KÖYDES'in encümen seçimleri yapıldı

28 Nisan 2017 Cuma 18:38

Ereğli Haber

KÖYDES'in encümen seçimleri yapıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarlar arasından 2017 yılında görev yapacak encümen üyelerinin seçimi yapıldı.

Kdz. Ereğli Köylere Hizmet Götürme Birliği 2017 yılı olağan toplantısı, Kaymakam Nazım Madenoğlu başkanlığında Müftülük Konferans Salonu’nda yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda konuşan Kaymakam Madenoğlu yapılacak seçimlerde sadece kazananın olacağını, kaybedenin ise olmayacağını söyledi. Madenoğlu, “Büyük bir olgunlukla oy kullanma işlemi tamamlandı. Yeni görev alacak arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İnanıyoruz ki önceki komisyonumuzda olduğu gibi bu komisyonumuz da ilçemiz için güzel hizmetler yapacaktır. Bu bir seçimdir, seçimde daima kazanan ve kaybeden olacaktır. Ama bizim bu seçimimizde kazanan vardır, kaybeden yoktur. Kazanan bizim ilçemiz ve köyleridir” dedi.
Encümen üyeliği için İl Genel Meclis Üyeleri Rıfkı Gültekin, Ayhan Taşdelen, Ali Tarakçı ve Kazım Beceren aday olurken, Muhtarlardan ise Pembeciler Köyü Muhtarı Mustafa Kocabıyık, Hasankahyalar Köyü Muhtarı Fahri Demircan, Dedeler Köyü Muhtarı Durdu Acar ve Ortaköy Köyü Muhtarı Erol Özsoy aday oldu. Seçimler sonucunda İl Genel Meclis Üyeleri Ayhan Taşdalen ve Kazım Beceren ile Muhtarlardan Mustafa Kocabıyık ve Erol Özsoy encümen üyesi olarak seçildi.
Gizli oy açık sayım esasına göre yapılan seçimde İl Genel Meclis Üyeleri’nden Ayhan Taşdelen 57 oy, Kazım Beceren 51 oy, Muhtarlardan Mustafa Kocabıyık 57 oy, Erol Özsoy 52 oy aldı.

Yorumlar

Çakır, muhtarlara teşekkür etti

24 Nisan 2017 Pazartesi 17:33

Çakır, muhtarlara teşekkür etti

Zonguldak Ereğli ilçesi AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, halk oylamasında ‘Evet’ desteği veren muhtarlara teşekkür ziyaretinde bulundu.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, il genel meclisi üyeleri ve bazı parti yöneticileri ile birlikte Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Çakır burada yaptığı konuşmada hep birlikte Ereğli’ye, bölgeye hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi. Halk oylamasında Ereğli’ye yakışan birlik beraberliğin sağlandığına vurgu yapan Çakır, son sözün milletin olduğunu hep dile getirdiklerini ve milletin de son sözünü söylediğini belirtti. Çakır konuşmasın da: “16 Nisan'da gerçekleştirilmiş olan Halk Oylamasının Zonguldak'ımıza, Türkiye'mize, tüm mazlum milletlerimize hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz diyorum. Sizlere bugün teşekkür için geldik. Bu halk oylamasında, Muhtarlar olarak halkımızın görüşlerinin sandığa yansımış olmasından dolayı katkılarınızdan, Ereğli'mize yakışan birlik ve beraberlik içerisinde, halkımız ne diyorsa bizlerin de halkımızın dediği gibi, son söz de karar da milletin demiştik ve milletimiz son sözünü söyledi. Halk oylamasında 'Evet'ten yana tercih kullandı. Bu seçimde vatandaşımızın rahat bir ortamda, düşüncesi ne ise ama EVET ama HAYIR, sandığa sağlaması yönünde katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. HAYIR diyen de bizim milletimizdir. EVET diyen de bizim milletimizdir. Biz milletin hizmet kârıyız. Hep birlikte Ereğli'mize, bölgemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Halk Oylamasının bir kez daha hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Fatih Çakır ve beraberindekilere gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti.

Konuşmaların ardından muhtarlar, ilçe Başkanı Fatih Çakır ve il genel meclisi üyeleri ile fikir alışverişinde bulundular.

Etiketler:

akparti , fatih çakır , muhtarlar ,

Yorumlar

İşte Ereğli Merkezde Mahalle Mahalle sonuçlar

17 Nisan 2017 Pazartesi 00:18

Ereğli Haber

İşte Ereğli Merkezde Mahalle Mahalle sonuçlar

Kdz. Ereğli ilçesinde resmi olmayan sonuçlara göre geçerli 73 bin 009 oyun 32 bin 774'ü Evet, 40 bin 212 Hayır oyu çıktı. İlçe merkezinde 7 bin 438 hayır oyu önde çıktı.

İŞTE KDZ. EREĞLİ İLÇE MERKEZİNDE 16 NİSAN 2017

REFERANDUMUNUN MAHALLE MAHALLE SEÇİM SONUÇLARI

Yorumlar

MHP Kongresinin tarihi netleşti...

15 Nisan 2017 Cumartesi 20:26

Ereğli Haber

MHP Kongresinin tarihi netleşti...

MHP Kdz. Ereğli ilçe Teşkilatı'nın 2 Nisan 2017 tarihinde yapılan kongresi mevcut ilçe yönetimi tarafından seçim kuruluna dilekçe verilerek ertelenmişti. MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı yeni kongre tarihini açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı'nin ertelenen kongresinin tarihi netleşti. MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı'ndan yapılan yazılı açıklamada "2 Nisan'da yapılması planlanan MHP Ereğli İlçe Kongresi bildiğiniz üzere tehir edilmişti. İlçe Teşkilatı, İl Teşkilatı ve Genel Merkez arasında yapılan istişareler sonucunda; 29 Nisan 2017 Günü, Saat 12:00 da Teras Kafe'de yapılması yönünde kararlaştırılmıştır" denildi.

Yorumlar

AK Parti Kdz. Ereğli’de finali Bağlık Mahallesi’nde yaptı

15 Nisan 2017 Cumartesi 17:10

AK Parti Kdz. Ereğli’de finali Bağlık Mahallesi’nde yaptı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve AK Parti Ereğli Başkanı Fatih Çakır, referandum çalışmalarının finalini Bağlık Mahallesi’nde düzenlenen miting ile yaptı.

AK Parti Ereğli SKM tarafından Bağlı Mahallesinde düzenlenen mitingde AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, istikrarlı hükümet için 16 Nisan’da vatandaşlardan Evet’e mühürlerini basmalarını istedi.
Milletvekili Çaturoğlu mitingte yaptığı konuşmasında;  “ 16 Nisan çok önemli tarih. Vereceğiniz “EVET” oylarınızla Ülkemizin önüne çıkan engellerden kurtulmanın tarihi olacak. Muhalefet edenler öyle zorlamalarla ortaya attıkları yalanlarla milletimizin kafasını karıştırmak istiyorlar. CHP Konya milletvekili çıkıyor diyor ki, eğer “EVET” çıkarsa milleti denize döktürürüz , İzmir’den denize dökmeyi bahsediyor. Bakın biz 80 Milyon Türk insanını seviyoruz. “EVET”cide bizim, hayırcıda bizim. Mademki demokrasiyi savunuyoruz, Cumhuriyetçiyiz, önemli olan halkın sandıktaki iradesinin teselli etmesidir. Neden panik yapılıyor? Demi? Halk “EVET” derse de, hayır dese de öpüp başımızın üstünde yeri var. Biz milletimizin çoğunlukla “evet” diyeceği bilinci içersindeyiz. Biz herkesi seviyoruz. Asla ama asla hayırcıları denize dökmek gibi niyetimiz yok sevgili kardeşlerimiz. Bu halk oylamasında 18 tane anayasa maddesi ne, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ne diyor ona bakmamız lazım. Bizim Cumhurbaşkanımız hiçbir yerde eyaletten veya başka bir sistemden bahsetmiyor. Endişe ve paniğe gerek yok. Özellikle Milliyetçi Halk Partili kardeşlerimize sesleniyorum asla tahriklere kapılmayın, buradaki sistem unutel Cumhurbaşkanlığı sistemidir. Bölünmek parçalanmak asla yoktur. Biz ne diyoruz tek Devlet, Millet, Vatan ve tek bayrak diyoruz. Cumhur Başkanı partili olurmu? Olur. Bunda demokrasiye veya anayasaya aykırı bir durum yok. Bundan herhangi bir şey çıkarmaya da gerek yok. Dünya artık Türkiye’de “EVET” çıkacağına kabul etmiş. Bizim yapmamız gerekenler var. Çok işimiz var. Asla rehavete kapılmayacağız.  Onun için biz, istikrarlı hükümet, Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi için 16 Nisan’da Evet’e mührümüzü basalım diyoruz. Oyumuzun rengi beyaz yani ak “EVET” en iyi şekilde mührümüzü basalım diyorum” dedi.
Uysal “16 Nisan’da şahlanışa geçeceğiz”
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, mitingde yaptığı konuşmasında Evet kararı ile ülkemizin yarınlarının daha aydınlık olacağını söyledi. Uysal konuşmasında şu sözlere yer verdi;“Saygıdeğer kardeşlerim, bizler 15 Temmuz’da istikbalimizi kazandık. Allah’ın izniyle 16 Nisan’da da dirilişe ve şahlanışa geçeceğiz. Ondan dolayı 16 Nisan’da Ülkemize güzel ve aydınlık yarınlar bekliyor. Bugünü iyi ve sağlıklı değerlendirebilmemiz için dünü çok iyi bilmemiz lazım. Geçmişte Hastanelerin durumu belli, ama bugün hastanelerde verilen hizmetler ortada. Bizim Havaalanlarımız 26 dı, 55’e çıktı, tünellerimiz, 50 km den,  350 km arttı, Yollarımız da nerde oldu? 14 yıllık AK Parti İktidarında oldu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız sayın Binali Yıldırım, yaşadıkları sorunları gelecek nesillere bırakmamak için çift başlılığı ortadan kalmasını istiyorlar. Demek ki 5 yılda bir sandığın konulduğu yerde Tek adamlık olmaz. Bizler niçin “EVET” dediğimizi biliyoruz. Büyük Türkiye için, güçlü Türkiye için, kararımız “EVET”. Bizler çocuklarımız, torunlarımız için bugün yaşanan sorunları yarınlara bırakmamak için 16 Nisan’da sandıklara gidip “EVET”leri artıracağız.”

Çakır “Milletini düşünen bir AK Parti iktidarı var”
AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ise AK Parti iktidarının hep milletini düşünen bir iktidar olduğuna vurgu yaptı. İstikrarın sürekli hale gelmesi miçin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önemli olduğunu belirten Çakır “Milleti bir gün daha sağlıklı yaşatabiliriz, mutlu yaşatabiliriz diye düşünen AK Parti iktidarı var. Geçmişte yaşanan sıkıntılar, AK Parti iktidarı ile sona erdi. Devlet niçin dir? Millete hizmet etmek içindir. Değerli vatandaşlar 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasında önemli bir virajı daha hep birlikte “EVET” ile aşalım. Bu halk oylamasının önemi şu, siz Türkiye vatandaşı olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti yönetmek istiyor musunuz? “EVET” siz yönetmeseniz faiz lobileri, zenginler yönetecek. Geçmişte gazetelerde, halk plajları doldurdu, vatandaşa yer kalmadı diyorlardı. Halk kim? Vatandaş kim? Bizi bu ülkede halk gibi görmüşler, ama vatandaş görmemişler. Biz Anadolu insanları gerektiğinde Devlet için, Millet için canımızı ortaya koyarız. Her türlü fedakarlığa varız. Savaş çıktığında da buradayız. Uçak biletimizi alıp, Londra’ya Paris’e kaçmayız. Adam gibi buradayız, sonuna kadar burada kalacağız İnşallah. Biz Ülkemizde İstikrarın sürekli devam etmesini istiyoruz. Onun için güçlü “EVET” desteğinizle Ülkemiz daha güçlü büyümeye devam etmesini istiyoruz. Koalisyonlara geri dönüp tekrar kuyruklar, sıkıntılar yaşanmasını istemiyoruz. Biz Türkiye’de sistemi güçlü yapmak istiyoruz. Cumhurbaşkanlığa kim gelirse gelsin tek başına gelsin. Bizim milletimize güvenimiz var. Onun için Biz her doğan için güçlü “EVET” olmasını istiyoruz.“
Karadeniz Ereğli’nin Bağlık Mahallesinde düzenlenen miting Milletvekili Çaturoğlu, Belediye Başkanı Uysal, Başol ve İlçe Başkanı Çakır’ın vatandaşlarla birlikte “EVET” şarkılarını söylemesiyle tamamlandı.


Yorumlar