Karadon’da yeni üretim panosu

4 Nisan 2018 Çarşamba 14:32

Karadon’da yeni üretim panosu

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi Kilimli İşletmesi’nde eksi 360-eksi 460 kodunda üretime hazırlanan yeni pano için Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi ve kazasız-belasız çalışma dileğiyle kurban kesim merasimi yapıldı.

4 Nisan 2018 tarihinde Karadon Yeni Kuyu önünde düzenlenen törene; TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, TTK Genel Müdür Yardımcıları İsmail Güner ve Ercan Gebeş, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, GMİS Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, TTK Karadon Müessese Müdürü Fazlı Uncu, TTK Karadon Müessesesi Kilimli İşletme Müdürü Ümit Değirmenci, TTK Karadon Müessesi Gelik İşletme Müdürü Cüneyt Yamudi, TTK Karadon Müessese ve işletmeler yöneticileri, GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri ile maden işçileri katıldı.
Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından kazasız-belasız, verimli üretim dilekleriyle dua edildi.
Ardından Karadon Yeni Kuyu başında kurban kesimi gerçekleştirildi.

Yorumlar

Niyazi Özcan ekibiyle kahvaltıda buluştu

4 Nisan 2018 Çarşamba 13:21

Ereğli Haber

Niyazi Özcan ekibiyle kahvaltıda buluştu

Kdz. Ereğli TSO’nun 15 Nisan 2018 tarihinde yapılacak organ seçimlerinde Başkanlığa aday olduğunu açıklayan Niyazi Özcan ekibiyle birlikte kahvaltıda buluştu. Özcan burada yaptığı konuşmada mevcut yönetimi ve rakibi Arslan Keleş ile Faruk Yazıcı’yı eleştirdi.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli TSO Başkan adaylarından Niyazi Özcan bu sabah ekibiyle birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Bu günlere gelirken çok acılar ve çileler çektiklerini anlatan Özcan, Ereğli nüfusunun yarısının icralık olduğunu iddia etti.
Kdz. Ereğli TSO yönetiminden nasıl ayrıldığını ve Erdemir ile mücadelesini anlatan Özcan, kendilerinin tavandan değil tabandan geldiklerini dile getirdi.
Mevcut TSO yönetimini eleştiren Özcan isim vermeden rakibi Arslan Keleş için “Bir tane Kanarya Sevenler Derneği Başkanı var, bu arkadaş nerede adaylık varsa ben talibim diyor” derken, TSO Meclis Başkanı Faruk Yazıcı’ya “Palavracı” dedi. Özcan, Meclis Başkanı Faruk Yazıcı’nın bu güne kadar bakanlık, başbakanlık yada cumhurbaşkanlığına bir tane bile yazı ve talepte bulunmadığını öne sürdü.
Özcan, seçimleri 7-0 kazanarak Ankara’ya güçlü bir şekilde gitmek istediklerini belirtti.

 

Yorumlar

Alzheimer hastası olan yaşlı adamı arama çalışmalarısürüyor

4 Nisan 2018 Çarşamba 12:59

 Alzheimer hastası olan yaşlı adamı arama çalışmalarısürüyor

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 31 Mart tarihinde kaybolan 85 yaşındaki Alzheimer hastası yaşlı adamı arama çalışmaları 5 gününde devam ediyor.

Çaycuma'nın Gökçeler köyünde yaşayan 85 yaşındaki Hayri Kaya, 31 Mart tarihinde sabah saatlerinde çıktığı evine bir daha dönmeyince ailesi durumu ekiplere haber verdi. Yaşlı adamın elbiselerinin Filyos Nehri kenarında bulunması üzerine jandarma ekiplerine haber verildi. Bunun üzerine AFAD ekipleri nehirde arama çalışmasına devam ediyor. Filyos Irmağına düşerek kaybolduğu tahmin edilen 85 yaşındaki Alzheimer hastası Hayri Kaya'nın AFAD ekipleri tarafından aranmasına 5 gününde de devam edildi. Ancak yapılan tüm çalışmalara rağmen Hayri Kaya'ya ait herhangi bir ize rastlanamadı.

Yorumlar

Başkan Demirtaş Polis Teşkilatı'nın 173. yılını kutladı

3 Nisan 2018 Salı 17:59

Ereğli Haber

Başkan Demirtaş Polis Teşkilatı'nın 173. yılını kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada görevlerini kahramanca yapan şehit polislere Allah’tan rahmet, görevini sürdüren tüm polislere şükranlarını sundu.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173’nci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Demirtaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Aziz vatanımızın her karış toprağında canla başla durmaksızın büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz Polis Haftası’nı kutluyorum.
Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımızla gurur duymaktayız.
Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.
Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükûnun demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek polisimizin görevleri arasındadır.
Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür.
Demokrasisi ve ekonomisi güçlü bir Türkiye’de Emniyet Teşkilatımız da güçlü olacaktır. Polis Haftası’nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, bu vesileyle, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

Yorumlar

"Vatanı sevmek için üniforma giymeye gerek yoktur"

3 Nisan 2018 Salı 14:22

"Vatanı sevmek için üniforma giymeye gerek yoktur"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nde Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül tarafından ‘Şehitler ve gazilere saygı’ konferansı verildi. Yüzbaşı Bülbül, vatanı sevmek için illa ki bir üniforma giymeye gerek olmadığını söyledi.

Kdz. Ereğli Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nde bu gün saat 11.00’de Çanakkale Zaferi ve 18 Mart Şehitler günü dolayısıyla ‘Şehitler ve Gazilere saygı’ konferansı düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül ile 2016 yılında Diyarbakır’da teröristlerle girilen çatışmada gazi olan Hamza Mutlu katıldı.
Öğrencilere şehitlik ve gaziliğin önemini Türk silahlı Kuvvetleri tarafından hazırlanan videoları izleterek anlatan Yüzbaşı Bülbül, Çanakkale Zaferi sırasında yaşanan olaylardan örnekler verdi. Türk Milleti’nin tarih boyunca vatanı ve bayrağı için canını hiçe sayarak mücadele ettiğini vurgulayan Yüzbaşı Bülbül, bu gün ülkede huzur içerisinde yaşanmasını şehit ve gazilere borçlu olunduğunu söyledi. Amaçlarının şehitlik ve gaziliğin önemini gençlere anlatmak olduğunu dile getiren Yüzbaşı Bülbül “Tek Bayrak, Tek Vatan olgusu altında Çanakkale’den en son Afrin ’de ki ‘Zeytin Dalı Harekatı’ na kadar Türk milleti mücadelesini aynı azim ve kararlılıkla yürütmektedir. Yine Afrin harekâtında Hassa Devlet Hastanesi’nde yaşanmış bir örneğimiz var. Tabi bizimde bunun gibi yüzlerce, binlerce yaşadığımız olaylar var. Bende 5 ay önce Hakkari Özel Harekâtta ‘Hendek ve Meskun Mahal Operasyonları’ sırasında bir çoğuna tabur komutanı olarak katıldım. Ambulansın kapıları doktorlar tarafından açıldığında iki Mehmetçiğin birbirlerine sarılı vaziyette olduğu görülüyor. Doktorlar telaşla ‘Evlat nasılsın?’ diye sorduğunda Mehmetçik ‘Beni bırakın devremin bacağında yara var’ diyor. Diğerine sorulduğunda O’da ‘Ben iyiyim, arkadaşımın kolu kırık, O’na bakın’ diye cevap veriyor. Bende Hakkari bölgesinde 4,5 yıl kaldım. Bu örnekler bizlerde fazlasıyla var. Birçok şehit verdik, gazi verdik. Arkadaşlarımızdan bazıları geri dönebildi, bazıları geri dönemedi. Tarih boyunca vatanına ve toprağına göz dikmiş emperyalist güçlere karşı namus bildiği vatanını korurken canını vermekten çekinmeyen aziz şehitlerimize karşı duyulan sevgi, saygı ve muhabbetimiz halen günümüzde de yürütülen terörle mücadele sırasında artarak devam etmektedir. Kim hangi işi yaparsa yapsın, bu vatanı sevmek için illaki bir üniforma giymeye gerek yoktur. Asker yada polis olmaya gerek yoktur. Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” dedi.
Yüzbaşı Bülbül’ün ardından kürsüye çıkan Güneydoğu Gazisi Hamza Mutlu’da şehitlerin sadece asker yada polis olmadığını, bazen bir anne, bir çocuk, bir yarbay yada er olabildiğini belirterek, herkesin tek gayesinin bağımsızlığının simgesi olan bayrağını dalgalandırmak olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından Okul Müdürü Selçuk Altın Yüzbaşı Bülbül ile Gazi Mutlu’ya teşekkür etti.
Konferans sonunda katılımcılar Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanı İdris Bozer, Astsubay Çavuş Hilal Gebel, Okul Müdürü Selçuk Altın ve Güneydoğu Gazisi Hamza Mutlu öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte günün anısına fotoğraf çektirdi.

Etiketler:

Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül ,

Yorumlar