KGF VE KOSGEB uzmanları kredi bilgilendirmesi yaptı

19 Ağustos 2020 Çarşamba 17:00

KGF VE KOSGEB uzmanları kredi bilgilendirmesi yaptı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından hazırlanan toplantıda KGF VE KOSGEB uzmanları, ekonomik destek paketleri, kredi ve kefalet kullanımı konularında bilgilendirme yaptı.

Kdz. Ereğli TSO, KOSGEB Zonguldak Müdürlüğü ve KGF Zonguldak Ereğli Şube Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen toplantıda, uzmanlar tarafından “KOBİGEL Destek Programı” ve “ KGF Destekleri” hakkında bilgilendirme yapıldı.
19 Ağustos Çarşamba günü TSO Hizmet Binası Yaşar Tetiker toplantı salonunda düzenlenen toplantıya TSO Başkanı Arslan Keleş, oda yöneticileri ve üyelere katıldı. Keleş, açılış konuşmasına daha çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyaç olduğunu vurgulayarak başladı ve özellikle KOSGEB destekleri konusunda üyelerin yeterince bilgi sahibi olmadıklarına şahit olduklarını söyledi. KOSGEB uzmanı Kubilay Arslangörür'ün saha ziyaretleri ile üyeleri bilgilendireceğini açıklayan Keleş, "oda olarak daha etkin olmak istiyoruz" dedi.

Salman soruları yanıtladı
Toplantıda ilk sunumu KGF Kdz. Ereğli Şubesi Yöneticisi Ersin Salman yaptı. Salman 30 dakikalık sunumunda KGF'nın tanımı, yönetim yapısı, destekleri ve kullanım şekil şartlarını açıkladı. Kefaletlerin bankalar aracılığı ile yada doğrudan sağlanabileceğini bildiren Salman'a katılımcılar yaptırımlar, teminat/kredi oranları, kredi notunun etkisi gibi sorular yönelterek teknik bilgiler aldılar.
Ardından KOSGEB Zonguldak İl Müdürlüğü Uzmanı Soner Kaynar, KOBİGEL ve KOBİ GELİŞİM destekleri ile ilgili sunumunu yaparak 2 ayrı çağrı olduğunu bildirdi. Sanayide dijitalleşmeye dikkat çeken Kaynar, kredilerin geliştirici veya kullanıcı olarak kullanılabileceğini açıklayarak bunların kullanım şekil ve şartları hakkında bilgilendirmede bulundu.
Yoğun katılım olduğu gözlenen ve sosyal mesafe uyarası yapılan program soru-cevapla devam etti.

Yorumlar

Başkan Bozkurt Kıbrıs Gazisinin cenazesine katıldı

19 Ağustos 2020 Çarşamba 16:41

Başkan Bozkurt Kıbrıs Gazisinin cenazesine katıldı

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt vefat eden Kıbrıs Gazisinin cenaze merasimine katıldı.

Zonguldak’ın Devrek İlçesi Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 67 yaşında yaşamını yitiren Kıbrıs Gazisi Halil Karakaya’nın cenaze törenine katıldı.
Devrek’in Sofular Köyünde aile mezarlığına defnedilen Gazi Karakaya’nın cenaze törenine Devrek Kaymakam Vekili Muharrem Coşgun ile birlikte katılan Başkan Çetin Bozkurt, gazinin oğlu Murat Karakaya ve akrabalarına başsağlığı dileğinde bulundu.
Başkan Bozkurt, “Gazimiz, büyüğümüz Halil Karakaya’nın nezdinde bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” diye konuştu. Daha sonra Gazi Halil Karakaya dualar eşliğinde toprağa verildi

Yorumlar

Covid-19 tedbirleri denetimi yapıldı

19 Ağustos 2020 Çarşamba 16:39

Covid-19 tedbirleri denetimi yapıldı

İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge çerçevesinde ülke genelinde bugün eş zamanlı olarak 7. büyük ‘Covid-19 tedbirleri denetimi’ yapıldı.

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt başkanlığında, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cihan Durdubaş, Emniyet Müdürlüğü, Devrek İlçe Tarım Müdürlüğü, görevlisi, muhtar ve zabıta müdüründen oluşan bir heyet, Devrek şehir merkezinde faaliyette bulunan kahvehane ve çay ocakları, berber ve kuaförleri ziyaret ederek vatandaşlara korona virüs salgınına karşı yapılması ve alınması gereken önlemleri anlattı. Esnaf ve vatandaşlardan kurallara uymalarını ve maske takmalarını istedi. Korona virüs tedbirlerine uyulup uyulmadığını da denetleyen Başkan Çetin Bozkurt, “Sağlık için hepimiz için" sloganıyla yapılan denetimlerde vatandaşların sosyal mesafe kuralına da uymalarını, istedi.

Yorumlar

Hem köy sakinleri hem de hayvanlar susuz kaldı

19 Ağustos 2020 Çarşamba 14:31

Hem köy sakinleri hem de hayvanlar susuz kaldı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Serdaroğlu köyü, teknik arızaların giderilmesinden 2 gün sonra tekrar yaşanan arıza sebebiyle susuz kaldı.

Çaycuma ilçesine bağlı Serdaroğlu ve Güzeloğlu köylerinde iddialara göre Kurban Bayramı'ndan bu yana su problemi yaşanıyor. İl Özel İdaresi tarafından yapılan tamirat ile iki gün su sıkıntısı çözüldü. Ancak vatandaşlar tekrar aynı sorunu yaşamaya başladı. Pandemi sürecinde en temel ihtiyaç olan suyun hala sıkıntılarının devam ettiğini belirten Serdaroğlu Köyü Muhtarı Seyfi Sefer, "Burada 6 köy su sorunu yaşıyor. Her gün farklı bir sorun çıkıyor. İl Özel İdare geçen gün gelip tamirat yaptı. İki gün boyunca sorun yaşamadık, suyumuza kavuşmuştuk. Fakat şu an sıkıntımız tekrarladı. Her yeri aradım. Bir parçanın sipariş edildiği ve o zamana kadar beklememiz gerektiği söylendi. Köyde su yok. Hem biz hem de hayvanlar susuz kalıyoruz. Bir sürü ihtiyacımız var. Daha kaç gün bekleyeceğiz şaşırdım. Pazar günü parça gelecek denildi fakat yetkililer tarafından kesin bir çözüm bulunmuyor” dedi.

Yorumlar

Otomobil bankete çıktı

19 Ağustos 2020 Çarşamba 14:28

Otomobil bankete çıktı

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde köprü kavşağında trafik kazası meydana geldi. Kavşakta geçiş üstünlüğü sağlanamayınca bankete çıktı.

Edinilen bilgiye göre ilçenin giriş ve çıkışında bulunan 'Yakaran Kadın Anıtı' köprü kavşağında kaza meydana geldi. Kavşak içinde dönüş yapan 67 ZH 270 plakalı araç ile çarşı içerisinden köprüye doğru hareket halinde olan 67 ZU 975 plakalı araç ile çarpıştı. Kavşakta geçiş üstünlüğü sağlanamayınca çarşı içerisinden gelen Hüseyin A. hakimiyetindeki 67 ZU 975 plakalı araç çarpışmanın etkisiyle direksiyon hakimiyetini kaybederek heykelin banketine çıktı. Olay yerine gelen çekici ile araç kavşaktan alındı. Kısa sürede trafik akışı sağlandı. Kazada yaralanan olmayıp maddi hasar meydana geldi. Polis kaza ile ilgili olarak tutanak tuttu.

Yorumlar