Karayolu karanlığa gömülüyor..

19 Haziran 2018 Salı 14:35

Karayolu karanlığa gömülüyor..

Zonguldak Alaplı İlçesi Karşıyaka mevkii D10 karayolunda yaşanan aydınlatma sorunu devam ediyor

D10 karayolunun jandarma bölümünde bazı alanlar akşamları adeta karanlığa gömülüyor. Kazalara davetiye çıkartan alanla ilgili vatandaşlar yetkililerin sorunu bir an önce çözmelerini istediler. Alaplı Karşıyaka Garnizon Komutanlığı’nın bulunduğu bölge yakınında, emniyet ve jandarma ekipleri de adeta trafik uygulamalarını karanlıkta gerçekleştiriyor. 
Karşıkaya Mahallesi’ndeki sitede ikamet eden vatandaşlar akşam vakitlerinde yol kenarından ilçeye gelirken sıkıntı yaşadıklarını ifade ettiler. Vatandaşlar ve sürücüler bu sorunun kısa sürede çözülmesini isterken, yolun aydınlanmasının şehir estetiğine de olumlu katkılarda bulunacağını ifade ediyorlar. 
Aradan 15 yıl geçmesine rağmen aydınlatma lambalarının ilçe girişine yerleştirilemediğini söyleyen vatandaşlar, "Alaplı ilçesinin ana yol ile bağlantısı olan bu karanlık ortam ilçeye yakışmamaktadır. Aynı zamanda her an tehlikeye sebep verecek olan, sayısını bilemediğimiz ölümlü kazalara ve maddi kazalara neden olmaktadır. Özellikle Huzur kentinden öğrencilerinin devamlı yaya olarak kullandıkları bir yol olması hem de Jandarma Komutanlığı bölgesi karanlık içerisinde kalıyor" diye konuştular. 
Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ise yaptığı açıklamada, Karayolu Bölge Müdürlüğüne bu konuda bu yolun ışıklandırma konusunu söylediklerini, Karayolları Bölge Müdürlüğü yolların ışıklandırılmasını yapmadığını, bölünmüş yolların mevcut aydınlatma tesislerinin bakım çalışmalarının özel şirketlere verildiği belirttiğini vurguladı. 
Yayaların da zor durumda kaldığını söyleyen bir çok sürücü, şehrin giriş noktasında bulunan yolun özellikle geceleri ‘kabus kavşağı’ olarak nitelendirildiğini söyledi. Mahalle sakinlerinden Süleyman Yavuz ,"İllaki birilerin canı yanacak, birileri bu yolda kötü bir kazayla hayatını kaybedecek. Ondan sonra mı konacak bu lambalar" şeklinde tepkisini dile getirdi.

Etiketler:

Alaplı , yol , aydınlatma ,

Yorumlar
 • Objektif
  19 Haziran 2018 Salı 15:31

  Aydinlatma yönetmeligine gore karayolu aydinlatmasi tuneller ve kopruler haric digetleri enerji dagitim sirketlerinin sorumlulugudur.

Ak kadınlar sokak sokak dolaşıyor...

19 Haziran 2018 Salı 14:18

Ak kadınlar sokak sokak dolaşıyor...

Devrek'te AK Kadınlar ilçenin cadde ve sokaklarını tek tek dolaşarak tanıtım broşürleri dağıttılar.

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen seçim çalışmalarında AK Kadınlar ilçenin cadde ve sokaklarını birer birer dolaşarak 24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için tanıtım broşürleri dağıttılar. Heyet, adeta Kadın Kolları Başkanı Serpil Akyar Özmen nezaretinde çalmadık kapı girilmeyen ev ve iş yeri bırakmadı. 25 kişilik grup adına konuşan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Akyar Özmen,” 24 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimler için arkadaşlarımız ile birlikte ilçemizin cadde ve sokaklarını teker teker gezerek partimizin hayata geçireceği seçim çalışmalarını vatandaşlarımıza duyurmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız seçim yasaklarına kadar devam edecektir. Ayrıca Cumhuriyet Alanına kurulan danışma ver bilgi alma standında partili arkadaşlarımız tarafından vatandaşlarımıza seçimlerle ilgili her türlü bilgiler verilmeye başlanmıştır. Bilgi sahibi olmak isteyen seçmenlerimiz bu standımızı ziyaret ederek Pazar günü hayata geçirilecek seçimlerle ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirler” diye konuştu.

Etiketler:

ak kadınlar , sokaklar , broşür

Yorumlar

Cumhurbaşkanına hazırladığı kimliği hediye etti

18 Haziran 2018 Pazartesi 18:23

Cumhurbaşkanına hazırladığı kimliği hediye etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yaşayan bir vatandaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için hazırladığı nüfus cüzdanını kendisine hediye etti.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesinde yaşayan Fevzi Ömer Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Haziran 2018 tarihinde miting için geldiği ilçede kendisi için hazırladığı nüfus cüzdanını takdim etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazırladığı nüfus cüzdanında unvanını “T.C. 1.Başkanı” işini "Hizmet”, gücünü millet, kitlesini “Ümmeti Muhammed”, hedefini “Güçlü Türkiye” olarak yazan Yıldız, kan grubunu ise “Millet” diye yazdı.
Hazırladığı nüfus cüzdanını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verdiğini ve çok mutlu olduğunu dile getiren Yıldız, vatandaş olarak en büyük isteğinin ise Külliye’de kendisini ziyaret edebilmek olduğunu ifade etti. Yıldız konuşmasında “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 Haziran 2018 tarihinde Kdz. Ereğli ilçesine geleceğini öğrendim. Kendilerinin Ereğli’ye teşriflerinden dolayı çok memnun oldum. Vatandaşın sesini duyacağına inanarak 1 aydır yapmış olduğum çalışmayı kendilerine takdim etmek istedim. İnanın vatandaşın sesini Cumhurbaşkanımız duydu. Zorluklara rağmen ulaşabildim. Kendilerini Türkiye Cumhuriyeti 1. Başkanı olarak yazdım. Gücünü milletten alan bir Cumhurbaşkanı olduğu içinde kan grubunu millet yaptım. Hazırlamış olduğum çalışmayı plaket olarak kendilerine arz ettim. Cumhurbaşkanımızda çok memnun olduğunu bana ifade etti. İnşallah bir vatandaş olarak Cumhurbaşkanlığı külliyesine de gidip, sesimizi duyurmak istediğimizi anlattım. İnşallah sesimizi duyacaktır. Allah onun yolunu, bahtını açık etsin. Güçlü Türkiye ve Güçlü meclis için milletimizin gerekeni yapacağına yürekten inanıyorum” dedi.
Yıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan için hazırladığı nüfus cüzdanını kendisine takdim ettiği sırada çekilen fotoğraflarını da gazetecilerle paylaştı.

Yorumlar
 • Reklam
  19 Haziran 2018 Salı 16:13

  Reklam. Kokan hareketler . Telini de yazmayı ihmal etmemiş

 • Öğretim Üyesi
  18 Haziran 2018 Pazartesi 23:29

  ÇOK Güzel ÇOK Özel Çalışma Gerçekten... EREĞLİ BELEDİYESİ OLARAK ÇALIŞMA BAŞLATILMASI ÇOK GÜZEL OLUR

 • Yeliz
  18 Haziran 2018 Pazartesi 22:05

  Vay Vay Vay Sözün bittiği yer BELEDİYE NEYAPILIM DİYE DÜŞÜNÜRİKEN VATANDAŞIN DÜŞÜNCESİNE BAK VALLAHİ ÇOK HOŞ OLMUŞ

 • Erkan
  18 Haziran 2018 Pazartesi 19:58

  Belediye uyuma sahip çık..

 • T.S.O
  18 Haziran 2018 Pazartesi 18:57

  Azmin Zaferi Helal olsun

Tatmetal'de kritik grev oylaması sonuçlandı...

18 Haziran 2018 Pazartesi 17:42

Ereğli Haber

Tatmetal'de kritik grev oylaması sonuçlandı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Tatmetal Çelik Sanayi A.Ş.’de Türk Metal Sendikası tarafından alınan grev kararı ile ilgili olarak yapılan oylamada işçilerin çoğunluğu “greve evet” kararı verdi.

Kdz. Ereğli Organize sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Tatmetal Çelik A.Ş.’de yetkili sendika 273 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanınca 20 Haziran’da uygulanmak üzere grev kararı aldı. Grev kararına itiraz eden fabrika yönetimi oylama yapılmasını talep etti. Bu gün saat 12.00’de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri tarafından gerçekleştirilen oylamada sendika üyesi 272, sendika üyesi olmayan 216 olmak üzere toplam 488 personel oy kullandı. Saat 16.00’da sona eren oylama sonucunda 272 personel greve evet, 216 personel greve hayır yönünde oy kullanırken, 2 oyda geçersiz sayıldı.
Oylama sonucuna ilişkin Tatmetal A.Ş. ile Türk Metal Sendikası yöneticilerinden herhangi bir açıklama yapılmadı. Türk Metal Sendikası daha önce 20 Haziran’da Tatmetal Çelik A.Ş.’de aldığı grev kararını uygulayacağını açıklamıştı.

Yorumlar

Yılanlar korku dolu anlar yaşatıyor

18 Haziran 2018 Pazartesi 17:34

Yılanlar korku dolu anlar yaşatıyor

Son günlerde havaların da ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan yılanlar vatandaşlara korku dolu günler yaşatıyor.

Edinilen bilgiye göre, Bolu’da havaların ısınması ve ekim yapılan arazilere iş makinelerinin girmesiyle birlikte yılanlar, insanların yaşadıkları bölgelere gitmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne arka arkaya gelen yılan ihbarlarına ekipler anında müdahale ederek herhangi bir olumsuz durum yaşanmamasını sağladılar.
Gelen ihbar üzerine Bolu merkeze bağlı Rüzgarlar Köyü’nde yaşayan bir vatandaşın evine ve Kılıçarslan Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde bulunan bir sitenin bahçesine giren yılanlar itfaiye ekiplerinin kullandığı özel aletle yakalanarak doğaya salındı.

Etiketler:

yılan , bolu ,

Yorumlar