KEALFEST spor salonunu açık hava sinemasına çevirdi

2 Mayıs 2019 Perşembe 23:21

KEALFEST spor salonunu açık hava sinemasına çevirdi

KEALFEST etkinlikleri kapsamında öğrenciler okulun spor salonunu sinema salonuna çevirerek görme ve konuşma engelli bir kızın hikâyesini anlatan Black 8Siyah) filmini izledi.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından bu yıl ikincisi gerçekleşen ve engelli farkındalığının işlendiği etkinliklerin dördüncü gününde Black (Siyah) filmi izlendi. Öğrenciler gün boyu okulun spor salonunu sinema salonuna çevirmek için çalışma yaptı. Patlamış mısır, dondurma ve içecekler için satış yapılabilecek bir yer hazırlayan öğrenciler salonunu da mum ve cam kavanozlardan tasarladıkları ışıklarla süsledi.
2004 yılında vizyona giren Black (Siyah) Filmi 20 yy.’ın başlarında yaşamış olan Helen Keller’ın gerçek hayat öyküsünü anlattığı otobiyografik kitabı The Story of My Life’ın Hindistan sinemasındaki uyarlaması. Filmin yönetmenliğini Sanjay Leela Bhansali üstlenirken, başrol Michelle McNally oynadı.
KEALFEST etkinlikleri yarın yarın final organizasyonları ile sona erecek.
 

Yorumlar

27 ayrı bilimsel proje göücüye çıktı

2 Mayıs 2019 Perşembe 18:49

27 ayrı bilimsel proje göücüye çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu'nda TUBİTAK 4006 Bilim Şenliğinin açılışını gerçekleştirdi.

Kdz. Ereğli 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu, TÜBİTAK 4006 Bilim şenliğinin açılışını Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Şube Müdürleri Sedat Akdeniz ve Vedat Sever, Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar ve 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sinan Yıldırım ile gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu sergide emeği geçen herkese teşekkür ederek öğrencileri de tebrik etti. Çorumluoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “ Bu açılışta sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Tabi bunun adı bir şenliktir, etkinliktir. İşte bilgisayarlardan, cep telefonlarından ve televizyonlardan kafanızı kaldırıp böyle güzel eserler elde ettiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Yine bu eserlere büyük emek harcayan değerli öğretmen arkadaşlarımıza, okul idaremize ve ilçe milli eğitim müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Bu açılışta burada bulunan değerli başkanımıza da teşekkür ediyorum. Burada ki sergimizin hayırlı olması dileği ile hepinize sevgiler saygılar sunuyorum.”
Sergiyi gezen Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve protokol gerçekleştirilen sergide yer alan eserler hakkında öğrencilerden bilgi alarak bazı deneylere katıldı. Yaklaşık 5 dersten ve 27 projeden oluşan sergide emeği geçen öğretmen ve öğrenciler Kaymakam Çorumluoğlu ve protokol tebrik etti.

Yorumlar
  • Lokman Köseoğlu
    2 Mayıs 2019 Perşembe 19:30

    Maşallah çocukları tebrik ediyorum

Vali Bektaş 'Bile bile gençlerimizi ölüme göndermemeliyiz'

2 Mayıs 2019 Perşembe 17:49

 Vali Bektaş 'Bile bile gençlerimizi ölüme göndermemeliyiz'

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde yeni ve yeniden seçilen muhtarlarla toplantıda bir araya geldi. Kaçak ocaklar konusunda muhtarların dikkatli olmasını isteyen Vali Bektaş, "Bile bile çocuklarımızı, gençlerimizi ölüme göndermemeliyiz. Bu konuda hepimiz görevli ve sorumluyuz. Kurallar sonuna kadar çalışacak bizler ise emrinizdeyiz" dedi.

 

Merkez ve merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerde görev yapan muhtarlar, Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında İŞKUR toplantı salonunda bir araya geldi. Vali Bektaş, çevre temizliği ve kaçak maden ocakları konusunda muhtarları uyarılarda bulundu. Muhtarlara yeni görevlerinde başarılar dileyen Vali Bektaş, “Kapımız her zaman sizlere açık. Sizler aracılığı ile birlikte vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz. Kırsalda çok güzel yapılmış çalışmalarımız var. Eksik kalan işlerini devam edeceğiz. Özellikle çevre temizliği konusunda birazcık daha dikkat istiyoruz. Zonguldak’ın tertemiz ve pırıl pırıl bir şehir olmasını istiyoruz. Çöpleri ve molozları canımızın istediği yere dökmeyeceğiz. Bu konuda hem siz kendiniz dikkatli olacaksınız hem de vatandaşa dikkat edeceksiniz. Yetmiyorsa ilgili kurumlar olan jandarma, polisi ve bizleri 24 saat uyaracaksınız. Yollarımız, köprü altlarımız, dere boylarımız tertemiz pırıl pırıl olmasını istiyorum. Bu konu çok önemlidir. Arazide kamu görevi yapan en son kişi sizsiniz. Muhtarın bir görevi yok. Benim kaç tane gören varsa sizin de o kadar görevleriniz var. Bütün sistemde ve vatandaşa ulaşan yolda siz varsınız. Sizler ile el birliği içerisinde bu işi yürüteceğiz” dedi.

“Madeni de, kömürü de çıkaracağız ve ekonomiye katkı vereceğiz"
Vali Bektaş, muhtarları kaçak maden ocaklarına karşı uyararak şunları söyledi:
“Türkiye cumhuriyeti devleti artık ilkel şartlarda maden ocaklarında insanların ölmesini istemiyor. Her şeyin kuralı, kitabı ve kanunu var. Geçtiğimiz aylarda bir maden ocağında kaza oldu ve işçimizi kurtaramadık. Bile bile çocuklarımızı, gençlerimizi ölüme göndermemeliyiz. Bu konuda hepimiz görevli ve sorumluyuz. Kurallar sonuna kadar çalışacak bizler ise emrinizdeyiz. Kurallar güvenlik ve hayat için var. Zonguldak’ta benim garipsediğim bir olay var. Sanki madenlerde ölüm alışılmış ve kanıtsanmış. Bunu normal bir olay gibi algılıyoruz. Böyle algılamamız lazım. Madeni de, kömürü de çıkaracağız ve ekonomiye katkı vereceğiz. Ölmeden bu işi başaracağız. Dünya nasıl yapıyorsa bizde öyle yapacağız. Kaza binde bir olur. Daha fazla olmaması lazım. Daha fazla olursa kaza olmaktan çıkıyor ve ihmal oluyor. Bu konuda biz sizlerle el ele, gönül gönüle hep birlikte gayret sarf edeceğiz.”

Etiketler:

Zonguldak , Kömür , Maden

Yorumlar

Kdz. Ereğli TSO TOBB 75. Genel Kurulu’na katıldı

2 Mayıs 2019 Perşembe 17:42

Kdz. Ereğli TSO TOBB 75. Genel Kurulu’na katıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi TOBB tarafından düzenlenen 75. Genel Kurulu’na katıldı.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Serdar Bakkaloğlu, Ahmet Türk Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte TOBB İkiz Kulelerde gerçekleştirilen 75. Genel Kurulu’na katıldı. Ayrıca TSO ve TOBB ekibi Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi. 75. Genel Kurul sebebi ile çeşitli etkinlikler düzenlenerek TOBB Bahçesinde Oda ve Borsalar tarafından Yöresel Ürünlerin tanıtıldığı stantlar açıldı. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet tüm stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldılar. Diğer organizasyon ise TOBB Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri ile Proje Ödülleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılımıyla TOBB Konferans Salonu’nda sahiplerine verildi.

Yorumlar

Göç yolundaki balıklar derede yumurtladı

2 Mayıs 2019 Perşembe 16:47

Göç yolundaki balıklar derede yumurtladı

Zonguldak Alaplı ilçesindeki Alaplı Çayı’nda yumurtlamak için göç yolculuğuna başlayan yüzlerce sazanın balıkları yumurta bırakırken, avlanmaması için çayda nöbet tutulduğu görüldü.

Alaplı Çayında yaşayan sazan balıkları ve diğer birkaç tür balık, yumurtlama dönemine girdi. Alaplı Çayı’na giren balıklar, yumurtalarını bırakmak için çayın durgun noktasında üreme dönemi olduğu için avlanılması yasaklanan sazanların yumurtlama dönemi başladı. Alaplı ilçesi sazlık bölgesine yumurtalarını bırakmak için gelen sazanlar, ilginç görüntüler oluşturdu. Alaplı Çayı'nda ilk defa bu kadar fazla sazanı yumurta bırakılması gören vatandaşlar ise balıkların göç mücadelesini ilgiyle izlerken, yetkililere de çağrıda bulundular.
Balıkların üreme döneminde olduğunu hatırlatan Adnan Öner, "Bu balıklar,yumurtlamak için buraya geldiler , Balıklar, şuanda göçe çıkıyor. Yumurta dönemi ancak, Balıkların karnı yumurta dolu. buradan bir türlü çıkıp yumurta bırakmaya gidemiyorlar diğer balıkçı arkadaşlarımız lütfen buralara serpme ağı atmasınlar” diye konuştu

Yorumlar