Kamyonetle köy köy dolaşıp öğrencileri ile hasret giderdiler

15 Mayıs 2020 Cuma 18:49

Kamyonetle köy köy dolaşıp öğrencileri ile hasret giderdiler

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı taşımalı bir köy okulunda görev yapan öğretmenler öğrencilerini kamyonet kasasında ziyaret ediyor.

Kdz. Ereğli’ye bağlı Kurtlar İlkokulunda görev yapan öğretmenler öğrencileriyle hasret gidermek için bir kamyonet kasasında köy köy dolaşıp öğrencilerini ziyaret ediyor. Tüm dünya genelinde etkisini gösteren Korona virüsten dolayı yaklaşık 2 aydır tatil olan okullardan dolayı okula gidemeyen öğrenciler için öğretmenler öğrencileri için moral gezisi hazırladı. Bir kamyonet kasasında köy köy dolaşarak öğrencilerine ulaşan öğretmenler “Onlar bize gelemiyorsa biz çocuklarımıza gideriz.” Diyen öğretmenler bir an önce öğrencilerine kavuşmayı bekliyorlar.

Öğrencilerini çok özlediklerini belirten Okul Müdürü Saygın Türk ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gözlerindeki ışık yüzlerindeki gülümseme için aşılmayacak engel yoktur. Her gün özlemlerini, yaptığımız canlı ders bağlantılarında dile getiren öğrencilerimizle bir nebzede olsa bir araya gelebilmek mutlulukların en güzeli.”

Öğretmenler ziyarette çocuklara çeşitli hediyeler dağıtarak sohbet etti. 

Yorumlar

Başkan Posbıyık, Erdemir’in 55’inci yılını kutladı...

15 Mayıs 2020 Cuma 17:56

Başkan Posbıyık, Erdemir’in 55’inci yılını kutladı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Erdemir’in kuruluşunun 55’inci yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

 Başkan Posbıyık, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“11 Mayıs 1960 yılında şehrimizde kurulan, Ereğli halkının da alın teriyle, Türkiye’nin sanayi ve ekonomisinin gelişmesinde önemli yeri olan Erdemir, şirin bir balıkçı kasabasının tarihinde, ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamında büyük değişimlere yol açmıştır. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (ERDEMİR) 55’inci kuruluş yıldönümünü kutluyorum.”

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , kdz ereğli belediyesi , halil posbıyık

Yorumlar
 • ismail demir
  16 Mayıs 2020 Cumartesi 01:09

  emlak vergilerine %100 zam yaparak da bizi kutladı

Ciğer, “Hepimiz birer engelli adayıyız”

15 Mayıs 2020 Cuma 17:42

Ciğer, “Hepimiz birer engelli adayıyız”

Türk Kızılay’ı Karadeniz Ereğli Şube Başkanı Yaşar Ciğer ve yönetim kurulu üyeleri Kdz. Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk’ü ziyaret etti.

Kdz. Ereğli Kızılay Derneği Başkanı Yaşar Ciğer Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk’ü makamında ziyaret ederek 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutladı. Haftanın önemine dikkat çeken Başkan Ciğer, Kdz. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk’e çeşitli hediyeler takdim etti. Başkan ciğer ziyarette yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi, “Türk Kızılayı Kdz. Ereğli Şubesi olarak 16 Mayıs tarihleri arasından engelliler haftası dolayısıyla Fiziksel Engelliler Derneği Başkanımız İsmail Şentürk’ü ziyaret ederek haftalarını kutladık. Kızılay’ın toplumun her kesimde bir bütün olduğunu ve hepimizin birer engelli adayı olduğunu düşünerek yaşadığımızın ve Kızılay’a ile Engelliler Derneğimizin daime birlikte çalışacağını belirtmek istiyorum.” Kdz. Ereğli Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kızılay ile her zaman istişare içinde olacağını belirtti.
Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Kızılay , Yaşar , Ciğer , EngelliHaftası , İsmailŞentürk

Yorumlar

Bakan müjdeyi verdi! Rüya proje yıl sonu hayata geçiyor!

15 Mayıs 2020 Cuma 16:34

Bakan müjdeyi verdi! Rüya proje yıl sonu hayata geçiyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sultan 2. Abdülhamid Han'ın rüyası olan Filyos Projesi'nin liman inşaatını yerinde inceledi. Bakan Karaismailoğlu, yılsonu liman projesinin hayata geçeceği müjdesini verdi.

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Zonguldak'a gelerek Filyos beldesinde Filyos Liman İnşaatı'nı yerinde inceledi. İlk olarak liman şantiyesinde il protokolü ile çalışmalar hakkında brifing alan Bakan Karaismailoğlu, ardından da boru fabrikasında incelemelerde bulundu. Tekne ile limana açılan Bakan Karaismailoğlu ve beraberindekiler denize boru indirme programına katıldı. Karaismailoğlu'nun telsiz ile verdiği talimatla birlikte borular deniz yüzeyine indirildi ve çakma işlemi gerçekleştirildi. 
Ardından açıklamalarda bulunan Bakan Adil Karaismailoğlu, "Türkiyemiz bu gün dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olarak ulaştırma faaliyetleri açısından ve bizleri gururlandıran benzersiz bir rekabet gücüne sahiptir. Ülkemizi ve vatandaşlarımızı kara, hava, demir ve deniz yollarımızı haberleşme alt yapımızla büyüklüğümüze ve hedeflerimize yaraşır olanakları eriştirdik. Ülkemizin dört bir yanında yürüyen projelerimizde hem ülke sınırları içinde çok mutlu bir ulaşım sistemi oluşturduk hem de bölgemizde ve dünyada tüm ulaşım ağları ile bağlantılarımızı sağladık" dedi. 

25 milyon ton konteyner elleçleme kapasitesine sahip olacak

Bakan Karaismailoğlu, "Tamamlandığında 25 milyon ton konteyner elleçleme kapasitesi ve ülkemizin en büyük lojistik üstlerinden birisi olacak olan Filyos Limanında sizlerle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duymaktayız. Her konuda olduğu gibi limancılık sektörümüzü geliştirmek ve zamana uygun tesislere eriştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Dünyadaki zenginlik merkezlerinde önemli değişmeler yaşanmaktadır. Yeni dönem bizim coğrafyamızın da içinde bulunduğu bölgelerin dönemi olacaktır. Anadolu, Kafkasya, Orta Asya ve hatta Çin batısına kadar olan bölge hem taşımacılık hem ticaret hem turizm bakımından çok daha önemli hale gelecektir. Bu nedenle biz Türkiye'yi en kısa sürede Asya, Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Kafkaslar ve kuzey Karadeniz ülkeler arasında ulaşımın her modunda uluslararası bir koridora çevirmeye çalışıyoruz. Onun için lojistik master planı çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemiz üç dört saatlik uçuş ile 1.6 milyar insanın yaşadığı coğrafyalar bulaşabilen muazzam bir konumdadır. Sadece İpek yolu üzerindeki doğu-batı zorunda değil, Kafkas ülkeleri ve Rusya'dan Afrika'ya uzanan kuzey-güney koridorlarında tam ortasında bulunuyor. Bu nedenle tüm ulaşım politikalarımız yatırımlarımız, uluslararası koridorlarda doğu-batı, kuzey-güney aksında yer alan Asya,Avrupa ve Rusya, Ortadoğu coğrafyasını kapsayacak şekildedir" şeklinde konuştu. 


"2023 yılında 228 milyar, 2053 yılında ise 987 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmayı hedefliyoruz" 

Bakan Karaismailoğlu; 2023 ve 2053 ihracat hedeflerini de şöyle açıkladı: "Küresel lojistik maliyetlerinin düşürülmesi, ticaretin geliştirilmesi ve rekabet gücünün artırılması için her alanda çok yönlü yatırımlar yapıyoruz. Türkiye olarak 2023 yılında 228 milyar, 2053 yılında ise 987 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca ulaştırma yatırımları sayesinde ülkemiz üzerinden gerçekleştirilen transit geçişten 2023 yılında 5 milyar dolar, 2053 yılında ise 214 milyar dolar gelir elde etmeyi hedefliyoruz. Bugüne kadar yaptığımız, yapmaya devam edeceğimizi ulaştırma yatırımları ile bu hedefleri yakalayacağımıza inanıyorum." 

"Çin'den Avrupa'ya hareket eden transit yükü ülkemiz üzerinden çekmeye başladık" 

Bakan Karaismailoğlu, hayata geçen projeler ile transit yükü Türkiye üzerinden çekmeye başlandığını hatırlattı. Karaismailoğlu, "Bakanlık olarak hayata geçirdiğimiz Marmaray, Bakü-Tiflis-Kars, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, Samsun Sivas Tren hattı, yüksek hızlı tren hatları gibi nice proje ile Çin'den Avrupa'ya hareket eden transit yükü ülkemiz üzerinden çekmeye başladık. Özellikle 30 Ekim 2017 tarihinde faaliyete başlayan Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı üzerinde orta vadede 3.2 milyon ton uzun vadede ise 6 buçuk milyon ton yük taşıması hedefledik. Hatta Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattında şimdiden kapasite artırımına gittik. Yani hedeflerimizi şimdiden yakalamaya başladık" ifadelerine yer verdi. 

"Filyos Limanı, ülkemizi uluslararası ulaşım koridorları üzerinde önemini artıracak bir proje olarak görülmektedir" 

Filyos Limanı'nın önemine değinen Bakan Karaismailoğlu, "Bu mimaride Filyos Limanı başta Zonguldak olmak üzere ülkemizi uluslararası ulaşım koridorları üzerinde önemini artıracak bir proje olarak görülmektedir. Sadece Zonguldak'ın değil başta Karabük ve Bartın olmak üzere tüm Batı Karadeniz'de, iç Anadolu'nun ana ihracat merkezi haline gelecektir. Ayrıca Rusya, Balkanlar ve Orta Doğu ülkeleri arasındaki potansiyel trafikten kaynaklanacak kombine taşımacılık zincirinin aktarma merkezi olacak ve tüm bölgenin yükünü Karadeniz üzerinden Rusya'ya, Balkanlar'a, İskandinav ülkelerine taşıyacaktır. Filyos Limanı'nda şu anda proje ilerleme oranımız yüzde 67. Projemiz bu yıl sonunda bitirip hizmet almayı hedefliyoruz. Ana mendireği 2 bin 450 metre en derin yeri 19 metre uzunluğu ise rıhtımın uzunluğu ise 3000 metre olacaktır. Elbette sadece Liman yapmak hiç bitmiyor. Bu limanın bağlantı yollarına da en iyi şekilde tesis etmemiz gerekiyor. Bu noktada karayolu ve demiryolu bağlantısı proje fizibilite çalışmalarını tamamladık. En kısa zamanda ihalesini gerçekleştirip inşaatına başlamayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu. 

Mithatpaşa Tünelleri 

Filyos Limanı'nı yakından ilgilendiren Mithatpaşa Tüneli'ni incelediklerini aktaran Bakan Karaismailoğlu, "Buraya gelirken yine Filyos limanımıza yakından ilgilendiren bir dev projemiz daha yerinde inceledik. Mithatpaşa Tünelleri. Yapımı devam eden tünellerimiz tamamlandığında Ankara ve İstanbul istikametinden gelen araçlar şehir içine girmeden Kilimli, Filyos sahil yolu güzergahına geçebilecek. Böylece hem kent içi trafiği rahatlayacak. Hem de daha güvenli kısa süreli konforlu bir ulaşım sağlanacaktır. Şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Özellikle Filyos Limanı'nı sadece bir liman olarak düşünmemek lazım. Ülkemizin jeopolitik konumundan maksimum faydalanmak amacıyla uygulamaya koyduğumuz lojistik master planı çerçevesinde en büyük lojistik üslerinden biri Filyos Limanı olacak. Bölgenin kalkınması adına adeta bir lokomotif olacağına inanıyoruz. Ne mutlu bize ki böyle güzel böyle verimli bir vatana sahibiz. Ancak bir vatana sahip olmak o kadar vatan hak etmekle önemlidir. Vatan hak etmek çok çalışmaktan, toprağın denizin insanı ihya etmekle oluyor. Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak yaptığımız işlere işte bu anlayışla ve duygularla sarılıyoruz. Sultan Abdülhamid döneminden beri ülkemizin hayali ol an Filyos Limanı projesi Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla hayat buldu. Bu proje ile yakından ilgilenerek bir an önce devreye alınması konusunda her zaman destek verdi. Desteklerinden dolayı kendilerine şükran borçluyuz. Biz de daha güçlü ve müreffeh bir Türkiye hedefiyle Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak gece gündüz çalışıyoruz" dedi. 

Zonguldak Havalimanı'ndaki genişleme ve uzatma çalışmaları 

Zonguldak Havalimanındaki genişletme ve pist uzatma çalışmalarını da anlatan Bakan Karaismailoğlu, "Zonguldak için yine çok önemli bir yatırım'a daha değinmek istiyorum. Çaycuma ilçemizde bulunan Zonguldak havalimanı pist genişliği 15 metre artırıyor ve boyunu 3000 metreye çıkartıyoruz. Bu vesileyle şimdiden Kadir gecenizi tebrik ediyor. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyorum. Filyos limanı da tekrar hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Açılışta tekrar görüşmek üzere hepinize selamlarımı saygılarımı iletiyorum" dedi. 
Bakan Karaismailoğlu ve beraberindekiler açıklamaların ardından Ankara'ya hareket etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu

Yorumlar

Çocuk parkı çürümeye terk edildi...

15 Mayıs 2020 Cuma 16:24

Çocuk parkı çürümeye terk edildi...

Alaplı İlçesine bağlı Çengelli Köyü Sindelli Mahallesinde yaşayan 54 kişinin tamamının yaşlı olması sebebiyle yapılan çocuk parkı adeta çürümeye terk edildi. Köy halkı parkı saman kurutarak değerlendiriyor.

 İlçede yaşanan göç dalgasında en fazla etkilenen mahalle olan Sindelli'de bulunan 30 haneden sadece 9'unda toplam 54 vatandaş yaşıyor. Tek bir çocuğun dahi bulunmadığı köye, il özel idaresi tarafından her köye bir çocuk parkı projesi kapsamında oyun parkı gönderildi. Mahalleye kurulan park çocukların olmaması sebebiyle adeta atıl vaziyette kaldı. Bugünlerde saman kurutmak amacıyla harman gibi kullanılan parkın ihtiyacı olan başka bir köye taşınması bekleniyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , park , engelli Köyü Sindelli Mahallesi

Yorumlar
 • Enes Özcan
  16 Mayıs 2020 Cumartesi 09:30

  Yardımcı olursanız biz parkı Sarıkorkmaz Okul sokak kullanmak isteriz SAYGILAR

 • Fahrettin
  15 Mayıs 2020 Cuma 21:28

  Bizim mahallemizde çocuk çok başvurmamıza rağmen çocuk parkı alamadık . Araştırmadan yapılan işler bunlar parka biz talibiz

 • Ömer Yıldız
  15 Mayıs 2020 Cuma 17:12

  Yardımcı olursanız biz o parkı Ören yeni mahalle mesleki sokak çocukları için mahallemizde kullanabiliriz