Kadın kuaförlerine ruhsat ve hijyen denetimi

25 Ocak 2019 Cuma 11:54

Kadın kuaförlerine ruhsat ve hijyen denetimi

Zonguldak Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri kent merkezinde faaliyet gösteren kadın kuaförlerini denetledi. Denetimlerde havlu ve taraklar eski ve kirli çıktı.

Zonguldak Belediyesi Merkez Zabıta Karakolu Amiri Nihat Köseoğlu ve ekipler, kadınlardan gelen şikayet üzerine kadın kuaförleri denetledi. Denetim yapılan 7 kadın kuaförlerden üçünün çalışma ve iş yeri açma ruhsatı olmadığı ortaya çıktı. 2 kuaför iş yerine de hijyen ve kurallara uymadığı gerekçesi ile kişi başı 320 TL olmak üzere toplam 740 TL idari para cezası kesildi. Güzelleşmek ve bakımlı olmak için kuaförlere giden kadınların ruhsatsız kuaförlerde can güvenliklerini ve güzelliklerini tehlikeye attıkları görüldü.
Zonguldak Belediyesi Merkez Zabıta Karakolu Amiri Nihat Köseoğlu, yapılan denetimlerde kadın kuaförlerin ruhsatsız çıkması ve artan şikayetler üzerine denetimlerin aralıksız olarak sürdürüleceğini ifade etti.

Yorumlar

"Belediye Borç Batağında Değil, Hizmet Atağında”

25 Ocak 2019 Cuma 11:51

"Belediye Borç Batağında Değil, Hizmet Atağında”

Zonguldak Alaplı Gümeli Belde Başkanı Ahmet Saydam, belediyenin borçlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Gümeli Belde Başkanı Ahmet Saydam, belediyenin borçları olduğuna ilişkin dolaşan iddialara dair açıklama yaptı. 2009 yılında seçimi aldıklarında belediyenin 86 bin TL borcu olduğunu ve bunların tamamen hepsini ödendiğini söyleyen Saydam, "Göreve geldiğimizde 1 Greyder,hizmet aracı aldık ve bunların paralarını ödedik. ayrıca 1 itfaiye , pikap aracı,1 araç,1 otobüs, 1 ambulans aracı ve kazıcı Türkiye'nin çeşitli kurumlarından hibe alarak Gümeli Beldesine kazandırdık. Bir kilometre istinat duvarı, 500 metre parke ve 28 kilometre asfalt döktük. Tüm Gümeli mahallelerine toplam 33 anons sistemi döşedik. Bazı malum şahıslar, belediyemizin borçlandığı konusunda halkımızı kirli bilgileriyle doldurmaya çalışsa'da 2017 yılında 10 yıllığına 860 bin tl iller Bankası payından ayda 12 bin kesilmek üzere Tüm ana yollar olmak üzere asfaltımızı döktük.şu an piyasaya olmak üzere borcumuz yoktur. 2009 Mart ayında göreve başladığımızda ise belediyemizin 86 bin lira borcu bulunmaktaydı.hepsini ödedik herkes gitsin kendi borcuna baksın ve kendini kurtarsın" ifadelerini kullandı.
Ben borç ödemişim, araç kazandırmışım, inanılmaz güzel bir yaşam tesis etmişim Gümeli'de. Bunu kiminle yaptık? Gümeli insanıyla beraber yaptık. Bu gurur hepimizin. Gümeli insanına yakışıyor. Devamı da gelecek. Bunlar işin başlangıcı. Dolayısıyla bugün borç gibi görünen olay, bizim yıllardan beri gelen ve devlete olan borcumuzun dışında da alanda hiç kimseye borcumuz yok" şeklinde konuştu.

Yorumlar

Almanya’daki Ormanlılar Gelsenkirchen’de buluştu

24 Ocak 2019 Perşembe 20:18

Yılmaz Adıyaman

Almanya’daki Ormanlılar Gelsenkirchen’de buluştu

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti‘nin (NRW) Gelsenkirchen şehrinde faaliyet gösteren Almanya Ormanlılar Derneği, 2004 yılında kuruldu. Dernek, Almanya’da yaşayan Ormanlıları bir araya getirmek için gece düzenledi.

GELSENKİRCHEN-Güneş Düğün Sarayı’nda düzenlenen geceye Almanya’da yaşayan Ormanlılar akın etti. Katılımcılar gecenin geç saatlerine kadar eğlendi. Derneğin kadın kolları üyeleri evlerinde hazırladıkları, yöresel yemekleri ve tatlıları gelen misafirlere ikram ettiler. Yaklaşık 1300 kişinin katıldığı etkinliğe yoğun bir ilgi vardı.
Geceye, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Avrupa Zonguldaklılar Derneği yönetim kurulu üyeleri Yusuf Karail, Ali Sarı, Mehmet Kuzucu, Suat Değirmencioğlu, Zonguldak Ereğli’den gazeteci Kurtuluş Ayyıldız ve Dinslaken Beşiktaşlılar Dernek Başkanı ve gazeteci Yılmaz Adıyaman katıldı.
Programa, Türkiye ve Almanya ulusal marşlarının okunmasıyla başlandı. Açılış konuşmasını Ormanlı Dernek Başkanı Abdullah Akay yaptı. Akay, “Öncelikle bugün aramızda olduğunuz için çok teşekkür ediyorum, hepiniz hoşgeldiniz. Sizleri, bütün yönetim kurulu olarak saygıyla selamlıyoruz. Aramızda Alman üyelerimiz ve misafirlerimiz de var. Bu geceye destek veren sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Bu geceyi organize etmemizin nedeni Almanya’da yaşayan Ormanlıları bir araya getirmek diyen Dernek Başkanı Akay, “Bizler dernek yönetimi olarak, gurbette yaşayan Ormanlıları her 2 senede bir araya getirmek istiyoruz. Bu geceden elde edilen geliri, Ormanlı beldemizin ihtiyaçları için harcayacağız” diye konuştu.
Dernek başkanın konuşmasından sonra sanatçılar, Sezai Çağdaş, Sinem Erenler ve konuk sanatçı Ramazan Çelik sahne aldı.
Derneğinin davetlisi olarak katılan Ormanlılar Belediye Başkanı Bayram Başol, “Almanya’daki hemşehrilerimle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu oldum. Şahsım adına burada faaliyet gösteren dernek yönetimine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Yönetici ve Sayman Necmettin Özsoy ise, “Hemşehrilerimizle bu güzel gecede bir arada olmaktan çok mutlu ve sevinçliyim. Yaklaşık bin üçyüz kişi katıldı. Geceyi yapmamızın sebebi, beldemizde bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaşıp yardım etmek. Camimizin morguna, beldemizdeki köprülere ve okullarımıza destek vermeye çalıştık. Hiçbir beklentimiz ve çıkarımız yok. Biz bu işleri canıgönülden severek ve isteyerek yapıyoruz” şeklinde konuştu.
Öte yandan, derneğin Kadın Kolları Başkanı Fatma Koç, programa ellerinden gelen desteği verdiklerini söyleyerek, ne gerekiyorsa kalpten severek yaptıklarını, gelecek yıllarda gerçekleştirilecek etkinlikte de kadınlar olarak, her zaman desteklerini ve katkılarını sağlayacaklarını belirtti.
Gecenin sonunda konuk sanatçı Ramazan Çelik sahne aldı. Ormanlıları doyasıya eğlendirdi. Zonguldak’ın meşhur oyun havası ‘Zonguldak’ın üstünden karga geçiyor’u hep bir ağızdan hayranları ile birlikte söyledi. Çelik, gelen misafirlere unutulmayacak muhteşem bir gece yaşattı.
Milliyetçi Hareket Partisi Ormanlı Belediye Başkan adayı Tacettin Aldırmaz, soğuk algınlığından dolayı programa katılamadığını iletti. Aldırmaz, gecede mesaj göndererek, yönetime ve gurbetteki hemşehrilerine selamlarını söyledi.

Yorumlar

Yaralı halde bulunan 3 doğan tedavi altına alındı

24 Ocak 2019 Perşembe 15:57

Yaralı halde bulunan 3 doğan tedavi altına alındı

Zonguldak’ ta yaralı halde bulunan 3 doğan, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Zonguldak İl Şube Müdürlüğünce tedavi altına alındı.

Zonguldak’ ın Kdz. Ereğli ilçesinde 2, Merkez ilçesinde 1 yaralı doğan bulunduğu ihbarını duyarlı vatandaşlardan alan DKMP Zonguldak İl Şube Müdürlüğü personeli ivedilikle olay yerlerine intikal ettiler. Vatandaşlarca muhafaza altına alınan yaralı doğanlar, ilgili personellerce teslim alındılar. Ardından veteriner kliniğine nakledildiler.
Veteriner hekimce gerçekleştirilen muayenelerinde her 3 doğanın da kanatlarında saçmaların bulunduğu tespit edildi. Kar yağışı ile artan avcılık sonucunda bu gibi olumsuzlukların yaşanmaması maksadıyla av koruma ve kontrol faaliyetlerini artıran DKMP Zonguldak İl Şube Müdürlüğünce 2019 yılı ocak ayında 29 şahsa idari yaptırım uygulandı.
Tedavi ve bakım süreçlerinin ardından tümüyle sağlığına kavuşan doğanlar İl Şube Müdürlüğünce yeniden tabiata salınacak, doğada yaşama imkanı bulunmayanlar ise rehabilitasyon merkezinde bakımları devam edecek.

Yorumlar

Rekor oyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına çıkmak istiyor

24 Ocak 2019 Perşembe 15:50

Rekor oyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına çıkmak istiyor

Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, 31 Mart’ta yapılacak genel seçimler öncesinde adaylık sürecini değerlendirdi. Başkan Gebeş ayrıca, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde yüzde doksan gibi rekor bir oy olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın karşısına çıkmak istediğini söyledi.

Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, her yıl oy oranını yükselterek geldiklerini söyleyerek, ‘’2004 yılında Ak Partimizden seçilen ve 3 dönemdir görev yapan Zonguldak’tan tek belediye başkanı bendim. Tabi ki görev süremiz içerisinde çok güzel çalışmalar yaptık. Saniyesinden, konutundan, sportif faaliyetlerden sosyal hizmetlerden belediye hizmetleri dört dörtlük aksatmadan yerine getirdik. Bu süreçte benim yakinen tanıdığım Çay değirmenli hemşirelerim tabi ki uyum içerisinde istişare içerisinde oyumuzu arttırarak geldik. Yüzde elli dört oyla başladık 2004’de, 2009 yılında yüzde elli dokuzla başladık. 2014 yılında ise yüzde yetmiş dokuz oldu ’’dedi.
Üç dönem kuralına takılmayan biri olarak 4’üncü dönem izni verildiğini ifade eden Başkan Gebeş, ‘’Tabi ki Genel Başkanımız Cumhur başkanımız partimizin tüzüğü doğrultusunda 3 dönem kuralı vardı. Hep şunu dedi. 3 dönem kuralı kesinlikle uygulanacak. Bu arkadaşları farklı yerlerde değerlendireceğiz. 3 dönem kuralı ile ilgili partimizin katı kuralları vardı. Bu aşama da Cumhur Başkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın dediği 3 dönem kuralına takılmayan belediye başkanların sayısı bir elin parmaklarını az dedi. Bizde bir elin parmaklarından az olan 3 dönem kuralına takılmayan bir kardeşiniz olarak dördüncü dönem izni verildi. Bu iznin çıkmasından partimizle bütünleşmemiz vatandaşlarımızla bütünleşmemiz, yatığımız hizmetler ve yaptığımız işlerin vatandaşta karşılığı olmasıydı. En büyük etken ise partimizle milletvekillerimizle uyum içerisinde oldum. Bu yerel seçim bu genel seçim referandum ayrımı yapmadan bütün seçimlerde burada partimiz olarak en yüksek oyunu nasıl alırız bunun gayreti içerisinde oldum ’’diye konuştu.

Yorumlar