Kandilli Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor

2 Ekim 2020 Cuma 17:45

Kandilli Belediyesi dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kandilli Belediyesi Covid-19 salgını nedeniyle beldede dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, beldede Covid-19 denetimlerini aralıksız sürdürürken, dezenfekte çalışmalarına da devam ettiklerini ifade etti. Covid-19 salgınının ilk başladığı günden bu yana Kandilli Belediyesi olarak halkın sağlığını korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Aydın “Kandilli Belediyesi olarak imkanlarımız doğrultusunda beldemiz genelinde salgının ilk başladığı günden bu yana tedbirlerimizi alıyoruz. Maska ve sosyal mesafe denetimlerimizi aralıksız yapıyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda da dezenfekte çalışmalarımızı belli periyotlarla sürdürüyoruz. Özellikle camilerimizde tedbirlerimizi daha da sıklaştırarak dezenfekte çalışmaları yapıyoruz. Halkımızın sağlığı için bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonrada her türlü tedbiri almaya ve dezenfekte çalışmalarını yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Bahçelievler İlkokulu “Okulum Temiz Belgesi” aldı

2 Ekim 2020 Cuma 17:28

Bahçelievler İlkokulu “Okulum Temiz Belgesi” aldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Bahçelievler İlkokulu 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programında belirtilen kriterleri yerine getiren ilkokullar arasında “Okulum Temiz Belgesini” alan ilk okul olarak Covid19 salgının önlenmesine yönelik okul içinde uyguladığı önlemleri tescilledi.

Bahçelievler İlkokulu Okul Müdürü Ali Demirbay yaptığı açıklamada “Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü’ kapsamında “Okulum Temiz Belgesi”almak için gerekli şartları tamamlayarak başvurusunu yapmıştır. Yapılan başvurumuz incelenmiş ve akabinde saha ekipleri tarafından okulumuzun denetimi sağlanmıştır. Yapılan saha incelemesinde okulumuz tarafından gerekli şartlar yerine getirildiği tespit edilmiş olup 18/09/2020 tarihinde okulumuz “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanmıştır. “ şeklinde ifade etti.
Korona virüs (Covid19) salgını tehlikesine karşı öğrencilerinin, velilerinin ve çalışanlarının sağlığını korumak için üst düzey önlemler aldıklarını belirten okul müdürü “Okulumuzda gerçekleştirilen denetimler sonucu ‘Okulum Temiz Belgesi’ni Kdz . Ereğli ilçesindeilkokullar arasında almaya hak kazanan ilk okul olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi. Ayrıcaöğrencilerin ve çalışanların sağlığının birinci planda tutulduğu Bahçelievler İlkokulu’nda sağlıklı bir okul ortamı oluşturabilmek amacıyla; okul alanlarına hijyen şartları uyarı ve bilgilendirme broşürlerinin asıldığı; kapalı alanların kullanım şartlarına dikkat edildiği; ateş ölçüm ve dezenfektan noktalarının oluşturularak gerekli düzenlemelerin yapıldığı belirtildi.
Okul Müdürü Demirbay, Bahçelievler İlkokulu ‘‘Okulum Temiz Belgesi’’alınması sürecinde emeği geçen başta Okul Müdür Yardımcısı Kerim KAYACI’ ya, okul öğretmenlerine ve çalışanlarına teşekkür etti.

 

Yorumlar

Alt yapı çalışmaları sürüyor

2 Ekim 2020 Cuma 15:03

Alt yapı çalışmaları sürüyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi, alt yapı çalışmalarını sürdürüyor. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, ihtiyaç duyulan noktalarda taşkınları önlemek için yağmurlama ve kanalizasyon hattı çalışmalarına devam ediyor.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın talimatıyla ilgili müdürlükler mahallelerin ihtiyaç duyduğu alt yapı hizmetlerini sürdürüyor. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, taşkınları önlemek ve yağmur sularını düzenli toplamak için yağmurlama hattı ile ihtiyaç duyulan yerlerde kanalizasyon hattı çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, Kepez Mahallesi Halil Ağa sokakta 600 metre uzunluğunda, 300 mm çapında kanalizasyon hattı, Belen Mahallesi Yılmazlar sokakta 300 metre uzunluğunda, 400 mm çapında yağmurlama hattı ve Süleymanlar Mahallesi 1.İstasyon caddesinde 350 metre uzunluğunda, 300 mm çapında yağmurlama hattı çalışmalarını tamamladı.
Ekipler, planlanan program dahilinde diğer bölgelerde çalışmalarına devam ediyor.

Yorumlar

Üniversite öğrencilerinden Azerbaycan'a konvoylu destek

2 Ekim 2020 Cuma 14:32

Üniversite öğrencilerinden Azerbaycan'a konvoylu destek

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde öğrenim gören Azerbaycanlı öğrenciler Azerbaycan’a destek vermek amacıyla bayraklarla süsledikleri araçlarıyla konvoy yaptı.

Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısına tepki göstermek ve Azerbaycan’a destek vermek amacıyla üniversiteli öğrenciler araçlarını Azerbaycan ve Türk Bayrağı’yla süsledi. Öğrenciler daha sonra araçlarıyla konvoy yaparak caddede tur attı. Konvoya katılarak Azerbaycan’a destek vermek için Türk kardeşleriyle yan yana olan Şahpeleng Kerimov , “Azerbaycan’da olan savaşlardan dolayı bizde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Azerbaycan öğrencileri olarak Türk kardeşlerimizle yan yana bugün Azerbaycan’a destek olmak istiyoruz. Biz savaşmıyoruz. Kendi topraklarımızdan çıkmalarını istiyoruz. Onlar işgalcidir. Hem hukuki hem siyasi hem de tarihi açıdan Karabağ bizimdir” şeklinde konuştu.
Zonguldak’tan Azerbaycan’da savaşan askerleri desteklemek amacıyla konvoy yaptıklarını belirten Elnur Daşdemirov , “Askerlerimizi desteklemek amacıyla buradayız. Zonguldak’ta Azerbaycanlı öğrencileriz. Onları desteklemek amacıyla böyle bir yürüyüş yapıyoruz” dedi.

Yorumlar

Bozkurt “Üstesinden geleceğimize inanıyoruz”

1 Ekim 2020 Perşembe 22:48

Bozkurt “Üstesinden geleceğimize inanıyoruz”

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine, hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Belde Başkanı İsmail Üstün, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarının yanı sıra bazı köy ve mahalle muhtarları; Kdz. Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Muharrem Ali Köse, S.S. Erbirlik Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi Başkanı Seçkin Turhan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Zonguldak Ereğli Spor Kulübü Başkanı Kaan Kocaman ve Teknik Heyet, Ormanlı önceki Belediye Başkanlarından Fikret Uzun ile Almanya Ormanlılılar Derneği Temsilcisi Varol Aksoy AK Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret ederek, İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarı dileğinde bulundular.
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’na günün ilk ziyareti Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Belde Başkanı İsmail Üstün, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile beldedeki bazı mahallelerin ve köylerin muhtarları tarafından gerçekleştirildi.
Ziyarette, konuklarına hitaben bir konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Saffef Bozkurt; “Ormanlı’dan çıkmış biri olarak sizleri burada ağırlamaktan büyük onur ve gurur duyuyorum” dedi. Ormanlı’nın sorunlarını çözme noktasında birlikte hareket edeceklerini ifade eden Bozkurt, şunları söyledi: “Biz, sizlerle her zaman beraberiz. Ormanlı’nın sorunlarını çözme noktasında Sayın Belediye Başkanımızla, Belde Başkanımızla, Belediye Meclis Üyelerimizle beraberiz. Sorunlara hakimiz. İnşallah bundan sonraki süreçte sorunları çözme noktasında hep birlikte adım atacağız, hep birlikte yürüyeceğiz. Ormanlı’yı bir adım ileri götürme noktasında elimizden gelen tüm mücadeleyi sergileyeceğiz. Gerçekten yükümüz ağır, bu yükü hafifletmede Ormanlılı hemşehrilerimizin desteği bizlere çok önemli derecede yardımcı olacaktır. Sizlerin desteğinize, arkamızda dimdik durmanıza ihtiyacımız var; duracağınıza da inanıyorum. Verdiğiniz, vereceğiniz desteğe şimdiden teşekkür ediyorum.”
Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol da konuşmasında, özellikle kalabalık bir şekilde İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etmek istediklerini bunun da Ormanlı’nın, Saffet Bozkurt Başkanlığındaki AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nın yanında şeklinde algılanması gerektiğini ifade etti.
İlçe Teşkilatı’nın talimatları doğrultusunda göreve hazır olduklarını belirten Başol, şunları kaydetti: “Yıllardır siyasetin içindeyim. Tabii ki makamlar her zaman gelip geçici, kişiler bakidir. Bugün biz varsak, yarın birileri gelecek geçmişte gördüğümüz gibi. Benim her zaman söylediğim bir şey var, biz teşkilatçıyız; teşkilat anlayışıyla yetiştik. Bugün başımızda, önümüzde kim varsa onunla birlikte hareket etmeyi kabullendik. Dolayısıyla ben öncelikle Başkanımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar diliyorum. Ben, teşkilatımızın başarılı olmasını istiyorum. Bu teşkilat başarılı olursa bizlerin başarılı olacağını düşünüyorum. Sizlerin de takip ettiği gibi herkesin gözü, kulağı Türkiye’de. Biz güçlü olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yükünü almalıyız. 2023 çok önemli, bir seçimimiz olacak inşallah. Elbirliğiyle kenetlenip bir olacağız ve 2023’te yine tek başına iktidar olmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Biz Ormanlı olarak buna kenetlenmiş durumdayız. Ormanlı’nın kayda değer biri olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Doğma büyüme Ormanlı’lıyım, 7 yıldır da Belediye Başkanıyım; sağ olsunlar insanlarımız bizi hep desteklediler, görmek istedikleri yerlerde gördüler, buldular. Bizler de onlara layık olabilmek için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Başkanımızın da söylediği gibi gerçekten yükümüz ağır. Allah devletimize zeval vermesin. Bizler, İlçe Teşkilatımızdan gelecek talimatlar doğrultusunda Ormanlı ve çevresi için göreve hazırız.”
Ormanlı heyetinin ardından Kdz. Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Muharrem Ali Köse ile S.S. Erbirlik Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi Başkanı Seçkin Turhan ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırlayan Bozkurt, misafirlerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
Ziyarette konuşan Köse, Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerinin AK Parti’ye heyecan, canlılık ve hareketlilik getirdiğini söyledi. Bozkurt’un şahsında tüm Yönetim Kurulu Üyelerine ‘hayırlı olsun’ diyen Köse, “İnşallah başarılı olursunuz, ilçemize güzel hizmetleriniz olur” dedi.
Bozkurt’ta Köse’ye, “Sorumluluğumuz ve yükümüz ağır. İnşallah elimizden gelen mücadeleyi vermeye çalışacağız. Üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Samimiyet, tevazu ve gayret bir arada olduktan sonra aşamayacağımız sorun olmaz diye düşünüyorum” derken; Köse de bunun üzerine “Sizde de o var Başkanım” dedi. Bozkurt, ayrıca Kooperatif olarak yaşayabilecekleri sorunlarda İlçe Teşkilatı olarak Su Ürünleri Kooperatifi’nin yanında olacaklarını ifade etti.
Ziyarette, S.S. Erbirlik Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi Başkanı Seçkin Turhan da Bozkurt ve ekibine ‘hayırlı olsun’ diyerek; başarılı olmaları temennisinde bulundu. Bozkurt da her iki kooperatifin başkan ve yöneticilerine teşekkür ederek, sürekli istişare içinde olacaklarını söyledi. Kdz. Ereğli Su Ürünleri Kooperatifi ile S.S. Erbirlik Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi yöneticilerinin ardından ise Zonguldak Ereğli Spor Kulübü yöneticileri AK Parti’yi ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Kulüp Başkanı Kaan Kocaman, kendisinin her zaman değişimden yana olduğunu belirterek; İlçe Başkanı Bozkurt ve Yönetimine başarı dileğinde bulundu.
Kulüp olarak faaliyet gösterdikleri branşlar hakkında Bozkurt ile istişarede bulunan Kocaman, “Ben yeniliğe ve değişime açık bir insanım. Kulüpte de buna özen gösteriyoruz. Burada da bir değişim oldu. Hakkınızda hayırlısı olsun. Başarılar diliyoruz” dedi. Bozkurt da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sporun; başta gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşması olmak üzere çok önemli bir şey olduğunu belirterek, “Gençliğin kazanılması anlamında önemli bir işlev görüyorsunuz. Tebrik ediyorum. Önümüzdeki süreçte bize bir şey düşerse yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz” dedi.
AK Parti İlçe Teşkilatı’na günün son ziyareti ise Ormanlı önceki Belediye Başkanlarından Fikret Uzun ile Almanya Ormanlılılar Derneği Temsilcisi Varol Aksoy tarafından gerçekleştirildi.
Ziyarette konuşan Uzun, 1989-2002 yılları arasında siyasette bulunduğunu ve Anavatan Partisi’nden Ormanlı Belediye Başkanlığı’na seçildiğini hatırlatarak, “Yönetim olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederseniz, dışarıdan nifak sokulmasına izin vermezseniz başarılı olursunuz; aksi takdirde hiçbir şey yapamazsınız” dedi. Bozkurt da Uzun’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi.
Almanya Ormanlılılar Derneği Temsilcisi Varol Aksoy da Bozkurt ve Yönetimine ‘hayırlı olsun’ diyerek, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Almanya Ormanlılılar Derneği’nin başta sağlık ve eğitim olmak üzere beldede güzel çalışmalara imza attığını örneklerle anlatan Aksoy, önümüzdeki günlerde ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarının süreceğini ifade etti. Bozkurt’ta Aksoy’a teşekkür ederek, hem dernek çalışmalarında hem de iş hayatında başarılar diledi.

Yorumlar