Karga yavrusunun imdadına itfaiye ekipleri yetişti

9 Temmuz 2019 Salı 15:40

Karga yavrusunun imdadına itfaiye ekipleri yetişti

Alaplı Tepeköy Mahallesi'nde oturan vatandaşlar, çam ağacındaki karga yavrusunun yuvasından düştüğünü fark etti. Mahallede yaşayan vatandaşlar, yavru karganın yere düştüğünü fark etmesi üzerine yavruyu yeniden yuvaya koymayı çalıştılar, başarılı olamayınca durumu itfaiyeye haber verdiler., 
Olay yerine gelen ekipler, yuvadaki diğer kargaların saldırısından korunmak için korunaklı kıyafet giydiler. İtfaiye ekibi, merdiven yardımıyla karga yavrusunu çam ağacının tepesindeki yuvasına yerleştirdi. 
Yuvada, 3 yavrunun daha bulunduğu görüldü. 

Yorumlar

Başkan Demirtaş'ın acı günü

9 Temmuz 2019 Salı 20:31

Başkan Demirtaş'ın acı günü

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın eşi Işıl Demirtaş'ın annesi hayatını kaybetti.

Gülüç Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş'ın eşi Işıl Demirtaş'ın uzun süredir hastanede tedavi gören annesi Huriye Köroğlu hayatını kaybetti. Merhume Huriye Köroğlu için 10.07.2019 Çarşamba günü (yarın) öğle namazı sonrasında Ali Molla Camii'nde cenaze töreni düzenlenecek.

Kdz. Ereğli Haber Gazetesi silesi olarak merhume Huriye Köroğlu'na Cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar
 • Ziya Demirci
  10 Temmuz 2019 Çarşamba 11:18

  Allah rahmet eylesin Rabbim,toprağını bol mekanını cennet mekan eylesin Geride kalan kederli ailesine, Mevlam sabır ihsan eylesin

 • Saban Telli
  10 Temmuz 2019 Çarşamba 08:06

  Allah Rahmet etsin mekanı çene t olsa

 • Yurdakul Ozegen
  9 Temmuz 2019 Salı 21:21

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Inşallah

Başol Kur’an kursu öğrencilerine hediyeler verdi

9 Temmuz 2019 Salı 12:55

Başol Kur’an kursu öğrencilerine hediyeler verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol camiye giden öğrencileri kurslarında ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Sinitli Mahallesi Camisi’nde Kdz. Ereğli İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek görevli imam hatipleri ve öğrencilerle görüştü.
Burada öğrencilere çeşitli hediyeler veren Başkan Başol, hepsine başarılar diledi. Normal eğitim öğretimin yanı sıra camilerde verilen eğitiminde çocuklar için önemli olduğunu vurgulayan Başol “Burada eğitim gören çocuklar bizim geleceğimiz. Milli ve manevi değerlere bağlı bireyler yetişmesi de geleceğimiz açısından çok önemli. Ormanlı Belediyesi olarak bizler doğumdan ölüme her yaştaki vatandaşımızın yanındayız. Bu günde çocuklarımızı ziyaret ettik. Onlara hem hediyelerini verdik hem de sohbet ettik. Ben her birini kutluyorum ve başarılar diliyorum” dedi.
Başol ziyaretin ardından öğrenciler ve beraberindekilerle toplu fotoğraf çektirdi.

Yorumlar

Sevgi, Barış, Dostluk bitti… Kin Nefret İntikam başladı…

9 Temmuz 2019 Salı 11:37

Ereğli Haber

Sevgi, Barış, Dostluk bitti… Kin Nefret İntikam başladı…

Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı koltuğuna 5. Kez seçilen Halil Posbıyık seçim sürecinde “Kimseden intikam almaya gelmiyorum” demişti ancak üç gün süren Sevgi Barış ve Dostluk Festivali’nin ardından eski günlerine geri döndü. Posbıyık Devrek Yolayrımı mevkisinde bulunan Shell Akaryakıt İstasyonu’nun giriş yolunu kapattı.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık seçim süreci boyunca Ereğli halkına hatalarından ders aldığını ve kimseden intikam almaya gelmediğini her ortamda dile getirmiş ve “Ben ekmek almaya değil, ekmek vermeye geliyorum” demişti. Ancak Posbıyık’ın seçim sürecindeki sözlerinin oy avcılığından öteye geçmediği yaptığı uygulamalarla bir bir ortaya çıkmaya başladı. Önce Ereğli sahilindeki seyyar esnafları kaldıran Posbıyık, daha sonra takı tasarım yapıp satarak evini geçindiren kadınları yerlerinden etmişti. Belediyeden 11 işçinin işine son veren Posbıyık, son olarak Devrek Yol ayrımı mevkisinde yeni açılan ve yaklaşık 20 kişinin ekmek yediği 2 iş yerini mühürleyerek kapattırdı. Posbıyık bu gün ise AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Meclis üyelerinden İşadamı Halil Bozkuş’a ait Shell Akaryakıt İstasyonu'nun İbrahim Efe Caddesi tarafında ki girişini kapattı. Sabah saatlerinde akaryakıt istasyonuna gelen Kdz. Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri zabıta ekiplerinin kontörlünde yolu kapatmaya başladı.

Bozkuş "Yol kapatma kanunsuz"
AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Eski Meclis Üyesi Halil Bozkuş yapılan uygulamanın kanunsuz olduğunu belirterek konuyu mahkemeye taşıyacağını ve mahkeme kararıyla yolun tekrar trafiğe açılacağına inandığını söyledi. Söz konusu bölgenin vaziyet planlarının kendisinde var olduğunu dile getiren Bozkuş, yapılan haksızlığa boyun eğmeyeceğini vurguladı.


Daha öncede yaptı, trafik arap saçına döndü
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık benzer bir uygulamayı 2009-2014 görev dönemi sırasında da yapmış ancak bölgede ki trafik arap saçına dönmüştü. Akaryakıt istasyonunda bulunan yol alternatif olması nedeniyle bölgedeki trafiği de rahatlatıyordu. Yeni uygulama ile bölgede trafikte ciddi sorunlar yaşanması bekleniyor.

 

Yorumlar
 • Bizim kız
  10 Temmuz 2019 Çarşamba 08:32

  Ben demiştim

MÜSİAD Kdz. Ereğli Yönetimi GİK toplantısına katıldı

8 Temmuz 2019 Pazartesi 23:12

MÜSİAD Kdz. Ereğli Yönetimi GİK toplantısına katıldı

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar ve yönetimi Vizyoner Anadolu Buluşmaları 102. Genel İdare Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar ve yönetimi Kastamonu’da düzenlenen Vizyoner Anadolu Buluşmaları 102. Genel İdare Kurulu Toplantısı’ndaydı. MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar,  "Yeni Turizm Kaynaklarıyla Şehir Ekonomilerinin Geliştirilmesi" konulu 102. Genel İdare Kurulu Toplantısında emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Çınar konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Yeni Turizm Kaynaklarıyla Şehir Ekonomilerinin Geliştirilmesi" konulu 102. Genel İdare Kurulu toplantımıza katılım sağladık. Programın ev sahipliğini yapan MÜSİAD Kastamonu Başkanımız Mustafa Şensoy ve yönetim kurulu üyelerimiz ile Şube Müdürü Mehmet Atlamaz başta olmak üzere tüm şube ve gençlik kurulu üyelerine ayrıca programın düzenlenmesinin öncesi ve icrasında emeği geçen herkese teşekkür eder, kendilerini başarıyla gerçekleştirdikleri programdan dolayı tebrik ederiz.”

Yorumlar