Jandarmadan minik yağmura süpriz...

3 Mayıs 2020 Pazar 13:10

Jandarmadan minik yağmura süpriz...

Zonguldak'ta jandarma ekipleri iki çocuğun doğum gününü kutladı.

 Zonguldak İl jandarma Komutanlığınca; Kilimli İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Göbü Köyünde ikamet eden, babası Siirt Komando Tugay Komutanlığında görev yapan Büşra Göktepe'nın doğum günü; yaş pasta ile kutlandı. Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığını arayan Hayrullah Karaman, torunu Yağmur Akpınar'ın doğum günü olduğunu kendisine doğum günü pastası yaptığını ancak sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle pastayı torununa götüremediğini söyleyerek yardım talebinde bulundu. 
Çaycuma İlçe Jandarma komutanlığı Motorlu Trafik Timi tarafından doğum günü pastası Hayrullah Karaman'dan teslim alınarak torunu Yağmur Akpınar'ın ikamet ettiği Akpınar köyüne götürülerek teslim edildi. Kendisi için hazırlanan pastayı gören minik Yağmur ise mutluluk yaşadı. 

Etiketler:

Zonguldak , jandarma , pasta , minik yağmur , yağmur akpınar , çaycuma

Yorumlar

192 engelliye maaşlarını polis götürdü

2 Mayıs 2020 Cumartesi 16:36

192 engelliye maaşlarını polis götürdü

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde engelli maaşları polis ekipleri ve PTT görevlileri tarafından dağıtıldı.

Kdz. Ereğli’de PTT görevlileri ve polis ekipleri tarafından sokağa çıkamayan engelli vatandaşlara maaş dağıtımı yaptı. Toplam 245 adrese giden polis ekipleri, 192 kişiye, 127 bin 448 TL engelli maaşı dağıtımı gerçekleştirdi.
Zonguldak Valiliği ve Kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan Vefa sosyal Destek Grubu ihtiyacı olan vatandaşların taleplerini karşılamaya devam ederken, il genelinde ekmek, su, tüp gaz gibi ihtiyaçlarda vatandaşlara ulaştırılıyor.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , polis , engelli maaşlar ,

Yorumlar

Yasağa uymayan 18 kişi ve 1 iş yerine ceza...

2 Mayıs 2020 Cumartesi 16:33

Yasağa uymayan 18 kişi ve 1 iş yerine ceza...

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 18 kişiye ve 1 iş yerine idari yaptırım uygulanmak üzere tutanak tutuldu.

İçişleri Bakanlığınca 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içinde 3 gün sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesinin ardından Kdz. Ereğli’de 18 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği ve 1 işyerinin (market) iş yeri açma yasağına uymadığı tespit edilerek, idari yaptırım uygulanmak üzere tutanak tutuldu.
Ereğli’de polis ekipleri 4 ayrı noktada araç geçiş denetimlerini sürdürürken, mahallelerde de polis ekiplerinin kontrolleri devam ediyor.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar
  • Yasar
    3 Mayıs 2020 Pazar 17:30

    Bu yasak işi sadece yollardami mahalle ve sokaklarda insanlar dışarıda nerde görevliler nerde denetimler yoksunuz

  • Vatandas
    2 Mayıs 2020 Cumartesi 19:52

    Valla kestaneci radar arasinda normalin iki kati trafik var bugun bunedir hepsimi yasaktan muaf bu gecen arabalarin son ses muzik acik birde bazilarinda

Hayırseverliğin böylesi...İki oksijen cihazı bağışladılar

2 Mayıs 2020 Cumartesi 15:47

Hayırseverliğin böylesi...İki oksijen cihazı bağışladılar

Amerikan- Türk Dostluk Konseyi Bülent Ecevit Üniversitesi Araştırma Hastanesi ve Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne oksijen cihazı bağışladı.

30 büyükşehir ile beraber meslek hastalıkları, akciğer hastalıkları ve solunum hastalıklarının çok fazla olduğu Zonguldak’a, Kdz. Ereğlili iş kadını Aysel Manay’ın kızının da üyesi olduğu Amerikan- Türk Dostluk Konseyi üyelerinden Atınç Sönmezer’in önerisi ile Bülent Ecevit Üniversitesi Araştırma Hastanesi ve Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne yüksek akımlı oksijen cihazı bağışında bulundu.
Covıd-19 salgınına yakalanan hastaların tedavisinde kullanılacak olan yüksek akımlı oksijen cihazı (nazal olarak) bir kanül kullanılarak hastanın enstübasyonuna (solunum cihazına bağlamaya)gerek duymadan yeterli oksijenin sağlanmasında çok fayda sağlayacak.
Hayırseverlerin desteği ile bu savaşı kazanacaklarını belirten BEÜ Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şenay Özdolap açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Covıd19 pandemi mücadelesinde hastanemize verdiği katkılardan dolayı Amerikan Türk Dostluk Konseyi’ne şükranlarımı sunuyorum. Duyarlı hayırsever vatandaşlarımızın destekleri bu savaşı kazanacağımız inancının güçlendirmiştir. Amerikan Türk Dostluk Konseyi’ne desteklerinden dolayı hastanemiz, şahsım ve hastalarımız adına teşekkür ederim. Herkese sağlıklı günler dilerim.”
Bağıştan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi Başhekimi Vildan Türkeli, hayırseverlere teşekkür ederek hastane imkanlarına katkıda bulunan hayırseverlerin Kdz. Ereğli İçin bugüne kadar önemli bağışları olduğunu belirtti.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , oksijen cihazı , amerikan türk dostluk konseyi , aysel manay ,

Yorumlar

Vatandaşlar kısıtlamaya uydu... Şehir boş kaldı...

2 Mayıs 2020 Cumartesi 13:21

Vatandaşlar kısıtlamaya uydu... Şehir boş kaldı...

Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağının ikinci gününde caddeler boş kaldı.

 İçişleri Bakanlığınca, 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içinde 3 gün sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesinin ardından, 30 Nisan gecesi gece 00.00 başlayan ve 3 gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasının 2’inci gününde Zonguldaklı vatandaşlara kısıtlamaya uydu ve evinde kaldı. Kentin en yoğun caddesi olan Gazipaşa Caddesi sessizliğe büründü. 3 sürecek kısıtlama 3 Mayıs gece 00.00 itibariyle sona erecek. 

Etiketler:

Zonguldak , sokağa çıkma kısıtlaması

Yorumlar