Kan bağışına davet

29 Eylül 2021 Çarşamba 15:08

Kan bağışına davet

Kdz. Ereğli Belediyesi, Kent Konseyi, Kadın Gücü Kooperatifi ve Kızılay işbirliğinde 30 Eylül Perşembe günü Atatürk Anıtı önünde kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlenecek.

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin öncülüğünde Kent Konseyi, Kadın Gücü Kooperatifi ve Kızılay işbirliğinde ‘Kan dostum olur musun Kdz. Ereğli’ adıyla kan ve kök hücre bağışı kampanyası düzenlenecek.
30 Eylül Perşembe günü (yarın) Atatürk Anıtı önünde düzenlenecek kampanya saat 11.00-18.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , ereğli , kan bağışı

Yorumlar

Genç yaşta yaşama gözlerini yumdu

28 Eylül 2021 Salı 11:32

Genç yaşta yaşama gözlerini yumdu

Kdz. Ereğli Belediyesi personeli Birtan Birsin (33), hayatını kaybetti.

Yakalandığı hastalık nedeniyle, yaklaşık 6 aydır İstanbul'da tedavi gören Alaplı İlçesine bağlı Gümeli beldesi Fındıkağlı Mahallesi sakinlerinden, Kdz. Ereğli Belediyesi personeli Birtan Birsin'in; beyin felci nedeniyle yaşamını yitirdiği öğrenildi. Merhum Birsin'in cenazesi, bugün (salı günü) öğle namazından sonra Gümeli beldesi Fındıkağlı aile kabristanlığında toprağa verilecek.

Öte yandan, merhum Birsin'in evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi.

Ereğli Haber Gazetesi Ailesi olarak, merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ile yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , birtan birsin

Yorumlar

Ormanlı halkından kan bağış desteği

25 Eylül 2021 Cumartesi 18:47

Ormanlı halkından kan bağış desteği

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Beldesinde düzenlenen kan bağış kampanyasında 90 ünite kan toplandı.

Ormanlı Belediyesi tarafından ‘Kan Bağışı Yapın Umutları Çoğaltın’ sloganıyla kan bağış kampanyası düzenlendi. Ormanlı Kültür Merkezi’nde 10:30 – 17:30 saatleri arasında düzenlenen etkinliğe katılan vatandaşlar yapılan tetkiklerin ardından kan ve kök hücre bağışında bulundu.

90 ÜNİTE KAN TOPLANDI

Salona gelerek Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi yetkililerinden bilgiler alan Belediye Başkanı Bayram Başol, incelemelerde bulunarak bağışçılara teşekkür etti.

Ormanlı Beldesinde düzenlenen kan bağış kampanyasında toplam 90 ünite kan toplandığı öğrenildi.

 

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli haber , ormanlı , kan bağışı

Yorumlar

Sağlık çalışanlarından çağrı var

25 Eylül 2021 Cumartesi 14:14

Sağlık çalışanlarından çağrı var

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kepez Mahallesinde yer alan Radar ile ilgili sağlık çalışanları tepki gösterdi.

Kepez Mahallesindeki radar, Ereğlili sağlık çalışanları tarafından eleştiri konusu oldu. Radarın sağlık çalışanlarının motivasyonunu bozduğu ifade edildi. Erken saatlerde devreye giren radar ile ilgili Sağlık Çalışanları tarafından yapılan açıklamada;

“Bu duruma birilerinin dur demesini bekliyoruz. Çok zor şartlarda hizmet veren Sağlık Çalışanları arkadaşlarımız, sabah işlerine gitmek için çaba gösterirken, sabahın erken saatlerinde 7:30’da hastane yolu güzergahına mesai saati başlamadan Radar koymak sağlık çalışanlarının motivasyonunu bozmaktadır. Herkes işten önce çocuklarını okula yetiştirmeye uğraşıyor, oradan da biran önce işine geç kalmamak için çaba sarf ediyor. Pandemi döneminde sağlıkçıya yapılan bu işler hiç etik değil” ifadelerine yer verdiler.

Etiketler:

zonguldak , ereğli , ereğli haber , sağlık çalışanları , radar

Yorumlar
  • Ereğli li
    27 Eylül 2021 Pazartesi 03:39

    Devlet sana şu yolda şu hız ile gideceksin diyorsa o hızda gideceksin nokta saatte 50 km hızla giden bir araç 10 km yi 10 dakikada gider hadi 15 olsun 80 km ile giderken çocuğumuzu okula bırakıyoruz diyorsunuz ya sende başkasının çocuğuna vurma diye o hızla gidin diyolar zaten malum sadece hastane yok o yolda

"Candan cana sadaka"

22 Eylül 2021 Çarşamba 23:16

Fotoğraflar: Mehmet Güreşçi

"Candan cana sadaka"

Kdz. Ereğli Müftülüğü Din Görevlileri aylık Mutat toplantısı sonrası kan bağışında bulundu.

Kdz. Ereğli Müftülüğü Mutat aylık istişare toplantısı Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Kdz. Ereğli Müftüsü Sabri Kütükçü tarafından ilçede görev yapan imam hatiplere bilgilendirme yapıldı.

Toplantının ardından Din görevlileri tarafından, “Kan vermek; Candan cana giden en büyük sadakadır” sloganıyla kan bağışı yapıldı.

Öte yandan ilçede görev yapan bazı din görevlileri, Hatip Camiinde göreve başlayan Ali Osman Köseoğlu’na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , kan bağışı , imam hatip

Yorumlar