Jandarma'dan destek!

25 Mart 2020 Çarşamba 10:56

Jandarma'dan destek!

Zonguldak Alaplı ilçesinde jandarma ekipleri köylerde ikamet eden ve Korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların emekli maaşını çekmesine ve ödemelerine yardımcı oldu.

 Alaplı İlçe Jandarma Komutanlığı, köydeki vatandaşların ihtiyaçlarını 112'den ve Köy Muhtarları vasıtasıyla tespit ettikten sonra temin ettikleri ihtiyaç malzemelerini maske ve eldiven takarak sahiplerine ulaştırıyor. 
Kasımlı Köyünde Ahmet Türkan, Korona virüs nedeniyle evden çıkamayan 65 yaş üstündeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz demeden canla başla çalışan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine teşekkür etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , jandarma

Yorumlar

Masken nerede başkan?

25 Mart 2020 Çarşamba 00:43

Ereğli Haber

Masken nerede başkan?

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık www.ereglifm.com.tr isimli haber sitesinin uyarıları üzerine sıcak yemek dağıtımı kararı aldı. Günlerdir korona virüs tehditi nedeniyle evinden çıkmayan 76 yaşındaki Posbıyık 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtımı organizasyonu için basının karşısına geçti. Ancak 76 yaşındaki başkan Posbıyık'ın yemek tencerelerini hiç bir tedbir almadan karıştırması tepkilere yol açtı.

Kdz. Ereğli ilçesinde korona virüs ile ilgili tedbirler had safhaya çıkarılırken Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın 76 yaşında olmasına rağmen maskesiz ve bonesiz bir şekilde 65 yaş üstü vatandaşlara dağıtılacak yemeği karıştırıp basına açıklama yapması tepkilere neden oldu. Posbıyık'ın korona virüs tedbirlerine uymaması sosyal medya vatandaşların tepkisine yol açtı. 

Yorumlar
 • kadir
  25 Mart 2020 Çarşamba 08:45

  olmadı başkan, su faturaları konusunda ki hassasiyeti burda da bekliyoruz

Alan, sokağa çıkan halkı böyle uyardı...

24 Mart 2020 Salı 17:10

Alan, sokağa çıkan halkı böyle uyardı...

Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan, Gazipaşa Caddesi'nde banka kuyrukları başta olmak üzere vatandaşları tek tek uyardı. Başkan Alan, Korona virüs ile mücadelede evde kalınması çağrısı yaparak, "Hekim olarak uyarıyorum. Bu süreci en sağlıklı atlatmak için evde kalın" dedi.

 Çin'de baş gösteren yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Zonguldak İl Hıfzısıhha Kurulu da tedbirlerini arttırdı. İçişleri Bakanlığı'nın genelgeleri doğrultusunda 65 yaş üzeri vatandaşların sokağa çıkmamaları yönündeki çağrılaraZonguldaklı vatandaşlar aldırış etmedi. Banka yetkililerinin 65 yaş ve üzeri vatandaşların yasak gereği bankalara alınmayacağını uyarmasının ardından ATM'ler önünde sıra bekleyen vatandaşlar para çekmek için ısrar etti. 

Belediye başkanı sokağa çıkıp uyardı 
Alınan tedbirlere rağmen vatandaşların sokağa çıkması üzerine Zonguldak Belediye Başkanı ve İl Hıfzı Sıhha Kurulu Üyesi Dr. Ömer Selim Alan da sokağa çıkarak vatandaşları tek tek uyardı. Kuyrukta sıra bekleyenlere 'sosyal mesafe' uyarılarını sık sık yineleyen Başkan Selim Alan, 'Evde Kal' çağrısını da hatırlattı. 

"Cadde normal gün gibi kalabalık, rica ediyorum evde kalın" diye uyardı 
Türkiye genelinde 37 can kaybının yaşandığını bin 500'ün üzerinde de vak'aların olduğunu aktaran Başkan Selim Alan,Zonguldak'ta da vak'aların olduğuna dikkat çekti. Alan, "Zonguldakımızda da vak'alar var. Öyle bir iki tane de değil. Bu çok hızlı yayılıyor. Sizlerden rica ediyorum. Belediye başkanı olarak değil, bir kardeşiniz olarak, hekim olarak söylüyorum. Mümkün olduğu kadar evden çıkmayın. 65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarınız, dostlarınız vardır. 112'yi arayın. Vefa sosyal destek grubunu kurduk. Valimizin liderliğinde biz destek olalım. Rica ediyorum dışarıya çıkmayın. Bu şekilde bunu engellememiz çok zor. Zonguldak'ta ne yazık vurdum duymazlık had safhada. Cadde normal gün gibi kalabalık. Maskeyle falan da bunu kolayına öyle koruyamayız. El hijyenine dikkat edeceğiz. Tokalaşmayacağız. Bir de evimizde kalacağız" diyerek vatandaşları uyardı. 

Vatandaşa böyle çağrıda bulundu, "112'yi üzerinden Vefa Destek Grubu hazır 
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Selim Alan, ihtiyacı olanların 112 hattını arayarak Vefa Sosyal Destek Grubu'ndan faydalanılabileceğini belirtti. "Evde Kal Zonguldak" çağrısını yineleyen Başkan Alan, sözlerini şöyle tamamladı:
"Cumhurbaşkanlığımız olsun, bakanlıklarımız olsun gelen bütün genelgeleri valimizin başkanılğında hıfzı sıhha kurulu olarak tedbirlerimizi alıyoruz. Belediye olarak kendi tedbirlerimizi alıyoruz. Tabi ondan sonra vatandaşlarımızdan bu tedbirlere uyulmasını rica ediyoruz. Onları bu noktada uyarıyoruz. Desteklerini bekliyoruz. Bunu hep birlikte yeneceğiz. HemZonguldak, Türkiye ve dünya bir pandemi ile karşı karşıya. Hızlı yayılan bir virüs. Ne yazık ki Zonguldak'ta da vak'aların arttığını biliyoruz. Ülkemizde bu güne kadar 37 kaybımız oldu. Bin 500'den fazla pozitif vak'anın olduğunu ve bunun artacağını tahmin ediyoruz. O yüzden biz de insanlarımızdan sokağa çıkmamalarını, hijyen kurallarına dikkat etmeleri gerektiğini ve bizlerin yetkili mercilerin uyarılarına riayet etmelerini istiyoruz. Tek tek vatandaşlarımıza bu noktalarda ricalarda bulunduk. Özellikle banka önlerindeki kalabalıkları sosyal mesafe alanına dikkat ederek, toplu taşıma araçlarından tutun da A'dan Z'ye genelgeler kapsamında bizlere ulaşan neler varsa vatandaşımıza aktarmaya çalışıyoruz. Bütün kurumlar teyakkuzda. Vatandaşlarımızın da bu konuda son derece hassas olmasını rica ediyoruz. Ne yazık ki bana göre bir parça eksik kalıyoruz. Zonguldak'a baktığınızda caddeler yine normal gündekinden bir parça olsa da az ama yine tam istediğimiz gibi değil. Biz vatandaşlarımızdan evlerinde kalmalarını, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan bütün insanlarımızın da büyüklerimizin de bizden 112'yi arayarak taleplerini ileterek bizim onlar adına kurduğumuz Vefa Sosyal Destek Grubu olarak karşılayalım istiyoruz. Ne yazık ki Zonguldak'ta bu yaş grubunun olduğunu görüyoruz. Bu da bizi üzüyor. Hep beraber bunun altından kalkabiliriz. Hiçbir virüs bizim tedbirlerimizden daha güçlü olamaz. Ben tekrarZonguldak'tan şunu rica ediyorum. Evde kal Zonguldak." 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Kdz. Ereğli'de tüm uyarılara rağmen yoğun kalabalık oluştu!

24 Mart 2020 Salı 15:21

Kdz. Ereğli'de tüm uyarılara rağmen yoğun kalabalık oluştu!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde korona virüs salgınına karşı yapılan tüm uyarılara rağmen vatandaşlar PTT önünde yoğun kalabalık oluşturdu.

 Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen korona virüs salgınına karşı sağlık bakanlığı başta olmak üzere tüm kurumlar çok sayıda iş yerini kalabalıkların oluşmaması için kapatma kararı aldı. Kdz. Ereğli ilçesinde yapılan tüm uyarılara rağmen vatandaşlar PTT önünde yoğun kalabalık oluşturdu. Kurum çalışanları vatandaşları kalabalık oluşturmamaları yönünde uyarmalarına rağmen başarılı olamayınca bölgeye polis ekibi çağrıldı. Vatandaşlar polisin yaptığı uyarılara rağmen aralarında mesafe açmadan işlemlerini yaptırmak için sırada bekledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , korona virüs , vatandaşlar

Yorumlar
 • cemalakay
  24 Mart 2020 Salı 22:29

  allahim sanayalvarıyorum ülkemizisenkoru.yareppi

 • kadir
  24 Mart 2020 Salı 21:33

  nolacaktı ki, keşke cahil cehaletiyle ölse ve kalsa, ama malesef bulaştırıyorda

Alfemo'dan korona virüse karşı randevu sistemi...

24 Mart 2020 Salı 14:54

Alfemo'dan korona virüse karşı randevu sistemi...

Alfemo Mobilya Kdz. Ereğli Mağazası, Korona virüs riskine karşı müşterilerini randevu ile ağırlayacak.

 Alfemo Kdz. Ereğli Mağazasından yapılan açıklama şu şekilde, “Değerli Müşterilerimiz, Dünyada ve ülkemizde süregelen COVID-19 Virüsü’ne karşı ekibimizi ve siz değerli misafirlerimizi korumanın şu sıralar en büyük görevimiz olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle hayatlarımızı ertelemeden sağlıkla devam edecek güzel günlerimiz için, sizleri size özel zamanlarda mağazamızda ağırlayacağız. Size özel hizmet verebilmemiz için, 24.03.2020 tarihinden itibaren bizden randevu alabilirsiniz. Bizim için değerlisiniz.”
TİM TEK Yapı San. ve Tic. Ltd. Şti. sahibi Sertan Yalçın, Alfemo Kdz. Ereğli mağazasında koronavirüs riskine karşın titizlikle tüm önlemleri aldıklarını belirterek, mağazayı ziyaret etmek isteyen misafirlerini randevu ile kabul edeceklerini söyledi. Yalçın konuşmasında, “Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs riskine karşın müşterilerimize daha iyi şartlarda hizmet verebilmek adına randevu sistemini başlattık. Mağazamıza gelen misafirlerimizin sağlığı bizim için önemli, bu sebeple, randevu sistemimiz ile müşterilerimize hijyenik ortamda hizmet vereceğiz” ifadelerine yer verdi.
Alfemo Kdz. Ereğli Mağazasını ziyaret etmek isteyen müşteriler 0544 280 67 80 telefon numarasından iletişime geçebilirler.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alfemo Kdz. Ereğli Mağazası , Alfemo Kdz. Ereğli , mağaza , alışveriş , tedbir , müşteri , sağlık , Sertan Yalçın

Yorumlar