Kaldırım işgali yapan cafe ve çay ocaklarına denetim

26 Haziran 2019 Çarşamba 18:37

Kaldırım işgali yapan cafe ve çay ocaklarına denetim

Zonguldak Belediyesine bağlı zabıta ekipleri kaldırım işgali yapan cafe ve çay ocaklarına denetim yaparak ceza kesti.

Zonguldak Belediyesi kaldırım işgaline göz açtırmıyor. Zonguldak Belediyesi Merkez Zabıta Karakolu Amiri Nihat Köseoğlu ve ekipler sabah saatlerinde kaldırım işgali yapan çay ocakları ve cafelere denetimlerde bulundu. Zonguldak Belediyesi zabıta ekipleri ilk olarak kaldırım işgali yapan çay ocakların ve cafelerin resimlerini çekerek sonrada uyarılarda bulundu. İşgale devam eden esnaflara ise 320 TL para cezası kesti. Öte yandan Zonguldak Belediyesi zabıta ekiplerinin bu yaygın çalışması sonucunda bir çok kaldırım işgalden kurtuldu. Denetimlerin hafta sonuna kadar devam edeceği öğrenildi.

Yorumlar

Tamir için girdiği asansör düştü, çalışanlar kurtardı

26 Haziran 2019 Çarşamba 18:34

Tamir için girdiği asansör düştü, çalışanlar kurtardı

Zonguldak’ta bozulan asansörü tamir etmek için uğraştığı sırada 2. kattan 1 kata düşerek duran asansörde kolu kırılan iş yeri sahibi yaralandı. Yaralıyı asansörden çalışanları kurtardı.

Edinilen bilgiye göre, Zonguldak Baştarla Mahallesi'nde Akaryakıt Sokak'ta bir iş yerine ait asansör tamir edildiği esnada 2. kattan düşerek 1. katta asılı kaldı. Asansör için bulunan iş yeri sahibi Hüseyin Aksu’nun kolu kırıldı. Olayı göre iş yeri çalışanları durumu AFAD ve 112 Sağlık ekiplerine bildirdi. Asansörde bulunan iş yeri sahibi çalışanlar tarafından asansörden çıkartıldı. Olay yerine gelen AFAD ve 112 ekipleri yaralıya ilk müdahalede bulundu. Yaralı sedye ile birlikte ambulansa taşınarak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yorumlar

Kent Konseyi, Osmanlı Çileği aromalı ürünlere sahip çıkacak

26 Haziran 2019 Çarşamba 15:08

Kent Konseyi, Osmanlı Çileği aromalı ürünlere sahip çıkacak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kent Konseyi Başkanı Gökhan Günay, kendisini ziyarete gelen İş Adamı Vahap Akbulut’a ürettiği Osmanlı Çileği aromalı kozmetik ürünlerin tanıtımına destek olacağı sözünü verdi.

Kdz. Ereğli’nin girişimci işadamlarından Vahap Akbulut, Kent Konseyi Başkanlığı’na seçilen Belediye Meclis Üyesi Gökhan Günay’ı ziyaret etti. Akbulut ziyarette Başkan Günay’a kendisinin ürettiği Osmanlı Çileği aromalı şampuan, kolonya, sabun ve kremden oluşan kozmetik ürünlerden oluşan ve Ereğli’nin tanıtımını amaçlayan hediye paketini takdim etti.
Akbulut “Amacım para kazanmak değil Ereğli’yi tanıtmak”
İşadamı Akbulut, amacının Kdz. Ereğli’nin daha fazla tanınmasına katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Ürünlerle ilgili olarak bilgi aktaran Akbulut "Doğma büyüme Ereğliliyim. Baharatçılıktan gelen bir ailenin çocuğuyum. Doğal ürünler ve doğal kozmetik ürünleri üretimi, satışı ve aynı zamanda Türkiye çapında pazarlamasını yapmaktayız. Öncelikli hedefimiz, Kdz Ereğli kömürüyle ve çeliği ile öne çıkmış şirin bir ilçemizdir. Osmanlı Çileği ise sadece Türkiye'de yetişen aroması, tadı ve kokusuyla öne çıkan mükemmel bir meyve. Günümüzde önem verilip Osmanlı çileğimizin üretimi biraz daha arttı. Bizde Osmanlı Çileği ile alakalı ilçemiz, Ereğli'mizin tanıtımı ile alakalı ile neler yapabiliriz diye bir düşünceye kapıldık ve Osmanlı çileği ile kozmetik ürünleri üretmeye karar verdik ve bunu başardık. Dışarıdan gelen misafirlerimiz olsun, Ereğli özlemi çeken gurbetçimiz olsun artık geldiklerinde sadece Osmanlı Çileği reçeline bağlı kalmaksızın, Ereğli'den hatıra kalması şeklinde içinde Osmanlı Çileği şampuanı, kremi, kolonyası ve sabun şeklinde güzel bir ürün konsepti yaptık. Devamında da Osmanlı çileği ile alakalı farklı iyi şeyler yapmaya da devam edeceğiz. Bizler artık burada yaşıyoruz Ereğli için ne yapabilirsek bizim için artık bir onur ve gururdur. Bu ürünler şimdi mesela kremimiz soft ve doğal bir kremdir. Hiçbir yan etkisi olmayan nemlendirici ve Osmanlı Çileği aromasına sahip bir krem. Şampuanımız yine saç bakımında kullanılan dökülme, kırılma ve benzeri sorunlar için ve Osmanlı çileği özü içeren hoş bir şampuan. Sabunumuz yine Hindistan cevizi esaslı kimyasal olmayan Osmanlı çileği kokusuyla özdeşleşmiş bir sabun. Kolonyamız ise keza Osmanlı Çileği ekstrektı kullanılarak Ereğli havası teneffüs ettiren, Ereğli'yi Türkiye'ye dünyaya tanıtmayı amaçlayan kozmetik ürünlerimiz. Ürünle alakalı maddi bir beklentimiz yok. Bu seti 49.00 TL'ye satıyoruz. Ereğli'miz tanınsın yani Ereğli tanınırsa bizler tanınırız. Ereğli göç almaya başlarsa, üretim olursa burada ki refah seviyesi yükselir, hep beraber mutlu oluruz. Şuanda bizim bir ticari kaygımız yok. Sizlerde hak verirsiniz ki bu setin fiyatı zaten maliyet fiyatıdır" dedi.

İş adamı Vahap Akbulut kokusu, aroması ve lezzeti ile diğer çilek türlerinden farklı olan Osmanlı Çileği aromasından ürettiği şampuan, kolonya, sabun ve krem setinden Kent Konseyi Başkanı Gökhan Günay’a hediye etti.
Günay: “Bu set Ereğli’nin tanıtımına katkıda bulunacaktır”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kent Konseyi Başkanı Gökhan Günay bu düşüncesinden dolayı Vahap Akbulut’u kutlayarak, üretilen bu setin Ereğli’nin tanıtımına ciddi katkıda bulunacağına inandığını ve Kent Konseyi olarak bu ürünün tanıtımı için ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
Kdz. Ereğli’nin ekonomik, sosyal ve kültürel her türlü projeye destek vereceklerini ve sahip çıkacaklarını söyleyen Gökhan Günay, Osmanlı Çileği aromasından üretilen bu kozmetik ürünlerin de Ereğli’nin ekonomisi ve tanıtımına ciddi katkısı olacağını inandığını söyledi.

Yorumlar

Posbıyık'tan emekçi kadınlara zulüm

26 Haziran 2019 Çarşamba 13:37

Posbıyık'tan emekçi kadınlara zulüm

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi sahilinde yaz aylarında yaptıkları el emeği takı tasarımları satarak geçimlerini sağlayan 45 kadın yerlerinin değiştirilip ücra bir köşeye gönderilmelerine tepki gösterdi.

Kdz. Ereğli ilçesinde kendi yaptıkları takı tasarımları satarak geçimlerini sağlayan 45 kadın CHP’li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın kendilerini yerlerinden ettiğini belirterek tepki gösterdi. Öğlen saatlerinde sahil bandında tezgah açtıkları alanda toplanan kadınlar CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı protesto etti. Takı tasarım yapıp satışa sunan kadınlar Bozhane ile Polisevi arasında kendilerine yer gösterildiğini ancak buranın ücra bir yer olması nedeniyle kimsenin oralara gelmediğini ve satış yapamayacaklarını dile getirdi.
“Ben açım, çaresiz kaldım şua anda”
Seçim öncesinde kendilerini ziyaret edip destek isteyen Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın, emekçi kadınların her zaman yanında olacağı sözünü verdiğini ancak seçimden sonra ise bun un tam tersini yapıp cezalandırdığını söyledi. Eşinin yaklaşık 20 yıldır el işi yaptığını ve gözlerini kaybettiğini anlatan bir esnaf, çaresiz kaldıklarını vurguladı. Kendilerine gösterilen yerin ücra bir yer olduğunu ve orada satış yapmalarının olanaksız olduğunu dile getiren esnaf “Seçimlerden önce burada gezilip söz verilen bir şeyin arkasında duruyoruz. Söz veripte sözünde durmayan insanlara karşı biz burada mücadele veriyoruz. Bize “Bu sene size burada dokunulmayacak, başımızın üzerinde yeriniz var. Ben emekçi bir insanın evladıyım” dendi. Buradaki insanlarda elindeki-avucundaki her şeyini yatırdılar. Sezonun ortasında gelip bu insanları mağdur ediyorlar. 1,5 metre yere iki kişiyi koyuyorlar. 80 santim-80 santim ve ücra köşeye atıyorlar. Proje yapılmadan önce insanlara imza attırıldı ve sonradan söylüyorlar. “Size bir stanta iki kişi koyuyoruz” deniliyor ve imza attırılıyor. Ben 20 senedir emek veriyorum. Benim hanımım gözlerini kaybetti el işi yapmaktan. Ve ben buradan geçiniyorum, benim işim yok. Ben 55 yaşındayım ve buradaki insanlarda hep ekmeğinin peşinde. Hiç kimse burada rant peşinde değil. Bizi mağdur etmesin. Taşın üstünden yer verilmeyecekse verilmesin ama insanların gelip geçtiği güzel bir yer verilsin. Sözünün arkasında dursun. Benim kaybedecek hiçbir şeyim yok. Ben açım, çaresiz kaldım şu anda. Çaresizliğin ne olduğunu, çaresiz kalan insanlar bilir. Ben şimdi evime ekmek getiremeyeceğim, ne yapacağım? Hırsızlık mı yapacağım? Buradaki bayanların hepsi takı tasarım yapıp mücadele veriyorlar” dedi.
Kadınlar destek arıyor
Takı tasarım yapıp satışa sunan kadın bir esnaf ise ekmekleri oynanmamasını istedi. Kadın esnaf konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Evde yapılan el emeklerimizi burada sergileyip satıyoruz. Ama buradan şu anda bizi kaldırıyorlar. Amacımız ekmeğimizle oynanmaması. Tezgahlarımızı buraya tekrar açmak istiyoruz. Burada 45 kişiyiz. Bir başka kadın esnafta belediyenin kendileri için yaptığı sandıkları insanların daha fazla gezdiği yerlere serpiştirmesini istedi. 20 senedir bu işten ekmek yediğini anlatan kadın esnaf, kadınlara sahip çıkıp desteklenmesini istedi. Kadınlar gazetecilere yaptıkları açıklamaların ardından sahile bez örtüleri açıp tezgahlarını boş bırakarak Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı protesto etti.

Yorumlar
 • Hasan Ataseven
  27 Haziran 2019 Perşembe 19:35

  Sağcısı da aynı solcusu da bunlar koltuk sevdalısı millet düşmanı... Buradan Tüm belediye başkanlarına sesleniyorum ; Gireceğiniz mezara oturduğunuz başkan koltuğu bile sığmayacak ise hiç yoktan şerefiniz ile girin...

 • ibo gemici
  27 Haziran 2019 Perşembe 14:37

  vatandaşın gezeceği, kaldırımlara, oturma banklarına, el koyanlarmı, diyo bunu. sahilde yürüyemiyoruz bunların yüzünden. ayak altında ne işleri var. POSBIYIK bu konuda haklı. su zammı konusunda haksız.

 • hüsamettin
  27 Haziran 2019 Perşembe 13:30

  Bunların yüzde doksanı CHP olduğu için posbıyığa oy vermiştir:_)))) İlahi Adelet.

 • Karadenızli
  27 Haziran 2019 Perşembe 01:04

  Her şey daha iyi olacak stop

 • Ilhan
  27 Haziran 2019 Perşembe 00:51

  Iyi oluyor size azbile

 • Feridun Ercan
  26 Haziran 2019 Çarşamba 20:24

  Bizim EREĞLİ insanımıza her şey müstahaktır. Posbıyık önceki belediye başkanlığı döneminde EREĞLİ miz için ne yapmışki tekrar başkan seçtiniz. Daha durun bunlar daha başlangıç size daha neler yaşatacak göreceksiniz.

 • rahmi
  26 Haziran 2019 Çarşamba 16:04

  Her şey çok güzel olacak valla kendi kuyunuzu kendiniz kazdinız bunlar daha iyi günlerimiz

 • Abuzuttin kilkuyruk
  26 Haziran 2019 Çarşamba 15:15

  Soz vermek adamlikda birinci kuraldir soz vermek neye benzemez..................?

Binadan düşen parçalar mahalleliyi korkutuyor

26 Haziran 2019 Çarşamba 12:51

Binadan düşen parçalar mahalleliyi korkutuyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yıkılma tehlikesi bulunan binadan her gün düşen parçalar mahalle sakinlerine korku yaşatıyor. Mahalle sakinleri çocuklarının üzerine binadan ölüme yada yaralanmaya neden olacak parçalar düşebileceğini belirterek, yetkililerden çözüm istedi.

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kirmanlı Mahallesi 1 Nolu Pestilci Sokak’ta bulunan 4 katlı eski bina mahalle sakinlerine her gün korkulu anlar yaşatıyor. Binadan sürekli parçalar düştüğünü ve defalarca yetkililere müracaat etmelerine rağmen sadece güvenlik şeridi çekildiğini aktaran mahalle sakinleri üzücü bir olay yaşanmadan kalıcı bir önlem alınmasını istiyor.
Mahalle sakinlerinden Aysun Karaman bu sabah binada büyük bir gürültü ile kısmi çökme yaşandığını belirterek, “Dilekçe yazıp imza attırdık mahallede, verdik dilekçemizi muhtarında haberi var. ‘Dilekçe başka bir yere gidecek, buraya gidecek’ dediler hala bekliyoruz. Burada ki sıkıntı evin her an yıkılacak olması. Çiviler, tahtalar çıkmış çocukların üstüne düşüyor. Geçen evdeki bacaklar hep koptu mesela. muhtarın haberi var başkana da gittiler. Biz buranın bir şekilde tehlike arz etmeden ya yıkılmasını ya da önlem alınmasını istiyoruz. Yıkılsa ev, evimizin yanına yıkılacak bu sefer hepimiz mağdur olacağız. Birde camları da söktüler götürdüler ev artık iyice sallanmaya başladı. Gittiğimiz her yerde bize ‘ev sahibini bulun imza atsın’ diyorlar. Ev sahibi gelmiyor ki bulamıyoruz. Alaplı’daymış kendisi, sadece adını biliyoruz. Gidiyoruz belediyeye başvuru yapıyoruz imzamızı topluyoruz, zabıtalar geliyor ama vaziyet yine aynı. Komşularda, mahalle halkıda şikayetçi. İlla birinin canının yanması mı lazım buranın yıkılması veya bize yardımcı olmaları için. Burası ne müze ne de başka bir şey. Adam gelip zamanında evini yapmış, bu müteahhit yaparken de istemiş vermemiş. Vermeyince de ev iyice gitmiş. Ya ev sahibi gelecek burayı yıkacak ya da belediye bize yardımcı olacak. Biz yeni gelen başkandan buranın en yakın zamanda bize tehlike arz etmeden yıkmasını istiyoruz” dedi.
Yıkılmak üzere olan binanın çevresindeki 5 katlı 3 binada yaşayan 20’si çocuk toplam 85 kişi yetkililerden çözüm bekliyor.

Yorumlar