Kavlak özetledi; 'Konuşmaya gerek yok, görüyorsunuz'

4 Mayıs 2018 Cuma 16:29

Ereğli Haber

Kavlak özetledi; 'Konuşmaya gerek yok, görüyorsunuz'

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tüm engellemelere rağmen Gülüç'e hizmetlerini sürdürüyor. Türk Metal Sendikası tarafından yapılan akaryakıt istasyonu ve Türk Metal'in destekleri ile yapılan üst geçit görkemli bir törenle bu gün hizmete açıldı. Kavlak, Başkan Demirtaş ve hizmetlerini 'Konuşmaya gerek yok, görüyorsunuz' diyerek özetledi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde Türk Metal Sendikası tarafından yaptırılan üst geçit ve akaryakıt istasyonu düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Gülüç Belediyesi tarafından Türk Metal Sendikası’nın destekleri ile yapılan üst geçit ve Türk Metal Sendikası’na ait yakıt istasyonu’nun açılışı için tören düzenlendi. Törene Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Genel Başkan Yardımcısı Yusuz ziya Odabaş, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, Erdemir işçileri ve Gülüç halkı katıldı. Akaryakıt istasyonunun açılışının ardından üst geçit içinde ikinci bir tören düzenlendi.

Kavlak "Gülüç Avrupa şehri gibi"

Buradaki açılış öncesi konuşan Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Gökhan Demşrtaş’ın Gülüç’te güzel işlere imza attığını belirterek kendisine her zaman destek olacaklarını söyledi. Kavlak konuşmasında “Sevgili Başkanım sağolsun, bizi burada hiç yalnız bırakmadı. Sendikaların görevi sadece toplu sözleşme imzalamak değildir. Bulundukları bölgeye bir değer katmaktır. Gökhan Başkanımız burada güzel işler yapıyor. Bu tür güzel işler teşvik gördükçe, prim yaptığını gördükçe ben de kendisini teşvik etmek istedim. Her geldiğimizde kendisi bir takım projeleri bize anlattığından dolayı bizde bu projelere katkı koyalım istedim. Böyle bir eseri hem bölgemize hemde sendikamıza kazandırdığından dolayı kendisine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Gerçekten fazla konuşmaya gerek yok, görüyorsunuz. Yani bir Avrupa şehri gibi vallahi. Şimdi yanlış anlamayın beni lütfen; iş icabı yurt dışına çıkıyoruz. Samimiyetimle söylüyorum; şu kenar bak göreceksiniz 1-1,5 sene sonra Allah’ın izniyle Paris gibi olacak. Yani o havayı vermiş bir kere buraya bakın, ne kadar değiştirmiş. Kendisine sizler adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Kendisinin bizden bu tür projelerle ilgili ne talebi olursa sizin adınıza da ben söz veriyorum” dedi.

"Kötü niyetli kişilere fırsat vermeyeceğiz"
Gülüç’e yapılan hizmetlere desteklerinden dolayı Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak’a teşekkür ederken, hizmetlerin gelmesini engellemeye çalışan kötü niyetli kişilerin asla emellerine ulaşamayacaklarını vurguladı. Başkan Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Türk Metal Sendikası’nın destekleriyle yapmış olduğumuz üst geçidimizin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Görevimizin 4. Senesini tamamladık. Biz Gülüç halkımıza seçimde ne söz verdiysek yerine getirdik. Sizlere hizmet etmekten dolayı son derece onurlu ve gururluyuz. Sendikamız burada bize bölgemizin en modern üst geçidini kazandırdı. Bu nedenle başta Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak olmak üzere tüm emekçi kardeşlerimize teşekkürü bir borç biliyorum. 5-10 dakika öncede petrol istasyonumuzun açılışını yaptık. Bu istasyon için ‘Açamaz, kanunsuz, yasal olmadığı’nı söylediler. Kötü emellerine kimse ulaşamadı. Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak ile konuşmamızda da söylemiştim; Biz kanunsuz, yasal olmayan hiçbir işte yokuz. Biz Allah’ın izniyle çıktığımız yolda ilkeli ve dürüst hareket edeceğiz. Gülüç halkına da adam gibi hizmet edeceğiz. Bu uğurda her gittiğimde projelerimize desteğini hiç esirgemeyen Sayın Genel Başkanıma tüm emekçi kardeşlerimizin huzurunda Gülüç halkım adına kendilerine teşekkür ediyorum. ‘Ben Gülüç halkına yapılacak her hizmette taşın altına elimi koymaya hazırım’ demişti kendileri. Biz dün emekçi kardeşlerimizle omu omuza yürüdük, bu günde yürüyeceğiz, yarında yürüyeceğiz. Biz emekçi kardeşlerimizle omu omuza yürüyeceğimize, birlik ve beraberlik, abi-kardeşlik içerisinde yürüyeceğimize, kimsenin kötü emellerine ulaşmasına fırsat vermeden Kdz. Ereğli’de dim dik çalışıp hizmet edeceğiz. ‘Yapamaz, edemez’ dediler. Buyrun; biz bu gün akaryakıt istasyonumuzu da açtık, üst geçidimizi de açtık. Bundan ötesi can sağlığı. Gülüç halkına hizmet etmekten dolayı son derece onurlu ve gururluyum. Bu gün burada bizlerle bu mutlu günü paylaşmasında dolayı Türk Metal Sendikası Genel Başkanımız Sayın Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası ailesi ve emekçi kardeşlerimize sonsuz teşekkür ediyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından açılışta dua yapıldı ve kurban kesildi. Üst Geçidin açılışı Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ve eşi Işıl Demirtaş, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci tarafından yapıldı. Kavlak ve beraberindekiler üst geçidi gezerken, günün anısına öz çekim yaptı.

Yorumlar

Belediye başkanının acı günü...

4 Mayıs 2018 Cuma 09:23

Belediye başkanının acı günü...

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın amcası Hayri Demirtaş tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın 63 yaşındaki amcası Hayri Demirtaş Kdz. Ereğli ilçesinde tedavi gördüğü özel hastanede hayatını kaybetti. 3 çocuk babası Demirtaş için bu gün Cuma Namazı sonrası Gülüç Merkez Camii'nde cenaze töreni düzenlenecek. Merhum Demirtaş cenaze namazının ardından Gülüç Mezarlığında toprağa verilecek.

Ereğli Haber Gazetesi ailesi olarak merhum Hayri Demirtaş'a Cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar

Başkan Uysal, mahallelerdeki sorunları çözüyor...

3 Mayıs 2018 Perşembe 21:56

Başkan Uysal, mahallelerdeki sorunları çözüyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın 31 mahallede yaptığı incelemelerin ardından tespit edilen sorunları çözüyor.

Göreve geldiği günden itibaren ‘Her mahalleye eşit hizmet’ anlayışıyla hareket eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 2018 yılı programı için mahallelerde muhtarlarla birlikte sürdürdüğü gezilerin ardından tespit ettiği sorunların giderilmesi için çalışmalara başladı.
Başkan Uysal, Göktepe Mahallesi Küçükyalı Sokaktan geçen derenin ıslahı için başlatılan çalışmalar kapsamında bugün büz yerleştirme işlemlerini yerinde takip etti.
Yapılan çalışma ile Göktepe mahallesini kötü koku ve görüntüden kurtaracaklarını ve aynı zamanda geniş yola kavuşturacaklarını söyleyen Başkan Uysal; “ Mahallelerimizi gezerek sorunları yerinde tespit edip çözümü noktasında çalışmalar yapıyoruz. Göktepe Mahallesi gezimizde mahalleden geçen derenin olumsuz görüntüsü sonrası çalışmalara başladık. Etrafa koku yayan ve pislik yuvası haline gelen dere üzerinde taş duvar çalışması yaptıktan sonra dere üzeri büzlerle kapanıyor. Söz konusu çalışmayla hem mahallemizi kötü görüntüden kurtarıyor hem de yol genişliği sağlıyoruz”
Başkan Uysal, Bağlık mahallesindeki Sakindere de devam eden çalışmaları da yerinde inceledi. Başkan Uysal, 280 metre uzunluğundaki dere kenarında 6 metre gezi yolu, 7 metrelik araç yolu, sağlı sollu kaldırımlar ve yeşil alanları bünyesinde barındıran proje çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.
Başkan Uysal, ilçemizin giriş noktalarından olan ve sürekli kazalarla gündeme gelen Elmetepe Mahallesi girişine üst geçit yapımı çalışmalarının devam ettiğini belirterek; “Üst geçit için köprü ayaklarına ilk beton döküldü, kısa sürede çalışmalar tamamlanacak” dedi.                         

Yorumlar
  • Ören mahallesi sakini
    4 Mayıs 2018 Cuma 16:55

    BAŞKANIM ÖREN yeni MAHALLESİNİN IMAR SORUNUNU NE ZAMAN ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK BILDIGINIZ ÜZERE IMAR SORUNU YÜZÜNDEN DOĞALGAZ HAT ÇALIŞMALARINA BIR TÜRLÜ BASLANAMIYOR MAHALLEMIZDE SOKAK ISIM TABELALARI BULUNMAMAKTADIR BELEDİYE HALK OTOBÜSÜ BILE GELMİYOR MADEM ESIT HİZMETTEN SÖZ EDIYORSANIZ O EŞITLIKTEN ÖREN YENI MAHALLESİNİN DE FAYDALANMASI GEREKİR SAYGILARIMLA ARZ EDERİM

“Sevdiğiniz işte başarılı olun başarılı olduğunuz işi sevin”

3 Mayıs 2018 Perşembe 21:47

“Sevdiğiniz işte başarılı olun başarılı olduğunuz işi sevin”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi, Prof.Dr. Binnur Yeşilyaprak’ı gençlerle buluşturdu.

Kdz. Ereğli halkını bilgilendirmek amacıyla çeşitli konularda paneller ve söyleşiler düzenleyen Kdz. Ereğli Belediyesi, ’21. Yüzyılda Gençlerin Kariyer Yolculuğu’ adlı söyleşi de Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak’ı gençlerle buluşturdu.
Halkı çeşitli konularda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla Bülent Ecevit Üniversitesi ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliği içinde çeşitli paneller, söyleşiler ve çalıştaylar düzenleyen Kdz. Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Topluğu ve Bülent Ecevit Üniversitesi ile birlikte Atatürk Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda bir söyleşiye daha imza attı.
Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencilerinin yoğun bir katılım gösterdiği söyleşide, Prof.Dr. Yeşilyaprak, gençlere sevdiği işi yapmalarını önerirken, başarının temelinin ise doğru bilginin doğru yerde ve doğru zamanda kullanılmasından geçtiğini belirtti.
“Sevdiğiniz işte başarılı olun, başarılı olduğunuz işi sevin”
Öğrencilere çeşitli alışkanlık hareketleri yaptırarak paneli daha da renkli ve ilginç bir hale getiren Prof.Dr. Yeşilyaprak öğrencilere özetle, şu ifadeleri kullandı;
“Siz geleceğimiz gençlerin kariyer gelişim sürecince özellikle geçiş aşamalarında karşılaştığı beklenen ve beklenmeyen durumlarda değişikliklerle baş edebilmesi ve yeni rollere uyum sağlayabilmesi gerekiyor. Yale Üniversitesi’nden Prof.Amy Wrzesniewski insanların mesleklerine ve işlerine yönelik bir araştırmasında, insanların çoğu zaman sevdikleri işlerde daha çok başarılı olmalarından daha çok; Başarılı oldukları işleri sevdiklerini ortaya koymuş. Çünkü başarı ilgiyi arttırıyor, ilgi beceri ve gelişimini sağlıyor. Gençler, kendinizi sevin ve kendinizi keşfedin. Gerçekli olun, kendi özelliklerinizi tanıyın ve sınırlarınızın farkında olun. Yaşam boyu öğrenci olun. Bilgi kazanmanın sonu yoktur. Bilgi ne zaman bilgeliye dönüşürse, doğruyu bulmuşsunuz demektir. Günümüzde kariyerimizi yönetmek için, sürekli gelişime açık olmalısınız. Gelişmekte ve değişmekte olan kendinizi keşfedin ve alternatif düşünme yollarınızı öğrenin. Olaylara paradoksal bakış açınızı geliştirin. “
Belediye ve BEÜ’den Prof. Dr. Yeşilyaprak’a plaket ve teşekkür
Kdz. Ereğli Belediyesi adına Sosyal İşler Müdürü Mehmet Aksoy tarafından çiçek ve çeşitli hediyeler verilen Prof.Dr. Yeşilyaprak’a katılımlarından dolayı öğrencilere ve üniversite hocalarına da teşekkür edildi. Bülent Ecevit Üniversitesi Dekan Yardımcıları da söyleşiden dolayı Yeşilyaprak’a bir plaket verilirken, söyleşi sonrası öğrenciler de Prof.Dr. Yeşilyaprak ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar

Hizmeti engellemek için çok uğraştılar… Başaramadılar…

3 Mayıs 2018 Perşembe 19:14

Ereğli Haber

Hizmeti engellemek için çok uğraştılar… Başaramadılar…

Gülüç’te Türk Metal Sendikası’nın Akaryakıt istasyonu açmasını engellemek için her türlü engeli çıkartmaya çalışan ve Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a türlü iftiralar atmaya çalışanlar hizmeti engellemeyi başaramadı. Türk Metal Sendikası katkılarıyla Gülüç Belediyesi tarafından yapılan ‘Türk Metal Sendikası Üstgeçidi’ ve akaryakıt istasyonu yarın düzenlenecek törenle hizmete açılıyor.

Gülüç Beldesi sahil bandı üzerinde Türk Metal Sendikası’nın destekleriyle Gülüç Belediyesi tarafından yapılan Türk Metal Sendikası Üst Geçidi ve Türk Metal Sendikası tarafından yapılan Akaryakıt İstasyonu’nun yapımı tamamlandı.
Gülüç Belediyesi’nden yapılan açıklamada 4 Mayıs 2018 tarihinde saat 10.30’da gerçekleştirilecek olan üst geçit ve akaryakıt istasyonunun açılışı Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ve Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından yapılacak.
Gülüç Belediyesi açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Gülüç Sahil Bandı üzerinde yapılan ''Türk Metal Sendikası Üst Geçidi '' ve Türk Metal Sendikası Opet Akaryakıt İstasyonu 4 Mayıs Cuma Günü Saat 10.30' De Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak ve Belediye Başkanımız Gökhan Demirtaş' ın katılımıyla düzenlenecek törenle hizmete açılacaktır. Tüm halkımıza duyurulur.”
Bilindiği üzere bazı kesimler Gülüç’e gelecek hizmetlerin önüne kesmek için bulundukları makamları kullanarak Türk Metal Sendikası’nın akaryakıt istasyonu açmaması için türlü yerlere şikayetler de bulunmuş ve Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’a da iftiralar atmışlardı. O kesimlerin ne yaptıkları şikayetler nede Başkan Demirtaş’a yönelik iftiraları sonuç verdi.

Yorumlar