Kaymakam Çorumluoğlu'ndan öğretmenlere mesaj...

22 Kasım 2019 Cuma 18:27

Kaymakam Çorumluoğlu'ndan öğretmenlere mesaj...

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çorumluoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 1928 yılında 'Başöğretmen' unvanı verilmesi vesilesiyle Öğretmenler Günü’nü, ülkemizde 24 Kasım 1981 yılından bu yana kutlanmaktadır. Dünyanın en kutsal ve en köklü mesleklerinden biri kuşkusuz öğretmenliktir. Geçmişten günümüze değin öğretmenlik mesleği, bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılmasında özveri ve fedakârlık gerektirmiştir. Öğretmenlerimiz; tarih boyunca bu özveri ve fedakârlıkla; bilginin, çağdaşlığın, sevginin, gelişme ve ilerlemesine öncülük etmiş, toplumun bütün kesimlerine yol göstermiş, Türk Milletinin elde ettiği büyük başarılarda, büyük emeği geçmiş kahramanlarımız arasındadır.
Değerli Öğretmenler;
İstikbale güvenle bakan ve bu yolda fedakârca çalışan sizler, ülkemiz için daima umut kaynağısınız. Bu nedenledir ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, ideallerini asla kaybetmeyen sizler, geleceğimizin mimarlarısınız. Yurdumuzun bütün çiçekleri sizlerin eseri olmakla birlikte, aklı hür, vicdanı hür, çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde; bilimin, sanatın, kültürün, sporun, dünyadaki her türlü gelişimine açık, hür düşünebilen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, güven sahibi, karakterli, ahlaklı, bilgili, ülkesine ve milletine bağlı, problem çözme yeteneği gelişmiş, çok okuyan ve sorgulayan, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden aynı zamanda bilim ve teknolojide üretebilen bireylerin yetişmeleri sizler sayesinde gerçekleşmektedir. Siz değerli öğretmenlerimizle, daha güçlü Türkiye için, güçlü nesiller yetiştirerek, varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz. En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin bu vesileyle “Öğretmenler Günü”nü kutluyor, sağlık, huzur, mutluluk, başarı dolu bir ömür diliyorum.”

 

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , KAYMAKAM İSMAİL ÇORUMLUOĞLU ,

Yorumlar

Erdemir'den öğretmenlere 24 Kasım jesti...

22 Kasım 2019 Cuma 16:14

Erdemir'den öğretmenlere 24 Kasım jesti...

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) 24 Kasım öğretmenler günü dolayısı ile ilçede görev yapan öğretmenleri tesislerinde ağırladı.

Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erdemir iş birliğinde gerçekleştirilen meslek günü organizasyonu kapsamında ilçe de görev yapan 40 öğretmen Erdemir’i ziyaret etti. İl olarak Erdemir Kültür Merkezi’nde Erdemir’in ülke ekonomisi için önemi, kuruluşundan bu yana tüm paydaşları ve toplum için yarattığı katma değer, üretim süreçleri ve faaliyetleri hakkında öğretmenler bilgilendirildi. Ardından saha ziyaretine geçilerek öğretmenler, Erdemir’in Liman, Kok, Yüksek Fırın, Sürekli Dökümler, 2 Sıcak Haddehane ve 2. Soğuk Haddehane tesislerini gezerek, yakından inceleme imkânı buldu.
Aydınlık geleceğin mimarı olan öğretmenlere teşekkür eden Erdemir Yetkilileri, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Yapılan açıklamada, “24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, aydınlık geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimize emekleri için teşekkür etmek ve Ülkemizin en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir’i daha yakından tanımalarını sağlamak amacıyla düzenlenen ziyarete 40 öğretmenimiz katıldı. Erdemir bu çok özel misafirlerini önce Erdemir Kültür Merkezi’nde ağırlayarak, onlara Erdemir’in ülke ekonomisi için önemi, kuruluşundan bu yana tüm paydaşları ve toplum için yarattığı katma değer, üretim süreçleri ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Sunumların ardından gerçekleştirilen saha ziyaretinde Kdz. Ereğlili öğretmenlerimiz Erdemir’in Liman, Kok, Yüksek Fırın, Sürekli Dökümler, 2 Sıcak Haddehane ve 2. Soğuk Haddehane tesislerini gezerek, yakından inceleme imkanı buldular” denildi.
Program Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral’ın Göztepe Restoran’da öğretmenler onuruna verdiği öğle yemeğiyle son buldu.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Erdemir , öğretmenler , 24 Kasım ,

Yorumlar

Zonguldak'ı konuştular...

22 Kasım 2019 Cuma 15:23

Zonguldak'ı konuştular...

Başkent Zonguldaklılar Derneğinin Başkanlığını yürüttüğü Batı Karadeniz Birliği, üst düzey ziyaretleri kapsamında görevine asaleten atanan T.C. Adalet Bakanlığı Mevzuat Genel Müdürü Niyazi Acar'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

 Zonguldak, Çankırı, Sinop, Kastamonu, Bolu, Karabük ve Bartın Ankara İl Dernekleri Federasyonlarının oluşturduğu Batı Karadeniz Birliği yöneticileri ve üyelerinden oluşan heyet, ziyarette gösterdiği yakınlık, nezaket, misafirperverlik ve hissettirdiği hemşehri sıcaklığından dolayı Genel Müdür Acar'a teşekkür etti. 
Sıcak bir sohbet havasında geçen ziyaretlerini anlatan Başkent Zonguldaklılar Derneği Başkanı Tuncay Gençer, "Zonguldaklı hemşehrimiz olan Genel Müdürümüz Niyazi Acar ile birliğimizin temel hedefleri olan milli aracın Filyos’ta üretilmesi, Karadeniz Sahil yolunun Samsun’dan Düzce’ye kadar olan kısmının tıpkı bu yolun ilk kısmı, Bolu tünelinde olduğu gibi bir gayret ve yüklenme ile bir an önce bitirilmesi ayrıca Sakarya - Bartın Demiryolu projesinin bir an önce hayata geçirilmesi ve Filyos Endüstri Bölgesinin su ihtiyacının giderilmesi için projeler geliştirilmesi konularındaki hedeflerimizi anlattık. Birliğin temel amacının sayılanlar bölge için cazibe merkezi olabilecek yatırım alanlarına yönelik projeleri dile getirmek, farklı projelere destek olmak ve bölgenin kalkınmasına katkı vermek olduğunu belirttik. Genel Müdürümüz, birliğin gücünün, ortamın samimiyetinin etkileyici olduğunu, ümit verdiğini belirterek bu yapının daha da güçlendirilmesini, ilk olan böylesine bir fırsatın iyi değerlendirilmesini, olaya büyük bakılarak olası küçük oyunlara gelinmemesini, bölgemize büyük yatırımların gelmesinde, Ankara’da Zonguldak ve bölgenin öne çıkarılmasında ve Zonguldak ve bölge genelinde bir farkındalık oluşturulmasında bu yapının önemli katkı vadettiğini belirterek tam da bizim vurguladığımız konularda hissiyatımız ve fikirlerimize tercüman oldu. Ankara’da gönül ve ufuk birlikteliğinde olduğumuz üst düzeyde görevli hemşehrimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadık" dedi. 
T.C Adalet Bakanlığı Mevzuat Genel Müdürü Acar'da duyduğu memnuniyeti dile getirerek üzerine düşen her türlü desteği vereceğini ifade etti. 
Bas-Zonder Başkanı Tuncay Gençer, Mevzuat Genel Müdürü Niyazi Acar’a, her geçen gün biraz daha güçlenen ve kenetlenen birliğimiz başkan ve üyelerine teşekkür etti. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , dernek , ziyaret , genel müdür , Niyazi Acar

Yorumlar

Karla mücadele toplantısı yapıldı!..

22 Kasım 2019 Cuma 13:41

Karla mücadele toplantısı yapıldı!..

2019-2020 Kış Programı Kar ve Buzla Mücadele çalışma esasları Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın başkanlığında yapılan toplantıda görüşüldü.

 Zonguldak’ta devlet ve il yollarında kış mevsiminde vatandaşların güvenli, rahat ve huzurlu bir ortamda yolculuk yapmalarını 7 gün 24 saat çalışma esasına göre sağlamak ve kış hazırlıklarının gözden geçirilmesi amacıyla Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında yapılan toplantıda; Kış programına dâhil olan yolların trafiğe açık tutulması için yapılacak kar ve buzla mücadele konusunda kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon ve iş birliği, birbirlerinden talep ve beklentileri ile bakanlığın kış mevsiminde alınacak trafik tedbirleri genelgesi de görüşüldü. 
Vali Erdoğan Bektaş’ın, bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştığı, görüş ve önerilerini aktardığı ilgililere talimatlarını verdiği Toplantıya Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan, Zonguldak Belediyesi Başkan Yardımcısı Ogan Göktürk, Kozlu Kaymakamı Hüseyin Ergi, Kilimli Kaymakamı Nevzat Taşdan, Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Devrek Kaymakamı Ümit Altay, Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, Gökçebey Kaymakamı Oğuz Erdi Atak, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Albay Gönen Süslü, AFAD Müdürü Ahmet Güngör, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Alaplı - Devrek - Çaycuma - Ereğli - Ormanlı ve Gülüç Belediye yetkilileri, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Sertaç Yavuz ile Karayolları yetkilileri katıldı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , vali , bektaş , kar , toplantı , kış sezonu

Yorumlar

Kız arkadaşıyla barışmak için sokağı birbirine kattı...

22 Kasım 2019 Cuma 13:32

Kız arkadaşıyla barışmak için sokağı birbirine kattı...

Zonguldak'ta yaşayan Mert Uzun, 6 yıldır birlikte olduğu kız arkadaşıyla barışmak için davul, meşale ve pankartlarla kız arkadaşının iş yerine giderek af diledi.

 Çılgın aşık Mert Uzun, tartıştığı kız arkadaşıyla barışmak için 'Nasıl ki gökyüzü yıldızsız, dalgasız toprak susuz olmuyorsa bende sensiz olamam Melisa'm pankartı yaptırdı. Fevzipaşa Sokak'ta arkadaşlarıyla beraber ilerleyen genci görenler şaşkınlık yaşadı. Arkadaşlarıyla birlikte sloganlar atan genç, kız arkadaşının çalıştığı iş yerine davul ve meşaleler eşliğinde giderek af diledi. Yapılan sürpriz karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen kız arkadaşı ise Mert Uzun'un bu güzel jestine affederek karşılık verdi. İki çılgın aşığın duygu dolu anlarına çevredeki vatandaşlarda alkışlayarak destek verdi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Mert Uzun , çılgın aşık , sevgili , af diledi , pankart , sokak

Yorumlar