Kan bağışı kampanyası yoğun ilgi gördü

3 Ekim 2019 Perşembe 15:05

Kan bağışı kampanyası yoğun ilgi gördü

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Türk Kızılay'ı iş birliği ile, ''Yardımsever olmak kanımızda var'' adı altında kan bağışı kampanyası yapıldı.

 Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Türk Kızılay'ı iş birliği ile, ''Yardımsever olmak kanımızda var'' adı altında Fener'de bulunan sporcu fabrikasında kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışı kampanyasına, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Gençlik Merkezi Müdürü Vekili Hamza Gök, antrenörler ve memurlar katıldı. Yoğun katılım altında sabah saatlerinde başlayan kampanya akşam saatlerine kadar devam etti. 
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, kampanyanın yoğun katılım altında gerçekleştiğin i söyleyerek, ''Gençlik Merkezlerimiz bu tür sosyal sorumluluk faaliyetleri yapmakta. Bizde bu tür bir kampanya yapmak istedik. Gençlerimizin ve diğer kurumlardaki arkadaşlarımızın destekleriyle birlikte güzel bir katılımla tamamlanacağı düşüncesindeyiz. Bizler bu kampanyaya destek veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bundan sonra diğer kurumlarında önemli olması lazım ve onlarında bu kampanyalara destek vermelerini bekliyoruz''diye konuştu.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , kan bağışı

Yorumlar

Gülüç Millet Bahçesi'ne kavuşuyor

3 Ekim 2019 Perşembe 13:54

Gülüç Millet Bahçesi'ne kavuşuyor

Zonguldak'ın Ereğli İlçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, hayata geçireceği projeler konusunda, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve yetkililer ile bir araya geldi.

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı,  Zonguldak Tarım İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Orman İşletme Müdürü Temel Nadir, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ı makamında ziyaret ederek projeler hakkında fikir alış verişinde bulundular.

Heyet ziyaretin ardından Gülüç’te hayata geçecek olan ‘’Millet Bahçesi’’ proje alanı ve Taş ocağı bölgesini yerinde incelediler. 26 dönüm üzerine kurulacak olan Millet Bahçesi Projesi’ne onay verildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş heyete teşekkür etti. Demirtaş konuşmasında, “Bugün Kaymakamımız, ilgili Müdürlerimiz, İlçe Başkanımız ve Belde Başkanlarımız ile Taş Ocağı bölgesinde incelemelerde bulunduk. Güzel ve verimli geçti. İnşallah önümüzdeki süreçte müjdeler ile Gülüç halkını sevindirecek ve Gülüç’e hep beraber değer katacağız.  Gezimiz sırasında Millet Bahçesi Proje alanını da müdürlerimiz ve İlçe Başkanımız ile inceledik. Millet Bahçesi Projemiz onaylandı, 26 dönüm arazi üzerine hayata geçireceğiz.  Gülüç Belediyesi olarak Gülüç’ün daha iyi yerlere gelmesi için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. En kısa zamanda çalışmamalara başlayıp, benzeri olmayan bir Millet Bahçesini Gülüç’e kazandıracağız. Ben başta Kaymakamımız İsmail Çorumluoğlu olmak üzere AK Parti İlçe Başkanımız Fatih Çakır, Orman Bölge Müdürümüz Zekeriya Beyazlı,  Zonguldak Tarım İl Müdürümüz Cemalettin Çataklı, Orman İşletme Müdürümüz Temel Nadir, Ormanlı Belediye Başkanımız Bayram Başol ve Belde Başkanlarıma teşekkür ederim” dedi.

Başkan Demirtaş Gülüç’ü daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için her alanda çalıştıklarını söyledi.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gülüç

Yorumlar

Okullara temizlik ve güvenlik personeli için kuralar çekild

3 Ekim 2019 Perşembe 12:58

Okullara temizlik ve güvenlik personeli için kuralar çekild

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olan okullarda çalıştırılmak üzere İŞKUR bünyesinden işçi alımı gerçekleşti.

 Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi'nde okullarda çalıştırılmak üzere 52 temizlik personeli ve 38 güvenlik personeli Kuraları çekildi. Çaycuma ilçesinde temizlik personeli için 1131 güvenlik personeli için de 218 başvuru yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, kura öncesi yaptığı açıklamada, "Okullarımızda istihdam etmek üzere temizlik ve güvenlik alanında bizlere destek olacak arkadaşlarımızı seçmek için burada toplandık. 
Hem sizlere, hem ilçemize, hem okullarımıza 2019-2020 Eğitim öğretim yılında yapacağımız güzel çalışmaların habercisi olduğu için hepimize hayırlı olsun diliyorum" dedi. 
Çaycuma 1.Noteri Sami Güngör kura ve katılım sayısı hakkında bilgi verirken Milli Eğitim bünyesinde 9 ay boyunca çalışacak isimleri İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş ve Şube Müdürü Nusret Parlak ile birlikte belirlendi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Çaycuma , İŞKUR

Yorumlar

Günlük Burç Yorumları 3 Ekim 2019

3 Ekim 2019 Perşembe 11:25

askmoyra

Günlük Burç Yorumları 3 Ekim 2019

Günlük burç yorumları ile burcunuzda neler oluyor, hayatınız hakkında size ne gibi ipuçları veriyor öğrenebilirsiniz.

İniş çıkışların bol olduğu bir gün geçirebiliriz. Her konuda aşırıya kaçmaya meyilliyken sık sık yanılgıya düşebilir, tabiri caizse boyumuzdan büyük işlere kalkışabiliriz. Bugün iki ileri bir geri yapıp henüz konuya tam hâkim olmadan harekete geçersek başladığımız işleri yarım bırakmak zorunda kalabiliriz.

KOÇ; motivasyonu yüksek bir güne başlarken cesur girişimlerde bulunman ve haksızlığın karşısında durman, bugün senin için olumlu bir süreç yaratabilir. Önümüzdeki sürecin ana temaları olan ortak kaynaklar, krediler ve yatırımlarını titizlikle irdeleyebilir, çıkarlarını daha fazla gözetebilirsin.

BOĞA; gün ortasında karşıt burcuna geçen Merkür, özel ya da sosyal ilişkilerinde daha dengeli olmanı, kimi zaman daha stratejik davranmanı gerektirebilir. Ortaklı bir iş kurma niyetindeysen bu dönem güzel getirileri olan işlere imza atabilirsin. Lakin, karşına çıkabilecek fırsatları sadece olumlu tarafından görmeni sağlayan insanların oyunlarına da dikkat etmelisin.

İKİZLER; ikili ilişkiler ve iş birlikleri açısından oldukça hareketli bir gün olabilir. Karşındaki kişiler sana yeni ufuklar açacak tekliflerde bulunabilir, ancak çabuk karar vermeni isteyerek seni aceleye getirebilir veya yanıltabilirler. Bu dönemini rutin işlerini halletmek için kullanabilir ve aynı zamanda paylaşımda bulunduğun insanlarla da vakit geçirebilirsin.

YENGEÇ; bugün belirli bir sürede yetişecek bir işin telaşına kapılabilir, hızlı hareket etmek ve sonradan vazgeçeceğin kararlar almak zorunda kalabilirsin. Çalışma ortamındaki koşullar çok yıpratıcı olabilir. Temponu biraz düşürmeye çalışmalısın. Bu dönem aşk hayatın önem kazanırken, dışarıya belli etmek istemesen de tutkuların artabilir.

ASLAN; sana heyecan veren girişimlerde bulunarak yaşamdan daha fazla keyif almak isteyebilir, yakınlarınla sıcak ilişkiler kurmak isteyebilirsin.  Yüce gönüllü davranman risk almana ve finansal kayıplara uğramana sebep olabilir, bu yüzden aldığın kararları tekrar gözden geçirmek zorunda kalabilirsin. Yuvanı ilgilendiren maddi ve manevi konuların çözümünde menfaatlerini gözetebilirsin.

BAŞAK; Sosyal çevren büyürken, yönetici gezegenin Merkür’ün de burç değiştirerek iletişim evine geçmesiyle birlikte fırsatları ayağına getirebilirsin. Bilgiye hevesli yanın kültürel gezilerle zenginleşebilir. Yakınlarınla ilişkilerinin gidişatını hem maddi hem manevi açıdan irdeleyebileceğin bir gündesin.

TERAZİ; iletişim trafiğinin hızlandığı, yakınlarınla bolca sohbet edebileceğin bir gündesin. Önümüzdeki süreçte yetenek ve becerilerini kazanca çevirmek için mantıklı kararlar alabilir, maddi konularını gözden geçirebilir ve menfaatlerini gözetmek konusunda temkinli olabilirsin. Bu ara senin için en önemli şey bütçendeki dengeni sağlamak olabilir.

AKREP; Bugün itibariyle burcuna geçen Merkür, geri hareketiyle birlikte Kasım sonlarına kadar seninle birlikte olacak. İlişkilerde ve yaşamsal konularda aldığın kararların sonuçlarını görerek yeni bir evreye geçiş hazırlıklarına başlayabilirsin. Söylemlerinle çevrendekileri etkilemen mümkün. Bugün hayal gücünü ve sezgilerini kullanabileceğin çalışmalar için biçilmiş kaftan.

YAY; önündeki süreci özel hayatını, iş ortaklığı veya kariyerinle ilgili hedeflerini planlayarak geçirebilir, fikir ve düşüncelerini paylaşma konusunda ketum davranabilir, bireysel analizler yapabilirsin. Burcundaki Ay, kişisel isteklerini gerçekleştirmek için sana enerji verirken, motivasyonunu da oldukça yükseltecek. Sosyalleşip, sevdiklerinle birlikte olabilirsin.

OĞLAK; sosyal hedeflerini, eğitim ve ticari konularını, çalışma hayatınla ilgili konuları etraflıca analiz ederek gözden geçirebilir, çevrendeki insanlarla ortaklaşa iş birlikleri ve beyin jimnastikleri yapabilirsin. Aynı zamanda burcunda seyrine devem eden ve düz hareketine dönen Plüton’un da yaptığın iş birliklerine ve kararlarına olumlu etkileri olacak.

KOVA; bugün Merkür’ün kariyer evindeki uzun seyahati başlıyor. Mesleki alanlarla kendini ifade etmek, iş birliklerini değerlendirmek, üstlerini ikna etmek konusunda başarılı olabileceğin bir döneme giriyorsun. İçinde bulunduğun sosyal gruplarla zaman geçirmek isteyebilirsin fakat keyif için gereksiz harcamalar yapman da mümkün.

BALIK; eğitim, ticaret ve sosyal medya gibi alanlarda çekingenliğini bir kenara bırakarak, kendini, ifade etme yeteneğini, görüş değer ve inançlarını ortaya koyabilirsin. Ayrıca ruhsal anlamda derinleşebilir, zihninin derinlikleriyle temasa geçebilir, farkındalığını artırabilirsin. Topluma bakışını ifade edebileceğin ortamlarda fikir alışverişleri yapabilirsin.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Burc

Yorumlar

''Küçük Ravzalar Yaşasın''

2 Ekim 2019 Çarşamba 17:50

''Küçük Ravzalar Yaşasın''

Zonguldak'ın Alaplı İlçesinde Lösemi hastası Ravza Yaren için Hamzafakıhlı Muhtarı İsmail Altıay tarafından yardım kampanyası başlatıldı.

Alaplı’da  yaşayan 9  yaşındaki  Ravza Yaren Yavuz’a gittiği hastanede, kan hücrelerinin özellikle de akyuvarların normalin üzerinde çoğalması ile kendini gösteren bir kanser türü olan Akut Lenfoblastik lösemiye yakalandığı söylendi.

Ravza’nın babası Ümit Yavuz ilaçlarının ücreti yüksek olduğu için alınamadığını belirtmesi üzerine Hamzafakıhlı Muhtarı İsmail Altıay ‘’Küçük Ravzalar Yaşasın’’ sloganı ile yardım kampanyası başlattı.

Mahallesinde kapı kapı gezerek minik Ravza için yardım toplayan İsmail Altıay tüm Ereğli halkını duyarlılığa davet etti. Durumun sosyal medyada paylaşılması üzerine çok sayıda kişi Ravza'ya yardım için harekete geçti. Ravza'nın ihtiyaç duyduğu ilaçların alınabilmesi için herkesten yardım beklediklerini anlatan Muhtar Altıay konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ‘’Sadece bir kampanya da kalmayalım hepimiz engelli adayı ve hasta adayıyız o yüzden daha duyarlı olup, maddi manevi elimizde ne imkân varsa sunmamız gerekiyor. İnsanları insanlığa davet ediyorum bir paket sigaraya vereceğimiz parayı, hastalarımıza ulaştırmak için canla başla seferber olmamız lazım.  Belki kampanya başlatma konusunda ilk değiliz ama kendi bölgemizde bir ilki gerçekleştiriyoruz. Diğer mahalle ve köylerde bu çalışmamızdan etkilenip, ihtiyacı olanlar için böyle bir kampanya yapmalarına vesile olabilirsek ne mutlu bize.Bütün çabamız Ravza sağlığına kavuşsun diye. Dün yaklaşık 2 saat içerisinde 800 TL üzerinde para topladı ve hala toplanmaya devam ediliyor. Sağ olsunlar vatandaşlarımızın ilgisi desteği çok büyük, bu akşam bu parayı arttırmayı düşünüyoruz.’’

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Alaplı

Yorumlar