İşte Ereğli'nin yeni Kaymakamı...

1 Eylül 2018 Cumartesi 14:09

İşte Ereğli'nin yeni Kaymakamı...

Resmi Gazete'de yayımlanan Vali Yardımcıları ve Mülki Amirler Atama Kararnamesi'ne göre Zonguldak'ta 4 ilçenin kaymakamı değişti.

Kararnameye göre Kozlu Kaymakamlığı'na Zonguldak Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi atandı. Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya ise Tekirdağ'ın Hayranbolu İlçesi Kaymakamlığı'na atandı. Bitlis Vali Yardımcısı Tolga Polat Devrek Kaymakamlığı'na, Devrek Kaymakamı Yakup Güney ise Akyazı ilçe kaymakamlığına atandı. Kdz. Ereğli Kaymakamlığı'na Nazım Madenoğlu'nun emekliye ayrılmasının ardından Manisa'nin Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu atandı. Gercüş Kaymakamı Ünal Koç da Kilimli İlçe Kaymakamlığı'na atandı.
Öte yandan Zonguldak Valiliği Hukuk Müşavirliği’ne Kilis Vali Yardımcısı Muhammet Kaya ve Zonguldak Valiliği Hukuk Müşavirliği’ne Yapraklı Kaymakamı Murat Ertekin atandı.

 

Kdz. Ereğli Kaymakamlığına atanan İsmail Çorumluoğlu'nun öz geçmişi ;
 
1968 yılında Balıkesir’in Kepsut ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Maliye Meslek Lisesini bitirdi. 1985-1989 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünü bitirdi ve aynı yıl Maliye Anabilim Dalında yüksek lisansa başladı. Bu süreçte 3 yıl Maliye Bakanlığında Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğünde memur olarak çalıştı.
 
Kaymakamlık görevine 1991 yılında Amasya stajyer kaymakamı olarak başladı. 1994 yılında 8 aylık yurtdışı stajını İngiltere’de yaptı. Sinop-Durağan, Yalova-Altınova, Kütahya-Aslanapa ve Domaniç kaymakam vekilliklerinden sonra, Manisa-Selendi, Bitlis-Hizan, Artvin Vali Yardımcılığı, Kütahya-Hisarcık, Çorum Vali Yardımcılığı, Kütahya-Gediz Kaymakamlığı  görevlerinde bulundu. 17 Temmuz 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan müşterek kararname ile Şehzadeler Kaymakamlığına atanmış ve 26/08/2013 tarihinden  bu yana Şehzadeler  Kaymakamlığı görevini yürütmüştür. 
 
Evli ve 2 çocuk babası olup, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.
Yorumlar

Bölgede bir ilk... “Güzel şehrimize hayırlı olsun”

31 Ağustos 2018 Cuma 20:25

Bölgede bir ilk... “Güzel şehrimize hayırlı olsun”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kırmacı mahallesinde bulunan şehir çöplüğünün rehabilitasyonu çalışmaları kapsamında ilk fore kazık dualarla çakıldı.

 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Karadeniz bölgesindeki ilçeler arasında vahşi depolama alanını rehabilite eden ilk ilçe olacaklarını belirterek; “35 dönümlük bir arazi yeni yaşam alanı olacak, en önemlisi de bölgemizi yanma-patlama-korku ve kokulardan, ilçemize yakışmayan bir görüntüden kurtarmış yeni bir yaşam alanına kavuşturmuş olacağız” dedi.
Kdz. Ereğli Kırmacı mahallesinde bulunan şehir çöplüğünün rehabilite edilerek yeni bir yaşam alanına kavuşturulması için başlatılan çalışmalar, yüklenici firmanın bölgeye ilk fore kazık çakmasıyla ivme kazandı.
Kırmacı eski katı atık depolama alanının rehabilitasyonu çalışmaları için alanda bir tören düzenlendi. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yüklenici firma sahibi Hüseyin Öztürk, belediye başkan yardımcıları, bölge muhtarları, daire müdürleri ve basın mensuplarının katıldığı törende kurban kesilerek ilk fore kazık alana çakıldı.
Proje hakkında basın mensuplarına bilgi veren yüklenici firma sahibi Hüseyin Öztürk, Kdz.Ereğli’nin çöplük alanının rehabilitasyonuyla çok güzel bir park alanına kavuşacağını belirterek; “Kdz.Ereğli’deki çöp depolama alanınının rehabilitasyon çalışmalarına başladık. Zemin iyileştirmeleri yapılacak. 72 adet fore kazık çakılacak. 20 metre ile 30 metre aralığında değişen toplamda bin ikiyüz metre derinlikte fore kazık çakılmış olacak. Sonraki aşamada 2-3 metre çöp yığınları kazılarak onun üzerine de perde duvar yapmak suretiyle boydan boya yol kenarında 4 metre yüksekliğinde korkuluklu bir duvar olmuş olacak. Ana amaç burada çöp sahasını rehabilite ederken mevcut alanı zararlı olabilecek çöp gazlarından çöp sızıntı sularından arındırarak tehlikeli ortamı tehlikesiz hale getirmek. Bu kapsamda gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra çöp sahası üzerinde yine sondajla gaz bacalarını koymak üzere kuyu açıp çöp gazlarını tahliye ettikten sonra flyt sistemiyle o gazları yakarak imha edip doğaya zararsız hale getirmek. Yine ayrıca olabilecek çöp sızıntı suları için resimde göreceksiniz bir çöp sızıntı suyu havuzumuz var. O çöp sızıntı suyu havuzuna da mevcut suları topladıktan sonra arıtmak suretiyle yer altı sularını da zararlı sulardan korumuş olacağız. Nihai olarak burası bittikten sonra çok güzel bir park alanı olarak kullanılabilecek. Ereğli’ye hayırlı olsun” dedi.
“Güzel şehrimize hayırlı olsun”
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise, şehit haberi nedeniyle üzüntüsünü belirterek başladığı konuşmasında; “Öncelikle milletimizin başı sağ olsun. Alaplı Musabeyli köyümüzden bir şehidimiz var. Batman’da şehit düştü Uzman Çavuş Recep Turan. Birazdan aranızdan ayrılıp Çaycuma Havalimanında şehidimizi karşılamaya gideceğim. Üzüntümüz sonsuz. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Burası ilçemize yakışmayan bir vahşi depolama alanıydı. İnşallah bu vahşi depolama alanından 6-7 ay içerisinde kurtulacağız. İller Bankamızın yaptığı bir ihale. Yüklenici firmaya ben burada teşekkür ediyorum, çalışanlara da teşekkür ediyorum. Biz göreve geldikten sonra o dönemki Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki ilçemize ziyaretlerinde kendilerine dosya vermiştik. Ankara’da da kendilerini ziyaretlere gitmiştik. Bu ziyaretlerde bizlere destek olacaklarını kendileri bizzat söylemişlerdi. Çöplük rehabilitasyonuna destek olacaklarını belirttiler. Bu işi projelendiren İller Bankamıza, özellikle başta dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye ve bakanlık yetkililerine, Kastamonu İller Bankası Bölge Müdürlüğüne ve emeği geçen bütün arkadaşlara hepsine çok teşekkür ediyorum. Teknik bilgileri yüklenici firma yetkilisi anlattı, bu bölgeyi rehabilite ettikten sonra ilçemiz yeni bir yaşam alanına kavuşmuş olacak. 35 dönümlük bir arazi yeni yaşam alanı olacak, en önemlisi de bölgemizi yanma-patlama-korku ve kokulardan, ilçemize yakışmayan bir görüntüden kurtarmış yeni bir yaşam alanına kavuşturmuş olacağız. Şunu da bilmenizi istiyorum ki, Karadeniz bölgesindeki ilçeler arasında vahşi depolama alanını (çöplük) rehabilite eden ilk ilçe Karadeniz Ereğli olmuş olacak. Güzel şehrimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.
Törene katılan Kırmacı Mahalle muhtarı Hazim Sevinç ve Balı Mahalle muhtarı Hüseyin Yılmaz, çöplüğün rehabilitasyonu için bölge halkı adına Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür etti.

Yorumlar

Takımı için eşinin bileziklerini sattı... Ateş püskürdü...

31 Ağustos 2018 Cuma 18:59

Takımı için eşinin bileziklerini sattı... Ateş püskürdü...

Zonguldak Kömürspor futbolcularının lisans ücretleri için yatırılması gereken 125 bin TL’nin bulunmamasının ardından Genç Zonguldak tribün lideri Zeki Beybeyoğlu, takıma sahip çıkmak için eşinin bileziklerini sattı.

Genç Zonguldak tribün lideri Zeki Beybeyoğlu, sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınlayarak, Zonguldak’ın önde gelenlerine ateş püskürdü. Beybeyoğlu'nun paylaşımı şöyle:

"Zonguldak'ın önde gelenleri, buradan para kazanıp 125 bin TL parayı bulamayıp takımı lisans parasını yatırmamıza engel olanlar Allah belanızı verecek! Başkanımız şu an kapı kapı para arıyor, yoksa bu takım maça çıkamayacak. Reklam için yazmıyorum, eşimin iki tane bileziği var düğünden kalma, onu satmaya bile razıyım. Yazıklar olsun, bizi bu hallere düşürenlere inat yaşa ZONGULDAKSPOR..”

Yorumlar
 • Kartal
  1 Eylül 2018 Cumartesi 01:09

  Helal olsun kardeşim senin bu fedakarlığını gorsünlerde utansınlar Zonguldağı ekmeği yiyen köpek ler

 • Gerçekten yazık ereğlili
  31 Ağustos 2018 Cuma 21:42

  Başkanımız kapı kapı dolaşıp para toplasın bu nedir ya kardeşim lisans için arkadaş değerli kötü gün için sakladığı eşyalarını satsın ZONGULDAK kömürspor için, şehrin ileri gelenleri nerede acaba para toplanamazsa ereğliye de bekleriz bizimde çorbada tuzumuz olsun ne olur ZONGULDAK KÖMÜRSPORU YAŞATALIM HEP BERABER not=ZONGULDAK SPOR SEVDALISI

Şehidimiz memleketine geldi...

31 Ağustos 2018 Cuma 18:52

Şehidimiz memleketine geldi...

Batman’da teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Recep Turan’ın naaşı memleketi Zonguldak'a TSK'ya ait uçakla getirildi. Askerlerin omzunda taşıdığı tabutu gören amca Tezcan Turan, yeğeninin tabutuna koşarken yürekleri dağladı.

PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan’ın naaşı Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan Saltukova Havaalanı’na askeri uçakla getirildi. Uzman Onbaşı Recep Turan’ın naaşı Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Zonguldak milletvekilleri, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ayhan Kafalı, belediye başkanları, daire amirleri, sivil toplum kuruluşunun temsilcileri ve şehidin yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Çaycuma İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş'in dualarıyla TSK'ya ait uçaktan indirilen şehidin naaşı, karşılama mangasının omzunda cenaze nakil aracına taşındı. Bu sırada yeğeninin tabutunu gören gözüyaşlı amca Tezcan Turan'ın, gözyaşları eşliğinde yeğeninin tabutuna koşması yürekleri dağladı. Yeğeninin tabutuna sarılan amca Tezcan Turan, "Yeğenim, aslanım. Aslan yeğenim" diyerek feryat etti. Anne Nuray Turan ve şehidin kardeşi Berat Turan ile baba Ercan Turan, cenaze töreninde güçlükle ayakta durabildi. Şehidin annesi Nuray Turan, fenalaşıp baygınlık geçirince ambulansa alındı.
Şehit Turan’ın cenazesi karayolu ile Zonguldak’ın Alaplı ilçesindeki devlet hastanesi morguna götürüldü.

Yorumlar
 • HÜSEYİN
  31 Ağustos 2018 Cuma 21:50

  VATAN SAĞOLSUN BU VATANIN YİĞİTLERİ BİTMEZ BİTİREMEZSİNİZ FAKAT ŞEREFSİZLER SONUNUZ GELDİ ARTIK SON ÇIRPINIŞLAR BUNLAR ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Şehidimiz var...

31 Ağustos 2018 Cuma 13:10

Şehidimiz var...

Batman’da teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen 23 yaşındaki Uzman Onbaşı Recep Turan’ın Alaplı ilçesindeki baba ocağına acı haber ulaştı. Şehidin bugün izne çıkacağı yarın da kendisi ile buluşmak için iznini uzatan asker ağabeyi ile buluşacağı ortaya çıktı.

PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Recep Turan’ın acı haberini alan Alaplı ilçesindeki ailesi, acı haberle gözyaşına boğuldu.

Aile acı haberle yıkıldı
Şehidin Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Musabeyli köyünde ikamet eden ailesine acı haberi Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fuat Gencer, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve askeri erkan verdi. Ereğli Demir Çelik Fabrikalarında işçi olarak çalışan baba Ercan Turan (45), köy kıraathanesinde kurulan taziye çadırında taziyeleri kabul etti. Anne Nuray Turan (43) üç evladından biri olan Recep Turan’ın şehit haberiyle yıkıldı. Anne Nuray Turan’ı komşuları teskin etti.

Kardeşini görebilmek için iznini uzattı
Öte yandan, şehit Recep Turan’ın kardeşi Berat Turan’ın Siirt’te er olarak vatani görevini yaptığı öğrenildi. İznini ailesinin yanında geçiren Berat Turan’ın, uzman onbaşı olarak görev yapan kardeşi Recep Turan’ı görebilmek için iznini uzattığı öğrenildi. Şehit jandarma uzman onbaşı Recep Turan’ın bugün izne ayrılacağı yarın da Alaplı ilçesine gelerek ailesiyle buluşacağı öğrenildi.

“Nasip olsaydı yarın ağabeyi ile buluşacaktı”
Gazetecilere açıklama yapan baba Ercan Turan ise şehit oğlunun askerliği çok sevdiğini, yarın izne gelmeyi düşündüğünü ancak acı haberinin geldiğini söyledi. Baba Turan, “Vatan sağolsun, cümlemizin başı sağolsun. En son bir buçuk ay önce görüşmüştük. İzne geleceğini söylemişti. Yarın izne gelmeyi düşünüyordu. Cenazesi geliyor. İzne geleceği gün naaşı geliyor. Ağabeyi de asker, normal asker. O da izne gelmişti, kardeşini bekliyordu. Nasip olsaydı yarın buluşacaklardı. Kendisi uzman olmayı istedi. Askerliği seviyordu, arkadaşları da uzmanlığı seçti. O da gitmek istedi. Askerden geldikten bir sene sonra uzmanlık için başvurdu” diye konuştu.
Şehidin naaşının askeri törenin ardından Zonguldak’ın Alaplı ilçesine getirilmesi bekleniyor.

Etiketler:

alaplı , şehit ,

Yorumlar