Karne hediyesine çok sevindiler

18 Ocak 2017 Çarşamba 13:15

Karne hediyesine çok sevindiler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Armutlucuma ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Aydın Köyü İlkokulu öğrencilerine yarıl yıl tatili öncesi karne hediyesi olarak atkı, bere ve eldiven dağıttı.

Kdz. Ereğli Armutlucuma ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şenol Akyol ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kdz. Ereğli İlçe Milli eğitim Müdürü Numan Korkmaz ile birlikte Aydın Köyü (Armutlucma) İlokulu’nu ziyaret etti. Dernek Başkanı Akyol ve beraberindekiler okuldaki 130 öğrenciye atkı, bere ve eldiven hediye etti. Amaçlarının öğrencileri sevindirmek olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Akyol “Bizler Armutlucuma ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak yıl içerisinde birçok etkinlik yapıyoruz. Bu günde yarıl tatil öncesi Armutlucuma ve civar köylerden Aydın Köyü İlkokulu’nda gelen öğrencilerimizi bir nebzede olsun sevindirmek, onlara yarıl yıl tatili öncesi karne hediyesi vermek istedik. Bu gün bizimle birlikte etkinliğimize katılan başta İlçe milli eğitim Müdürümüz Numan Korkmaz olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Armutlucumalılar Derneği olarak burada eğitim-öğrenim gören öğrencilerimizin her zaman yanlarında olacağız” dedi.
Yarıl tatil öncesi karne hediyelerine alan öğrenciler büyük bir sevinç yaşadılar.

Yorumlar

VATANDAŞ İHBARDA BULUNDU

17 Ocak 2017 Salı 19:06

Ereğli Haber

VATANDAŞ İHBARDA BULUNDU

Kdz. Ereğli İlçesinde 7 Ocak 2017 tarihinde Açık Ortaöğretim sınavlarında görevli iki okul müdürünün sınav saatinde okuldan ayrılıp başka bir etkinliğe katıldığı iddia edildi. Okul Müdürleri sınav günü görevli olmadıklarını ve etkinliğe katıldıklarını belirtirken, Milli eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise okul müdürlerinin sınav sırasında okulda bulunma zorunluluğu olmadığını ifade etti.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli ilçesinde ismini vermeyen bir vatandaş bu gün ilçede ki gazeteleri arayarak bir ihbarda bulunmak istediğini söyledi. İhbarcı Ereğli Haber Gazetesi'ne bulunduğu ihbarda ilçede iki okul müdürünün 7 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen Açık Ortaöğretim sınavlarında görevli olduklarını ancak sınav saatinde iki müdüründe okuldan ayrılarak başka bir etkinliğe katıldıklarını, etkinliğe katıldıklarına diar görüntülerin ise güvenlik kameraları tarafından tespit edilebileceğini anlattı.

Konuya ilişkin olarak görüştüğümüz okul müdürleri söz konusu iddianın doğru olmadığını, vicdabeb rahat olduklarını, haber yapılmasında her hangi bir mahsur görmediklerini ve söz konusu tarihte sınav görevlerinin bulunmadığını açıkladı.

İddialarla ilgili olarak görüştüğümüz Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise okul müdürlerinin görevli olduğunu doğrularken, müdürlerin görevinin sadece sınav salonunu yani okulda düzeni sağlamak olduğunu, sınav süresince okulda bulunma zorunluluklarının olmadığını anlattı.

Ereğli Haber Gazetesi olarak ortaya atılan iddia ve verilen yanıtlarda kimin doğru söylediğinin yorumunu siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz.

PEKİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI NE DİYOR:

 

 

Yorumlar
  • Bay gocmenler
    21 Ocak 2017 Cumartesi 23:36

    Bu okul mudurune yada sahibi oldugu kisiye once park alani yaptirsin gocmenler halki tarafindan moraller acayip bir sekilde bozuk kavga yakindir park alani en kisa zamanda yapilsin