İşveren bilgilendirme toplantıları sürüyor

12 Nisan 2019 Cuma 13:10

İşveren bilgilendirme toplantıları sürüyor

2019 yılı istihdam seferberliği kapsamında işverenleri bilgilendirme toplantıları sürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un himayelerinde başlatılan 2019 İstihdam Seferberliği kapsamında; İstihdamın korunması, artırılması ve nitelikli istihdamın desteklenmesi amacıyla teşvik ve desteklerimizi duyurmak üzere başlatılan bilgilendirme toplantıları devam ediyor. 
Zonguldak-İŞKUR İl Müdürü Yardımcısı Hakkı Alkan, SGK İl Müdürü Erkin Avcı, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda, işveren /işveren temsilcileri ile bir araya geldiler. 
İş ve Meslek Danışmanı Özgün Taşkesen tarafından Üç Aylık Ücret Desteği, İlave İstihdam Teşviki, Asgari Ücret Desteği, Kadın, Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Teşviki, 5 Puanlık İndirim Teşviki, İlave 6 Puanlık İndirim Teşviki, Kısa Çalışma Ödeneği, İşbaşı Eğitim Programları, Geleceğin Mesleklerinde İşbaşı Eğitim Programı, MEGİP, Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İş birliği Projesi, Çocuk Bakım Desteği, İşe İlk Adım Projesi, konularında bilgilendirme sunumu yapıldı. 
İŞKUR yetkilileri konu ile ilgili istihdamın arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla işverenlere yönelik yapılan bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini ifade etti. 

Yorumlar

Yıkıma belediye mi izin verdi?

11 Nisan 2019 Perşembe 17:13

Yıkıma belediye mi izin verdi?

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde ki 19. Yüzyıldan kalma Tarihi Bozhane Hamamı yıkılıyor.

Kdz. Ereğli’de Bozhane mevkiinde ki 19. Yüzyıldan kalma Tarihi Bozhane Hamamı yıkılıyor. Yıkım çalışması esnasında ortaya çıkan kuyu, yıkım çalışmasının durmasına neden oldu. Çalışmaların devam edip etmeyeceği ile ilgili bir açıklama yapmayan ve yıkım esnasında Anıtlar Kurulundan görevli olunmaması da vatandaşların dikkatini çekti. Yıkım operatörü tarafından kuyunun üzerinin kapatıldığı ve çalışmanın durduğu ifade edildi. Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından bir açıklama yapılmaması ise vatandaşların tepkisine yol açtı.

Yorumlar
 • Halk
  13 Nisan 2019 Cumartesi 12:04

  Sayin baskan kac yüzyildir duran hamamı nede yikıyorsun şimdiden yikmaya başladin. Gecmişe hicmi saygın yok.restora edilemezmiydi.tam meydanda.isine geldigi gibi yapma eregliyi....

Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü Kdz. Ereğli’de açılıyor

11 Nisan 2019 Perşembe 16:02

Türkiye’nin ilk çocuk hareket üssü Kdz. Ereğli’de açılıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Türkiye'nin ilk Çocuk Hareket Üssü "Muzipo Kids" açılıyor.

Kdz. Ereğli Süleymanlar Mahallesi’nde Pedagog Psikolog Şühede Kulaksız'ın sahibi olduğu Muzipo Kids açılacak. 13 Nisan Cumartesi günü saat 13:00’da Adliye Binasının karşısında düzenlenecek olan törenle açılış gerçekleşecek.
Pedagog Psikolog Şühede Kulaksız açılışa tüm Kdz. Ereğli halkı

Yorumlar

Yüksek gerilim kablolarında kalan yavru baykuş kurtarıldı

11 Nisan 2019 Perşembe 15:59

Yüksek gerilim kablolarında kalan yavru baykuş kurtarıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yüksek gerilim kablolarına sıkışan yavru baykuş itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kdz. Ereğli İstasyon Caddesi üzerinde bulunan terfi istasyonunun da yüksek gerilim kablolarının altına giren yavru baykuşu gören vatandaşlar durumu İtfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa süre içerisinde olay yerine gelen itfaiye ekipleri sıkışan yavru baykuşu operasyonla kurtararak Veteriner İşleri Müdürlüğüne teslim ettiler.
Yaralı baykuş Kdz. Ereğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından tedavisi yapılarak yeniden doğaya salınacağı belirtildi.

Yorumlar

Çiftçilere 2 bin adet yumurta tavuğu dağıtıldı

11 Nisan 2019 Perşembe 15:09

Çiftçilere 2 bin adet yumurta tavuğu dağıtıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Ziraat Odası Başkanlığı tarafından çiftçilere 2 bin adet yumurta tavuğu dağıtımı yapıldı.

Kdz. Ereğli Ziraat Odası Başkanlığı tarafından çiftçilere proje kapsamında 2 bin adet atak ve lohman cinsi yumurta tavuğu dağıtımı yapıldı. Üreticilerden her sene talebe göre sipariş alındığı ve ileri ki tarihlerde de yumurta tavuğu dağıtımı gerçekleştireceğini belirten Kdz. Ereğli Ziraat Odası projenin çiftçilerin kalkınmasına fayda sağlanacağını belirtti. Ziraat Odası Başkanı Adil Pulat konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Çiftçilerimizden her sene talebe göre sipariş alıp atak ve lohman cinsi yumurta tavuğu dağıtıyoruz. Bu sene ilk yumurta tavuğu dağıtımımız. Çiftçilerimize 2 bin adet yumurta tavuğu dağıtımı gerçekleştirdik. Bundan sonra da devamı gelecek. Amacımız çiftçilerimize ekonomik katkıda bulunmak. Önümüzdeki günlerde tavuk haricinde başka projelerde düşünüyoruz. Bizim Ziraat Odası olarak bundan hiçbir karımız yok. Kar amacı gütmüyoruz, amacımız çiftçilerimizin ekonomisine katkı sağlamak. İnşallah başka projeleri de hayata geçireceğiz.”

Yorumlar
 • Mustafa
  12 Nisan 2019 Cuma 09:24

  Ariciliktada ayni özeni bekliyoruz.

 • Hacikadın şam
  12 Nisan 2019 Cuma 00:37

  Projeden yararlanmak icin sartlar nedir