İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudular

10 Mayıs 2018 Perşembe 13:13

İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudular

Zonguldak Özel Eğitim Meslek Lisesi öğretmenleri, Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen törende İstiklal Marşı'nı işaret diliyle okudu.

Valilik önündeki Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törene Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul Güner, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kemal Gümrükçü, Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin, siyasi parti temsilcileri öğrenciler ve engelliler katıldı. Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu yapıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Zonguldak Özel Eğitim Meslek Lisesi'nde öğretmenleri İstiklal Marşı'na işaret diliyle eşlik etti.
Ardından konuşma yapan Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin ise engelliler için sorunların her geçen gün kalktığını belirterek, "Öncelikle Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak bütün engellilerin haftasını kutluyoruz. Eskiye nazaran engelliler adına sevinebileceğimiz gelişmeler oldu. Ancak bütün bu gelişmelere rağmen temel sorunlarımız çözülmüş değil. Kamuda bulunan bütün boş engelli kadrolarının doldurulmasını istiyoruz" dedi.

Yorumlar

Jandarma tren yolcularına GBT sorgusu yaptı

10 Mayıs 2018 Perşembe 11:43

Jandarma tren yolcularına GBT sorgusu yaptı

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince sabahın ilk saatlerinden itibaren tüm istasyon ve istasyon çevrelerinde arama kaydı bulunan şahıslara yönelik Genel Bilgi Tarama (GBT) sorgusu yapıldı.

"Jandarma her yerde" sloganı ile Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tren ile seyahat eden yolculara yönelik istasyonlarda tren bekleyen yolcuların Genel Bilgi Tarama (GBT) adı altında kimlik kontrolü gerçekleştirdi. Sabah saatlerinden itibaren tüm istasyon ve istasyon çevrelerinde arama kimlik kontrolü yapılarak kontrol sonrası vatandaş ile güvenlik ve insani konulara yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

Yorumlar

AÖF, 67 Burda AVM'de ziyaretçileri bilgilendirdi

10 Mayıs 2018 Perşembe 11:25

AÖF, 67 Burda AVM'de ziyaretçileri bilgilendirdi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Zonguldak Bürosu tarafından 67 Burda AVM'de açılan stantta ziyaretçilere bilgiler aktarıldı.

Anadolu Üniversitesi AÖF Zonguldak Bürosu Yöneticisi Halide Tuba Tunç ve beraberindeki ekip, 67 Burda AVM'de tanıtıcı stant açtı. Tunç, "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Açıköğretim Fakültesi ve e-sertifika programlarını bünyesinde bulundurmaktadır. İkinci üniversite kayıtları bir yükseköğretimden mezun veya açıköğretim sistemi dışında bir yükseköğretimde okuyan öğrencileri sınavsız olarak alabildiğimiz bir kayıt türüdür. Hayalleriniz bir diplomaya sığmıyorsa Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi yanınızda. İkinci üniversite için detaylı bilgi ikinciuniversite.anadolu.edu.tr adresinden edinilebilir. Ayrıca en az lise mezunları için e-sertifika programları bulunmaktadır. Yaz dönemi kayıtlarımız başlamış olup 22 Haziran 2018 tarihine kadar başvuru yapılabilir. E-sertifika için detaylı bilgi esertifika.anadolu.edu.tr adresinden edinilebilir" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

20 günlük yavru keçiye evladı gibi bakıyor

10 Mayıs 2018 Perşembe 10:45

20 günlük yavru keçiye evladı gibi bakıyor

Zonguldak'ta yaşayan 41 yaşındaki Tarkın Arslankılıç, çalıştığı işyerinin çiftliğindeki 20 günlük yavru keçiye evladı gibi bakıyor.

Kent merkezinde yaşayan 41 yaşındaki Tarkın Arslankılıç'ın çalıştığı işyerine ait çiftlikte 20 gün önce Saanen-Maltız melezi yavru keçi dünyaya geldi. Mesai öncesi ve öğlen paydoslarındaki boş vakitlerini adını "Çikolata" koydukları yavru keçiyle geçiren Arslankılıç, yavru keçiye evladı gibi bakıyor.
Ziyaretine geldiğinde Arslankılıç'ın bir an olsun yanından ayrılmayan yavru keçi ise adeta çiftliğin maskotu oldu. Yavru keçi ile aralarında özel bir bağ oluştuğunu söyleyen Tarkın Arslankılıç, "Annesi dışarıda tabiatta otladığı zaman bu yoruluyor, biryerlerde kalıp uyuyor. Buraya geldiğimizde yanımızdan ayrılmıyor. Ufak çocuk gibi ilgi istiyor. Yere indirdiğimizde tekrar kucağımıza çıkmak istiyor. Kendisini sevdiriyor. 20 günlük falan, sevilmeyi seviyor. Buraya ziyarete gelen çocuklar var. Sabah işe gelmeden, öğlen paydosu olduğunda bunlarla vakit geçiriyoruz. İnsana huzur veriyorlar. Bu buranın maskotu oldu" diye konuştu.

Yorumlar

Ortaokulu öğrencileri trafik uygulaması yaptı

10 Mayıs 2018 Perşembe 09:27

Ortaokulu öğrencileri trafik uygulaması yaptı

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ nedeniyle Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Saltukova Ortaokulu öğrencileri İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma trafik ekipleri gözetiminde trafik uygulaması gerçekleştirdi.

Öğrenciler, Bartın-Ankara Karayolu üzerinde sürücüleri durdurarak Trafik Haftasını kutlayan öğrenciler, broşür verdi. Her sürücüye oto paspası, araç kokusu gibi çeşitli hediyeler veren öğrenciler karayolunda seyreden araçları güvenli şekilde durdurarak, sürücülerin ve araçların belgelerini inceledi. Öğrenciler, sürücüleri, trafik kurallarına uymaları ve emniyet kemeri takmaları yönünde uyardı.

Yorumlar