İşte Gülüç'e hizmet edecek yeni ekip

19 Şubat 2019 Salı 17:57

Ereğli Haber

İşte Gülüç'e hizmet edecek yeni ekip

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın belediye meclis üyesi aday listesi bu gün ilçe seçim kuruluna teslim edildi.

5 yıldır yaptığı hizmetlerle Gülüçlülerin gönlünü kazanan Gökhan Demirtaş'ın yeni dönemde birlikte çalışacağı ekip arkadaşları belli oldu. Başkan Demirtaş bu gün AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve partisinin diğer belediye başkan adayları ile birlikte ilçe seçim kuruluna giderek listeleri teslim etti. AK Partili Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın ekibi şu isimlerden oluştu:

1- Hasan Polat, 2- Sedat Taşdelen, 3- Şükrü Arslan, 4- Ferihan Şenol, 5- Ahmet Akdemir, 6- Fahri Çakır, 7- Nimet Çağla Demirkol, 8- Emre Onay. Kontenjan: Mustafa Sarı.

 

Yorumlar

İşte AK Parti'nin Ereğli Belediyesi meclis listesi...

19 Şubat 2019 Salı 17:49

Ereğli Haber

İşte AK Parti'nin Ereğli Belediyesi meclis listesi...

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin, Gülüç Belediye Başkan Adayı Gökhan Mustafa Demirtaş, Kandilli Belediye Başkan Adayı Mustafa Güldalı, Ormanlı Belediye Başkan Adayı Bayram Başol ve bazı partililerle birlikte ilçe seçim kuruluna giderek belediye ve il genel meclisi üyesi aday listelerini teslim etti.

Belediye Başkanı, belediye meclisi ve il genel meclis üyesi aday listelerinin tesliminin ardından çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır 31 Mart akşamı Ereğli, Gülüç, Ormanlı ve Kandilli Belediye Başkanlıkları ile belediye meclisi ve il genel meclisi seçimlerinden galip çıkacaklarını söyledi. Çakır konuşmasında “Öncelikle 31 Mart yerel seçimleri beldelerimize, Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza, ülkemize hayırlar getirmesini Cenap-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Bugün 19 Şubat listelerin verilmesinin son gününde bütün belediye başkan adaylarımızla, belde başkanlarımızla birlikte listelerimizi ilçe seçim kuruluna teslim ettik. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bugünden itibaren dünde başladığımız gibi, gece demeden gündüz demeden sıkılmadık el, kapısı çalınmadık vatandaş bırakmayacağız. AK Parti davasını en yukarıda oy alacak şekilde çalışmalarımızı daha da hızlandırıp, 31 Mart akşamında üç beldemizde, bir ilçe merkezimizde ve inşallah tüm Zonguldak’ımız da başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum” dedi.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Erol Şahin ise güzel bir meclis listesi yaptıklarını belirterek 5 yıl Ereğli’ye hizmet edecek kadroyla halkın önüne çıkmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Şahin konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Hayırlısıyla 31 Mart’a kadar devam eden bir sürecin en önemli adımlarından biri olan belediye meclis üyesi listemizi, İlçe Seçim Kurulu’na sunmuş bulunmaktayız. Bu listelerimizi ilçe teşkilatımız, il başkanımız, il kadın kolları, gençlik kolları ve genel merkezimizle birlikte organize ettik. Birlikte değerlendirerek meclis listemizi oluşturduk. Olabildiğince en kapsamlı, Ereğli’yi kucaklayan bir liste olduğunu düşünüyorum. Hepsi birbirinden değerli arkadaşlarımızla, Ereğli’ye 5 yıl boyunca hizmet edecek kadroyla, Ereğli halkının önüne gururla çıkabileceğimiz belediye meclis üyesi listesi sunduk. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Ereğli halkımızın desteklerini bekliyor, saygılar sunuyorum.”
AK Parti Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Listesi şu şekilde;
1- Mustafa Kocatürk, 2- Numan Korkmaz, 3- Fuat Ulaş, 4- Mustafa Kumaş, 5- Yüksel Başkan, 6- Yahya Çakır, 7- Gülsemin Hasçelik, 8- Zafer Hüseyin Durmaz, 9- Zafer Yalman, 10- Kürşat Yağız, 11- Ayhan Erol, 12- Yüksel Demirbaş, 13- Hacı Ali Toprak, 14- Nusret Burak Öztürk, 15- Mustafa Çevik, 16- Elif Güzel, 17- Tekin alabaş, 18- Yeter Mine Efe, 19- Ömer Faruk Arslan, 20- Mithat Sarı, 21- Yeşim Özdoğan, 22- Uğur Şenol, 23- Murat Mutlu, 24- Murat Aydın, 25- Kazım Cebeci, 26- Can Buzoğlu, 27- Cansu Eroğlu, 28- İbrahim Alagöz. Kontenjan: Atalay Göktepe, Ayşe Savaş Balcı, Halil Bozkurt.

Yorumlar

Posbıyık şimdide kendi vekiline saldırıyor

18 Şubat 2019 Pazartesi 21:39

Ereğli Haber

Posbıyık şimdide kendi vekiline saldırıyor

İYİ Parti ile ittifakı bozan CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık bu gün akşam saatlerinde 'Halil Posbıyık iletişim grubu" adlı whatsap iletişim ağından CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş'a ağır eleştirilerin yapıldığı bir yazıyı basına servis ettirdi. Posbıyık'ın iletişim bürosundan gönderilen yazıda istifa bilöfüde gündeme getirildi.

İşte Halil Posbıyık iletişim bürosundan tüm basın kuruluşlarına servis edilen o yazı: 

"ÜNAL DEMİRTAŞ MECLİS LİSTESİNİ SABOTE EDİYOR!
POSBIYIK HER AN İSTİFA EDEBİLİR!..
Cumhuriyet Halk Partisi’nde sular durulmuyor. Milletvekili seçildikten sonra Ereğli’ye gelmeyi unutan ancak geçtiğimiz hafta sonu Ereğli’ye gelerek meclis üyeleri seçimlerinde “FERMUAR” sistemini öne süren CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş kendi hazırladığı listeyi CHP Genel Merkezi’nde kabul ettirmeye çalışıyor!
Kimseye haber vermeden kendi kafasınca CHP İlçe Başkanı Sevdekar Aras’la birlikte “meclis listesi” hazırlayan ve apar topar dün akşam Ankara’ya dönen Ünal Demirtaş bugün yapılan “MYK” toplantısından istediği listeyi geçirmek için çalışmalarına devam ediyor.
Konu ile ilgili dün Ankara’ya giden Halil Posbıyık’ın da kendi listesini CHP Genel Merkezine ve MYK’ya sunduğu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutumuna göre yoluna kendi listesiyle devam edeceği, aksi durumda istifa edeceği ileri sürülüyor.
DEMİRTAŞ KİME HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYOR!
CHP’de aday adaylığı sürecinde tarafsız davranmayarak sürekli aday adaylarından Erol Çivici’yi destekleyen ancak parti meclisinden bu ismi geçiremeyerek hayal kırıklığı yaşayan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ,Ereğli’ye gelerek meclis listesine hakim olmaya, Belediye Başkan adayı Halil Posbıyık’ı da başarısız olmak ya da çekilmek zorunda bırakarak CHP’nin tüm tüzüğüne aykırı hareketlerini sürdürmeye devam ediyor!
Geçmişten bugüne ilk defa yaşanan ve hiçbir yetkisi olmadığı halde yanına bazı milletvekillerinin desteğini alarak Ereğli’de CHP Meclis listesini “sabote” etmeye çalışan CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’ın bu saatlere kadar ısrarını sürdürdüğü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun alacağı karar doğrultusunda CHP Belediye Başkan adayı Halil Posbıyık’ın “yol haritasını” yeniden belirlemesi gerekirse de “ istifa” yolunu kullanacağı ifade ediliyor.
ÜNAL DEMİRTAŞ’A TEPKİLER YAĞIYOR!
Ünal Demirtaş’ın Belediye Meclis üyeliklerine doğrudan karışması Ereğli’de CHP’liler tarafından tepkiyle karşılandı. Demirtaş’ın konu hakkında ısrarcı tutumu sonrası CHP İlçe Teşkilatında huzursuzluğun had safhada olduğu ve CHP Milletvekili Ünal Demirtaş’ın doğrudan Ak Parti’ye hizmet ettiği ve seçimi kaybetmek uğruna Ereğli’de CHP’yi yok etmeye çalıştığı ileri sürülüyor.
Ankara’dan gelecek haberler de CHP’liler ve Halil Posbıyık’ı destekleyen tüm Ereğli’liler tarafından dikkatle takip ediliyor."

Yorumlar

Posbıyık'ı suçladı... "İYİ Parti'ye hakarettir"

18 Şubat 2019 Pazartesi 19:35

Ereğli Haber

Posbıyık'ı suçladı... "İYİ Parti'ye hakarettir"

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın ittifak görüşmeleri sırasında siyasi nezaketsizlik yaptığını “İçinizden meclise yazılacak iki ismi de ben seçerim” demesinin İYİ Parti’ye hakaret olduğunu söyledi.

Ereğli Haber- İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu ile birlikte Ereğli ilçe teşkilatında düzenlediği basın toplantısında İYİ Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı olarak Ali Kaya ismini resmen açıkladı.
Basın toplantısında CHP ile yürütülen ittifak görüşmelerinin CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’ın siyasi nezaketsizliği nedeniyle tıkandığını dile getiren Erkmen şunları söyledi; “Samimi olarak burada Kdz. Ereğli’de ittifak yapılmasını istiyorduk. Bu çerçevede görüşmelerimizi yürüttük. Zonguldak, ilçe ve beldelerinde güzel ittifaklar yaptık. Kdz. Ereğli Belediye Meclis üyeliği için bize söylenen 3 tane yerine 2 tane isim verilmesi. Halil Posbıyık arkadaşımız, yıllardır tanıdığımız isim. “İlk 15 içinde 2 tane isim verebilirim. Bunları da ben belirlerim” dedi. Biz sıralamayı sorduğumuzda “Ben size sırayı söyliycem” dedi. Sıraya da takılmadık, ilk 15 içerisinde her hangi bir yerde olmasına da takılmadık. Asıl bizi kıran olay “bu iki kişiyi de içinizden ben seçeceğim” demesidir. Bu siyasi bir nezaketsizliktir. Biz kendisine bu süreçte hiçbir isim önermedik, isimler konuşulmadı bile. “Partiyi yok sayıp içinizden ben alacağım demek” İYİ Parti’ye yapılmış hakarettir. Bunu ne il başkanı olarak benim nede partili arkadaşlarımızın kabul etmesi mümkün değildir. Hiç kimsenin partimizi “Siz zaten 300-400 oy alırsın” gibi küçümsemeye hakkı yoktur. Millet ister bir, ister 10 bin, isterse 50 bin oy verir. Bizim milletimiz kendisine en yakın gördüğü kişiye verecektir. Oy milletimizin kendi vicdanıdır. Bizim hiç kimseye isim üzerinde bir pazarlığımız olmamıştır. Bu iş birliğinin kesinleşmemesine sebep bizim içimizden kişiyi “ben seçerim” demesi ittifakın bozulmasına sebeptir. Bu durum gerçekleşince kendi adayımızla yolumuza devam edelim istedik. Bazı arkadaşlarımız değişik isimler önerdi. Bu isimler içerisinde en çok kamuoyunda istenen, her kesimin oyunu alabilecek Ali Kaya üzerinde mutabık kaldık. Ereğli halkı kavgadan bıkmış durumda. Gel bir yeni bir anlayış içerisinde İYİ belediyeciliği gel Ereğli’de gösterelim dedik. O’da bizi kırmadı, teklifimizi kabul etti. Huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum. Biz daha kurulalı bir yıl oldu. 5 kuruş hazine yardımı almadan kendi cebimizden harcayarak 5 milyon vatandaşımızın oyunu aldık. Bizim sorumluluğumuz bize oy veren halkımızı mahcup etmemek. Ereğli’de bu güne kadar Halil beyde dahil güzel iş yapan herkese teşekkür ediyoruz. Bu güne kadar yapılanın üzerine çok daha iyi şeyler yapalım. Biz Ereğli’de kavga istemiyoruz. Biz her partiye seçime girdikleri için başarılar diliyoruz. Kötü söz sahibine aittir. Bizim ağzımızdan hiç kimse için kötü bir söz duymayacaksınız. Kötü olanın her zaman karşısında oluruz. Bizim için şehrimiz önemlidir, daha güzel hizmetlerin yapılması önemlidir” dedi.
İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen’in parti rozeti takıp Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığı Ali Kaya ise amacının Ereğli’ye hizmet etmek olduğunu vurguladı.
Ereğli’nin sosyal, kültürel, sanatsal ve ekonomik anlamda çöküntü yaşadığını belirten Kaya “Son 30 yılını Ereğli’de geçiren bir kardeşinizim. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bölümler mezunuyum. 2005-2014 yılları arasında yönetim kurulunda yer aldım. Lider; insanları etkileyen ve sonucu etkileyen kişidir. Bende Ereğli’nin kaderini etkilemeye talibim. Benim için siyaset, şartlar ne olursa olsun makam ve mevki sahibi olmak değildir. Ereğli sosyal, kültürel, sanatsal anlamda geriye gitmekte. Bir çöküş yaşanmakta. Burada seçilmişlerin sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Bana göre Ereğli’nin toparlanması için önce il olmalıyız. Karabük’te 60, Bartın’da 40 bin civarında öğrenci var. Ereğli il olursa üniversitemiz olur. Ereğli’de ekonomik hareketliliği sağlamış oluruz. Biz Kdz. Ereğli’nin il olmasını savunuyoruz. Seçilirsek üretim odaklı projeler yapacağız. 18 Ocak 2018’de burada kasırga yaşandı. Bu bölgedeki esnafın sorunlarına kalıcı çözümler ve önlemler alacağız. Bozhane bölgesinde faaliyet yapan arkadaşların kendi malları gibi oturdukları, yasal sorunları olmayan bir düzlem oluşturacağız. Kemer ve Kırmacı bölgesinde vatandaşların rahat alışveriş yapabilmeleri için kapalı büyük bir pazaryeri projesi yapacağız. Her bölgede kapalı pazaryeri projeleri yapacağız. Denizcilik ve kabotaj bayramını aslına uygun bir şekilde kutlayacağız. Kentimiz mutlaka bir marina kazandıracağız.
Kamusal alanlardan sahil yolu, Devrek Yolayrımı, Erdemir caddesinden otopark ücretlerini tamamen kaldıracağım. Yollar insanların kullanımına açık kamusal alanlardır. Otopark alanları hariç yollardan belediye para kazanmayacak. Vatandaşımızın soyulmasına izin vermeyeceğim. Şehrimizin sorunlarının en başında ulaşım geliyor. Bu trafik sorunun çözülmesi için yeni yollar üretilmesi gerekiyor. Bende bunun için çalışacağım” dedi.

Yorumlar

CHP’de çatlak ses ilçelere sıçradı

18 Şubat 2019 Pazartesi 10:26

CHP’de çatlak ses ilçelere sıçradı

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, belediye meclis üyesi listesinin onaylanmamasına tepki gösterdi. Kantarcı, “Bu durumda mevcut CHP ilçe yönetimi ile seçime girmem söz konusu değildir” dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, belediye meclis üye listesinin onaylanmamasına tepki gösterdi. Listeyle ilgili açıklamada bulunan başkan Kantarcı, “15 Şubat 2019 tarihinde seçilebilecek sıralardaki meclis adaylarını CHP Çaycuma İlçe Başkanı Tuncay Akyol ile belirlediklerini ifade ederek, “16 Şubat 2019 tarihince ilçe başkanımız Akyol, listenin yönetim kurulu tarafından reddedildiğini tebliğ etti. Bu durumda mevcut CHP ilçe yönetimi ile seçime girmem söz konusu değildir” dedi.

Yorumlar