Kapuz Plajı'nda kadınlar günü etkinliği başladı

31 Temmuz 2018 Salı 17:15

Kapuz Plajı'nda kadınlar günü etkinliği başladı

Zonguldak’ta en çok tercih edilen Kapuz Plajında kadınlar günü bugün itibariyle başladı.

Zonguldak halkının ve çevre illerden gelen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kapuz Plajın vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Daha önceden haftanın Salı ve Perşembe günleri kadınlara tahsis edilen Kadınlar Günü etkinliği bugün itibariyle resmen başladı. Sabah erken saatlerde tahsis edilen uygulamaya kadınlar çok sevinirken, kadınlar gününden haberi olamayan erkekler geri dönmek zorunda kaldı.
Sabah erken saatlerde plaja akın eden vatandaşlar denizin tadını çıkarttı. Salı ve Perşembe günleri kadınlara özel olarak tahsis edilen uygulama sezon sonuna kadar devam edecek.

Yorumlar

"Yıkmak gibi bir niyetimiz yok"

31 Temmuz 2018 Salı 16:37

"Yıkmak gibi bir niyetimiz yok"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçe sahilinde bulunan amatör balıkçılar ile Atatürk Kültür Merkezi Nikâh Salonu’nda bir araya gelerek, çekek yerleri ve sahil konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıya 180 kayık sahibi ile Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı, Muharrem Ali Köse, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Serdar Bakkaloğlu, Belediye Başkan Yardımcıları ve Daire Müdürleri katıldı.
Karadeniz Ereğli’nin denizden faydalanamadığını ve bunun içinde sahil bölgesinde bazı düzenlemeler yapılacağını kaydeden Başkan Uysal, çekek yerlerinin tek tip ve düzenli olması konusunda belediyenin yapacağı çalışmalara destek olunmasını ve çekek sahiplerinin de bu değişime katkıda bulunmasını istedi.
Amatör balıkçılık yaptıklarını belirten kayık sahipleri ise, su ürünlerine kira ödediklerini ve geçtiğimiz günlerde yaşanan felaket sonrası kayıklarının hasar aldığını vurguladı. Balıkçılar belediyeden liman güvenliği ile birlikte bu bölgeye su ve kanalizasyon gibi alt yapı desteği yanında akan çatılara ve kayıkları bağlanan iskele konusunda değişim istediklerini belirttiler.
Çekekleri yıkma niyetlerinin olmadığını söyleyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, felaketlere karşı önlem alacaklarını belirtti. Uysal konuşmasında, “ilçemizi turizme açma konusunda adım adım ilerliyoruz. Bunun içinde ilçemizin vitrini konumundaki sahil bölgesinde güvenilir ve halkımızın daha çok kullanabileceği yaşam alanları oluşturmak için çalışmalarımız sürüyor. Önce güvenlik diyerek karayeli önleme adına liman için DLH ile ortak bir çalışma içindeyiz. Sizlerin de bu felakette canınız yandı, mal kaybına uğradınız. Buraya ön yargılı gelmedik, buraları yıkmak gibi bir niyetimiz de yok. Buraların sahibi sizlersiniz ve siz sahip çıkacaksınız. Ama disipline etme ve buraların güzelleşmesi açısından yapacağımız çalışmalar sizlerin görüşleriyle şekillenecek. Yağmurda fırtınada çekek yerleriniz ve kayıklarınızın zarar görmemesini istiyorsak, bunu yapmamız lazım. 49 bin aboneye 31 mahalleye su veren Ereğli Belediyesi sizlere mi su veremeyecek?” dedi.
Amatör Balıkçılar Derneği yöneticileri de Başkan Uysal’ın kendileri ile yaptığı görüş alışverişinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek belediyenin su ürünleri ve TSO ile ortak yapacağı çalışmalara destek olacaklarını belirtti.

Yorumlar

Erdemir Genel Müdürü Oral'a Başkan Yiğit'ten ziyaret...

31 Temmuz 2018 Salı 14:42

Erdemir Genel Müdürü Oral'a Başkan Yiğit'ten ziyaret...

Zonguldak’ta faaliyet gösteren Maden Şehidi Aileleri Yaşatma Derneği Başkanı Çetin Yiğit ve dernek yönetimi Erdemir Genel Müdürlüğü’ne atanan Salih Cem Oral ' a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Kdz. Ereğli’de faaliyet gösteren Ereğli Demir Çelik Fabrikaları T.A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’ne yeni atanan Salih Cem Oral’a ziyaretler sürüyor. Zonguldak Maden Şehidi Aileleri Yaşatma Derneği Başkanı Çetin Yiğit ve dernek yönetimi Erdemir Genel Müdürlüğü’ne atanan Oral’ı ziyaret etti.
Oral’a hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunduklarını belirten Zonguldak Maden Şehidi Aileleri Yaşatma Derneği Başkanı Çetin Yiğit, dernek hakkında bilgi verdiklerini söyledi. Yiğit açıklamasında, “Erdemir Genel Müdürlüğüne atanan Sayın Salih Cem Oral 'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Derneğin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptık ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk” dedi.
Yiğit, Genel Müdür Oral’a kendilerine gösterdiği yakın ilgiden dolayı Maden Şehit Aileleri adına teşekkür etti.

Yorumlar

Patlayan mutfak tüpü yangına yol açtı...

30 Temmuz 2018 Pazartesi 19:51

Patlayan mutfak tüpü yangına yol açtı...

Zonguldak’ta bir evde piknik tüpünün alev almasıyla yanan evde maddi hasar meydana geldi.

Yangın, Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Süleymanlar Mahallesi Ali Aydos Sokak üzerindeki bir evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre daire sakinleri su ısıttıkları sırada piknik tüpü bir anda alev aldı. Alevlerin büyümesi üzerine itfaiye ekiplerine haber verildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürerek soğutma işlemi yaptı. Yangında her hangi bir yaralanma olmazken, maddi hasar meydana geldi.

Yorumlar

Kulaksız ve Temür ailelerinin mutlu günü...

30 Temmuz 2018 Pazartesi 19:39

Kulaksız ve Temür ailelerinin mutlu günü...

Kdz. Ereğli’de işadamı Süleyman Kulaksız’ın kızı, Yenihaber gazetesinin imtiyaz sahibi Şüheda Kulaksız, hayatını Serhat Temür ile birleştirdi. Hafta sonu gerçekleşen düğüne siyaset, basın ve iş dünyasından birçok kişi katıldı.

Ereğli Haber- Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde işadamı ve Yenihaber gazetesinin kurucusu Süleyman Kulaksız’ın kızı aynı zamanda gazetenin imtiyaz sahibi Şüheda Kulaksız, Serhat Temür ile 28 Temmuz 2018 Cumartesi, Lojmanlar mevkiindeki Eski Bağlık Organizasyon Salonu’nda yapılan düğün ile dünya evine girdi. Saat 19:30’da çiftin alkışlar eşliğinde salona girmesi ve ilk danslarını yapması ile başlayan düğün, oyun havaları, pasta kesimi ve takı töreni ile saat 23:00’a kadar devam etti.

Bu arada, kızıyla dans eden Süleyman Kulaksız’ın duygusal anlar yaşadığı gözlemlendi. Üzüntü ve mutluluğu bir arada yaşadığını söyleyen Kulaksız, "Biricik kızım yuva kurdu. Onu gelinlikle görünce duygulandım, çok üzüldüm. Ancak beraberinde mutluluğu da yaşıyorum" dedi.

Şüheda ve Serhat çiftinin heyecan ve mutluluklarının adeta gözlerinden okunduğu düğüne; AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, TSO yönetim kurulu üyeleri, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Yönetim Kurulu Başkanı Derya Akbıyık ile yönetimi, Kdz. Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD) Yönetim Kurulu Başkanı İ. Necati Günay, AK Parti eski Zonguldak Milletvekili İşadamı Fazlı Erdoğan, AK Parti önceki dönem Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Karadeniz Ereğli eski Belediye Başkanı ve CHP Zonguldak Milletvekili aday adayı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, Yeniadım gazetesinden Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Ercan Demir, Hürses Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Şen, Yenihaber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Hasan Haşıl, Haber Müdürü Fedai Kaçar, muhabir Timuçin Özat, belediye meclis üyeleri, işadamları, gelin ve damat tarafının aileleri, akrabaları, arkadaşları ve basın mensupları ile birlikte yaklaşık 800 davetli katıldı.

Öte yandan Zonguldak’ta uzun yıllar milletvekilliği yapan, TBMM eski Meclis Başkanı Köksal Toptan’da mesaj göndererek, yoğun programından ötürü gelemediğini, gelin ve damada mutluluklar dilediği ifadesine yer verdi.

Takı töreninin ardından düğün salonunun içerisinde ve bahçesinde halaylar çekildi, geleneksel oyun havaları ile davetliler düğün coşkusuna ortak oldular. Kdz. Ereğli önceki dönem Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık’ta gelin ve damat tarafının aileleriyle beraber yerel oyun havaları ile dakikalarca oynadılar.

Organizasyon toplu fotoğraf çekimleri ile sona erdi.

Yorumlar