Jandarma çocukları unutmadı

1 Ekim 2019 Salı 17:37

Jandarma çocukları unutmadı

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı 1 Ekim Dünya Çocuk Günü’nde çocukları unutmadı.

 Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen personel tarafından 1 Ekim Dünya Çocuk Günü etkinlikleri kapsamında, Devrek İlçesi Özbağı İlkokulu, Alaplı İlçesi Atatürk İlkokulu, Gökçebey İlçesi Gökçebey Anaokulu ve Dağdeğirmenciler İlkokulu, Merkez İlçe Bahçelievler İlkokulu, Kilimli Türkali İlkokulunda çocuklara Jandarma Çocuk Dergisi , Çikolata, Şeker , Kırtasiye malzemesi ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Gökçebey , 1 Ekim Dünya Çocuk Günü

Yorumlar

Üzerine kömür parçası düşen maden işçisi yaralandı

1 Ekim 2019 Salı 17:22

Üzerine kömür parçası düşen maden işçisi yaralandı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli Beldesi'nde faaliyet gösteren Türkiye Taş Kömürleri Kurumu'na (TTK) bağlı Armutçuk Müessese Müdürlüğü bünyesindeki maden ocağında meydana gelen iş kazasında 1 maden işçisi yaralandı

Edinilen bilgiye göre, kaza, öğle saatlerinde maden ocağının eksi 500 kotunda meydana geldi. İddiaya göre, ocakta çalışan maden işçisi Uğur Demirer üzerine kömür parçasının düşmesi sonucu yaralandı. Arkadaşları tarafından yer üstüne çıkarılan yaralı maden işçisine ilk müdahaleyi olay yerine çağrılan 112 sağlık görevlileri yaptı. Ambulansla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan maden işçisi tedavi altına alındı. Genel Maden İşçileri Sendikası Armutçuk Şube Başkanı Ali Eşitmez yaralanan maden işçisinin hayati tehlikesinin bulunmadığını öğrendiklerini belirterek kendisine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Savcılık kaza ile ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Kedinin soluk borusundan çıkan cisim şoke etti

1 Ekim 2019 Salı 13:59

 Kedinin soluk borusundan çıkan cisim şoke etti

Zonguldak'ta ameliyata alınan kedinin soluk borusundan 1,5 santimlik taş çıkarıldı

Kastamonu'da hayvanseverlerin baktığı 2 yaşındaki kedi nefes alıp vermekte sorun yaşadı. Ardından hayvanseverler hasta kediyi Kastamonu'da veteriner kliniğine getirdi. Ancak veteriner kliniğinde yeterli ekipman olmadığı için kedi Zonguldak'a nakledildi. Zonguldak Veteriner Kliniğinde röntgeni çekilen kedinin soluk borusunda 1,5 santimlik taş olduğu tespit edildi. Veteriner hekimler Önder Alkan ve Suat Ulucak tarafından 4 saat süren ameliyatla kedinin soluk borusundaki taş çıkarıldı. Yoğun bakıma alınan kedinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Veteriner Hekim Önder Alkan, ''Dün akşam Kastamonu ilinden geldi bize hastamız. Yaptığımız tetkiklerde soluk borusunda yabancı cisim tespit ettik akciğerin giriş bölgesindeydi kalbin üzerinde kötü bir solunumu vardı boğulmak üzereydi. Açık bir ameliyat geçirdi. Soluk borusundan bir taş çıktı. Zorlu bir ameliyattı 6 saat sürdü. Ameliyattan sonra solunumu düzeldi. Akciğerler düzeldi 3 günlük sıkıntılı bir durumu var. Oynarken muhtemelen oldu aşağıya kadar indi. Bir anda solunum güçlüğünden dolayı anlamış vatandaş ve hemen veterinere getiriyor ve yapılan tetkiklerde yabancı cisim görülüyor. Bu ameliyat için otomatik solumun sistemi gerekiyor. Bu sistem olan yerlerde bu ameliyatlar yapılıyor. Zor ve riskli bir ameliyat” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

Posbıyık parsel parsel satıyor

1 Ekim 2019 Salı 13:29

Ereğli Haber

Posbıyık parsel parsel satıyor

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ilçede halka açık alanları bir bir özelleştiriyor. Önce sahil kafeyi, ardından Kepez Piknik alanını özel işletme için ihaleye çıkartan Posbıyık, Plaj Tesisleri’nde ki pide-lahmacun ve kantin alanını ihalesiz bir şekilde Musa’nın Yeri olarak bilenen işletmeye verdi. Posbıyık şimdide Çilek kafe ile Erdemir ofis binası yanındaki spor alanını ihaleye çıkartıyor. Kışla’da belediyeye ait 25 dükkanı satışa çıkaran Posbıyık’ın bir sonraki hedefi ise su Ürünleri Kooperatfifi olarak bilinen kafeteryayı özelleştirmek.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık yarın yapılacak belediye meclisi toplantısında Çilek Kafe ile Erdemir Ofis Binası yanında ki spor alanını ihaleye çıkarma kararını getiriyor. Mecliste Kışla sanayi sitesindeki 25 dükkanın satışıda gündemde.
Meclis gündemine ilişkin yazı ve gündem maddeleri şu şekilde; “KARADENİZ EREĞLİ BELEDİYEBAŞKANLIĞINDAN, 5393 Sayılı Yasanın 20 ve 21.maddeleri gereğince; Belediye Meclisimiz 2 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 10.30’da Atatürk Kültür Merkezi Nikâh Salonunda aşağıdaki gündemle toplanacağından, Belediye Meclis Üyelerinin belirli gün ve saatte hazır bulunmaları ilan olunur.
GÜNDEM
1.Belediyemiz Hukuk İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına ait komisyon raporunun görüşülmesi.
2.İlçenin çeşitli mahallelerinde bulunan mülkiyeti Belediyemize ait yoldan ihdas parsellerin satış veya takasına ait komisyon raporunun görüşülmesi.
3.2020-2024 dönemi Belediyemizin Stratejik Planının görüşülmesi.
4.Karadeniz Ereğli Belediyesi Servis Aracı Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasının görüşülmesi.
5.İlçenin Müftü Mahallesi 2445 ada, 3 parselde trafo alanı yapılmasına ait imar plan tadilat talebinin görüşülmesi.
6.Ödenek aktarması yapılmasının görüşülmesi.
7.Belediyemiz 2019 mali yılı Gelir Tarifesinde değişiklik yapılmasının görüşülmesi.
8.Belediyemiz Müdürlüklerinin Görev ve Çalışma Yönetmeliklerinde değişiklik yapılmasının görüşülmesi.
9.Memur kadrolarında derece ve unvan değişikliği yapılmasının görüşülmesi.
10.Belediyemiz ile Kdz.Ereğli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü arasında imzalanacak protokol için Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi.
11.Belediyemiz ile Soğanlıyörük Köy Tüzel kişiliği arasında imzalanacak protokol için Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi.
12.Belediyemizce 300 adet personel servis aracı ihalesi yapılmasının görüşülmesi.
13.Belediyemizin Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA), Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) ve Tarihi Kentler Birliği’ne sunacağı projeler için Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi.
14.İlçenin Müftü Mahallesi Atatürk Bulvarında Belediyemize ait büfe, tuvalet ve spor tesisi alanının 10 yıllığına kiraya verilmesinin görüşülmesi.
15.İlçenin Göktepe Mahallesi 2378 ada 8 parsel’de kayıtlı taşınmazın mezarlık alanı olarak Belediyemize şartlı bağış yapılmasının görüşülmesi.
16.İlçenin Kışla Mahallesi 982 ada 6 parselde kayıtlı mülkiyeti Belediyemize ait 25 adet dükkan satışının görüşülmesi.
17.İlçenin Orhanlar Mahallesi Atatürk Bulvarı No:29/1’de kayıtlı Belediyemize ait taşınmazın (Çilek Kafe) 10 yıllığına kiraya verilmesinin görüşülmesi.
18.İlçenin muhtelif yerlerinde bulunan billboard reklam tabelalarının 10 yıllığına kiraya verilmesinin görüşülmesi.”

Halka açık alanları bir bir özelleştiriyor
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve üst yöneticileri AK Parti iktidarını yaptığı özelleştirmelerden dolayı yerden yere vururken, Kdz. Ereğli’de CHP’li Belediye Başkanı Halil Posbıyık halka açık alanları bir bir özelleştiriyor. Özellikle dar ve orta gelirli ailelerin faydalandığı ve belediyenin kar ettiği sosyal tesisler bir bir elden çıkarılıyor. Posbıyık’ın bu özelleştirmeleri sahilde yer alan kafelerin işletmecilerinin talebi üzerine yaptığı öğrenilirken, söz konusu kafe işletmecilerinin halka uygun fiyatla yiyecek ve içecek satışından uzun süredir rahatsız oldukları biliniyor. Sahilde ki özel işletmelere fiyat dengesi getiren sosyal tesislerin özelleştirilmesiyle birlikte özellikle dar ve orta gelirli ailelerin sahile inip neredeyse çay kahve içip keyif yapmaları imkansız hale gelecek. Sahilde ki kafelerde bir bardak çay 3-6 TL arasındaki fiyatlardan satışa sunulurken belediye işletmelerinde ise bu fiyat 1 TL idi.

SIRADA SU ÜRÜNLERİ VAR!..
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın son yapacağı özelleştirmenin ise Su Ürünleri Çay Bahçesi olacağı konuşuluyor. Kdz. Ereğli’der dar ve orta gelirli ailelerin fiyatları uygun olduğu için gitmeyi tercih ettikleri belediyeye ait sosyal tesislerin özelleştirilmesi ile birlikte sahilde belediyeye ait sosyal tesis kalmayacak.

AK PARTİ NEDEN SUSUYOR?

CHP'li Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın halka açık alanları bir bir satışa çıkardığı ve özelleştirmesi karşısında AK Parti yöneticileri ve belediye meclis üyelerin durumu adeta "Dut yemiş bül bül" gibi izlemeleri ise dikkat çekiyor. Halkın yararına olmayan işlere imza atan CHP Yönetimi karşısında AK Parti yöneticileri ve belediye meclis üyelerinin neden sessiz kaldığı ise merak ediliyor. 

 

Yorumlar

Zonguldak'ta 160 bin 733 ton atık toplandı

1 Ekim 2019 Salı 12:30

Zonguldak'ta 160 bin 733 ton atık toplandı

TÜİK'in istatistiklerine göre 2018 yılında Zonguldak'ta belediyelerde toplanan atık miktarı 160 bin 733 ton olarak açıklandı.

Tüm belediyelere uygulanan 2018 yılı Belediye Atık İstatistikleri Anketi sonuçlarına göre bin 399 belediyenin bin 395'inde atık hizmeti verildiği tespit edildi. Atık hizmeti veren belediyelerin 32 milyon 209 bin ton atık topladığı belirlendi. Kişi başı toplanan günlük ortalama atık miktarı 1,16 kg olarak hesaplandı. Anket sonuçlarına göre 2018 yılında belediyelerde toplanan kişi başı günlük ortalama atık miktarı 1,16 kg olarak hesaplandı. Üç büyük şehirde ise toplanan kişi başı günlük ortalama atık miktarının İstanbul için 1,28 kg, Ankara için 1,18 kg ve İzmir için 1,36 kg olduğu tespit edildi.
Atık hizmeti verilen belediyelerde toplanan 32 milyon 209 bin ton atığın yüzde 67,2'si düzenli depolama tesislerine, yüzde 20,2'si belediye çöplüklerine ve yüzde 12,3'ü geri kazanım tesislerine gönderilirken, %0,2'si ise açıkta yakılarak, gömülerek, dereye veya araziye dökülerek bertaraf edildi.
Zonguldak’ta belediyelerde toplanan atık miktarı 160 bin 733 ton oldu. Karabük’te belediyelerde toplanan atık miktarı 90 bin 535 ton oldu. Bartın’da belediyelerde toplanan atık miktarı 70 bin 582 oldu.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar