Kaymakam Çorumluoğlu'ndan 23 Nisan kutlama mesajı

22 Nisan 2019 Pazartesi 11:52

Kaymakam Çorumluoğlu'ndan 23 Nisan kutlama mesajı

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Kaymakam Çorumluoğlu 23 Nisan 1920 tarihinin tarih için en önemli dönüm noktasından olduğunu belirtti. Çorumluoğlu mesajında şu ifadeler yer aldı: “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gün olan 23 Nisan 1920 Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesinin ardından, milli egemenlik anlayışının Türk Milletine armağan edildiği, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde silah arkadaşları ile birlikte yürütülen milli mücadele başarıya ulaşmış, milletimiz bağımsızlığına kavuşmuş, bu dönemde alınan önemli tarihi kararlarla milletimizin geleceği şekillenmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu özel günü, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ile birlikte dünya çocuklarına armağan etmiştir. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza, iyi eğitim vererek yetiştirmek, kendine güvenen, milli değerlerine, kültürüne sahip çıkan, ülkesini seven, üreten, karşısına çıkabilecek güçlüklerle mücadele edebilen, aynı zamanda dünyadaki gelişmelere ve yeniliklere açık, ilgi alanı ve yeteneğine göre bilimin ve sanatın her dalında kendine yer bulacak gençler yetiştirmek bizlerin en büyük sorumlukları ve hedefleri arasında olmalıdır. Bu anlamlı günde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıldönümünü, yarınlarımızın teminatı tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelede emeği geçen tüm şehit ve gazilerimizi şükran, minnet ve saygıyla anıyorum.”

Yorumlar
  • Hakan günduz
    22 Nisan 2019 Pazartesi 21:26

    Yazicilar icin denedim izdiyom son 10 yil icinde alinan cimentolar nerde nere kullanilmiş bir yurtaş olarak bilki izdiyorum tüyübitmemiş yedimin hakkini kimseye yedermem kimseninde yemezine izin vermem

Çocuk Korosu konseri izleyenleri coşturdu

22 Nisan 2019 Pazartesi 15:42

Çocuk Korosu konseri izleyenleri coşturdu

Çaycuma Belediyesi Çocuk Korosu’nun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında verdiği “23 Nisan” konseri izleyenleri coşturdu.

Çaycuma Belediyesi Çocuk Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bir konser verdi. Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki konseri Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk, Çaycuma Belediyesi eski Başkanı Osman Metin Yurtbay, belediye meclis üyeleri, bazı sivil toplum örgütü ve oda temsilcileriyle kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi.
Konsere öncesi açılış konuşması yapan Çaycuma Belediyesi Çocuk Korosu Topluluğu Başkanı Hamza Başören, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara verdiği önemden kaynaklandığını belirterek, “Belediyemizin sosyal hizmet ve kültüre ne kadar çok önem verdiğini yaptığı etkinliklerden anlaşılmaktadır. Bu etkinliklerin her yaş gurubuna hitap ettiği de görülmektedir” dedi.
Geleceğin bu çocuklardan görülebileceğini söyleyen Başören, “Bu düşünceyle belediyemiz yeni dönemde Çocuk Belediyesi Yönetmeliğini kabul ederek çocuklara verdiği önemi gösterdi. Çocuklarımızın yeteneklerini geliştirme adına yapılan etkinliklerden biri de belediye çocuk korosudur. Müzik eğitiminde koro çalışmaları, çocuğun gelişiminde önemli yer tutar. Çocuklar bu çalışmalarda müziği oluşturan temel ögeleri ve işlevlerini öğrenirken sesin oluşumunu, sesin organını, kendi sesinin özelliklerini, sesini korumasını ve doğru kullanmasını öğrenirler. Bu akşam birbirinden güzel şarkılar dinleyeceksiniz. Belediye Çocuk Koromuza maddi ve manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Belediye Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı ve çalışanlarına, Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi Müdürümüz Sayın Ahmet Koraman ve çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.
Orkestra üyelerinin tanıtımın ardından konsere geçildi. Şef Nuray Bahadır yönetimindeki konser, “23 Nisan” şarkısıyla başladı. Bazı şarkılara izleyicilerin de eşlik ettiği konser yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Konserin sonunda Başkan Kantarcı, şef Nuray Bahadır’a çiçek taktim etti. Hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından Başkan Kantarcı, “Gitmeye niyetimiz yok bir tane daha istiyoruz. Bu kadar ‘Selam olsun’dan sonra ben de diyorum ki, Çaycumalılar size selam olsun ” dedi. Konser, Başkan Kantarcı’nın isteği üzerine “İzmir Marşı” ile sona erdi.

Yorumlar

GMİS, “Hain saldırılar amacına ulaşamayacaktır”

22 Nisan 2019 Pazartesi 15:37

GMİS, “Hain saldırılar amacına ulaşamayacaktır”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Hakkari’de 4 askerimizin şehit edilmesi nedeniyle bir açıklama yaparak terörü lanetledi.

Açıklama şöyle; “Irak sınırı Çukurca ile Yüksekova ilçeleri arasında yürütülen operasyonda bölücü teröristlerle yaşanan çatışma sırasında Sözleşmeli erler Erhan Çiyapul, Murat Şahin, Şevket Çetin ve Yener Kırıkçı olmak üzere 4 askerimiz şehit olurken, 6 askerimiz yaralandı. Türkiye’nin huzuruna ve güvenine, birlik ve bütünlüğüne yönelik bu saldırılar bugüne kadar amacına ulaşamamıştır, bundan böyle de asla ulaşamayacaktır. Hiçbir güç, birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozmaya yetmedi, yetmeyecektir. Milletimiz, terörün ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunların üstesinden gelebilecek güce ve kararlılığa dün olduğu gibi bugün de sahiptir. Terörü ve teröre destek olanları nefretle kınıyor, terörü lanetliyoruz. Hain saldırıda şehit düşen tüm askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı askerimize acil şifalar dileriz.”

Yorumlar

Gülüç Belediyesi beldede ki camileri temizliyor

22 Nisan 2019 Pazartesi 15:33

Gülüç Belediyesi beldede ki camileri temizliyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi beldede bulunan Cami ve mescitleri temizliyor.

Gülüç Belediyesi beldede bulunan Cami ve mescit gibi ibadethanelerin temizliğini yapıyor. Ramazan ayında vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda ibadet yapmaları gerektiğini belirten Gülüç Belediyesi yaptığı açıklamada, “Gülüçlülerin ibadetlerini temiz ve hijyenik yerlerde yapmaları bizim için çok önemli. Her konuda olduğu gibi bu konuda da vatandaşlarımızın yanındayız ve onların hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Bugün temizleme işleminde camilerimizin halılarını süpürdük. Camlar ve ayakkabılıklar, mihrap, kürsü, minber vs. camilerin her yeri dip köşe temizlemeye özen gösterdik. Temizlik işlemlerimiz devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

41 öğretmene BAKKA destekli eğitim verildi

22 Nisan 2019 Pazartesi 15:27

41 öğretmene BAKKA destekli eğitim verildi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren İzmirlioğlu İlkokulu öğretmenlerine BAKKA desteği ile Özel Yetenekli Öğrencilerin Farklılaştırılmış Öğretim Yöntemleri ile Eğitim” konulu seminer verildi.


Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKKA) Teknik Desteği ile 20-21 Nisan 2019 tarihlerinde Kdz. Ereğli İzmirlioğlu İlkokulu’nda görev yapan 41 öğretmene Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Said TORTOP tarafından iki günlük “Özel Yetenekli Öğrencilerin Farklılaştırılmış Öğretim Yöntemleri ile Eğitim” konulu eğitim verildi. İzmirlioğlu İlkokulu Okul Müdürü Orhan Köse proje koordinatörlüğünün yapılması ve yürütülmesinde emeği geçen, katkı sunan ve proje ekibinde yer alan Okul Müdür Yardımcıları Abdulkerim Kayacı ve Hasan Gülhan’a, İngilizce Öğretmeni Emel Çalkam ve Rehberlik Öğretmeni Arzu Kalıncıdünya’ya ve Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Said Tortop’a teşekkür etti. Köse, özel yetenekli bireylerin eğitiminin önemle üzerinde durulması gereken bir konu olduğunu ifade etti. Özel yetenekli öğrencilerin yetenek alanlarının geliştirilmesinin önemini vurgulayarak eğitimde farklılaştırılmış öğretim yöntemlerine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı. Kdz. Ereğli İzmirlioğlu İlkokulu Müdürü Orhan Köse açıklamasında eğitimlerde karşılanan eksikliği en aza indirme hedeflerinin olduğunu belirtti. Müdür Köse konuşmasında, “Projemiz, özel yetenekli öğrencilerin eğitimlerinde karşılaştığımız eksikliği en aza indirerek müfredatın onların ihtiyaçlarına göre zenginleştirilmesi gerekliliğinden ortaya çıkmıştır. Proje ile temel hedefimiz, özel yetenekli öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda kendilerini geliştirmelerine olanak sağlayacak eğitim ortamları hazırlamak ve farklı öğretim yöntemleri ile eğitimin içeriğini zenginleştirmektir. Öğrencilerin yaratıcılık, proje tabanlı, tasarım odaklı, eleştirel düşünme ve problem çözme gibi becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir. Farklılaştırılmış öğretim sayesinde tüm öğrencilere yönelik bireysel hızın ve farklılıkların dikkate alındığı daha eğlenceli ve aktif bir öğrenme ortamı sunmak amaçlanmıştır” dedi.

Yorumlar