini yerine getiren basın mensuplarımız önemli meslek gruplarındandır. İşte bu bilinçle basın emekçilerimizin ve tüm gazetecilerimizin özgürce, sağlıklı koşullar altında ve hiçbir baskı altında kalmadan özgürce yazmalarını ümit ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın emekçilerini zor şartlar altında gösterdikleri çaba ve emekten dolayı tebrik ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , Belediye Başkanı

Yorumlar

Öğrencilerden MEB'in okul zili şarkısına klip

10 Ocak 2020 Cuma 10:55

Öğrencilerden MEB'in okul zili şarkısına klip

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kızılca Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencileri ünlü şarkıcı Nil Karaibrahimgil tarafından Milli Eğitim Bakanlığı için bestelenen yeni okul zili şarkısı “Gelecek Biziz”i yeniden seslendirip klibini çekti.

 Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2019-2020 eğitim öğretim yılı başında okullara tavsiye ettiği okul zilini şarkısını Kızılca İlk ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri yeniden seslendirerek klibini hazırladı. Ünlü şarkıcı Nil Karaibrahimgil tarafından bestelenen şarkıyı okulun müzik öğretmeni Özkan Zeki müzik düzenlemesini, bilişim öğretmeni Ensar Öğük çektiği görüntülerle klibini yaptı. 
Kızılca Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Büşra Demircan okul zili şarkısının seslendirilmesi ve klibinin çekimleri sırasında çok eğlendiklerini ve ortaya çıkan klibi izlediklerinde ise mutlu olduklarını söyledi. Okulun 5. Sınıf öğrencisi Liva Nur Turan’da çalışmalar sırasında çok heyecan duyduğunu dile getirdi. Bu şarkının hem seslendirilip hemde klibinin bir köy okulunda hazırlanmasından çok büyük keyif aldığını anlatan 8. Sınıf öğrencisi İlkim Telli ise hem şarkının seslendirilmesi hemde görsellerin hazırlanmasını müzik ve bilişim öğretmenleri ile birlikte yaptıklarını ifade etti. 
Benzer çalışmaları internet ortamlarında gördüklerini ancak kendilerinin şarkıyı öğrencilerle ilk kez seslendirerek hazırladıklarını dile getiren Kızılca İlk ve Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ensar Öğük, daha orijinal bir klibi ortaya çıkarttıklarını belirtti. Öğük, şarkının sözlerine uygun görüntüler çekip güzel bir klip hazırladıklarını anlattı. 
3 yıldır görev yaptığı okulda müzikle ilgili öğrencilerle birlikte daha öncede çok farklı çalışmalar yaptıklarını ve öğrencilerin müziğe olan ilgilerini artırıp yeteneklerini geliştirmeyi amaçladıklarını ifade eden Müzik Öğretmeni Özkan Zeki, öğrencilerin çalışmalar sırasında çok heyecanlandığını ancak bir o kadarda eğlendiklerini söyledi. 
Kızılca İlk ve Ortaokulu’nda öğrenciler her teneffüs ve ders saatinde kendi seslendirdikleri müziği dinleyip derslerine giriş çıkış yapıyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Kızılca Köyü İlk ve Ortaokulu , okul zili şarkısı , Gelecek Biziz , Nil Karaibrahimgil

Yorumlar

Ölen genç göz yaşları arasında toprağa verildi!

9 Ocak 2020 Perşembe 21:25

Ölen genç göz yaşları arasında toprağa verildi!

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yaşayan ve geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Eray Sarıöz bugün toprağa verildi.

 İlçeye bağlı Perşembe beldesi Helvacılar köyünde yaşayan Nurten ve Mustafa Sarıöz'ün 18 yaşındaki oğulları Eray Sarıöz gözyaşları arasında toprağa verildi. 
Olay, Sakarya’nın Karasu ilçesinin Kaynarca Yolu'nda taklalar atarak geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Kaza sonrası parçalanan araçtan çıkartılan genç Eray'ın cansız bedeni yapılan incelemeler sonrası memleketine gönderildi. 
Helvacılar köyü Sarıöz Mahallesi Camii'nde öğle namazına müteakip İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş tarafından kıldırılan namaz sonrası göz yaşları arasında toprağa verildi. Üniversiteye hazırlanan Eray Sarıöz'ün ailesi güçlükle ayakta dururken, arkadaşları da cenazeye katılarak son görevlerini yaptı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , Perşembe beldesi , vefat , Sakarya , Eray Sarıöz , toprağa verildi , trafik kazası

Yorumlar