Kaybedeceğini anladı… Posbıyık havlu attı…

30 Kasım 2019 Cumartesi 15:59

Ereğli Haber

Kaybedeceğini anladı… Posbıyık havlu attı…

CHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın birçok mahallesinde yapılan delege seçimlerini kaybeden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık, Genel Merkez yöneticilerinden gelen uyarıları da dikkate alarak havlu attı. Posbıyık çekildiğini “Partime bir üye olarak hizmet edeceğim” diyerek açıkladı.

Ereğli Haber- CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Adayı ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık ilçe kongresi öncesi adaylık yarışında havlu atmak zorunda kaldı. Yapılan delege seçimlerini kaybeden ve CHP Genel Merkezi yöneticilerinin adaylığını etik bulmadığı için çekilmesi telkinlerinde bulunulan Bayan Posbıyık, dün akşam bir kafeteryada basın toplantısı düzenledi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı ve rakibi Dr. Eylem Ertuğrul arasında yerel seçimler öncesi geçtiğini iddia ettiği diyalogları gazetecilere anlatan Bayan Posbıyık, CHP teşkilatlarını lobicilik ve kirli oyunlar oynamakla suçladı. Bayan Posbıyık konuşmasında “Dün olduğu gibi yarın da partimizin iktidara gelmesi için bir üye olarak görevden kaçmam. Var gücümle çalışırım. Partiye zarar verecek gelişmeleri engellemek için birlik ve beraberlik içinde mücadele ederim. Ancak Neriman Posbıyık olarak böyle bir yıpratma sürecinin parçası olmayacağımı bildiriyorum. Yaşananları protesto ediyorum. Ereğli’nin öncelikli olacağı ve parti demokrasisinin egemen kılınacağı bir CHP için mücadeleye devam edeceğim. Zonguldak-Devrek, Çaycuma lobiciliğinin değil Ereğli’nin kazanması için mücadele edeceğim. Ama bu kirli oyunun bir parçası olmayacağım.”
Bayan Posbıyık önünde yazılı olan metni okuduktan sonra gazetecilerin kendisine soru sormasına izin vermedi.

Yorumlar

Kdz. Ereğlili İrfan Uzun parti kurdu

9 Kasım 2019 Cumartesi 11:04

Ereğli Haber

Kdz. Ereğlili İrfan Uzun parti kurdu

Kdz. Ereğlili Kandilli Beldesi’nde doğan ve merhum eski Vali Recep Yazıcıoğlu’nun yeğenlerinden İrfan Uzun Adalet Birlik Partisi’ni kurdu. Uzun partisinin kuruluşu sonrası yaptığı açıklamada “Başka bir gelecek mümkün. Geleceği mümkün kılmak için hep birlikte çalışacağız, başaracağız inşallah. Biz değişime inanıyoruz” dedi.

Ereğli Haber- Türkiye’de en son kurulan Adalet Birlik Partisi’nin Genel Başkanı Kdz. Ereğli Kandilli Beldesi doğumlu İrfan Uzun oldu.
Partinin kuruluşuna ilişkin açıklamalarda bulunan Adalet Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Çağlar Zeytünlü şu bilgilere yer verdi; "6 Temmuz 2018 tarihinde Kurucu Başkanlığını yaptığı Adalet Birlik Partisi’ni kurarak Tüm delegelerin oyu ile Adalet Birlik Partisi Genel Başkanlığına seçilen İrfan Uzun, Partisine katılım çağrısında bulundu.

Uzun, Adalet Birlik Partisi Çatısı altında; Genel merkez, İl Başkanlığı ve İlçe Yerel yönetimlere görev almak isteyen vatandaşları üye olarak aralarına katılım sağlamalarından dolayı onur ve gurur duyacaklarını söyledi.

Vatandaşların, kendilerine Sosyal Medya hesapları ve İnternet Sayfaları üzerinden bağlantı kurarak iletişim Kurabileceklerine işaret eden Uzun, “Başka bir gelecek mümkün. Geleceği mümkün kılmak için hep birlikte çalışacağız, başaracağız inşallah. Biz değişime inanıyoruz” dedi.

İRFAN UZUN KİMDİR?

Trabzon Köprübaşılı olan İrfan Uzun, 04 Temmuz 1975 KDZ. Ereğli doğumludur. 1985 yılında Kdz Ereğli’ye bağlı Kandilli Beldesi Pazaryeri ilkokulundan mezun olmuştur. 1991-1992 yılları arasında KDZ Ereğli Lisesi, 1992 -1993 yılları arasında İstanbul Paşabahçe Ferit İnal lisesinde okuyan Uzun, 1993-1994 yılları arasında Zonguldak Kdz. Ereğli Armutçuk lisesinden mezun oldu. 1992-1995 yılları arasında amatör olarak ilgilendiği uzak doğu sporu olan karate ile disiplinli, ekip çalışması ve takım ruhunun önemini erken yaşta tecrübe etmiş, bilinçli toplum ferdi olarak kendini geliştirmiştir.

1995 yılında Uzun Sigorta Aracılık Hizmetleri Limited şirketini kurdu ve halen şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını devam etmektedir. 1997 yılında, Vatani görevini İstanbul Tuzla Deniz Harp Okulunda Bahriyeli asker Serdümen (savaş gemilerinde çavuştan yüksek rütbede bulunan, dümen kullanmakla görevli er) olarak tamamladı.

Yüksek Öğrenimine ilk olarak Brussels Capital Üniversitesi yazılım uzmanlığı olarak başlamış, daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi Banka ve Sigortacılık bölümünü okumuş, Beykent Üniversitesi Hukuk Bölümü Adalet Programını başarı ile bitirmiş olup şuan Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde öğrenimine devam etmektedir. Farklı alanlarda 3 üniversite okumuş ve 1 Fakülteye devam eden Uzun, gençlik yıllarından itibaren Sosyal hayat ve siyasetle iç içe bir yaşam tercih etmiştir.

1999 yılından itibaren genç bir idealist olarak, ülke ve dünya meseleleri, toplumsal sorunlar konusunda araştırmalar yapmış ve bu konulara ilişkin çözüm yolları aramıştır. 1999 yılı Uzun’un aktif siyasete adım attığı dönemdir. 2001 yılında fiili olarak siyasetin içerisinde olan Uzun, 2004 Yılında Uzun Yazılım Ltd. Şti. Şirketini kurmuş olan Uzun, bu şirketinde Yönetim kurulu Başkan yardımcılığını halen devam ettirmektedir.

İstanbul’da parti teşkilatlarında yeni bir örgütsel yapı geliştiren Uzun, geliştirdiği bu yapı ile diğer siyasi parti teşkilatları için de model olmuştur. Uzun, geliştirdiği bu yapı içerisinde özellikle kadınların, gençlerin ve engellilerin aktif siyasete katılımını arttırmaya yönelik çalışmalar yapmış, siyasetin tabana yayılarak geniş halk kitleleri tarafından benimsenip itibar görmesi yolunda ciddi adımlar atmıştır. Okuduğu Üniversite Adalet programı Hukuk Bölümünün bitirme tez konusu olan Siyasi Partiler “SİYASİ PARTİ, Kuruluşu, Organları, Organların Görevleri, Teşkilatlanmaları ve Siyasi Partilerin Tüzel Kişiliklerinin Sona Ermesi” tezini başarı ile tamamlamıştır.

Uzun, bütün bu çalışmalarının yanı sıra 2013 yılından beri kısa adı SAAD olan Sigorta Aracıları ve Acenteler Dernek Başkanlığı görevini devam ettirmektedir. Ayrıca birçok STK larda faal görevleri bulunan Uzun 06.06.2018 yılında Kurucu Başkanlığını yaptığı Adalet Birlik Partisi’ni kurarak Tüm delegelerin oyu ile Adalet Birlik Partisi Genel Başkanlığına seçildi. Rusça, Arapça ve İngilizce bilen Uzun, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar
  • Mücahit
    13 Kasım 2019 Çarşamba 17:08

    Türkiye de en son kurulan parti Yeniden Refah Partisidir. Ve bu hafta sonu yani 17 kasımda olağan büyük kongresi vardır.

Posbıyık resti gördü, boyun eğdi...

6 Kasım 2019 Çarşamba 13:49

Ereğli Haber

Posbıyık resti gördü, boyun eğdi...

Kdz. Ereğli Belediyesi'nin CHP'li meclis üyeleri yaptıkları son grup toplantısında Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın danışman olarak işe aldığı ve sözleşmeli memur olarak kadroya geçirmek istediği Mustafa Çevik'e karşı çıktı. Meclis üyelerinin tavrı sonrası Başkan Posbıyık geri adım atarak bu maddeyi meclis gündeminden çıkarttı.

Ereğli Haber- Cumhuriyet Halk Partisi'nin Kdz. Ereğli Belediyesi meclis üyeleri son yapılan grup toplantısında Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın meclis gündemine yazdığı 9. maddeye karşı çıktı. Yaşanan tartışmaların ardından meclis üyelerinin kararlılığını gören Posbıyık geri adım atarak 9. maddeyi meclis gündeminden çıkartmak zorunda kaldı. 

Bu gün kü mecliste Posbıyık'ın görüşülmesini istediği 9. madde şu şekilde; "9.Sözleşmeli personel istihdam edilmesinin görüşülmesi."

Maddenin içeriğinde 2019 yılı Mart ayında yapılan yerel seçimlerde AK Parti'den belediye meclis üyesi adayı olan ve seçimlerin ardından Halil Posbıyık'ın Erdemir'den sorumlu danışman olarak işe aldığı İnşaat Mühendisi Mustafa Çevik'in sözleşmeli memur olarak kadroya alınmasını kapsıyordu.

CHP'li belediye meclis üyeleri böylece ilk kez bir konuda Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a karşı çıkmış oldular.

Yorumlar

Başkan Demirtaş bir bir anlattı...

4 Kasım 2019 Pazartesi 20:07

Ereğli Haber

Başkan Demirtaş bir bir anlattı...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki tosun ile birlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar partisinin Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, il genel ve belediye meclis üyeleri, belde başkanları, kadın ve gençlik kolları ile partinin Ereğli ilçe teşkilatı yöneticileri ile birlikte Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Konuklarını belediye başkan yardımcısı Mustafa Sarı ve AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ile birlikte kapıda karşılayan Başkan Demirtaş Milletvekili Uçar ve beraberindekilere teşekkür etti. Başkan Demirtaş ziyarette Milletvekili Uçar ve beraberindekilere belde de yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Demirtaş konuşmasında “Şu anda sahilimizin ikinci etap çalışmalarına başladık. Burasını Venedik gibi bir bölge yapacağız. Kafeteryamızın yapım çalışmaları bitme aşamasına geldi. Millet bahçesini yapacağımız alan için Orman Bakanlığı’ndan gerekli izinleri aldık ve tahsis için çalışmalar devam ediyor. Sel olayında AFAD’dan yardım aldık, bize katkı sağladılar. İkili eğitim tek burada kaldı. En eski okullar bizimdi. İl Genel Meclisi, Valimiz, Kaymakamımızın yaptığı çalışmalar sonucu, 24 Derslikli bir ortaokula başlanacağı söylendi. İleriki günlerde de ilkokullarımızla ilgili sorunlarımız var, projeler çerçevesinde onlara da başlanacağı söylendi. Türkiye Belediyeler Birliği’nden sıfır kilometre bir çöp aracımız geldi. Çevre bakanlığımızdan yazımız geldi, süpürge aracımızı tescil edecekler. Bunları beldemize kazandıracağız. Beldemize hizmet ediyoruz, siz de bize yardımcı oluyorsunuz. Beldem adına size teşekkür ediyorum” dedi.
Milletvekili Uçar ise Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ı çalışmalarından ötürü tebrik etti. Uçar burada yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Gülüç, Zonguldak’ın batıdan açılan ikinci kapısı, önemli bir beldemiz. Burada vatandaşa vereceğiniz her türlü destek çok önemli. Bu gayret içinde olan, destek veren, ilçe başkanımız, il başkanımız, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Daha iyisini yapmak için devam edeceğiz. Beldelerimizin daha kaliteli hizmet alması aynı zamanda şu katkıyı sağlıyor. Beldemizden metropollere göçü önlüyor. Yaşanabilir hale getirebilirsek belde ve köylerimizi, bir yere gitmek istemezler. Onun için bu beldelere daha çok yatırım yapılması lazım. Bunu ben komisyon başkanımıza da dile getiriyorum. Metropollere hizmet geldikçe cazibeli hale geliyor, kırsal kesimden insanlar oraya gidiyor. Buralara daha iyi hizmetler yapmamız lazım. Gülüç’te, Ormanlı’da ki insanımızın daha iyi hizmet alması lazım. Biz bu pencereden bakıyoruz.”
Başkan Demirtaş ve konukları daha sonra basına kapalı olarak bir süre sohbet etti.

Yorumlar

“Bu düzenin adı… Mafyavari düzen…”

1 Kasım 2019 Cuma 21:03

Ereğli Haber

“Bu düzenin adı… Mafyavari düzen…”

Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanı Hüseyin Uysal 'İz’lenin’ programının canlı yayınında kendisi hakkında ortaya atılan tüm iddialara yanıt verdi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın festivale para vermediler diye Erdemir ile kavga başlattığını belirten Uysal “Festivale para vermedi diye bir kavga olmaması lazım. ‘Siz 1 milyar kar açıklıyorsunuz, festivale destek olmuyorsunuz’ düşüncesi var. O zaman Ereğli’de çok kar eden kurumlar yada şahıslara ‘Siz çok para kazanıyorsunuz, bize para vereceksiniz’. Bu düzenin adı ne olur? Mafyavari bir düzen olur” diye konuştu.

PROGRAMIN TAMAMINI ALTTAKİ LİNKE TIKLAYARAK İZLEYEBİLİRSİNİZ;

https://www.facebook.com/kdzereglihabercom/videos/404342096908279/

 

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediyesi önceki dönem başkanı Hüseyin Uysal seçimlerin ardından ilk kez hakkında ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Kdz. Ereğli Belediyesi’ni 2014 yılında 55 milyon borç ve 82 milyon TL yıllık bütçe ile devir aldığını, 2019 yılında ise 27 milyon borç ve 160 milyon TL bütçe ile devir ettiğini anlatan Uysal, kendi döneminde 400 fazla işçi aldığı iddialarını da yalanladı. Uysal en sert ifadelerini ise Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık tarafından çıkartılan Erdemir kavgası konusunda söyledi.
İşte Uysal’ın dün akşam İz Medya’da yayınlanan Gazeteci Yeşim Özdoğan tarafından hazırlanan ve gazeteci Vedat Kılıç’ın da katıldığı programda yaptığı konuşmaların satır başlıkları;

“2014’te belediye 55 milyon borçla aldım”
Biz Görevi devraldığımızda 2014 yılında belediyenin bütçesi 82 milyon, 36,5 milyon sadece iller bankasına, 7 milyon özel bir bankadan çekilen kredi borcu ve toplamda 55 milyon TL borç vardı. 2019 yılında yıllık bütçemiz 160 milyon TL, borcumuz ise iller bankasına 27 milyon TL. Benim dönemimde muhasebede görev yapanlar şu an yine orada görev yapıyor. Onlar çıkıp açıklama yapsın “Hüseyin Uysal iller bankasına şu kadar borç bıraktı, belediyeyi batırdı” diye. Siyaseten söylemlerde bulunmasınlar.

“400 işçi fazlaysa personel sayısı bin 400 olması lazım”

Ben göreve geldiğimde memur, işçi ve taşeron personel sayısı 999’du. Ben personel sayısını bin 150’nin altında bıraktım. Önceki dönemden 1000 işçi ile teslim aldığıma göre 150 fazla. 400 fazla işçi aldıysam rakam bin 400 olması lazım. Geçen ayki belediye meclisinde slayt gösterisi ile sunum yaparken personel sayımız bin 150 diye kendileri söyledi. 150 fazla işçinin sebebi de şu; Su ürünleri, çilek kafe, sahil kafe (Eski SBD), plajlar bölgesine tesisi açtık. Yeni aldığımız araçlara şoför aldık. Belediyeye mutfak yaptık, buraya personel aldık. İtfaiye müdürlüğüne iki ayrı istasyon yaptık, buraya personel aldık. Bunun dışındakiler teknik yani mühendis kadrosunda belediyenin ihtiyacı olan birimlere alım yaptık.

Belediyede 400 tane benim akrabam varsa, bunları bulup çıkarsınlar. Ben 400 tane akrabamı işe alsam seçimi kazanmam lazımdı. Bırakın 400’ü 10 tane 5 tane akrabam yoktur.

“Erdemir’in açtığı davalara itiraz ettik, adli süreç devam ediyor”
Hava gazı tüketim vergisinin ödenmemesi için Erdemir dava açtı. Davayı Erdemir kazanınca biz buna itiraz ettik. Seçimlere 1-2 ay kala Erdemir bu davayı kazanıyor. Bizde bir üst mahkemeye itirazda bulunuyoruz. Burada sanki Hüseyin Uysal Erdemir’in ödemek istemediği havagazı, elektrik tüketim vergisine hiç itiraz etmemiş. Hatta Erdemir’e gitmiş ödemeyebilirsiniz. Böyle bir mantık olabilir mi? Ereğli Belediyesi’nin üç tane avukatı var. Bu avukatlar kimin döneminden? Erdemir 2019’un 2. Ve 3. Ayından itibaren bu parayı ödemiyor. Hukuki süreç halen devam ediyor. Burada Kdz. Ereğli Belediyesi haklı. Erdemir bu parayı ödemek durumunda.

“Danışmanların aldığı maaş çok yüksek”
Siz 20 yıl Kdz. Ereğli gibi bi yerde belediye başkanlığı yapıp tecrübeden bahsedeceksiniz. Bunun üzerine 20 tane danışman alacaksınız. Bunun neresi tecrübe? Belediye başkanının konutunda şimdi danışmanlar kalıyormuş. Aldıkları meblağ (Maaş) çok yüksek. O kadar maaşı aldıktan sonra Kdz. Ereğli’de bir tane ev kiralayabilirler. Ben o konutta belediye başkanı olarak kaldığımda elektrik, su, doğalgaz, kablolu yayın ve dijitürk gibi hizmetlerin faturalarını cebimden ödedim.


“Kamp alanındaki konutta hiç tadilat yapmadım”
Plajlar bölgesindeki kamp alanında belediye başkanının kullandığı konutta 2014 yılında devir aldığımdan 2019 yılına kadar hiçbir tadilat yapmadım, bir tane sandalye bile değiştirmedim. Belediyede benim dönemimde de görev yapan başkan yardımcısı ve müdürler var. Gidin sorun. Size iki türlü cevap verirler; ya hiç cevap vermezler yada Hüseyin Uysal orada hiç tadilat yapmadı derler.

“Bu düzenin adı… Mafyavari düzen…”
Bizim dönemimizde Erdemir ile ilişkiler iyiydi. OYAK Genel Müdürü ile de ben görüştüm, iki tane genel müdürümüz görev yaptı ikisiyle de uyumlu çalıştık. İstediğimiz zamanda görüşüyorduk. Erdemir ile bu kavga ne zaman başladı. Festivale para istendi. Yapması lazım mı, evet yapması lazım. Festivale para vermedi diye bir kavga olmaması lazım. ‘Siz 1 milyar kar açıklıyorsunuz, festivale destek olmuyorsunuz’ düşüncesi var. O zaman Ereğli’de çok kar eden kurumlar yada şahıslara ‘Siz çok para kazanıyorsunuz, bize para vereceksiniz’. Bu düzenin adı ne olur? Mafyavari bir düzen olur. Bu düzen başkanın baskı kurduğu bir sisteme doğru gideriz. Ben bunu yanlış buluyorum. Hamsi festivaline 8 bin TL bir para istenmiş, bende bunu basından okuyorum. Yani 8 bin TL’lik yardım istenmez.

“Özel Endüstri Bölgesi’ne karşı çıktım”
Özel Endüstri Bölgesi mevzusu 2 yıl önce başladı. Ben bu konuda milletvekillerimizle görüştüm. Bu konuyu iletilebilecek her yere ilettim. Biz gelen resmi bir yazı. Biz bu konularla ilgili belediyede toplantılar yaptık. OYAK’tan yöneticilerde katıldı. Biz Özel Endüstri Bölgesi olması durumunda buna itiraz edeceğimizi söyledik. Çünkü Ereğli Belediyesi’nin topladığı emlak verilerinin yüzde 55’ini Erdemir ödüyor. Hatta bu yasal olarak gerçekleştiğinde emlak vergisi bedelini karşılayacak şekilde Ereğli Belediyesi’ne ödeme yapılması ve bununda devlet protokolü ile resmileştirilmesini teklif ettim. Bunlara ilaveten Erdemir sahası, kültür merkezi ve kapalı spor salonunun kullanım haklarını istedim. Erdemir’in üretim tesislerinin dışında kalan alanlarında özel endüstri bölgesi kapsamı dışında tutulmasını istedim.

“Toplantıya katılanlarda bir rahatsızlık başladı”
Sonrasında ‘Ereğli’nin geleceğini konuşuyoruz’ diye bir toplantı yapıldı. STK temsilcileri çağırıldı oraya. Yalnız onlara yeterince bilgi verilmedi diye düşünüyorum. ‘Ereğli’nin geleceği konuşulacak’ diye kimi çağırsan gider. Ama sonuç kısmına baktığımızda bir tek Erdemir ve OYAK hedef alındı. Ben oraya katılanlarda da bir rahatsızlık başladığını tahmin ediyorum.

“Ereğli’yi kötü gösterip nasıl turizm yapacaksınız?”
Toplantıyla alakalı bilbordlar hazırlandı. Ne deniyor orada ‘Nefes alırken zehirleniyoruz, yüzerken zehirleniyoruz, balık yerken zehirleniyoruz.’ Bu kadar kötülemeden sonra siz hangi yüzle dışarıdan turist bekleyeceksiniz? Yazın plajlar bölgesinde her gün 10 binlerce kişi denize giriyor. O bilboardu gördükten sonra denize girermi? Ereğli’de balık yer mi? Bu cümleleri nasıl yazdırdılar benim aklım ermiyor. Paylaşımlara baktım ‘Biz kanser olduğumuz için Ereğli’den taşındık.’ O arkadaş propaganda yapıyor. Dünya’da böyle ülkeler var. 100 propaganda karşılığı 36 dolar veren ülkeler var. Her yıl ülkemizde 2 bin lösemi vakası çıkıyor. Lösemi yada kanserin gelişimi hakkında Erdemir yada demir çelik diye bir şey yazmıyor.


“Hava gazı ölçüm istasyonunu biz kaldırmadık”
Belediye tarafından alınan hava kirliliği ölçüm istasyonunu biz kaldırmadık. Bu tesisten belediye veri alamıyor, çevre ve şehircilik bakanlığı alıyor. Tesisi biz kaldırmadık yada çalışmasın diye talimatta vermedik. Bunun çalıştırılması yada bakımı çevre ve şehircilikte. Biz dönemimizde ölçümler yaptırdık. Nereler kirli biliyor musunuz? Kepez, Elmatepe, Kışla ve Gülüç bölgesi.


“Erdemir Ereğli kavgasının hiç kimseye faydası olmaz”
Erdemir Ereğli kavgasının kazananı olmaz. Bu iş Ereğli’ye zarar verir. Bu işler kavgayla dövüşle olmaz. Bi raya gelinip bu sorun çözülmeli. Ama bilboardlara ilan verilip ‘zehirleniyoruz, balık yiyemiyoruz’ falan bunlar güzel şeyler değil.

“HES’e karşıyım”
Biz Erdemir’in yapmak istediği HES’e karşı çıktık. Bu konuda Ereğli Belediyesi haklı. Ereğli halkının içme suyu her zaman öncelik olmalı.

“İstifa ettiğim için pişman değilim”
AK Parti’den istifa ettiğim için pişman değilim. Hayatında ne kadar az pişmanlık yaşarsan o kadar mutlu yaşarsın. Ben istifamı 8 gün sonra açıkladım.

Belediyede elbette hatalarımız olmuştur. Kimse kusursuz değildir. 31 Mahallemize ve şehir merkezine çok güzel hizmetlerimiz oldu.

“Partim isterse siyasete devam ederim”
Şu an Büyük Birlik Partisi’nin Ereğli ilçe başkanıyla da genel merkezimizle de görüşüyoruz. Onlar istediği sürece ben siyasete devam ederim. Ben burada 20 yıl doktorluk yaptım, bir dönem belediye başkanlığı yaptım. Konulara duyarsız kalamam.

“Eski gar binasını sakın yıkmasınlar”
Halil bey bizim başkanımız, büyüğümüz. Ben Ereğli’nin iyi olmasını isterim. ‘Ereğli kötü olsun, daha sonra birilerinin önü açılsın.’. bu çok ahlaki değil. Benim arzum Halil beyin döneminde kongre merkezi, kültür merkezi yenilensin, trafik sorunu çözülsün. Eski gar binasını sakın yıkmasınlar. Orada nikah salonu olabilir, şehir kütüphanesi olabilir.

Yorumlar