İş İnsanlarından 13 Başarılı Öğrenciye İş Garantisi

6 Mayıs 2022 Cuma 17:48

İş İnsanlarından 13 Başarılı Öğrenciye İş Garantisi

Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı (ZONSİAD) Nejdet Tıskaoğlu, Kdz. Ereğli Endüstri Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek, okul öğrencilerine istihdam ve burs sözü verdi.

ZONSİAD Başkanı Nejdet Tıskaoğlu ve yönetimi, Kdz. Ereğli Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ömer Aydoğan’ı ziyaret ederek, okulun kariyer günü etkinliğine katıldı. Meslek lisesi öğrencileri ile bir araya gelen iş insanı Tıskaoğlu, okulun farklı bölümlerinden mezun olan öğrencilere kendi bölümleri ile ilgili fabrikasında çalışmak isteyen 13 öğrenciye istihdam sözü verdi. Ayrıca mezun olduktan sonra üniversitede okumak isteyen başarılı bölüm birincilerine ise burs sözü verdi.
Geçtiğimiz günlerde iş insanı Tıskaoğlu, Kdz. Ereğli Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği Başkanı ve Yönetimi iftarda buluştu. İftarda dernek yöneticileri Tıskaoğlu’nu Kdz. Ereğli’ye davet ederek, taleplerini iletmişlerdi. Dernek yönetimi Tıskaoğlu’na verdiği sözü yerine getirdiği için teşekkür etti.
Tıskaoğlu’nun örnek bir davranış sergilediğini söyleyen, Kdz. Ereğli Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ömer Aydoğan, meslek lisesi öğrencilerinin yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi noktasında, iş insanlarının kayıtsız kalmaması gerektiğini belirtti. Aydoğan konuşmasında, “Öncelikle mezunlar derneğimizi bu güzel düşünce ve girişiminden dolayı kutluyorum. İş insanı Tıskaoğlu’nun okulumuza gelerek, öğrencilerimize iş ve burs sözü vermesi bizleri oldukça mutlu etti. Bu örnek düşünce ve davranış için kendisine çok teşekkür ederiz. Meslek Lisesi öğrencilerimiz mezun olduklarında istihdam konusunda sıkıntı yaşıyorlar, inşallah diğer iş insanlarımızda bu öğrencilerimize istiahdam konusunda yardımcı olur” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , okul , eğitim , öğrenci , iş imkanı

Yorumlar

Gülüç'lü Kadınlar Edirne Gezisine Çıktı

5 Mayıs 2022 Perşembe 11:53

Gülüç'lü Kadınlar Edirne Gezisine Çıktı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediyesi tarafından düzenlenen Edirne gezisi için kadınlar bu sabah yola çıktı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş , 2014 yılında başlattığı kültür gezilerini pandemi sonrası yeniden başlattı. Ramazan ayı içerisinde İstanbul’daki tarihi yerler ile camilere gezi düzenleyen Başkan Demirtaş, ikinci geziyi ise kadınların talebi üzerine Edirne’ye düzenledi. Gülüç Belediye Başkanı Gökhan M. Demirtaş eşi Işıl Demirtaş’ında katıldığı gezi için sabah saatlerinde kadınları Gülüç’ten uğurladı. Kadınlara iyi eğlenceler dileyen Başkan Demirtaş “Göreve geldiğimiz 2014 yılından bu yana üzere Türkiye’nin birçok noktasına kültür gezileri düzenlemeye başladık. Pandemi nedeniyle 2 yıl ara verdiğimiz gezilerimize bu yıl İstanbul ile yeniden başladık. Kadınlarımızdan gelen talepler üzerine Edirne gezisi düzenledik. Eşim Işıl hanımda gezide kadınlarımıza eşlik edecek. 2 gün 1 gece sürecek gezi boyunca kadınlarımız Kakava Hıdrellez şenliklerine katılacak. Ayrıca Selimiye Camii, kiliseler, Meriç köprüsü, Rüstempaşa Kervansarayı, Karaağaç Tren Garı ve 3 Şerefeli Camii gibi bir çok tarihi ve turistik alanları gezecekler. Kadınlarımız bu gezilerimizden çok memnunlar. Bizde kadınlarımızı mutlu etmek için onlardan gelen talepleri yerine getiriyoruz. Ben buradan bir kez daha geziye katılan kadınlarımıza iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Gökhan mustafa demirtaş , gülüç , edirne , gezi , kültür

Yorumlar

Fare Yavrularını Elleriyle Besledi

4 Mayıs 2022 Çarşamba 18:32

Fare Yavrularını Elleriyle Besledi

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde sanayide ustalık yapan bir esnaf tamir etmeye çalıştığı araçta yeni doğmuş fare yavruları buldu. Annesiz olan fare yavruları için "açlıktan ölmesin" diyen usta, onları şırıngayla besledi.

İlçenin sanayi bölgesinde ustalık yapan bir esnaf, müşterisi tarafından tamir edilmek üzere aracı teslim aldı. Farların yanmama sorunu nedeniyle gelen aracı inceleyen usta, ara bölmede fare yavrularını görünce şaşkına döndü. Karıncaların yavruların bazılarını ısırmış olduğunu görünce elleriyle tek tek pansuman yardımıyla temizleyen usta yüreklere dokunur görüntüyle tebrikler aldı. Aracın arızasının çözümünü ararken fare yavruların gören usta şunları söyledi;
“Araç tamir için bana getirildi. Far yanmaması üzerine inceleme yaptığım esnada fare yavrularını gördüm. Anne fare ben aracın kaput kapağını açıp inceleme yaptığım esnada kaçtı. Yeni doğmuş yavruları bu şekilde bırakmaya vicdanım el vermedi. Bende elimden geldiği kadarıyla yavruları şırıngayla beslemeye başladım. Karıncalar yavruların bazılarına ısırmış pansuman yardımıyla temizledim. Hatta yavruların bakımı için insanlardan yardım istedim. Bir kenara koymaya gönlüm el vermedi" ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , esnaf , fare , hayvan , hayvan sevgisi

Yorumlar

Hobi Olarak Başlamıştı, Mesleği Oldu...

4 Mayıs 2022 Çarşamba 13:03

Hobi Olarak Başlamıştı, Mesleği Oldu...

Zonguldak'ta televizyonda gördüğü ressamlığa merak saran 59 yaşındaki Figen Ramazanoğulları'nın hobi olarak başladığı işi mesleği oldu. Bugüne kadar sayısız eser üreten Ramazanoğulları'nın Fransız Hükumeti'nin davetiyle gittiği Fransa'da eserleri sergilendi.

Çaycuma ilçesinde yaşayan 59 yaşındaki Figen Ramazanoğulları, ev hanımı olduğu dönemde televizyon yayınında ressamlık ile ilgili yayını izleyince ressamlığa merak sardı. İlk önce sulu boyalar ile denemeler yapan Ramazanoğulları ardından yağlı boya resimleri yapmaya başladı. Doğa resimleri ile başladığı serüvenine su altı resimleri ile yaparak devam eden Figen Ramazanoğulları, bir organizatörün resimlerini beğenmesi üzerine Fransa'ya davet edildi.
Fransa’nın uluslararası olarak düzenlediği sanat etkinliği Paris Art Capital 2022, 16 - 20 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti. 6 bin ressam 10 bin eserin arasında eserleri sergilenen Figen Ramazanoğulları, 19 Türk Ressam arasında yerini aldı.
Hobi olarak başladığı işinin mesleği olduğunu anlatan Ramazanoğulları, ev hanımlığından ressamlığa giden süreci şöyle aktardı:
"Ben 38 yıldır yapıyorum bu işi. Severek yaptığım bir iş. Hobi olarak başladığım işim benim mesleğim oldu. İlk önce doğa resimleri yaparak başladım. Sonradan su altına merak sardım. Ruhum istediği için su altı yapmaya başladım. Hala su altı resimleri yapıyorum. Ruhumu yansıttığını düşünüyorum. Çünkü o suyun altında genellikle kendimi betimliyorum. Işık süzmeleri olarak suyun altını aydınlatmaya çalışıyorum. Hayat amacım oymuş gibi. Olumsuzlukları da olumluya çevirme gibi bir düşünce tarzı, hayat felsefesi gibi düşünelim. Zaman içerisinde hobi mesleğe dönüştü. Sonra iki yıl fakülte bitirdim. Geleneksel El Sanatları Bölümü'nü bitirdim. Halk Eğitim Müdürlüğü'nde öğretmenlik yapıyordum ona geri döndüm. Şu an çocuklara resim dersi veriyorum. Güzel şeyler yapıyoruz çocuklarımla birlikte. Üç ayda bir yeni kursum başlıyor. Çocuklarım yetenekli. En az beş çocuğa sanatı sevdirebilirsem ne mutlu bana diyorum. Çocuklarım da benle birlikte resim yapmayı seviyorlar. Bunun yanı sıra Çaycuma'da belediye başkanı Bülent Kantarcı'nın desteğini unutamam."

"Hayat sürprizlerle dolu"
Davet edildiği Fransa ziyaretini anlatan Figen Ramazanoğulları, "Bunlar gurur verici şeyler. Mutlu olduk" diye konuştu. Kendi imkanları ile gittiği Fransa sonrası projelerinin devam edeceğini ifade eden Ramazanoğulları, sözlerini şöyle tamamladı:
"Yolum Fransa'ya düştü. Sergiye resimleri beğenerek davet edilmem ve Fransız Hükumeti tarafından davet edilmem oraya gitmem. Orada dört gün kaldım. Türk Büyükelçiliği bizi ağırladı. Tek tek resimlerimizle büyükelçi fotoğraflar çektirdi. Çok güzeldi. Sanatsal açıdan mükemmel bir ortam orası. Sergi ilk açıldığı gün hükumetin davetli olduğu kişiler gelmişti. Akşam saat 8.30'du. Sergi salonundan çıkıyorduk. Davetliler sergi salonuna girmek için kuyrukta bekliyorlardı. Sergide 10 bin eser vardı. Ben ve 18 Türk bizler vardık. Bu tabi çok gurur verici. Resimlerimiz çok ilgi gördü. 6 bin ressam katılmıştı. Bunlar gurur verici şeyler. Mutlu olduk. Bunun yanı sıra maddi anlamda destek görmedim bölgemden. Kendi imkanlarımla gittim. Başarının biraz görülmesi gerekiyor. Desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bundan sonra projeler devam edecek. Yine yurt dışı olacak büyük ihtimalle. İstanbul sergisi olacak. Artık çıta yükseldiği için öyle olacak. Resim, sergiler, uluslararası ziyaretler. Belki günün birinde dünya sanatçısı olmuş olurum. Hiç belli de olmaz. Hayat sürprizlerle dolu."

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , hobi , ressam , resim , güzel sanatlar

Yorumlar

Tedirgin eden gelenek, bayramda silahlar konuştu

2 Mayıs 2022 Pazartesi 22:17

Tedirgin eden gelenek, bayramda silahlar konuştu

Zonguldak'ta Ramazan Bayramı’nın sabahı silah atma geleneği bu yıl da sürdü. Şehrin dört bir yanından silah sesleri yükseldi.

Zonguldak’ta Ramazan Bayramı'nın sabahı silah atma geleneği bu yıl da sürdü. Şehrin dört bir yanından silah sesleri yükseldi. Kent merkezinde bayram namazının ardından silah sesleri yükseldi. Şehrin dört bir yanında silahlar susmazken, polis ekipleri ise ihbarlar üzerine harekete geçti. Ellerindeki silahları art arda ateşleyen vatandaşlar, geçmişten günümüze devam eden bayram adetini yerine getirdi. Aralıksız duyulan silah sesleri duruma alışkın olmayanları korkuttu. Vatandaşlar evlerinin balkonlarına ve kapı önlerine çıkarak silahlarını ateşledi. Polis ekipleri ise ihbarlar üzerine silah seslerinin duyulduğu bölgelerde çalışma başlattı.

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , Bayram , Silah , Gelenek

Yorumlar